Romeo, Julie a tma

Romeo, Julie a tma
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371/bmid_romeo-julie-a-tma-Wy3-371.jpg 4 3840 3840

Novela o tragickém příběhu studenta Pavla a židovské dívky Ester v období heydrichiády. Pavel Ester potkává ve chvíli, kdy se ona chystá na transport do koncentračního tábora. Schovává ji u sebe v domě...

janadibelkova
15.06.2018 5 z 5

Skvělé, krásné, drsné, dojemné a hlavně neuvěřitelné, že někdy lidi takhle ublížili lidem..četla jsem podruhé a určitě ne naposledy.

ZNellyZ
14.05.2018 4 z 5

Četlo se to lépe než třeba Petr a Lucie. I tak se mi někdy povedlo v knize ztratit a některé momenty byly zdlouhavé.

1.Agness
08.05.2018 5 z 5

Pokud někdo vybírá povinnou četbu a má ji v seznamu, určitě po ní sáhněte. Autor velmi citlivě a zároveň intenzivně popisuje těžké období heydrichiády prostřednictvím dvou mladých a zamilovaných. Příběh se mi dobře četl, je krátký a impulzivní, velmi se mě dotkl, dostal se mi pod kůži. Krásné, neuvěřitelné a tak skutečné.

Gabriela.H
08.05.2018 5 z 5

,,Zakázazé ovoce chutná nejlépe" kniha se čte dobře, rychle jsem se dostala do děje, který mě naprosto pohltil.

Ema22
07.05.2018 5 z 5

Pokolikáté už?
Čím jsem starší, tím více oceňuji Otčenáškův styl. V knize je tolik hezkých přirovnání a metafor.

Tebby
06.05.2018 5 z 5

Jedna z mých nejzamilovanějších, ke které se vždy po čase vracím.

Alysa
26.04.2018 5 z 5

Romeo, Julie a tma pro mě představuje jednu z nejlepších knih české klasiky.

O druhé světové jsem toho přečetla mnoho, často o dost děsivější příběhy, ovšem tento příběh byl něčím jiný a pro mě více emotivnější.

O schovanou Ester jsem se každou stranu bála více a více a zároveň mě maximálně zajímalo pouto, které si mezi sebou hlavní hrdinové vytvořili. Krásná, čistá láska.. bohužel v nevhodné době.

Ewilka
23.04.2018 3 z 5

Knížka mě nijak zvlášť nepřekvapila. Četla jsem ji v rámci povinné četby a možná jsem očekávala, že mě aspoň trochu zasáhne (Jak už to u příběhů z tohoto období bývá). Ale nestalo se tak. Romantický příběh mi nepřišel nijak originální. Hodnotila bych ho za takovou ,,klasiku". Jinak se ale knížka četla dobře.

joey19
09.04.2018 3 z 5

učitelka nám v hodině literatury vyprávěla příběh této knihy a já si řekl, to si musím přečíst! až o několik let později jsem si knihu vypůjčil.

jsem zatím v polovině, zatím mě kniha baví, sice nejsem fanoušek romantických příběhů, tak tohle je super, líbí se mi na tom to temné pozadí tohoto příběhu.

- moc se mi nezamlouvá autorovo psaní, občas se ztrácím a musím se vracet a přečíst si odstavec znovu.

dočteno: kniha a příběh krásná, ale ten konec mě trochu zklamal, řekl bych, že to bylo ukončeno jednou větou. Konec byl napínavý a akční, ale to jak němci našli Ester a skončilo to jednou větou, čekla jsem více. (zabili Ester po objevení jejího úkrytu? odvezli ji do KT? co bylo s Pavlem a jeho rodinou?

bookwoman
30.03.2018 4 z 5

Opravdu zajímavá knížka, napínavý děj. Baví mě tématika druhé světové války, takže mě bavila i tato kniha. Pavel byl strašně hodný, a mrzí mě, že to takto skončilo. Líbilo se mi, jak si lidé umí pomoct za každé situace, když chtějí (viz. Pavel a Ester). Doporučuji přečíst všem, co se o téma druhé světové války taky zajímají a těm, kteří mají rádi romantické knížky.

boticelli
18.03.2018 5 z 5

Velice smutne. Clovek si ani nedovede predstavit, v jakych podminkach museli lide a predevsim Zide preckavat valecne obdobi.

Dagros
08.03.2018 4 z 5

Krásná knížka, kterou jsem četla ještě na základní škole. Silný příběh...

nik077
02.03.2018 5 z 5

Pěkná kniha...ale smutný konec....

Missynka
16.02.2018 5 z 5

Krásná a čtivá novela na pozadí 2. světové války. Láska mezi árijským chlapcem a židovskou dívkou. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla až teď, bez nucení čtenářského deníku. Opravdu povedené dílo, skvěle napsaný příběh ke kterému se budu určitě znovu vracet.

Bublinka.
14.02.2018 5 z 5

I když samozřejmě je to jedna z knih z hodin literatury a člověk od začátku ví, jak to dopadne, stejně se to čte jedním dechem. A stejně jsem celou dobu doufala, že to přeci jen dopadne jinak. Možná je štěstí, že to je tak krátké, prožít s hrdiny o něco víc stránek, možná by ten konec byl ještě horší. A i když je to outlá knížečka, autor v ní bravurně obsáhl zběsilost té doby, všechno zoufalství, strach, hrdinství i zbabělost a naději. I ten konec byl skvěle pojat. Prostě 5 hvězd, jen to hvízdne.

Babsy
08.02.2018 4 z 5

Kniha je vážně jedna z klasik a to, že patří mezi povinnou četbu, tomu se nedivím. Souhlasím, že se hned začtete a najednou je konec.. ale i v tom je to kouzlo celého toho smutného příběhu. :-)

Marekh
05.02.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila. Knihu jsem nečetl jako povinnou četbu, až nyní na stará kolena. :)

Líbilo se mi chování Pavla, jeho postoj k životu, kdy dokázal pomoc dívce, ačkoliv věděl, že je to velmi nebezpečné, protože riskoval život nejen svůj, ale i ostatních.

V knize se vyskytuje romantika, závěr knihy byl smutný.

Zdeňulína
27.01.2018 5 z 5

Kdysi nucena číst v rámci povinné četby. Hned po prvních stránkach úplná závislost a zklamání, že kniha nemá aspoň o 300 stran víc. Doporučuji

ellyem
23.01.2018 5 z 5

Tak krásná a emotivní knížka! Nejprve jsem si přečetla první kapitolu, ale pak knihu odložila s tím, že se k ní časem vrátím. Když jsem ji po týdnu vzala opět do ruky, nemohla jsem přestat číst. Během dvou dnů jsem ji zhltla; příběh Pavla a Ester se mi vryl především do srdce. Díky tomu všemu jsem si uvědomila, jaké máme štěstí, že žijeme v dnešní době.

Disinka
10.01.2018 5 z 5

Prekrasny pribeh, strasne rada jsem se k teto knize zase po spouste let vratila...
Nemam rada pribehy o valce ale tento je tak zvlastne napsany az je krasny a smutny...