Rozmazlená princezna

Rozmazlená princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479351/bmid_rozmazlena-princezna-TTl-479351.jpeg 4 562 562

Penn Říká se, že pomsta chutná nejlépe zastudena. Před čtyřmi lety mě Daria Followhillová zničila. Připravil jsem ji o její první polibek. Ona mě připravila o jedinou věc, kterou jsem kdy miloval. Já byl chudej. Ona bohatá. Jenže věci se můžou změnit. A to zatraceně rychle. Teď jsem její spolubydlící. A ona musí zaplatit za to, že zničila jedinou dobrou věc v mém životě. Daria Followhillová si vždycky myslela, že je královna. Pro mě ale není ničím jiným než rozmazlenou princezničkou. Daria Chovala jsem se jako mrcha. To přiznávám. Trousila jsem jedovaté komentáře, opovržlivě ohrnovala nos a nastavovala nohy svým protivníkům. Zašlapávala jsem jehlovými podpatky do země každého, kdo by mi mohl ublížit. Třeba Penna Scullyho. Probodla jsem mu srdce, nechala ho vykrvácet a pak ho vyhodila do odpaďáku. Před čtyřmi lety mě požádal, ať si pro něj šetřím všechna svoje poprvé. Teď bydlí na druhé straně chodby a já si nepřeju nic jiného než být tou poslední v jeho životě. Před lety mi řekl, že nic na tomhle světě není zadarmo. A teď je načase, abych zaplatila. Z cyklu Hříšníci : Nová generace (1)... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

Pretty Reckless , 2019

evineckY
07.09.2021 4 z 5

I když je to kniha spíš pro mladší ročníky, tak se mi líbila. Zato obálka se mi až tak nelíbí.

Radují se z našeho štěstí.
A přesně to dělají rodiny a dobří přátelé.
Zvednou vás a vytáhnou vás ze žumpy, i když to
byla jen vaše vlastní vina, že jste tam zahučeli.
A když náhodou nejste nejlepší verzí sami sebe?
Tak tam pořád jsou a čekají, protože všichni jsme
jen obyčejní smrtelníci.

Myška43
05.09.2021 5 z 5

Dobrý Marxi, tohle byla vskutku skvělá kniha. Opět se setkat s Hříšníky a jejich dětmi.

,, Když se vyhýbáte řešení problémů, jen vám přibývají další. Je to něco jako rakovina. Když se s tím nebude nic dělat, tak se rozšíří do dalších orgánů ve vašem těle."

Miluju tuto autorku. Stále mi dokazuje, že si zaslouží být v mém žebříčku oblíbenosti v první pětce. Její styl je vážně originální. Pokaždé, když začnu číst, příběh mě natolik pohltí, že musím pokračovat, dokud není konec. Ještě že mám dovolenou a můžu číst i v noci :)

,, Láska je ničivá. Ničí všechno, co je krásné, a kazí duše. Láska je mnohem horší než nenávist, protože když nenávidíte, tak aspoň nejste zmatení.
Zato, když jste zamilovaní, chováte se jako hlupáci."

Když se zamyslíte, tak je samozřejmě jasné, že je to celé přitažené za vlasy a spousta věcí tak v reálném životě nechodí a nejsou tak jednoduché. Ale o to přeci nejde. Je to vlastně pohádka. Dobro vítězí nad zlem a láska nad nenávistí.
Přesto si z knihy můžete odnést pár cenných podnětů a zajímavých myšlenek, které se vám v určitém životním okamžiku připomenou.
Každopádně ve mně příběh vyvolal spoustu emocí a vzpomínek na své mládí, dospívání a rodinu. Též mi připomněl nelehkou cestu, jako měli Penn a Daria.

,, Nenech lidi, aby ti říkali, koho můžeš milovat, a nemysli si, že když posledních pár let bylo na nic, že to tak bude napořád."

Ryorka
03.09.2021 1 z 5

debilita amerických děcek je pro mě nestravitelná. Nebo jsou tak pitomý i ty u nás? Na tohle jsem fakt stará. Autorku mám ráda, dosud psala o poněkud starších párech a vcelku jí to šlo. HotHoles byli přesně ti badboys po kterých bych se otočila a jejich příběhy jsem smlsnula na posezení, ale toto se mi nelíbilo ani trochu. Já to vlastně zatím ani úplně nedočetla, páč mi to prostě vůbec nejede. Těšila jsem se opět na nějaký ten prázdninový nenáročný výplach mozku, ale zatím je to trápení. Škoda.

lusitta05
31.08.2021 3 z 5

No asi vážne nič pre mňa,lebo už som mala po krk tej ich drámy. Aj vek ma prekvapuje,nie som o celom tom príbehu vnútorne presvedčená. Ale číta sa to dobre,to nepopieram. Vzťah matky a dcéry v tomto príbehu je des. Našťastie s dobrým koncom pre všetkých.

novi74
31.08.2021 5 z 5

HotHoles zestárli, ale jejich děti jsou tu a jsou neméně drsní, žhaví a věrní sami sobě jsou TotHoles! Autorky styl mě velice vyhovuje, knihu jsem přečetla na jeden zátah, to prostě nešlo odložit podrobněji to shrnula níže Pedruska01, naprosto se s ní shoduji. Už aby byl další díl...

LenRan
31.08.2021 4 z 5

Melody a James poněkud nezvládli svou dceru Dariu, aneb Rozmazlenou princeznu. Já bych teda řekla spíš Rozmazlený fracek. Většinu knihy jsou měla neustále pocit, že by potřebovala proplesknout.
Autorka se pravděpodobně snažila stvořit ženskou verzi Viciouse, ale u něj se pohybovala na hraně snesitelnosti a bylo to úžasné, tato verze bad girl byla pro mě za hranou uvěřitelnosti.
Určitě budu číst další knihy od L.J., ale poprvé jsem u její knížky pocítila lehké zklamání.

Ketfl
30.08.2021 4 z 5

Až když jsem začala číst, tak jsem zjistila, že série je o dětech hlavních hrdinů ze série Hříšníci, kterou jsem ještě nedočetla, ale nevadí. Autorce rozhodně musím uznat to, že skvěle píše. Příběh sám o sobě se četl skoro sám, ale mám stejný problém jako právě u té předchozí série (proto jsem jí ještě stále nedočetla), a to jsou ty postavy. Mě přijde až neuvěřitelné, že autorka dokáže vytvořit takové obludné charaktery, že se mi prostě nedaří mít ráda aspoň jednu postavu, protože jedna postava je fakt horší jak druhá. :-D Hrozný chování i jednání, příšerné povahové rysy, člověk prostě nestačí žasnout, co to je za šílenost. Díky tomu mě asi tvorba této autorky úplně na 100% neoslovuje, ale opravdu musím ponechat, že je to pěkně napsané. Dalším knihám autorky se rozhodně vyhýbat nebudu, ale asi to ani nebudou knihy, ke kterým bych se nějak pravidelně vracela.

lenka8922
29.08.2021 5 z 5

Kdybych mohla, tak dám hvězdiček hned 6.

KlosKa
29.08.2021 5 z 5

Pro mě dlouho očekávaná kniha a moc jsem se na ni těšila a jsem ráda, že nejsem zklamaná. Naopak jsem nadšená. Autorka navázala na sérii Hříšníků. Shen je spisovatelka s velkým S a ve svém žánru je podle mě jedna s nejlepších a zároveň chápu, že její psaní není pro všechny. Takže pokud máte rádi přeslazené příběhy - rovnou říkám, kniha neni pro vás. Příběh Penna a Darii byl zkažený, divoký, vášnivý, krásný, smutný... A Shen to umí podat tak, že se mi několikrát doslova zatajil dech a minimálně jednou "zlomilo" srdce. Takže komu se líbili Hříšníci a všechny knihy od Shen - s chutí do toho! A teď už se těším nejen na druhý díl (s Knightem a Lunou, jelikož to bude opravdu jízda, protože to jsou dvě postavy, které jsem si zamilovala už v prvním díle a které snad nemůžou být pro vztah odlišnější), ale zároveň se těším i na listopad na Hru s ohněm. Její knihy prostě miluju ;)

Evka3814
29.08.2021 5 z 5

Jsou knihy z kterýma bojuju abych je dočetla a jsou knihy jako je tato...přála bych si aby nikdy nezkončila. L.J.Shen je úžasná spisovatelka a všechny její knihy miluju❤ Co kniha to pecka. Penn a Daria úžasné osobnosti i když zlomené,tak si cestu k sobě našli. Strašně se těším na další pokračování a i další dílka od této autorky ♡♡♡

Pedruska01
29.08.2021 5 z 5

Pane. Bože. Sakra. Jo. Předchozí sérii o HotHoles jsem si neskutečně oblíbila, a tak bylo nad slunce jasné, že pokračování jejich potomků si fakticky nenechám ujít. Neskutečně jsem se na tohle těšila a konečně jsem se prvního vyprávění dočkala. Autorka má pořád ten samý styl, který mi tak moc vyhovuje a sedí. Čte se to samo, otáčí se jedna stránka za druhou a nejde se od toho odtrhnout. Člověk začne a ani se nenaděje, půl knihy je přečteno. Neskutečná jízda. Autorka při psaní každé knihy nasazuje hodně vysokou laťku a rozhodně v tomto případě nebylo jinak. Bylo to úžasné. Svižné, hříšné, drsné, vtipné, srdcervoucí. Neuvěřitelně jsem si to užila a je mi ohromně líto, že už to mám za sebou.
Hlavní hrdinka Daria měla už od začátku dvě tváře. Zlá a skutečná. Ta zlá mi k ní neseděla, chovala se pak totiž jinak, zákeřně a hnusně - jako ta princezna. Jenže to všechno musela absolvovat kvůli image, společenskému postavení a moci, a to jen mezi naprosto rozmazlenou zbohatlickou a "fakanoidní" smetánku. Ta druhá tvář byla lepší, přirozenější. Měla jsem ji radši, protože dokazovala, že přece jen má srdce a nějaké trápení. Dariu obecně jsem měla ráda a oblíbila si ji, sledovala jsem její cestu a musela jsem jí držet palce, protože jinak to nešlo, rozhodně to neměla jednoduché. Mrzel mě její vztah s mámou, ze začátku jsem to nechápala - jakože co? A pak se to začalo rozplétat. Její táta Jamie (vždycky jsem měla za to, že by si zasloužil vlastní plnohodnotnou knihu) byl skvělej. Když se to tak vezme, jakej to byl parchant, tak z něho vyrostl úžasnej chlap, který miluje svou rodinu a dcery nadevše. Byl hrozně fajn a líbil se mi. Ačkoliv se mohlo zdát, že hrdinka má všechno a nemůže si absolutně stěžovat, tak tomu tak nebylo. Všechno nevyřeší peníze. Ukázalo se, že byla prostě jen člověk.
Druhý hlavní hrdina Penn na tom byl podobně jako Daria - dvě tváře a každodenní boje v tom konkrétním představení. Toho kluka jsem si zamilovala (ačkoliv, musím přiznat, první setkání bylo divný) a bylo mi ho zatraceně líto, protože to, co si prožil? Pane jo. I když si hrál na něco až nelichotivýho, tak bylo nad slunce jasné, že má srdce na pravém místě, i když na něm bylo tričko s dírou. Ale byla jsem moc ráda, že i když byl až po kolena v bahně, že se na něj dokázalo usmát v určitých směrech štěstí a mohl mít v tom životě z něčeho malinkou radost. Co musím rozhodně říct, tak jeho sestra Via byla neskutečnej hajzl a spratek. Neměla jsem jí ráda jako dítě, i když pak jsem trochu zapochybovala, ale rozhodně ani jako dospělá nebyla jiná. Nenáviděla jsem ji a dlouho si přála, aby konečně tvrdě narazila. Byla to hnusná mrcha.
Ti dva hlavní hrdinové dohromady byli něco neskutečného. Tak moc se k sobě nehodili, až do sebe zapadali jako skládačka. Ten nesoulad byl fakt jen první pohled, ale když se čtenář podívá víc do hloubky, tak nemůže pochybovat. Chovali se k sobě strašně, ubližovali si slovy i činy, nenáviděli se, ale přitom je to k sobě úplně hmatatelně táhlo. Zlomili si srdce a přitom se už zatraceně dlouho milovali. Jako oheň a voda. Jako hořící sirka, co se přiblížila k louži benzínu. Bylo to rychlé, silné, stravující a zároveň úžasné. Rozhodně jsem si je zamilovala a musela jim držet palce.
Autorka mě dokáže vždycky překvapit tím, co vymyslí, napíše. I tady dokázala do knihy nacpat dost věcí, které mě vážně šokovali, např. pan ředitel. Kniha je natřískaná akcí, pořád se něco děje, krásně to plyne, žádná nuda ani ticho. Tahle kniha dokáže spoutat, podmanit, ublížit i pohladit. Dokonale jsem si ji užila. Hrozně mě to bavilo a líbilo se mi to, hltala jsem to. Natřískané všemožnými silnými emocemi, vzalo mě to za srdce. Bylo to skvělé, úžasné. Rozhodně potřebuji víc. Respektive dalšího potomka a jeho příběh. Objevili se tam a už teď se jich nemůžu dočkat.
Co se týče závěru, jsem moc ráda, jak to dopadlo. Chvíli jsem se obávala, protože prostě... cože?! Ale nakonec se mi ulevilo. Když si to vezmu zpětně, tak snad v každé její knize je na konci klišé, ale ona to umí tak podat, že mi to nikdy nijak výrazně nevadilo. Naopak, byla jsem za ně moc ráda.
Ať už to konečně nějak ukončím. Dalo mi to úplně všechno, co mám ráda, proto jsem si to užívala. Prostě "páni" reakce. Dokázalo mě to totálně překvapit, zahřát u srdce i ho rozdupat. Líbil se mi návrat do Todos Santos, do té jámy lvové, setkání s mými oblíbenci jako Vicious a Dean. Nápad pokračovat jejich potomky je skvělý. Musím doporučit, protože to stojí za to, sakra! Jsem vážně moc nadšená a spokojená, nemám ani smítko proti. Hodnotit budu naprosto všemi, obřími hvězdami, rozhodně si to zaslouží. Hrozně se těším na další knihu a nemůžu se už teď dočkat! :)

maafa
29.08.2021 5 z 5

Musím se přiznat, že můj postoj ke knize se v průběhu jejího čtení, ačkoli mi to trvalo jen dnešní noc:), hodně změnil. Po přečtení asi třetiny jsem si říkala, proč je to tady na databázi proboha (tedy proMarxe) zase zařazeno jeko čtení pro ženy, když je to spíš pro mládež, dívčí románek. Jenomže pak se to začlo měnit, a já už to vidím jinak. Bez ohledu na žánr je pro mě jako matku těžké číst o tom, jak, i když je dítě rodiči milováno, přesto to tak necítí, a jak rodiče, aniž by si to uvědomovali, mohou dítěti ublížit.
Jinak musím konstatovat, že i tady je to celé přitažené za vlasy, prostě typická L.J.Shen, neskutečně čtivé a samozřejmě, že si nenechám ujít další díly:).
A taky si dám závazek, méně čtení a více času s mými dětmi:)...

2688
26.08.2021 5 z 5

Bože ( Marxi) to byla teda jízda stála mě celý můj drahocenný spánek pár šálku kávy, nespočet cigaret a jeden velký energeťák abych přežila druhý den v práci.
Ale nelituji byla to vážně ,, BOMBA"
Nemohla jsem se od knížky odtrhnout obsahovala všechno a mnohem víc než dokážu napsat.
Skvělá, zábavná, napínavá, pomstychtivá, drsná, drzá, temná, upřímná, laskavá, vášnivá, sexuálně žhavá......
Těším se na další příběhy ostatních potomků Hříšníků .
Malinký spoiler

" Plecháček
Ve skutečnosti si myslím, že jsme se do sebe zamilovali ve stejnou chvíli. Ty do mě jako do mrholení, který týdny neustává. A já do bouřky, která přijde zničehonic a neexistuje nic, co by ji mohlo zastavit.

" Smrtka
Nikdy jsi nebyl jako mrholení, Penne Scully.
Když jsem se do tebe zamilovala, tak jsi mě zasáhl do každého kousku těla. Ty jsi jako krupobití. ♡

anna7852
26.08.2021 5 z 5

Drsné,úžasné prostě dokonalá kniha.
Potrebuju více knih od této spisovatelky,její styl psaní je velmi chytlavý,který probudí snad každou emoci.

Pawca33
26.08.2021 5 z 5

Kdybych mohla dám 10hvezdicek.Užasny.Z pohledu Mel i slza ukapla.Četla sem to do noci a ted budu netrpelive cekat na dalsi dil.

Petriii
26.08.2021 5 z 5

Knihu jsem četla do dvou do rána,nebyla jsem schopná se odtrhnout! Už někdy jsem se určitě zmiňovala,že já tuhle spisovatelku miluju! Umí tak strašně poutavě psát a hlavně nepíše s růžovými brýlemi na očích,neni tam láska a štěstí od začátku do konce. Je to surové,je to vášnivé, divoké, hříšné, zlé, sladké... Když od ní dočtu knihu,mám ji několik dní v hlavě a stále dokola přemýšlím o celém příběhu.
Penn i Daria byli opravdu kvítka, ale prostě si k sobě dokonale sedli. Do celého příběhu. Všechny postavy jsem opět ráda viděla a nové si oblíbila. Dávám určitě 5/5* a toužebně očekávám další díl! ️

mysanda20
25.08.2021 2 z 5

Asi nejsem cílová skupina,ale mě tahle kniha vůbec nechyta.

valika0302
25.08.2021 5 z 5

Pokračovanie série Vicious, tentokrát o ich deťoch. Veľmi sa mi knižka páčila, podľa anotácie som si myslela, že Daria je rozmaznaná dcérenka, ale vyšlo najavo, že to tak nie je a Pennyho sestra vôbec nie je také zlatíčko ako sa zdá a veľakrát Darii robila naschvál, lebo jej závidela. Veľmi dobrá kniha, odporúčam, teším sa na pokračovanie.
Hodnotenie 5/5*