Ladění pro dvě struny

kniha od:


Koupit

Druhý díl zachycuje dětsví a studentský život bratrů Čapků, přičemž autorka svoji pozornost zaměřila na Karla. Podrobně sleduje jeho literární zrání a postupně se formující kritické myšlení. Opírá se při tom o existující bohatou dokumentaci a seznamuje čtenáře i s novými prameny, zejména s autentickými poznámkami akademika Heyrovského....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44069/big_ladeni-pro-dve-struny-J3S-44069.png 4.819
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Ladění pro dvě struny

Ilona70
27.12.2021

Celá pentalogie je nádherná, přečetla jsem na jeden zátah. Život sourozenců Čapkových je podán velmi čtivě a ve všech souvislostech. I klasikové jsou lidé a mají chyby - spisovatelka odvedla perfektní práci.

ladyka
15.04.2021

Ódu jsem pěla již na první díl, zde nemohu jinak. Čtivé, poučné, čtenář se dozví mnohé nejen ze života bratří Čapků, ale i o době a dalších zajímavých osobnostech. Těším se na pokračování a rozhodně doporučuji! A smekám před autorkou, je vidět, že to psala se zápalem, musela to být mravenčí práce - text doprovázejí odkazy na zdroje a že jich nebylo málo. Opravdu mi je líto, že tato tetralogie leží skoro nepovšimnuta stranou, přitom stojí za přečtení víc jak leckteré dílo ze současné literatury (a že sama čtu téměř výhradně právě ji).


rozvera
17.11.2020

Biografie bratří Čapků pokračuje dalším dílem, ve kterém oba dospívají, studují v Praze, kam rodina přesídlila z Úpice. Autorka se věnuje nejen dospívání obou protagonistů, ale popisuje i neklidnou a nepřívětivou dobu před 1. světovou válkou i během ní až do jejího konce, kdy celý národ oslavoval vznik československé republiky v naději na lepší časy.

Cacolinka
08.02.2019

Musím vyslovit paní Šulcové svůj obdiv...

TipsyChipsy
23.05.2017

Druhý díl životopisné ságy o životě bratří Čapků se věnuje letům 1905 až 1918, tedy Sš a Vš studia. První lásky, první publikace, první střety s realitou. Na pozadí je zobrazení života v Praze v kulturním a politickém kontextu posledních let Rakouska Uherska. Celkově zajímavé a přínosné.