Kruh mého času

Kruh mého času https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42397/kruh-meho-casu-42397.jpg 4 13 4

Epizoda ze života Karla Čapka, když pracoval v době 1. světové války jako vychovatel v rodině hrabat Lažanských.

Česneksmedem
17.01.2023 4 z 5

Rozhodně nejen detektivkou živ je čtenář, takže jsem si dal tuhle dobrotu. Jde sice jen o krátkou epizodu ze života Karla Čapka, ale i tak se čtenář ledacos dozví a zopakuje si i pár německých slovíček.

Pebra
29.05.2021 4 z 5

Přiznávám, že jsem netušila nic o výbuchu v Bolevci a nikdy se nepídila po tom, kde vzal Čapek námět na Krakatit. Každopádně mě pobavilo, jak se marně snažil něco naučit spratka Prokopa Lažanského, ačkoli nevím, na kolik jde o literární fikci.

TipsyChipsy
19.06.2018 3 z 5

Autorka této novely má velkou zásluhu o zdokumentování života bratří Čapků, napsala o nich třídílnou ságu. Ovšem tento pokus o zachycení pár měsíců Karla Čapka na zámku Chyše mě moc nebavil. V podstatě jsem se toho moc zajímavého nedozvěděla, četlo se to špatně, spousta autorského balastu jako líčení okolního prostředí a vymyšlených situací.

nela_vla
02.08.2017 4 z 5

Milá knížka, která vedle zdařilého pokusu o vykreslení Čapkovy povahy zpracovává i některé méně známé historické události z období 1. světové války, které Čapkovu pozdější tvorbu výrazně ovlivnily (např. výbuch v Bolevci).