Ronja, dcera loupežníka

Ronja se narodila za bouřlivé noci, která byla tak děsuplná, že napůl rozťala prastarý hrad, v němž vládl její otec bandě loupežníků. Odtrženou část hradu ihned obsadil na smrt znepřátelený rod lupiče Borky. A co čert nechtěl, Ronja našla svého nejlepšího kamaráda právě v synovi Borky, Birkovi. Co všechno nebezpečného i hezkého z toho vzešlo, se dozvíte v tomto příběhu, jenž se odehrává v divokém lese a lukách se skřítky, větrnicemi, smíchem i nadějí, že se Ronje i Birkovi snad podaří smířit odedávna znesvářené klany....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72668/ronja-dcera-loupezni-72668.jpg 4.7627
Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy

Vydáno: , Albatros (ČR)

Ronja Rövardotter, 1981

Kniha Ronja, dcera loupežníka

Jessybelle
15. listopadu

Čteno s osmiletým synem v rámci četby do školy. Knihu si vybral sám, protože se mu líbil kreslený seriál. Četl ji s nadšením, prožíval s Ronjou a Birkem jejich krásná dobrodružství. Při psaní čtenářského deníku se zamyslel i nad tím, že dvě děti svým přátelstvím a tvrdohlavostí nakonec přiměly dospěláky zamyslet se nad svým postojem.
Takže za mě, vlastně za nás oba, plný počet hvězdiček a plným právem. Děkujeme za krásný zážitek.

PhoebePollard

Četla jsem jako jednu z mých prvních knih a od té doby se k této pohádce čas od času vděčně vracím. Astrid Lindgrenová nám zas a znovu dokazuje, že ve světě dětských knih se nemusí bát žádného srovnání, protože její knihy budou, alespoň pro mě, navždy kouzelné.

SonaH

Četla jsem poprvé až s dcerou (8) a třikrát jsem se rozbrečela. Nejkrásnější dětská kniha, kterou jsem kdy četla. Podívaly jsme se hned pak i na kreslený seriál, který je přesně podle knihy a opravdu pěkný. Chystáme se i na film. A to se do téhle knihy dceři nechtělo…!

mora.nocna

Prekrásna kniha. Hlavne odporúčam všetkým, ktorí milujú les a prírodu. Astrid Lindgren je podľa mňa najlepšia spisovateľka detských kníh.

Lejčís

Audiokniha je oproti papírové verzi poněkud zkrácená, přesto má neskutečné kouzlo právě v tom, že je zdramatizovaná, což znamená, že postavy jsou namluvené každá jiným hercem, zakomponované do hudby a mnohem více procítěné. Poslouchala se sama, pohladila po duši a ujistila mě, že příběhy Astrid Lindgrenové zkrátka nikdy nezemřou. Ronja, dcera loupežníka není jen pohádkový příběh, je to příběh o odvaze, síle přátelství a také o vzpouře, která může všechno změnit :)

ADE138

Poslouchala jsem audioknihu. Byla zpracovaná jako rozhlasová hra a i když skvěle namluvená jednotlivými herci, tak dost zkrácená.

Terka_Bohmova

Ronja je mladá loupežnice, která zažívá nejrůznější dobrodružství v lese plném podivných bytostí. Ronja mi přišla docela fajn, sice je někdy trochu drzá, často obchází pravidla, ale to mě na ní právě baví. V době, kdy se v knížce odehrává příběh, je přibližně stejně stará jako já, často podniká výpravy do lesa a ráda pozoruje zvířátka. Asi bych na jejím místě ale být nechtěla, protože na hradě, kde bydlela, a v lese to bylo docela nebezpečné kvůli nejrůznějším pohádkovým bytostem. Když je Ronja v nebezpečí (či v průšvihu), poradí si většinou chytře, občas se rozhodne sice špatně, ale nikdo není dokonalý :)

Andi

Spíše pro pamětníky. Za mého dětství už to v televizi nedávali, nebo si to nepamatuju. Je to super pohádka. Taková netypická. Řekněme, že Heidi se mi líbila více, ale to neznamená, že Ronja není super. Je to frajerka a smekám, opravdu.