Rok zázraků

Rok zázraků https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302923/bmid_rok-zazraku-1rR-302923.jpg 4 59 25

Téměř devadesátiletá Marvellous žije samotářsky v malebné přírodě Cornwallu. Jednoho dne se u ní objeví zubožený voják... Mladík hluboce poznamenaný válkou i smrtí dávné lásky a prazvláštní stařenka se sblíží a vznikne mezi nimi pouto. Díky Marvellous a jejímu podmanivému vyprávění dokáže Drake opět žasnout nad obyčejnými i neobyčejnými okamžiky života a nachází v sobě sílu jít dál. A zrovna tak přínosné je jejich přátelství i pro ni – teprve díky Drakeovi může Marvellous uzavřít některé kapitoly ze své minulosti.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

A Year of Marvellous Ways

EvaEma
20.06.2022 4 z 5

Poklidná četba, jen mi přišlo zbytečné popisovat tělesné potíže (zvracení, apod.), to stačilo zahrnout do textu jednou.. hrozně mi to kazilo poetiku, bývala bych si ji více užila.

Ann98
19.09.2021 5 z 5

Kniha mě zaujala svou anotací a hlavně krásnou obálkou. Vyklubal se z toho naprosto snový příběh. Věřím, že vzhledem ke stylu, jakým je tato kniha psána, nebude pravým šálkem každého.
Příběh jsem si zamilovala díky vytříbeným popisům. Jako bych se uprostřed té krajiny nacházela, ale přitom mi byla tak vzdálená. Nejvíc na mě zapůsobila postava Marvellous. Bláznivá, praštěná, ale přitom naprosto lidská. Chtěla bych mít ve svém životě někoho takového jako byla ona. Líbilo se mi, jak se krásně s Drakem doplňovali a vzájemně si pomáhali najít svá místa v životě.
Je pravda, že ze začátku jsem knihou byla zaskočená. Musela jsem si zvykat, že v knize není přímá řeč. Nebyl to zrovna šťastný nápad, obzvlášť na orientaci to není ideální. Ale nevzdávejte to. Příběh vám ten čas, který jste vložili do jeho čtení, vrátí.

mariva
20.12.2020 3 z 5

Poeticky napsany román, ale zřejmě nejsem ten správný poetický typ, abych si ho dokázala vychutnat.

menalinda
07.12.2020 5 z 5

Kouzelný magický příběh,pohladí po duši.

Pegasus
28.11.2020 5 z 5

Úžasná knížka, od teď patří k mým nejoblíbenějším. Chytne za srdce i za duši.

crazyslunicko
20.09.2020 5 z 5

Opravdu kouzelný příběh vyprávěný z několika pohledů. Téměř devadesátiletá stařenka vypráví svůj příběh o svých 3 životních mužích. Začátek je trochu nepěkný, ale pokud se prokoušete přes první kapitoly, tak Vás čekají kouzelné příběhy od stařenky, která je dcerou mořské panny. Drake se vrací z války a slíbil jednomu chlapci, že doručí osobně jeho dopis jeho rodičům. Po cestě se setkává se starou známou Missy, která přežila bombardování. Válka na ni také zanechala své šrámy. Jejich cesty se rozdělí a rozpoloženého Draka zachrání stařenka, které se ve vsi téměř všichni bojí. Postupně mu začne vyprávět svůj příběh a příběh Papírového Jacka.

NatyKnor01
14.06.2020 1 z 5

Nikdy víc!!!
Divný příběh z období války, absolutně nečtivý????

ivka67
24.05.2020 2 z 5

Velice zvláštně napsaná kniha,nebyl to můj šálek kávy.

Janík511
01.04.2020 3 z 5

Na základě komentářů zde jsem čekala krásný příběh, který přečtu na jeden zátah. Bohužel příběh takový nijaký, nezatáhl mě do děje a oddychla jsem si, že jsem dočetla poslední stránky. Tohle se bohužel nepovedlo a vím, že už nikdy číst nebudu.

tami1
30.03.2020 5 z 5

Krásně napsaný příběh o několika zraněných duších, které se setkají a snad si vzájemně pomohu překonat bolesti a smutky, které je souží.

artlucie
20.03.2020 4 z 5

Pohlazení po duši, báječný oddech od žánrů, které běžně čítám.
Mám spoustu nezodpovězených otázek, ale nějakým zvláštním způsobem mi to vůbec nevadí.

Kočkopes-
15.03.2020 5 z 5

Výborná. Čtení tyhle knihy, byl opravdu zážitek. Nádherně psaná, ten skvělý rytmus slov oslovil, vtáhl a už nepustil. :)

juliesze
11.02.2020 4 z 5

Mně ta kniha strašně připomínala Bulgakovo Mistra a Markétku. Na vlnách magického realismu se snesly mořské panny, mluvící lesy a předvídající stařenka. Některé myšlenky mě pohladily na duši, jiné pasáže byly takové nějaké zvláštně zamotané. I tak odcházím se zvlášním pocitem, kdy vlastně celá ta hloubka poselství zůstala mnou neuchopena. Nebo nezůstala? ...

Vlaďkaa4
29.01.2020 4 z 5

Vubec nevim jak hodnotit. Urcite to neni muj salek kavy. Nic mene se to cetlo samo a ve finale je to obrovske pohlazeni po dusi. Takove smireni s tim co zivot prinasi je dar a k tomu pozehnany vek.

Gabibi
18.11.2019 4 z 5

Velká krása a magie, která nespěchá. Sen, přízrak nebo poezie? Mám chuť skládat básně a vidět v životě něco víc.

Awaria
15.10.2019 4 z 5

Jak je již zmíněno, velmi zvláštně, poeticky psaná kniha. To ovšem vyžaduje od čtenáře plnou pozornost a není to příliš oddychová kniha, hlavně chybějící uvozovky u přímé řeči ztěžují orientaci v textu. Ne vždy jsem byla schopná se plně soustředit, proto mi spousta věcí nejspíš unikla a po dočtení jsem vlastně ani nevěděla, co si myslet...

koudelu
29.01.2019 4 z 5

Napsané tak zvláštně hezky, poeticky a čtivě...nedá se asi popsat jinak, ale určitě zkuste

Mrs.Brick
30.12.2018 5 z 5

poetická zajímavá kniha, přečetla jsem jedním dechem...

simona5r
04.08.2018 4 z 5

Kniha, se kterou jsem strávila delší čas, žádná "jednohubka". Poetický styl psaní, chybění uvozovek zahajující přímou řeč, náhlé střídání s minulostí mě občas dost mátlo. Kniha je jiná než na jaké jsem zvyklá a mám z ní po dočtení rozporuplné pocity.

Márinka
20.12.2017 5 z 5

V poetickém příběhu se často střídá současnost s minulostí. Přechody jsou někdy tak náhlé, že čtenář musí být stále ve střehu. Skvělé koncentrační cvičení pro mozek! Drsnou realitu střídají lyrické pasáže. Magické pohlazení duše. Pokud neholdujete rychločtení, můžete prožít Rok zázraků.