Nevinná navždy

Nevinná navždy https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303756/bmid_nevinna-navzdy-oZC-303756.jpg 4 431 66

Rosemary Beach série

< 3. díl

Rush slíbil Blaire, že ji nikdy neopustí. Ale slib se pro něj stane těžkou zkouškou… Rush musí volit mezi svou rodinou a láskou k Blaire, přitom nechce ani jedno ztratit. Jak to ale udělat? Blaire zase nechce opustit svoji pohádkovou představu o láskyplném vztahu s Rushem. To už ale dávno není pravda, oba se navzájem zraňují a Blaire už nemůže zastírat, že téměř nic není v pořádku. Dovedou svůj vztah udržet, aniž by každý z nich neztratil příliš?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Forever Too Far , 2013

Chvilkasnění
03.04.2020 5 z 5

Příjemný konec za ty nervy na začátku. :)

tanecnica
06.09.2019 3 z 5

Typicky holčičí románek, navíc třetí díl. Neurazí, nenadchne. Už to ale začíná být stále dokola, do dalšího dílu už nejdu.

Evka3814
25.08.2019 5 z 5

Která ženská by nechtěla Rushe,že;) Je to taková krásná oddychová pohádka. Tuto serii,zbožňuju. Čtu ji po druhé a pokaždé se od toho nemohu odtrhnout. Jediné co mi tam chybí je jak to dopadlo s ostatníma:(

makynka911
04.05.2019 3 z 5

Klasická romance stylu on ji nechce - ona si nedokáže představit proč - on ji vlastně chce, ale to by mohlo mít špatný dopad, apod. No na oddech nebyla série špatná, i když na to, že je Blaire nějakých devatenáct, tak to berou docela hopem :) Relax za 3* :)

uminaa
15.04.2019 4 z 5

Takže zas hodnotím ako celok, a nie knihy jednotlivo. Bolo to pekne zamotané. Miestami som si spomenula na „otcovho koňa brat“ a mala som chuť nakresliť si rodostrom postáv. Nakoniec som si zvykla. Príbeh to bol (hlavne zo začiatku) rozhodne zvláštny, ale postupne sa to začalo utriasať, na povrch začali vychádzať rôzne tajomstvá, komplikácie a pod. Občas som škrípala zubami a nevedela som si vybrať komu by som radšej nakopala zadok (a na výber bolo rozhodne – od hlavných postáv až po rodičov - najviac viedla Nan), ale nakoniec to všetko do seba zapadlo a ja som bola spokojná :)

Pedruska01
08.04.2019 3 z 5

Konečně. Zdolala jsem ji. Tahle kniha byla pro mě malým zlem, a to především díky hlavní hrdince. Bylo to vážně utrpení, taky mi to podle toho dost dlouho trvalo přečíst. Nemohu však knize upřít určitou čtivost a rychlost. To autorka zmákla víc než dobře.
Kdybych neměla zvyk dočítat celky, asi bych ji vůbec do rukou nevzala anebo s ní flákla už na samém začátku. Blaire byla příšerná, a to je ještě dost jemné označení toho, co skutečně byla. Nedokázala jsem ji vystát. Měla až moc much a nedostatků. Každou chvíli měnila názory, dělala předčasné závěry, chovala se dětinsky i když to maskovala ohromnou dospělostí. Rozhodně tahle holka u mě měla stopku. Obrovskou.
Tentokrát jsem byla ráda za pohledy dalších aktérů. Hlavní mužská postava Rush narozdíl od té ženské byl naprosto v pohodě, akorát mě už tolik neoslovil narozdíl od toho prvního setkání.
V podstatě se dějově nic nestalo, respektive nikam se to výrazně neposunulo. Řešilo se dokola pořád to samé. Místy to bylo až přitažené za vlasy ne-li pitomé. Ty sexuální scény mi v celku přišli už dost mimo. Zvášť, když byli až násilně napasovány tam, kde se to nehodilo? Nemohla jsem si pomoct, vypěstovala jsem si averzi. V rámci hodnocení je to na slabé 3*, a to hvězda za styl a čtivost, hvězda za ostatní oblíbené postavy, které vůbec neměli prostor, ale byli takovým světlem na konci tunelu a ta poslední? No asi za to, že prostě nějak nemohu být zlá a dožila jsem se konce. :D
Sérii jsem si asi i ráda přečetla, ale cítím zklamání. Přeci jenom jsem čekala víc akce, nenávisti, napětí a urážek ze vztahu nevlastní sourozenci - prostě takové kočkování, kteří k sobě pomalu naleznou cestu. Ale tady se to nestalo. Tady to bylo téměř hned láska jako trám, do konce života, kouzelná svatba a žili spolu šťastně, až do smrti s "miminkem". Boha jeho. Jsem romantická duše, ale tohle bylo přes čáru. Za mě ne.

Damonka12
28.03.2019 5 z 5

Wow. Byla jsem velmi překvapená, od knihy jsem očekálava takovou tu klasiku, kde se zase několikrát rozejdou a dají se dohromady v poslední kapitole. Ale takhle to nebylo a to mě velmi příjemně překvapilo. Sice i v této knize řešily problémy, ale kniha je velmi dobře napsaná a hlavně není skoro možné jí odložit. Přečteno za 1 den. Doporučuji.

SleepyAllDay
05.03.2019 3 z 5

Nejslabší díl série.
Přišlo mi, že autorka už moc kombinuje a hledá zcela zbytečné zápletky.
Majetnický Rush mi lezl na nervy, dětinsky chovající se Blair taktéž.
Nan byla nána.

Nuttelka
31.01.2019 5 z 5

Krásné zakončení příběhu o Blaire a Rushovi, musím říct, že jsem tuto sérii slupla jak malinu a klidně bych pokračovala dál, kdyby byly další díly o dalších postavách...
Ano, mrzí mi, že se více nedozvíme o Grantovi, Harlow a Woodsovi, Nan by zase mohli rovnou zavřít do blázince, spratek rozmazlený...
Abe si to vyžehlil úplně, Den Díkuvzdání mě dojal a malý Nate už jako třešinka na dortu :-)

Ulrika
06.01.2019 5 z 5

Sérii doporučuji jako skvělou oddechovku. Ze sexy Rushe se stává pozorný a romantický Rush. Celé líčení svatebního dne bylo krásné a ta písnička? Wau:) Sen každé ženské:)

Mišule_11
02.01.2019 5 z 5

Tak tuhle sérií jsme si oblíbila a ráda bych se k ní jednou i vrátila! :) Blaire i Rushe jsem si oblíbila již od začátku a je jen škoda, že takový prostor není i pro příběhy dalších postav, které se v knize objevují..! :)

AniDi
20.12.2018 5 z 5

Konec krásný ale pro mnoho vedlejších postav neuzavřený. Oblíbila jsem si Harllow a je mi líto, že u ní byl příběh nedotažený. Nebo že by snad byla série i o ní? A je mi líto, že Woods neměl víc prostoru, ráda bych znala i jeho příběh s Dellou. A co se týče hlavní linie příběhu, opravdu pěkné, kdo by nechtěl zažít takové "šťastně až navěky", že?

Shanib
03.09.2018 5 z 5

Konečně jsem došla k tomu, abych měla Blaire ráda. Rush byl úžasný jako vždy, ačkoliv jsem musela souhlasit s občasnou poznámkou některých postav, že ztratil koule. To, že se děj místy soustředil i na jich přátele mi nevadilo. Nějak se ty stránky popsat museli, abychom se mohly s příběhem ústřední dvojice rozloučit. Navíc tak autorka poukázala na další díly.

Všechny tři knihy jsem přečtla za jeden víkend. To mluví za vše. Navíc jsem si v originále sehnala i zbylé díly, a tak jsem moc ráda, že se všemi hrdiny ještě nemusím rozloučit.

sd1992
08.08.2018 5 z 5

Úžasný zakončení trilogie... Svatba přímo nádherná... Tahle série je na léto jako stvořená, čte se sama.. :) Jen mě mrzí, že tam nebylo více o Harley a Grantovi.. :)

vlkove
29.07.2018 3 z 5

Super zakončení příběhu Rushe a Blaire a jelikož další díly nevyšly, považuji tento počin za důstojné zakončení série.
Samotný příběh je sladký, jednoduchý a ne nijak převratný - prostě med v podobě autorčina psaní, které vás bude bavit, nic nepřinese ale pohladí po duši. Dávám 3* jen proto že předchozí díly byly lepší.

HODNOCENÍ SÉRIE: 80 %

Leňulaaa
22.06.2018 4 z 5

Konečně hlavní hrdinové věděli co chtějí. Kniha se mi líbila, ale tento díl už mi stačil. Už toho bylo hodně. Dle mého názoru se autorka snažila čtenáře “navnadit” na další knihy vsuvkami s příběhy ostatních. Kniha byla opět čtivá, snadno a rychle se četla.

LucyBooks
21.03.2018 5 z 5

Moc hezké zakončení série. Konec trošku dojemný. Oproti prvnímu dílu byl zde znát pokrok. Blair a Rush mi přišli vyspělejší. Postavy jako Grant a Woods, Bethy a Jace byly v této knize (sérii) prostě super :-).
Ráda si přečtu i ostatní díly v angličtině.

malazluta
02.03.2018 4 z 5

Abbi Glines dobrá jako vždy, ... jenom škoda, že se na českém trhu asi nedočkáme dalších dílů této série.

veveronka
25.02.2018 5 z 5

výborné jako vždy

tynka65
14.02.2018 1 z 5

Jsem nevyléčitelný romantik, ale tohle bylo prostě moc! Ještě jsem to dočetla v 8.měsíci těhotenství a tak jak popisuje autorka to opravdu nevypadá :D . Měla zůstat jen u prvního dílu a nebo alespoň 2. a 3. zkrátit natolik, že stačil díl jediný.

pro ženy

Abbi Glines