Rozbité panenky

Rozbité panenky https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461758/bmid_rozbite-panenky-cjf-461758.jpg 4 234 54

DC Charlotte Stafford série

Charlotte Staffordová je zpět, znovu na stopě chladnokrevného vraha. Dítě leží opuštěné mezi odpadky; jeho maličký obličej bílý jako alabastr, tělo ztuhlé jako miniaturní panenka. Mladá prostitutka leží zbitá, její tělo jako figurína na zmrzlém betonu, všude kolem krev, její život vyprchává. Jak se detektiv „Charlie“ Staffordová a její šéf Hunter snaží identifikovat oběť násilníka, jejich vyšetřování je přivádí do drogových doupat v Lambethu plných poškozených lidí, jejich životy poznamenané tragédiemi a násilím, většinou nenapravitelně zlomené. Jak další životy visí na vlásku, musí Charlie posílit postavení slabých, aby mohli vystoupit proti těm, kteří se jim snaží ublížit. Ale může být rozbitá panenka někdy opravdu uzdravena, nebo budou rány minulosti utvářet události budoucnosti?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Omega

Broken Dolls , 2018

Toňula
02.05.2021 1 z 5

Zklamání, nedočetla jsem,oproti předchozím autorčiným knihám mě nezaujala..

VeFab
01.05.2021 3 z 5

Bohužel zklamání. Po předchozích knihách jsem opravdu čekala víc.

NikaDE
14.04.2021 2 z 5

Právě dočteno a zklamání... mám pocit jako by tuhle knihu ani nepsala stejná spisovatelka. Případy zajímavé, ale to řešení, zápletky, dialogy, vyřešení... naprosto odlišné od všech třech předchozích a bohužel horší, mnohem horší :(

pinkpop
10.03.2021 1 z 5

nudaaaaa.... :-(

Špekyn
01.03.2021 4 z 5

Prima detektivka, i když o něco slabší než předchozí díly. Kniha rychle vtáhne do děje, líčení je napínavé a syrové. Více událostí a vyšetřování ve stejnou dobu dělá vše autentičtější a realističtější. Prostředí i pohnutky hlavních aktérů jsou dobře vykreslené (např. jak jsou dívky na ulici citově připoutány ke svým pasákům a mají pokřivené vidění světa). Oproti předešlým dílům série je však zápletka slabší a rozuzlení "jednodušší". Chyběl mi také vývoj vztahu Charlie a Bena, respektive víc z osobního života hlavní vyšetřovatelky, jak bylo zvykem v předešlých dílech.

Milena1967
28.02.2021 1 z 5

Dočetla jsem po 99. stranu a pak jsem knihu odložila. Nemohla jsem se do ní začíst. Ovšem její předchozí knihy byly velmi dobré a ne vždy se všechno povede.

Hella
26.02.2021 1 z 5

Tohle bylo panečku něco: Nuda, otrava, v podstatě mi - bohužel - bylo úplně jedno, jak to s těmi chudinkami prostitutkami dopadne. Dokonce jsem to ani nedočetla, spíše přeskákala. Bohužel tu do nebe volající slepotu vyšetřovatelů jsem ovšem viděla. To je vážně ta stejná autorka, jako napsala Maminčina mazánka?

Katulinka69
20.02.2021 1 z 5

Ouuu,tak teda pro mě velká nuda. Asi nejslabší ze série. Nic mě nebavilo

Leona333
14.01.2021 3 z 5

Tato autorka umí rozhodně víc. Tentokráte to bylo takové nijaké. Vlastně od každého trochu, ale dohromady z toho nebylo nic.

JajaPaja
11.01.2021 4 z 5

Mám rozečteno a určitě se u této knihy nenudím zatím výborné

zuziosi
07.01.2021 3 z 5

Tato kniha je dle mého úsudku bohužel autorčina nejslabší.
Slušně rozjetý začátek se brzy změní v mišmaš se spoustou "wtf náhod".
Pozor, lehounký spoiler: Konec je bohužel hodně nedořešený. Jako vždy řeší Charlie více případů zároveň - konec jednoho je nejednoznačný a v posledních stránkách knihy je údajně vyřešený - jakoby chybělo 10-20 stran knihy. Vyústění druhého má otevřený konec, což mně osobně nevadí, ale proti předchozím knihám je to nečekaná změna - snad si autorka nedala za cíl pokračovat sérii se stejným padouchem, tady by to totiž neladilo.
Sama hrdinka je v tomto díle upozaděna, na pokračování jejího příběhu jsem se také těšila, čekala jsem nějaký další rozvoj postavy. Navíc vůbec nenavázala v jejím "vztahu" s Benem tam, kde skončila třetí kniha (tam byl naopak finiš naprosto luxusní).
Víc dát tentokrát opravdu nemůžu - kniha se dobře čte, ale tím to končí.

Ajuszka
11.12.2020 2 z 5

Ach jo, tak tohle mě vůbec nebavilo. Oproti předchozích dílů mě tenhle hodně zklamal. Celý dej se točil kolem prostituce a nevěstinců. Žádná velká akce.. No snad příští díl bude zase čtivý.

Petra_89
06.12.2020 5 z 5

Sarah opět nezklamala

vera4669
05.12.2020 3 z 5

Knihám se nedá upřít, že jsou čtivé.. Když je čas, za pár hodin je hotovo, ale... V každé mi nějak něco chybí, žádný wau efekt se bohužel nekonal ani teď, i když byl celkem zajímavý konec, asi si přečtu i další knihu, ale určitě bych na ni nestála frontu..