Královsky spolu

Královsky spolu https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496468/bmid_kralovsky-spolu-Oqk-496468.png 4 178 31

Royally série

Někteří muži se narodili zodpovědní, na některé byla zodpovědnost uvalena. Henry John Edgar Thomas Pembrook, princ z Wessca, právě dostal do svého urozeného klína obrovský náklad zodpovědnosti. A nezvládá to dobře. Královna Lenora nakonec souhlasí, že mu věnuje trochu prostoru. Jenže princ si chce hrát, a to rovnou v televizní reality show. Vítejte v pořadu Spřízněné duše: královská edice. Dvacet nejkrásnějších dívek s modrou krví usiluje o Henryho pozornost. Zaujme ho jen jedna. Sarah Mirabelle Zinnia von Titebottum. Tichá a nenápadná. Naprosto Henryho okouzlí svým laskavým duchem a prostou krásou. Ovšem Řím nebyl postaven za jeden den a starého psa novým kouskům jen tak nenaučíte. Henry si bude muset přestat hrát, pokud si chce udržet Sářinu náklonnost. Obsahuje bonusový příběh: Královsky po letech... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Royally Matched + Royally Raised , 2017

Radka1727
26.12.2022 2 z 5

Bohužel druhý díl se ani zdaleka nepřiblížil prvnímu dílu - skoro jako kdyby to napsal někdo jiný.... snad jedině epilog byl celkem svižný a čtivý.

Lofda
17.12.2022 4 z 5

Hodně čtivé, zábavné.. Ve srovnání s prvním dílem mi tam něco scházelo, ale i tak hodně povedená pohádka pro velký holky. Rozhodně doporučuji a těším se na další díl ;-)

Matri
15.12.2022 5 z 5

Prvý diel sa veľmi páčil, a preto som hneď siahla po druhom. A veru bola som nadšená a páčil sa mi ešte o niečo viac ako predošlý. Ani neviem ako a bola som na konci. Veľmi sa mi páči autorkin štýl a humor! Presne mi to sedí! Hlavní hrdinovia boli obaja skvelý. Určite odporúčam a teším sa na ďalší diel

Andrejka91
11.12.2022 5 z 5

S tímto dílem jsem se do této série ještě víc zamilovala. Mám ráda knihy z královského prostředí, pro mě jsou to oddychové pohádky, u kterých zapomenu na vše a nechám se vtáhnout do děje. Kdo by nechtěl být princeznou?

V knize mi nic nechybělo a nic bych neměnila, autorka píše chytlavě, že se nejde od knihy odtrhnout.

Henry se hezky změnil z chlapa co střídá holky na rozumného muže, který je připravený stát se králem.
Sarah se mi líbila, jak se vypořádávala se svou minulostí a z ušlapnuté dívky se stala sebevědomější ženou.

Moc se mi líbil epilog a těším se na další díl.

Dela90
09.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Henry je nyní korunní princ po abdikace svého staršího bratra. Tyhle povinnosti nikdy nebyly pro něj. On je spíš na ty párty, užívání si s holkami apod. Jenže, teď se všechna pozornost upřednostňuje na něj. Když dostane nabídku na televizní reality show Spřízněné duše - královská edice, kývne. Dvacet nejkrásnějších dívek se nyní uchází o jeho pozornost. Jenže Henryho pozornost se zastaví u nenápadné dívky Sarah, se kterou se už jednou potkal. Jenže ona sama se reality show neúčastní. Jak to nakonec dopadne?

Čekala jsem něco na způsob Selekce, když jsem četla anotaci knížky. Po začtení Vám, ale dojde, že to tak rozhodně nebude. Jo, je to sice reality show, ale taková odlehčená verze s příběhem, u kterého mrazí v žilách při vyprávění Sarah. Henry mě z počátku docela překvapil, myslela jsem si, že si holky bude střídat, jak ponožky, ale když se seznámil se stydlivkou, tak bylo vše jinak.

Mám moc ráda, královské prostředí, většinou to dodá knížce šťávu. Tady ty královské povinnosti nebyly tak prvořadé. Princ se doslovala zamiloval na první pohled, alespoň mě to tak připadalo. Sarah měla naprosto úžasnou sestru, které ač se ucházela o princovu pozornost v reality show, přesně odhadla, co má princ za lubem a chránila Sarah jako lev.
Musím říct, že to byla opravdová sourozenecká láska.

Sarah u mě získala body navíc, když vyšlo najevo, že pracuje v knihovně a miluje knížky. Vlastně celou knihou Vás provází další a další knihy. Proč sis vybrala tento pokoj? Protože, je tu nejlepší místečko na čtení! To je moje holka!
Henry mě odrovnal, když přečetl všechny knihy a pak se navzájem popichovali a říkali co by kdyby. Bylo to skvělý čtení. Musím říct, že první díl se mi líbil malinko víc, ale tenhle měl rozhodně taky šťávu! O peprné scény nouze opravdu nebyla!

Knížky na sebe navazují, a jsou v ději zmíněny i předchozí postaví z 1.dílu, takže víte, co se s nimi stalo dál. Navíc, je na konci knížky krásná povídka Královsky po letech, která obě dvě knížky nádherně doplní.

“Jediná věc, která voní líp než kniha, je stará kniha.”

“Takhle to asi vypadá, když je člověk zamilovaný. Nic ti nepřipadá jako problém, nic tě neděsí. Protože víš, že ať se stane cokoliv nejsi na to sám.”

“Jakmile svou skořápku prolomíte jednou, už ji nedáte zpátky dohromady - ne zcela a ne stejně. Praskliny zůstanou.”
Hodnocení: 4,5⭐/5⭐

moma08
08.12.2022 4 z 5

Typická oddechovka, ve které se neděje moc zvratů a já dostala, co jsem očekávala, takové to klidné čtení.
Musím říct, že třičtvrtě knihy se dalo, ale jakmile přišlo to po skončení reality show (nechci dávat spoiler), tak to bylo divné. Nesedělo mi to tam, vůbec to nemuselo být, aby oba udělali, co udělali.
Tady bych dala jen 3,5 hvězdy.

havrmoni
01.12.2022 2 z 5

(SPOILER) Jsem knihomol a miluju pohádky, takže na tento relaxační romnticko-erotický žánr nemám nijak vysoké nároky. Nic méně, tohle mě moc nebavilo. První půlka nudná a cudná pak spousta erotiky, po té jakýsi ,,zvrat" kdy se Sarah se sestrou chovají jak nezralé puberťačky. Ke konci se stydlivka přestane stydět a oba narukují. Epilig a po letech bylo lepší než celá kniha.

Knihy_nad_zlato
29.11.2022 4 z 5

Jako bavilo mě to, ale má to spoustu „ale“.
Hlavní postavy jsem tu měla radši než ty v prvním díle. Už v Královsky v háji jsem si víc oblíbila Henryho než Nicholase. Sarah mě v prvním díle zaujala, i když na nějaké oblíbení tam nebyl čas. Trochu mě zklamalo, že jsem Henryho měla radši jako vedlejší postavu v Nicholasově příběhu, než jako hlavní postavu v jeho vlastním. Jako by ztratil někde mezi prvním a druhým díle velkou část svého kouzla. To Sarah ale ne. Ta mě tu zajímala ještě daleko víc než v prvním díle.
Celkem se mi líbilo, jak si Henry se Sarah k sobě hledali cestu. Ale něco mi tam chybělo, a tím nemyslím chemii, protože tu měli, i když jí mohlo být trošku víc. Prostě mi u nich chybělo něco, co nedokážu přesně pojmenovat.
Každopádně tu byly skvělé dialogy, víc než jen dostatek vtipných scén, a navíc kapitoly jak z pohledu Sarah, tak i z pohledu Henryho.
Ale tak nějak mi tu chyběla pořádná zápletka, měla jsem dojem, jako by se tam vlastně vůbec nic nedělo. Tak trošku moc v klídku čtení.
Jako bylo to fajn, hezký. Četlo se to rychle a bylo to opravdu hodně vtipný, ale něco mi tu prostě chybělo.
3,3/5⭐

tittanie
27.11.2022

Z prvního dílu jsem byla strašně nadšená a tak jsem se velice těšila na druhý díl. A musím říct, že jsem zklamaná.
Přišlo mi, že děj je strašně umělý. Ta reality show, byla úplně k ničemu. Jenom vlastně k tomu, aby Henry potkal Sarah. Myslím, že autorka je mohla nechat jednoduše potkat v královské knihovně. Nebylo by to tak do očí bijící.
Přišlo mi, že kniha neměla atmosféru prvního dílu a postavy mi nebyly tak sympatické, jako v prvním díle. Chyběl mi humor a atmosféra.
Tenhle komentář je docela negativní a nerada bych odradila někoho od čtení, takže na závěr napíšu, číst se to dalo.

hana1039
23.11.2022 5 z 5

Skvělé, pohodové, vtipně napsáno... jsem ráda, že jsem počkala na oba díly najednou... pokud má vyjít další díl,tak se opravdu těším !!!

rampapa
16.11.2022 5 z 5

Tak tohle bylo super. Moc jsem se hodně těšila na tenhle díl a jsem jím nadšená. Zamilovala jsem si Henryho už z předešlýho dílů a Sarah jsem si taky oblíbila. Moc se mi jejich příběh líbil. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku a erotiku.

Emma Chase
americká