Rolling Stone – 500 nejlepších alb všech dob

Rolling Stone – 500 nejlepších alb všech dob https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117213/bmid_rolling-stone-500-nejlepsich-alb-vs-0wU-117213.jpg 4 5 1

Legendární americký magazín Rolling Stone uspořádal unikátní knihu, která shrnuje nejlepších pět set alb různých žánrů od blues přes punk či novou vlnu po hip hop podle hlasování předních kritiků, zpěváků a muzikantů. Dílo přináší jejich zevrubná hodnocení, řadu zajímavostí o natáčení, citáty z rozhovorů, spoustu fotografií, a slouží zároveň jako vyčerpávající a čtivý pohled na vývoj a dějiny rockové hudby.... celý text

Literatura naučná Umění
Vydáno: , BB art

Rolling Stone's 500 Greatest Albums of All Time , 2006

ZH6
27.10.2013

Tuto knihu nyní nabízejí Levné knihy za 299 Kč, což je podle mého názoru velice slušná cena. Zatím jsem v ní jenom listoval. Žebříček je sestaven z hlasování známých hudebníků a lidí působících v hudebním byznyse. Myslím si že je v umění sestavování nějakých žebříčků zcela subjektivní a každý by ho sestavil úplně jinak dle svého vkusu. Význam této publikace vidím v tom, že žebříček je sestaven z hlasů samotných hudebníků. Můžeme si tak tedy vytvořit obrázek o tom, jaká alba jsou pro umělce nejdůležitější.
Jedna věc mne však v této knize zarazila - v celé pětistovce nenajdeme jediné album od skupiny Deep Purple. Ne, že bych byl zarytý fanda této skupiny, ale přece jenom si myslím, že jejich přínos byl a stále možná ještě je dost veliký na to, aby zde byla minimálně jedna jejich deska.

Joel Levy
britská, 1971