Renegáti

Renegáti https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371627/bmid_renegati-w0R-371627.jpg 4 928 212

Renegáti série

Renegáti jsou syndikát lidí s neobyčejnými schopnostmi. Vynořili se z trosek zničené společnosti a zavedli znovu řád tam, kde dosud vládl chaos. Jako obhájci práva a spravedlnosti jsou pro všechny symbolem odvahy a naděje. Výjimkou jsou zločinci, které kdysi svrhli. Nova má důvod Renegáty nenávidět a touží po pomstě. Jenže na cestě za svým cílem potká Adriana, který je Renegát. Dosáhne Nova nakonec své pomsty?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Renegades , 2017

Christine97
31.12.2018 4 z 5

Nic není jen černé, a nebo jen bílé. V tomhle světě to platí dvojnásob. Klasický, neúprosný boj dobra a zla se v průběhu času dočkal mnoha různorodých zpracování, a tak mě zajímalo, jak si s tím Marissa Meyer poradí. Neměla jsem příliš vysoká očekávání, a to v tomhle případě bylo dobře. Začátek samotné knihy mi přišel dost chaotický, nepřehledný a těžko uchopitelný, enormní množství postav taky nepřispěl k okamžitému začtení čtenáře. Naštěstí jsem si na autorčin styl psaní zvykla a postupem času mě začal příběh docela i bavit. Oceňuji především nápaditost a neotřelé superschopnosti postav. Škoda, že vedlejším postavám se nedostalo více prostoru, protože mi mnohdy přišly zajímavější než právě hlavní dvojice hrdinů. Jsem zvědavá, jakým směrem se bude příběh dál ubírat.

Purple7
27.12.2018 4 z 5

Mám smíšené pocity. Do 3/4 mě to bavilo a kupodivu jsem přehlížela i některé klišoidní "zápletky". Děj má spád a celou dobu jsem byla napnutá, kdy to jednomu nebo druhému praskne. Svět superhrdinů s opravdu zajímavými schopnostmi jsem si užívala, žádné víly, princezny atd. Sketch a Nightmare mi přišli stejně sympatičtí, ale prakticky se to točilo jen kolem nich. Vedlejších postav tam bylo dost a se všemi těmi alias se mi i pletly, ale prakticky nic z toho. Až na dvě tam byly fakt jen do počtu, zbytečnost sama. Co mě ale popudilo nejvíc, tak to byly kapitoly týkající se toho zábavního parku. To už bylo přestřelené i na Renegáty... Jak trapně vykonstruované zjevení "hlavního padoucha", tak pokus o zahrání na útlocitná srdéčka náctiletých čtenářek. Na tento typ romantiky už jsem fakt asi stará. Každopádně i tak mi tato kniha příjemně plynula a druhý díl si zapisuji do wish listu.

Lenka.Vílka
17.12.2018 2 z 5

Čteno kvůli autorce, protože Měsíční kroniky byly super. Mám ráda pohádky, ale tím to končí. Hodnocení hovoří samo za sebe...

wildXchos
09.12.2018 5 z 5

Ze začátku mě to oproti Měsíčním kronikám moc nebavilo, protože byl děj dost chaotický, ale když jsem si zvykl na všechny postavy i na jejich přezdívky, hned to bylo lepší. Nakonec už to bylo tak napínavé, že jsem knihu nemohl odložit. Postavy jsou velmi sympatické, a líbí se mi, že není přesně určené dobro a zlo.

RemiBlack
18.11.2018 5 z 5

2018/64
Renegáti mě překvapili víc než mile. Protože jinak bych 500 stránek za den nedala. ;) Bavilo mě, kolik různých schopností a odlišných charakterů si autorka zvládla vymyslet. Dvě strany jako den a noc a která, že je ta dobrá? Líbilo se mi superhrdinské prostředí, které normálně nevyhledávám. A dávám obrovské plus za přezdívky. - Protože většinou je nesnáším. Nepřeložená slova v českých knížkách, složeniny, jména typu Nightmare, Detonator a Kapitán Chromium. Ale sem prostě patří! Nepůsobí rušivě nebo neprofesionálně. Konečně.
Zpět k postavám. Mají svoje životy, vlastní motivy, tajemství, různé schopnosti i cíle. Nejsou černobílí. Phobia, Queen Bee, Cyanide, Nightmare, Sentinel, Smokerscreen... Ano.
Možná to jen ještě není úplně můj žánr, ale něco mi chybělo. Nějaká malá jiskřička. (Nebo jsem neměla číst ve dvě v noci.) Doufám, že to najdu v dalším díle, kterého se nemůžu dočkat. :D 5*

andrea4315
12.11.2018 5 z 5

Jako milovnice xmenů jsem nic jiného, než že si to užiju, neočekávala, obzvláště od této autorky, ta opravdu umí psát.

LilianaFalcon
04.11.2018 4 z 5

Mínusy? Po všech DC a marvelovských filmech prostě u superhrdinů nic nového nevymyslíte, každý výjimečný má svou super přezdívku ale i celé civilní jméno a v tom aby se čert vyznal.
Plusy? Adrian s Novou jsou úžasní. Chybují i pochybují. Každý stojí na opačné straně barikády a ještě ke všemu máte často pocit, že se svými názory by Adrian měl být spíš u Anarchistů a Nova u Renegátů. Děj je pestrý už jen tím, že máte dva úhly pohledu a oba hrdinové mají svá tajmeství a své vlastní cíle. A konec. Protože i když jsem něco takového čekala, rozhodně jsem to nečekala... Takhle :D

Ruushi-chan
29.10.2018 5 z 5

Nevěřila jsem tomu že ta kniha bude tak dobrá. Byl okolo toho šílený poprask a to mě udělalo skeptickou... inu, musí se nechat že je to opravdu snad nejlepší kniha tohoto roku ♡ doufám ze brzy výjde další díl. Vůbec se mi nechce čekat. Celou knihu jsem přečetla jen za cestu na Humbook a prostě... potřebuju další díl ♡

Never-More
25.10.2018 5 z 5

Nejlepší kniha tohoto roku. Jsem prostě nadšená a doufám, že brzy vyjde další díl. Postavy jsou úžasné a prostředí superhrdinů prostě bralo dech - ale nic míň jsem od Meyerové ani nečekala. Prostě paráda - můžu jen doporučit.

Lenas2412
29.09.2018 5 z 5

Kniha mě moc bavila, jednoduše jsem se od ní nemohla odtrhnout.

arram
24.09.2018 4 z 5

Ze začátku mi trvalo, než jsem se začetl, ale pak jsem se vezl na vlně akce, které je kniha plná! Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, stejně jako ostatní postavy, které jim sekundují. Co hodně oceňuji je to, že ani jedna skupina, zde není vykreslená jako ta dobrá či špatná, ale obě v sobě mají něco z obou skupin.

veronika0269
21.09.2018 3 z 5

Odpočinková četba. Ani po přečtení jsem nepochopila ideologii hlavní hrdinky. Něco jako ve filmu Sedm životů - pořád si stěžuje te na systém, chcete ho svrhnout, ale nemáte logický plán, co pak. Často se tyhle YA srovnávají s Hunger Games, s tím ale nesouhlasím. HG měly propracovany svět i postavy. Celé to dávalo logiku, chapali jste, proč se kdo chová jak se chová. Motivace zaporáků i klaďasů byly jasné. Tady se máte přimknout k hlavní hrdince, které máte chuť dát pohlavek a říct, aby taky chvíli přemýšlela. Některé zvraty v knížce jsem opravdu nečekala, protože mi to přišlo tak mimo mísu, že to by mě fakt nenapadlo. Naopak "velké odhalení" až tak nečekané nebylo. Prostě další odpočinková rychlokvaška s romantickou zápletkou, která se snaží hrát na postapokalyptické scifi. Každopádně zajímavý pokus o příběh se superhrdiny popisovaný z temné strany. Překvapilo mě, že to není autorčina prvotina.

P.S. ve spoustě detailech jsou to vykradení x-meni, což autorka ve svém závěrečném poděkování potvrzuje

MíšaS.
18.09.2018 2 z 5

Vzhledem k tomu kolik to má stránek, se tam celkem nic nedělo. Pořád jsem si říkala odkud to znám, proč je mi ten děj povědomí, a pak jsem si vzpomněla, že je to něco ve stylu X-menů a Avengerů a podobných komiksových hrdinů. Z konce se nekonal "wau" efekt, protože jsem si to domyslela už někde v půlce... Nebudu vyhledávat další díly...

Lokina
10.09.2018 5 z 5

Od Marissy Meyer jsem začala číst Měsíční kroniky, které mě velice zaujaly.
A když se na trhu objevila další její kniha, nemohla jsem odolat.
Renegáti je svým nápadem zajímavá kniha, která pohlíží na superhrdinství i z jiného pohledu, myšlenka toho, že superhrdinové nemusejí být pro společnost prospěšní, že jejich existence z lidstva dělá nečinné a zpohodlnělé jedince.
Adrian i Nova byli fajn postavy, i když Nova mi někdy připadala arogantní a protivná.
Některé schopnosti postav jsou originální a neotřelé, je vidět, že autorka má velkou představivost.
Konec je napínavý, akční a odhaluje velké tajemství, které nás navnadí na další díl.

hana8062
07.09.2018 3 z 5

Renegáti. Svět, ve kterém stojí Anarchisté proti Renegátům. Všichni disponují zvláštními schopnostmi, někteří létají, jiní vládnou ohněm, telekinezí, ledem nebo třeba hmyzem. Tyhle věci jsou na knize to nejlepší, bez diskuze. Speciální dovednosti berou dech, při čtení vám bude jako u sledování X-man. Hlavní hrdinka Nova - Anarchistka, vstoupí do skupiny Renegátů , aby je mohla sledovat zevnitř a měla přístup k informacím. Akce je spousta, hodně bojů, intrik a spřádání plánů. Tahle knížka mi přesto trvala téměř dva měsíce, pořád jsem ji odkládala ,je to vůbec možné? Přitom by se mi podle všech měřítek měla líbit. Ale nelíbila, je to takový chumel všech možných jiných příběhů, hlavní postava protivná, romantická linka slabá, obálka příšerná se studenou a špičatou grafikou :) Dočteno s vypětím sil. 45%

Veeria
06.09.2018 3 z 5

Nevím nevím. De facto jsem dostala to, na co jsem u Marissy zvyklá - tedy zajímavý svět a působivý styl psaní, který je čtivý. Na druhou stranu jsem ale postrádala tu jiskru. Postavy v příběhu jsou zajímavé, ale (byť je knížka poměrně objemná co se týče počtu stran) nemám pocit, že bychom je všechny dostatečně poznali. Možná si jen autorka nechává prostor pro druhý díl. Nicméně, byť příběh svižně ubíhal, nemám pocit, že knížka plně využila svůj potenciál. Nejzajímavější postava pro mě byla bezesporu Honey Harper alias Queen Bee, tady dávám palec za originalitu :) Takže,pokud máte rádi superhrdiny, určitě si knížku přečtěte, ale za mě prostě vítězí série Měsíční kroniky.

Brambu
04.09.2018 4 z 5

Paráda, další příběh dle mého gusta. Jsem nadšená, tohle já ráda! Příběh nás zavede do nového světa. Světa, kde lidé slepě věří svým hrdinům. Je to svět, kde rebelové bojují proti vyjímečným, bojují o moc a právo vládnout. O možnost volby a svobodné vůle. Bojují ze strachu a ze svého přesvědčení. Pohání je touha po pomstě a nechybí tu láska, víra, přátelství a velké tajemství mezi úhlavními nepřáteli. Už jsem moc zvědavá jak tohle všechno dopadne.

jaspis
01.09.2018 3 z 5

Nebylo to špatné, ale zdálo se mi to zbytečně dlouhé. Předchozí série mě zaujala více, zde jsem se místy až nudila.

pungoš
30.08.2018 5 z 5

Kniha je je velmi dobrá, čte se výborně a samozřejmě se těším na další díl, pokud bude.
Doporučuji

Žožik
26.08.2018 3 z 5

Tak tohle nebylo vůbec špatný. Příběh, i přestože byl velmi předvídatelný a ne zrovna moc originální, byl překvapivě hodně čtivý. Nevím ale, čím to je (nejspíš jsem si ještě nezvykla na styl autorčina psaní), že mi na knize něco tak trochu vadilo. Po celou dobu tam pro mě prostě bylo něco rušivého. Nedokážu to jinak popsat. Fakt nevím. Nicméně jinak byla kniha fakt úžasná. Hlavní hrdinové mě nadchli. I když teda taky jsem se nad některými jejich vlastnostmi dokázala slušně naštvat. Zejména nad Novinou naivitou. Sakra holka, když žiješ mezi padouchama, tak bys snad mohla vědět, že všichni na tebe nemusí být tak úplně hodní a taky nemusí mít úplně nejlepší úmysly.

antiutopie, dystopie, kakotopie pro dívky sci-fi pro děti superhrdinové sci-fi

Marissa Meyer
americká, 1984