Rohy

Rohy https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38369/bmid_rohy-ZNI-38369.jpg 4 531 121

Před rokem přišel Iggy Perrish o jediného člověka, kterého skutečně miloval. Ráno po prvním výročí té strašné události se probouzí s kocovinou – a s rohy na čele. Stal se z něj konečně děsivý ďábel, za kterého už ho stejně mnozí mají? Iggy záhy zjišťuje, že k rohům dostal nádavkem i schopnosti, s jejichž pomocí dokáže odhalit zlo, jež ho připravilo o jeho lásku. Hranice mezi andělem a ďáblem je však nebezpečně tenká a nejkrutější pravda se skrývá tam, kde by ji nikdo nehledal. Joe Hill po úspěšném debutu Černá krabice opět napsal knihu, která se čte jedním dechem. Příběh o lásce, pomstě a temných stránkách lidské duše se vine jako cesta krajinou plnou překvapení a nečekaných zvratů, z nichž největší čeká na konci. Abychom pochopili přítomnost, musíme se někdy vrátit hluboko do minulosti…... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Horns , 2010

Stoker
16.10.2016 4 z 5

Originálny príbeh,veľmi dobré čítanie. Gény sa nezaprú - aspoň pri tejto knihe :) Kniha je tradične lepšia ako film. Pri čítani som si Iggyho rozhodne ako Harryho Pottera nepredstavoval :)

Raymi
09.10.2016 5 z 5

Překrásná originální kniha.Smutný a poutavý příběh o tom, kolik se v člověku skrývá zla.Místy to bylo až fantasy,ale to mi vůbec nevadilo. Film sice ušel (díky charismatickému Radcliffovi) ale kniha 100x lepší.Rozhodně doporučuji.

mailo-s
27.08.2016 5 z 5

Ikdyž film se hodně povedl kniha je zase o fous či dva lepší.Joe Hill svého otce prostě nezapře a jsem rád že Stephen King má svého nástupce.Přidávám malou citaci z knihy (trocha filozofie) Joe Hill - Rohy str.182
"Je věcí víry,že duše musí být střežena,jinak je zničena a strávena."
"Sám Kristus varoval své apoštoly,aby se varovaly toho kdo zničí jejich duše v pekle.
říkám vám, že takoví osud je matematicky nepravděpodobný.Duši nelze zničit.
Duše trvá věčně.Je jako číslo pí,nemá konec ani závěr.Stejně jako pí je duše konstanta.
Pí je iracionální číslo,nelze ho rozdělit na části,nelze ho oddělit od sebe samého.
I duše je iracionální,nedělitelná rovnice,která přesně vyjadřuje jednu věc: vás.
Duše by d´áblovi nebyla k ničemu,kdyby se dala zničit. A je li svěřena
do Satanovy péče,není stracená,jak se tvrdí. Satan ví přesně jak s ní zacházet."
"O Satanovy se ví ,že je nepřítel,ale Bůh se mnohem víc než d´ábla bojí žen - a dělá dobře.
Žena má moc přivést na svět život,to ona byla stvořena k obrazu stvořitele,né muž,
a mnohokrát dokázala,že si zaslouží uctívání víc než Kristus,ten neholený fanatik,který
toužil po konci světa. Bůh zachraňuje - ale né ted´ a tady.Spasení se odložilo.Stejně jako
všichni podvodníci i on po vás chce,abyste nejdřív platili a věřili,že se vám později
dostane odplaty.Ale ženy nabízejí jiné spasení,okamžité a obsažnější.Nenechávají si
svou lásku na nějakou vzdálenou,nedefinovatelnou věčnost,ale darují ji hned,často těm,
kteří si ji vůbec nezaslouží.Jako to bylo v mém případě.Jako je tomu v mnoha jiných případech.
D´ábel a žena jsou spojenci proti Bohu už od chvíle,kdy Satan přišel k prvnímu člověku
v podobě hada a pošeptal Adamovi,že skutečné štěstí nenajde v modlitbě,ale v
Evině kundě."

Kamil2
17.07.2016 3 z 5

To co mne na knize bavilo a nutilo číst dál, se postupem času vytrácelo a s rozvleklou upachtěností jsem se horko těžko prokousal k jejímu konci. Slibný námět autor utopil ve zbytečném filozofování o bohu a jeho pekelném protějšku. Od poloviny děje se to už vleklo k nezajímavému konci. Dávám sám sobě palec za to, že jsem to vůbec dočetl :-) I přesto tohle hodnocení mám Joe Hilla rád a beru ho milost :-).

jan0844
07.01.2016

Četl jsem jí ve svých 14 letech a musím říct že na mě hodně zapůsobila svým příběhem. Líbili se mi autorovy názory okolo boha a ďábla. S příběhem jsem se velmi sžil a naštvalo mě filmové zpracování, které bylo prakticky o něčem jiném. Také se mi velice líbila flashbacková kapitola Opravář. "Ať Lee navždy zůstane zdechlý" !

marek6463
08.12.2015 4 z 5

Příběh plný děje,který se nedá nedočíst.

Ivan Kučera
06.11.2015 2 z 5

Nič moc. Má to silné a nádherné momenty (dôvody, pre ktoré sa sa Merrin v skutočnosti rozišla s Igom), ale je ich málo. Hrôzostrašné scény nie sú hrôzostrašné, sexuálnych je málo a sú hanblivé a tým pádom nudné, postavy ma bohvieako neoslovili, krvavé pasáže žiadny zázrak a hoci je ústredná myšlienka s "pravdovravnými rohmi" super, už po pár stránkach začne byť stereotypná. Napriek tomu v Joeovi cítim istý talent a asi je dobre, že aj on píše. Filmové spracovanie od Alexandra Ajau (Hory majú oči) sa mi páčilo viac.

eliska3246
12.10.2015 5 z 5

Tahle kniha je fakt skvělá. Člověk je napnutý hlavní linií příběhu, pobavený vtipnými rozhovory, zaskočený nečekanými situacemi, nabuzený špetkou fantastyčna, zamyšlený nad netradičními teologickými myšlenkami a uspokojený samotným závěrem. Ovšem nedoporučuji lidem, kteří se bojí hadů... :)

elusha3
24.08.2015 3 z 5

Místy jsem se nudila, ač si nemyslím že má kniha špatný příběh. Bohužel jsem ji nedočetla celou, nějak jsem se nemohla jak se říká ,,zakousnout", ale shlédla jsem film a ten se myslím si vydařil, takže doporučuji! :)

Jossie
20.08.2015 4 z 5

Velmi dobře napsané, zajímavé, moc se mi líbilo rozkrývání toho, co se stalo v minulosti. Od Joe Hilla zcela jistě zkusím ještě další knihy.

Charley
01.07.2015 3 z 5

Upřímně nevím, jak tuhle knihu ohodnotit. Ani nemůžu říct, jestli se mi jeho styl psaní líbí. Je to zvláštní. Určitě vím, že nemůžu říct, že by to bylo špatné...to vůbec ne, ale tak nějak na mě působí hrozně rozporuplně.

Faustka
30.06.2015 4 z 5

„Prosím,“ řekl Ig. „Žádám vás o lékařský názor – o pomoc. Co mám dělat?“ „Zatracený pacienti,“ ulevil si doktor. „Staráte se akorát o sebe.“
Proč se mi po dočtení Rohů vybaví právě tohle? Asi proto, že .. Špatné myšlenky zmizely. Zůstaly jen ty dobré.

Ronkar
30.05.2015 3 z 5

Nějak nevím. Rohy mají vynikající výchozí nápad a slušné provedení, ale autor s ním pracuje nakonec jinak, než bych si asi přál. Hlavní hrdina byl dost nesympatický (iritují mě postavy, které se litují a tady to bylo cítit moc) a celková rozvleklost a pomalé tempo příběhu, kdy se furt utíká do minulosti, mně uspávalo a mnohdy nudilo. Čekal jsem napětí, ale dočkal jsem se jen příběhu se slušně vykreslenými charaktery a několika velmi imponujícími situacemi. Bohužel celkově mně příběh nepohltil a to je v mých očích prostě velké mínus. Možná za to může příliš doslovný styl, který Hill používá, možná jsem nebyl správně naladěn, čert ví :)

knihomolka01
26.05.2015 5 z 5

Styl autora byl neotřelý, drsný a takový věcný.:) Kniha mi přišla ne úplně jako oddechovka, ale něco v takovém stylu, prostě kniha, která není moc náročná, ale určitě nezklame.:D

puellaa
21.05.2015 5 z 5

Rohy byla moje první kniha tohoto autora. Jsem dlouholetým fanouškem jeho otce a musím říct že se pořádně potatil!!!

Terva
28.04.2015 5 z 5

Jako Rocker a Metalista jsem si v knize našel své oblíbence a i když je příběh krátký, ještě mu určitě nějaký ten čásek budu věnovati.

Knižní špajz
21.04.2015 5 z 5

Rohy mě neskutečně nadchly! I když mi Igova rodina svými stejnými názory na věc občas lezla krkem, knihu jsem přečetl během chvilky. Rozhodně se chystám i na Hillovy další knihy

Markysek45
15.04.2015 4 z 5

Velmi dobrá kniha. Zajímavý nápad a slušné provedení. Některé scény byly teda hodně nechutné, ale ono to tak nějak k tomu ději patřilo. Joe Hill se evidentně potatil.

gan112
01.03.2015 5 z 5

Dlho som čakal kým som si knižku vytiahol z knižnice a myslím že sa tak stalo v pravý čas. Zasiahla ma od začiatku a nenudila (priznávam sa pod vplyvom rohov že len miestami). Názorovo je veľmi otvorená, až vše objímajúca. Autor píše s ľahkosťou, vyberá si zaujímavé prostredie a pracuje fantasticky s napätím a dialógmi, a to aj vtedy keď sa netýkajú odhaľovania pravdy o vražde Merril. Príbeh sa rozvíja pomerne rovnorodým tempom, kde situácia nadväzuje na tú nasledujúcu a prirovnania v deji sú veľmi dobré, až metafyzické. Retrospektívy alebo flashbecky, ktorých je dej plný, sa začínajú objavovať v druhej kapitole. Máme možnosť nahliadnuť tak do detstva hrdinov poznamenaného zmätkami dospievania, objavovania seba a okolia, iných ľudí s ktorými sa často nechcú stotožniť. Pritom trošku barličkou alebo skôr poznávacím znamením autora je prirovnávanie výrazov alebo postojov postáv ku scénkam zo známych filmov, kníh či komixov. Príbeh kolíše neustále od dobra ku zlu a asi v polovici knihy som začal mať pocit že táto knižka určite nebude mať šťastný koniec. Lenže šťastný tu nieje najmä začiatok, kedže vieme že hlavný hrdina je od smrti svojej lásky Merril tragická postava. Veľmi som dúfal že fantasy prvky v tomto románe nebudú podliehať nejakým úplným výmyslom autora ktorý ich bude používať bez ohľadu na logiku podľa potreby, ako sa tak často stáva (aj u Kinga), a zbytočne tak narobí čitateľovi bordel. Moje priania boli nielen vyslyšané, schopnosti Igga a ich blokácia dokonca zapadali logikov do príbehu. Hoci nieje na filozofickú tému Boh vs. Diabol, ľahké napísať niečo nové, v tomto prípade sa podarilo aspoň niečo originálne. Páčilo sa mi ako postavy balancovali na hranách svojho svedomia, dobra a zla. Postavy niesu ploché, no súčasne podliehajú spisovatelovím zámerom. Táto ich dvojakosť robí pre mňa knižku zaujímavou a veľmi ma potešil fakt že sme sa mali možnosť pozrieť na hlavného hrdinu a jeho priateľku aj z pohľadu hlavného záporáka, a to ešte pred rozlúsknutím niektorých orieškov. Deju to dodá nielen retrospektívu pre lepšie pochopenie rozpoloženia postáv a ich situácie, ale hlavne tú podstatnú štipku naviac ktorú všetci chceme vedieť. A tou je pravda ako sa stala vražda Merril a čo ku nej viedlo. Postavám sa niekedy dostaneme celkom pod kožu až v závere knižky. Je to spôsobené famóznou schémou príbehu a flashbackov ktoré putujú stále hlbšie do pohnútok postáv a pritom stále menej do ich minulosti. Dotvárajú pre mňa príbeh ako kruh, kolobeh do ktorého sme boli hodený v jeho strede. Preto mám aj chuť prečítať si ju ihneď znova a objavovať v nej niečo nové, lebo viem že by som toho objavil neúrekom. Priznám sa že som neočakával taký sentimentálny koniec okolo rozchodu Merrin a Igga, ale skôr niečo v medziach ľudskej nerozhodnosti. Vyústenie tohoto jedného príbehu (nedá sa povedať že šlo o dejovú linku), bolo pre mňa predčasným koncom. Hoc ďalej knižka pokračuje zaujímavo, nedá sa povedať že by v nej ostal tak silný náboj a koniec pre mňa ide dostratena. Absolútny koniec, akčné scény a všetko okolo vyvrcholenia mi prišli pateticky pritiahnuté za vlasy. Koniec nestratil svoju morálnu, filozofickú polemiku a atmosféru, ale žiaľ bohu zdalo sa mi akoby už vyplývala už len zo zmätku zo všetkých tých predošlých slov a udalostí. Koniec bol na úrovni, ale pre mňa výrazne slabší ako zvyšok knihy. Áno spisovateľ v ňom docielil aby všetky súkolia príbehu do seba zapadli, ale súčasne sa nevyhol klišé prvkom populárnej post-modernej literatúry „na jedno použitie“. A to je čertovská škoda. P.S. – ten slovenský preklad je fobos a deimos.

Eyghon
27.02.2015 3 z 5

Joe Hil asi nebude můj oblíbený autor. Přečetl jsem Černou krabici, Bobbyho Conroye a Rohy a ani jedno mě nijak neoslovilo. Rohy jsou polomysteriózní polodetektivka s náboženskou tématikou v pozadí. Průměr.
Zkusím film s Danielem Radcliffem - snad to bude lepší.