Podzimní případ

Podzimní případ https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394584/bmid_podzimni-pripad-CEs-394584.jpg 5 660 207

Roční období série

Nový napínavý příběh Anderse de la Motte dobyl ve Švédsku vrchol žebříčku bestsellerů. Pět dlouholetých kamarádů stanuje u zatopeného kamenolomu ve Skane. Letos odmaturovali, teď čeká je poslední letní koupání a potom skutečný život. Když se však rozední a spustí se první podzimní déšť, jeden z nich leží v temné vodě mrtvý. Nešťastná náhoda, uzavře to policie, mnozí v Nedanasu však pochybují. Když se sem o dvacet sedm let přistěhuje Anna Vesperová, kriminalistka, která prchá ze Stockholmu před vlastní tragédií, dají se události do pohybu. Zatímco Anna zoufale střeží svá tajemství, čím dál mocnější síly se jí snaží bránit v rozkrývání minulosti. Nakonec nemá na vybranou. Musí znovu otevřít případ z podzimu roku 1990, o němž chce málokdo mluvit… ale nikdo na něj nezapomněl.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Höstdåd , 2017

ctenarkaEva
07.11.2019 5 z 5

Skvělé čtení. Rozuzlení mě překvapilo. Už se těším na další pokračování .

Kami97
06.11.2019 5 z 5

Moje první kniha tohoto žánru a hned taková pecka! Kniha mě vtáhla do děje od prvních stránek a nepustila. Konečné rozuzlení jsem nečekala a vlastně mi úplně vyrazilo dech. Ráda si od autora přečtu další knihy.

Ajinka79
31.10.2019 4 z 5

Asi už jsem přečetla moc tematicky podobných knih, takže jsem rozuzlením překvapena nebyla. Určitě lepší průměr, ale čekala jsem víc..

Jiparis
27.10.2019 5 z 5

Krásně napínavá kniha, kde není mnoho násilí a řeší se spíše otázky svědomí a viny.

bafuskyBaf
24.10.2019 5 z 5

Hodně dobrá kniha, opravdu se mi líbila. Možná ještě lepší než Konec léta.

Mesicnililie
22.10.2019 5 z 5

Podzimní případ má přes 450 stánek ale nedalo mi to a přečetla jsem knížku za 2 dny. Hrozně mě zajímalo jak to celé bylo a jak to dopadne. A byla jsem překvapená.
Knížka je napínavá a čte se sama.
Je to druhá knížka od tohoto autora co jsem četla a určitě nebyla poslední.

sioux
19.10.2019 4 z 5

Tohoto autora jsem četl poprvé a nebylo to špatné.
Hlavní hrdinka je policejní inspektorka, která mi byla nesympatická neustálými dialogy s mrtvým manželem, vztahem s pubertální dcerou a celkově tragickým sebevědomím a občasným koktáním. Víc mě bavila dějová linka z minulosti, která však bohužel v půlce knihy skončila. Ale dočetl jsem to, což je u mě slušný výsledek. Více už tohoto autora ale číst nebudu. Je to dobrý průměr, ale není to špička.

Listicka3253
11.10.2019 5 z 5

Za me tedy naprosta bomba, napeti a nejasnosti do posledni chvile. Ctive napsane, sympaticka hlavni postava.

Árie15
26.09.2019 5 z 5

Skvělá kniha! Lepší než Konec léta, který se mi taky moc líbil..Napsané tak, že jsem měla pocit, že jsem mezi nimi.. Kdyz jsem zrovna nečetla, tak jsem se přistihla, že přemýšlím, jak to bude dál.. A těšila jsem se, až se dozvím víc.. Doporučuji!

Ajuszka
24.09.2019 5 z 5

Když nám v pondělí začal ten podzim, nemohla jsem volit jinak.
Musím teda říct, že tohle je opravdu skvělá kniha. Osobně nemám ráda knihy nad 400 stranek, ale u téhle to člověku tak uteče. Příběh vás vtáhne do děje, že máte pocit jako byste tam opravdu byli. Úžasné, já jsem nadšená, je o chlup lepší než Konec léta. Doporučuji

Googies
20.09.2019 5 z 5

Uzasna knizka!!

Erzetka
10.09.2019 4 z 5

Po přečtení Konce léta jsem k Podzimnímu případu byla docela skeptická. A jak jsem se zmýlila. Začtete se a neodložíte ji. Nejen Anna střežila své tajemství, ale i další osoby mají co skrývat. A řešení sedmadvacet let starého případu se rozplétá. Snad nebudu jedná koho trochu překvapilo vyústění KDO. Dobré počtení, uvidíme co Anders vymyslí příště.

EvaApple
05.09.2019 5 z 5

Byla to od De La Motteho první kniha co jsem četla a skutečně strhující, výborný styl

Kizuizi
27.08.2019 5 z 5

Dočteno se zatajeným dechem a mám chuť zvolat “paráda”! Mnohem lepší než Konec léta a už se moc těším na další knihu.

etranger
27.08.2019 4 z 5

Stejně jako u předcházející knihy (Konec léta) čteme jedním dechem. Jenže. Nemůžu se ubránit dojmu, že autor zápletku trochu překombinoval, motivace policejního náčelníka k tak velké zavilosti se nedá vysvětlit jen snahou ochránit syna a závěrečné odhalení je až moc překvapující. Zkrátka být tato kniha o něco prostší a jednodušší, byla by lepší.

Didi15
19.08.2019 5 z 5

Velice příjemná detektivka. O něco lepší než Konec léta, přečteno na jeden zátah , nemohla jsem se odtrhnout. Miluji prolínání minulosti a přítomnosti. Vřele doporučuji a těším se na další knihu od tohoto autora.

kikies
15.08.2019 4 z 5

Příjemná detektivka, pátrání po dávném případu, velmi důkladné vykreslení postav, prolínání dvou časových rovin a poměrně překvapivé rozuzlení. Jen těch tajností bylo podle mě až moc a mnohdy byly přehnané.

111moni
07.08.2019 5 z 5

Od počítače, mobilu ke knihám z venkova,minulost,která zasahuje do přítomnosti,tajemství,která měla zůstat skrytá a i přes snahu nechat minulost spát,jsou odhalena.Všechny postavy vykresleny s dokonalistí,že má člověk pocit,že je zná.Zàvěr stejně překvapivý, jako u minulé knihy.Velmi dobře se četla, jedna z knih,ještě jednu stranu a je råno.

Terez25
06.08.2019 5 z 5

Moc dobré. Líbilo se mi prostředí švédského venkova, atmosféra podzimu i křehká policajtka, sama proti všem.
Příběh vás neustále drží v napětí, je svižný a přitom velmi čtivý. O moc lepší, než Konec léta. Doufám, že se brzy dočkáme další knihy.

Ivana2342
03.08.2019 5 z 5

Právě dočteno. Nemohla jsem knihu odložit. Napínavá zápletka,retrospektivní pasáže, sympatická vyšetřovatelka s tajemstvím, dobře vykreslené charaktery postav. Párkrát sice uhodnete něco dřív než kriminalistka, ale ten závěr je šokující- alespoň pro mě byl, naprosto nečekané do posledního momentu. Doporučuji s klidným svědomím.