Rohy

Rohy https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38369/bmid_rohy-ZNI-38369.jpg 4 531 121

Před rokem přišel Iggy Perrish o jediného člověka, kterého skutečně miloval. Ráno po prvním výročí té strašné události se probouzí s kocovinou – a s rohy na čele. Stal se z něj konečně děsivý ďábel, za kterého už ho stejně mnozí mají? Iggy záhy zjišťuje, že k rohům dostal nádavkem i schopnosti, s jejichž pomocí dokáže odhalit zlo, jež ho připravilo o jeho lásku. Hranice mezi andělem a ďáblem je však nebezpečně tenká a nejkrutější pravda se skrývá tam, kde by ji nikdo nehledal. Joe Hill po úspěšném debutu Černá krabice opět napsal knihu, která se čte jedním dechem. Příběh o lásce, pomstě a temných stránkách lidské duše se vine jako cesta krajinou plnou překvapení a nečekaných zvratů, z nichž největší čeká na konci. Abychom pochopili přítomnost, musíme se někdy vrátit hluboko do minulosti…... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Horns , 2010

ivakola
24.01.2015 3 z 5

Nějak jsem se v té knize strácela.Příběh byl zajímavý, ale přišla jsem na to vlastně až po přečtení knihy. Jinak Hilla mám moc ráda jeho Černá krabice je prostě SUPER.

Salonka
27.12.2014 2 z 5

Môj komentár na túto knižku tvoria iba nesúrodé postrehy, za čo sa ospravedlňujem. Neviem napísať nič, čo by malo hlavu a pätu. :-)

Pri čítaní som si hovorila, že toto dielo asi nie je veľmi vhodné na vianočné obdobie. :-) Alebo je? ... Svojrázne podanie tematiky Boha a diabla, dobra a zla... môže byť. Ale:

celkom často som bola pohoršená, ustavične som narážala na nadávky, perverznosti a rúhačstvo. Toto nemám rada, odrádza ma to od čítania.

neobľúbila som si žiadnu z postáv. Myslím, že autor sa zameral výlučne na opisy svojich zvláštnych satanských predstáv, a do deja zasadil zopár náhodných okoloidúcich (diablov).

štýl mi nesedel a keby som nevedela, čí syn J. Hill je, tak mi to nikdy nezíde na um.

mala som dojem, že z knihy vanie zlo, veľmi veľa zla na úkor dobra, z čoho mi bolo až smutno.

občas som bola prekvapená. Podľa mňa sa v knihe striedali kapitoly napísané veľmi dobre a originálne – s takými, ktoré boli napísané dosť zle.

Zhrniem: čakala som niečo iné, u knihy ako celku negatíva prevyšujú pozitíva, preto dávam dve hviezdičky. Rešpektujem autora ako jedinečnú osobnosť, ale mne svojím dielom rozhodne neulahodil.

Doplním (máj 2016): Film sa mi páčil omnoho viac ako knižka.

Samaret
23.12.2014

Bohužel jsem se ke knize zatím nedostala, ale po zhlédnutí filmu Horns s Danielem Radcliffem, pro nějž byla tahle kniha předlohou, určitě si knihu přečtu.

wiix
23.12.2014 4 z 5

Asi som v tom videla niečo viac, ako to, čo tým chcel autor povedať. Ale metaforicky vzato: dobro je súčasť zla a naopak, ľudia sú falošní a krutí, no 1 z 10tich dokáže robiť pekelne dobré divy- a zaobalenie tejto myšlienky sa mi v tomto podaní podivuhodne páčilo.

kilometr
11.11.2014 3 z 5

Velmi dobrá kniha do strany 181.Poté co Ig promlouvá k svým věrným hadům,tak mě to přestalo zajímat.65%.

Jossie
01.11.2014 4 z 5

Moc pěkná kniha s dobrým příběhem, jen mi malinko vadilo, že 98% postav je v skrytu duše zlých a záporných a hlavní padouch je zlý až příliš a ti kladní mají zase andělská křídla. Vyloženě mě nudily pasáže s hady, ale jinak rozkrývání celého smutného příběhu bere dech.

callahanh
31.10.2014 4 z 5

Je dost znát, čí syn Joe Hill je. Celá zápletka upomíná k jeho otci v nejlepších letech a v tomhle případě to není na závadu, spíš naopak. Zajímavě rozehraný příběh a poměrně originální nápad s rohy, které berou člověku zábrany a on říká, co si myslí, oceňuji a prakticky po celou dobu baví. Charaktery jsou výborně propracované, nepostrádají motivaci a titulní Ig je řádně tragický hrdina a nepostrádá ani pořádného, i když možná malinko očekávaného a šablonovitého záporáka. Toho ovšem Hill dovedl vykreslit tak skvěle, že to vlastně nevadí a opravdu mu přejete jen to nejhorší. Příběh temně romantické lásky je strhující, a ačkoli známe rozuzlení, také nesmírně působivý. Ke kladům musím připočítat i některé cynické hlášky a černohumorné momenty. Kniha bohužel ve druhé polovině trošku ztrácí dech a Hill se IMHO malinko ztrácí v popisu všemožné akce a vrší taky dost klišé a někdy i prapodivných náhod. Zakončení asi nemohlo být o moc jiné, takže s tím problém nemám. Horns asi není dílo, k němuž by se člověk vracel vícekrát, ale jako originální cynický thriller funguje hodně dobře. 70%

zahadum
31.10.2014 4 z 5

Skutočne je poznať,že syn sa poddal na otca a jeho dielo veľmi pripomína tvorbu jeho otca S.Kinga. Autor má zmysel pre gradáciu deja...pre viacvrstvové rozprávanie príbehu ktorý nie je tuctový ale ani nič prevratné. Postavy sú živé a postupne ako ich autor predstavuje od minulosti po súčasnosť skladá sa nám všetko ako mozaika do grandiózneho finále...Hill je správne brutálny a nechutný kedy si to žiada príbeh ale nikdy to nie je prehnané a účelové...surovosť a chlad príbehu je umne a s citom zviazaný s romantickou líniou ktorá je živá a uveriteľná. Knihe dávam 80-90 % a som spokojný....číta sa to ľahko...kniha vám zaberie nejaké dva dni a bol som zvedavý na koniec knihy či sa udrží celistvosť príbehu.

Standa Šebek
20.10.2014 5 z 5

Po čertech povedená kniha! Těšil jsem se na ní, ale stejně jsem nečekal, že bude tak pekelně dobrá.
Originální zápletka, strhující, ďábelsky sevřený příběh, který ze začátku jen vystrkuje růžky, ale nakonec umí pěkně přitopit pod kotlem. Především ale jde o nečekaně dojemnou, intimní a nostalgickou love story, ze které vás píchne u srdce jako rohatej s vidlemi.
Styl Joe Hilla je opravdu velmi podobný stylu jeho otce Stephena Kinga, a dle mého názoru nezůstává ani kvalitou příliš pozadu. Joe Hill si dokáže čtenářovu duši získat především skrze živé postavy. Mají bohatý vnitřní život, dokážete se s jejich bolestmi a touhami ztotožnit. Za některé byste buď dali ruku do ohně nebo je naopak poslali k čertu.
Prostě je hřích tuhle knihu nemilovat a každý, kdo ji mine, by se měl smažit v pekle.

PS: Film se také povedl, ale zůstává pozadu, protože příběh opravdu vyniká díky vnitřnímu životu postav. A jelikož na konci dojte i na nějaké ty dějové zvraty, důrazně doporučuji zvolit knihu jako první.

Dolgorukay
28.09.2014

Jedním dechem od první do poslední stránky! Je pravda, že v prostřed bylo pár nudnějším řádků, ale v celkovém dojmu z knihy se úplně ztratily a nebýt toho, že jsem si přečetla komenty níže, ani bych si na ně nevzpomněla.

deep86
18.09.2014 4 z 5

Hlavní dva pocity, které na mě z téhle knížky působí, jsou smutek a deprese. Ale moc pěkně napsanej smutek a deprese.

zorila
09.09.2014 1 z 5

Taková normální kniha od tohoto autora

martinstefko
03.09.2014 3 z 5

První část z pěti je naprosto skvěle rozvržena, jsou zde úchvatné momenty a vy jste namlsaní na to, co bude dál. Druhou částí Joe Hill zpomalí děj a bohužel už se nedostane do fáze, aby vás uchvátil stejně jako na začátku. Jeho kniha postrádá hororovost v tom skutečně děsivém smyslu, jsou zde jen nepěkné scény, které jsou dobře napsané, ale příliš neděsí. To a celkové směřování zápletky a jaksi nenápaditý konec nakonec vedou k tomu, že ke konci příjemné pocity mizí úplně a vy jste rádi, že je konec a že už o Igovi nic dalšího číst nemůžete. A přitom se s těmi rohy daly dělat takové divy.

fiona007
16.08.2014 3 z 5

Z první a druhé části jsem byla nadšená, druhá polovina knížky mě nebavila. Mohlo se přeskočit až k velkému finále. Příběh byl vymyšlený dobře, celou dobu mi Iga bylo líto.

123adela
10.08.2014 3 z 5

Asi jsem měla moc velká očekávání. Tohle byla moje první kniha od J.Hilla a asi na dlouho poslední. První dvě části mě neskutečně bavili, po půlce se to podle mě nějak zvrtlo a nudilo mě to. Někde bych uvítala trochu víc detailů, v některých částech jich podle mě bylo zase poměrně hodně. Přečíst se to dá. Kniha celkem svižná ale to něco navíc mi tam chybělo..

Valentine
14.07.2014 5 z 5

Po zklamání, které jsem nalezla v Černé krabici, jsem nečekala nic dokonalého. O to větší tedy bylo moje překvapení. Rohy mi byly perfektními společníky po dva líné dny, kdy jsem je nemohla pustit z ruky. Neskutečně čtivé, šokující, nesmírně originální dílo. První Hillovka, která mě dostala do kolen, a doufám, že rozhodně nebyla poslední.

Eliota
02.06.2014 5 z 5

Joe se rozhodně potatil. Dílo je povedené, čtivé a příběh parádní, docela i pracuje s city. V průběhu pociťujete nechuť (možná až nenávist) k určitým postavám, u některých to tak zůstane, ale minimálně u jedné se to však obrátí. Igova proměna je zajímavá, zprvu to vypadá, že jeho samotného rohy také dostanou (v tom negativním směru), ale dokáže si uchovat svou lidskost a dobrotu.
Knihu určitě doporučuji! :)

Fuksinka
17.03.2014 2 z 5

Ne, tuhle knihu bych nedoporučila. První půlka mě docela bavila, ale ale zřejmě to bylo jenom tou skvěle vymyšlenou situací, kdy Ig zjišťuje, co vlastně rohy "umí". Knihu jsem potom odložila několikrát jsem se k ní pokusila vrátit, ale nešlo to. Autorovi se nějak nepodařilo nastínit atmosféru tajemna a napětí, nepomohli k tomu ani hadi ani nadpřirozené schopnosti, ani ďábelský hajzl. Vsuvka z minulosti (kromě jízdy na vozíku) vyloženě nudila. Řekla bych, že můj tip, jak se to všechno stalo bude správný a bohužel ten nejkýčovitější, co lze vymyslet. Druhou hvězdu dávám víceméně za nápad. Dám Hillovi ještě šanci, je přece jenom možné, že toho po tátovi podědil víc.

Mrkněte raději na film.

evickakyticka
13.03.2014 2 z 5

Nuda. Přiznám, že mě trochu tlačil čas a já posledních dvacet stran vzdala. Bylo to ale i tím, že mě Ig nebavil. Snad nějaké světlé stránky, pár jich bylo, ale jinak nuda a nuda. Škoda!

Zlosynus
08.03.2014 5 z 5

hned po dočtení jsem si to chtěl přečíst znovu.. ;-) prostě super. týdle knížce totiž nechybí vůbec nic, nemá jediný hluchý místo , echtovní zápletka, geniální propracování postav, jedna z mých TOP ! ďábelská, ďábelská knížka! můj nový oblíbený autor. DOPORUČUJI

a teď jsem se dozvěděl, že to bude zfilmovaný - hl. role Daniel "Harry Potter" Radcliffe. boží ;-)