Dvojitý kříž

Dvojitý kříž https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178895/bmid_robert-hunter-dvojity-kriz-5Lh-178895.jpg 5 3843 3843

Robert Hunter série

Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer , 2009

Zuzka222
27.09.2016 5 z 5

Skvělá detektivka! Popisy vražd byly tedy docela drsné a člověku se z toho mohlo udělat lehce šoufl, ale tak nějak to k tomu příběhu (a možná i k autorovi, nečetla jsem jeho další knihy, tak nemůžu srovnat) asi sedělo. Příběh byl napínavý a plný akce a zvratů. Musím říct, že totožnost vraha jsem tak nějak tušila, ale nedokázala jsem odhadnout motiv, takže i přesto byl závěr strhující.

Fififjonka
20.09.2016 4 z 5

Čtyři hvězdy dávám jen proto, abych následujícímu dílu mohla dát pět, protože se mi zdál ještě lepší, a to už ten první je prvotřídní. Nenašla jsem skutečně ani jedinou věc, co by se dala vytknout. Tolik mě potěšilo, že hlavní detektiv Robert Hunter nejen, že má smysl pro humor, ale i přes obvyklá traumata to není absolutní troska, ale celkem fungující člověk co zvládá život single i normální interakci s ostatními lidmi. Jeho bažant parťák je sympaťák a větší brutálnost jsem ještě nečetla, a to jsem toho už přečetla sakra hodně. Carter si velmi chytře hraje s klišé příběhů se sériovými vrahy, něco zanechá, něco inovuje a zřejmě největší jeho předností je ten neuvěřitelný spád! Ačkoliv se trochu věnuje i vedlejším linkám, zcela se dokázal vyvarovat vatových nudných částí, čtenář jen hltá a hltá, můj průměr na jeho knížku je jeden den :-D Doufám, že nikdy psát nepřestane :-D

jarin58
15.09.2016 5 z 5

Žádné dlouhé okecávání,akce hned od začátku.

Lindulinek
13.09.2016 5 z 5

Autor opět nezklamal, rozhodně jeden z nejlepších případů, které jsem od Cartera četla.

ankaras
13.09.2016 5 z 5

Známí se ptají: "Jak to můžeš číst?". Úplně jednoduše, miluju jeho knihy, je to prostě luxus.

Jane417
08.09.2016 4 z 5

***
Po prvních 20 stránkách jsem knížku chtěla odložit... hnus! Vydržela jsem... a pak už docela dobrý, ale víc než 3* NE!

Štístko Mína
03.09.2016 5 z 5

Supr počteníčko.Za deset hodin dočteno.A nemám nic než chválu.Napínavé,žádné zdlouhavé popisky,supr

moudivlacek
26.08.2016 5 z 5

Nový autor a opět musím dát plný počet hvězdiček.
Už jsem četla plno detektiv a velmi dobrých, a opět zjišťuji, že normální člověk si nikdy nezvykne na hrůzy a svinstvo vrahů, natožpak masových vrahů a sadistických stvůr. Tušila jsem, že na konci bude vrah odhalen, ale odhalení v závěru mě tedy totálně odrovnalo. A to vůbec nemluvím o tajemství odhaleném soudním patologem.
Jen jsem ráda, že alespoň parťák Roberta Huntera přežil. To už by asi bylo na mne moc.

veronie
26.08.2016 5 z 5

Naprosto úžasná a strhující kniha, která mě zkrátka uchvátila. Od samého začátku až do konce neskutečné napětí, které vás nenechá chvíli v klidu. Prostě musíte číst dál, musíte vědět co dalšího se bude dít a kdo se za tou vší hrůzou skrývá. Co se týká autora, hluboce smekám a těším se na další jeho díla. Hodnocení pěti hvězdami je nedostačující. Dávám šest a vřele doporučuji :)

ewisek22
22.08.2016 5 z 5

Jsem nadšená. Roba jsem si zamilovala - je jedním z nej detektivních postav, co znám. Líbila se mi i vedlejší postava Carlose a vlastně se mi líbilo úplně všechno:) Nemám knize co vytknouti. Autora si ukládám mezi mé oblíbené a těším se na další díly. Dávám pět hvězdiček.

anetka.repova
09.08.2016 5 z 5

Objevila jsem nového božského, úžasného autora. Moje první setkání s panem autorem. Jsem nadšená. Kniha byla napínavá od samého začátku. Nenechá Vás ani na chvilku při pocitu nudy, pořad se něco dělo. Jakto že jsem o něm neslyšela už dříve. Rozhodně jdu do další . Oblíbila jsem si vyšetřovatele Roberta Huntra. To bylo něco. Wau, ještě teď jsem z toho paf. A to uběhl asi týden od dočtení. Nutně potřebují další knihy.

sonroll
08.08.2016 5 z 5

Toto je moje třetí kniha od pana Cartera a Robert Hunter definitivně obsazuje první příčku v mém pomyslném žebříčku jako TOP detektiv. Neuvěřitelný sympaťák.

Jediné co ovšem zatím nemohu pochopit je, jak je možné, že ani jedna kniha pana Cartera nemá na svém obalu zlatou placku.

happy-smile
06.08.2016 5 z 5

Dlouho jsem se na tohoto spisovatele chystala a rozhodně nejsem zklamaná. Dedukční schopnosti jako Sherlock Holmes a příběh se skvělým spádem, takže to člověk čte jedním dechem. Na druhou stranu je to jedna z mála detektivek, kde jsem přišla na vraha a to dokonce skoro hned, jak se objevil na scéně. Tak nevím, jestli je tohle plus nebo ne. :-)

Evuše
05.08.2016 5 z 5

Opravdu doporučuji přečíst. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a až do konce jsem netušila kdo za vším stojí.

PetraBery
26.07.2016 5 z 5

A tak to je pro mě velké překvapení, nechápu, jak mi tento detektiv mohl uniknout... :-). Skvělá detektivka se sympatickým hlavním hrdinou, příběh s dokonalou zápletkou, děj ubíhal ani nevím jak. Určitě plný počet a další díl si nenechám ujít.

satannáš
24.07.2016 4 z 5

Tohle jede jak má, bez zbytečných průtahů, žádné zdlouhavé natahovačky, žádnej extrasuperman v hlavní roli. I když, s tím co Hunter denně naspí, to by brzy zkolaboval, to je tady tak trochu přes čáru. Pachatele bych si netipnul, což je tou nejlepší vizitkou každého podobného výborného díla.

Erlif
21.07.2016 5 z 5

Hledala jsem nějakou zajímavou knížku podle hodnocení databazeknih... A tímto autorem a touto sérií jsem naprosto unešená, kniha je napínavá, psychologické myšlenkové pochody nenudí, kniha má spád, napětí a člověk jen s další knihou nepřestává žasnout nad dokonalostí způsobů vraždění, jen málo která kniha se mi dostala pod kůži natolik, aby se mi o ní zdálo....

Pajuška59
21.07.2016 5 z 5

Tato kniha překonala veškerá má očekávání, přečetla jsem jí jedním dechem a rozhodně si přečtu i jinou knihu od tohoto autora.

Bella09
10.07.2016 5 z 5

Jedním slovem perfektní. Nemohla jsem se od knížky odtrhnou.

maličkán
07.07.2016 5 z 5

Skvělá kniha, první od autora, poohlédnu se po dalších.Doporučuji.

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965