Prokleté domovy

Prokleté domovy https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318642/bmid_proklete-domovy-iaI-318642.jpg 4 326 55

Začíná to jako obvykle – mrtvolou. Ale kdo v tom má tentokrát prsty? Běžný sériový vrah, nebo společník zvráceného kouzelníka známého pod přezdívkou Muž bez tváře? Než se policejní konstábl Peter Grant v novém případu zorientuje, pod soupravu metra vkročí londýnský urbanista a zmizí jistý starobylý grimoár. V Londýně nic neobvyklého. Ale pak se k Peterovi donesou zvěsti o prazvláštních událostech v oblasti Elephant and Castle točících se kolem věžáku navrženého bláznem, postaveného šarlatány a obývaného těmi největšími zoufalci. Mají tyto skutečnosti nějakou spojitost? A pokud ano, proč k nim proboha muselo dojít až na jižním břehu Temže, kde jindy chcípnul pes? Promiň Toby.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

Broken Homes , 2013

Elea
05.04.2020 5 z 5

Pro mne zatím nejlepší díl série, napínavé, zajímavé a příjemné čtení.

nik077
29.05.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila..je to třetí kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetla a za mě super.... přečtu si jeho další knihy.

Pegasus
23.02.2019 5 z 5

Zatím nejlepší díl.

azzies
20.02.2019 4 z 5

V prokletych domovech je příběh zase o něco zamotanější, občas není úplně snadné orientovat se v ději - kdo co a proč, motivace může bez tváře není už vůbec zřejmá, opět pár logicky nedomyšlených akcí (muž bez tváře chce vyhodit dům do vduchu a najednou čeká až proběhne evakuace) a sice se vyřeší nedořešené napětí mezi Petrem a Lasley, ale zase se Peter bez vysvětlení vyhýbá Bev. Závěr knihy byl dost jiný, než se dalo čekat, ale vůbec mi nevadil a navnadil na díl další.
Jinak velmi dobrá zábava.

Denisa153
03.01.2019 4 z 5

Bylo to vtipné, čtivé, napínavé a ten konec?

Okoslav
24.12.2018 4 z 5

Ono se to na první pohled nezdá. "Vždyť je to jen detektivka říznutá urban fantasy," říkáte si. Jenže pak jste v půlce knížky a uvědomíte si, že vlastně netušíte, co se právě odehrává, protože jste si od minulého čtení dali pár dnů pauzu a paměť už holt, mrcha, tolik neslouží.

Na Aaronovitche se totiž musíte soustředit. Fest. Jeho Peter Grant neustále prověřuje několik stop a dokonce i případů zároveň, čas od času se zjeví postava z minulých knih a Aaronovitch vám rozpomínání ani na jedno z toho nijak neulehčuje.

Ve čtvrtém díle se dosavadní tempo a atmosféra celé série mění: stává se temnější, kospirativnější a konečně dostává více prostoru i Muž bez tváře. Konec bezchybný (a taky dost... ale ne, to vám nebudu říkat, radši si to přečtěte, fakt).

Eillen
18.11.2018 5 z 5

Při čtení jsem měla ten samý pocit, jako když jsem otevřela první díl. Příběh mě doslova vtáhl a nedokázala jsem knihu odložit.
Přiznám se, že v začátku jsem měla jednu výtku a to, že o Nightingaleova minulost není skoro vůbec zmíněna a když, tak fádně. A pak se najednou přiřítí Nightingale ve svém voze, znovu nám připomene, jak skvělý je a že bych ho jako nepřítele opravdu nechtěla mít. Doufám, že to byl jen takový pomyslný bonbonek na namlsání a v dalších dílech se o něj dozvím zase něco víc.

Celkově měl příběh průměrné hodnocení kolem čtyř hvězd. Ale za to finále, které mě překvapilo, ale nakonec musím uznat, že chování dané postavy je pochopitelné, přidávám pátou hvězdu!

Elis.n
07.11.2018 3 z 5

Trochu mě mrzí, že se postavy z minulých dílů objevují jen sporadicky. I Nightingale, Molly nebo třeba říční bohyně jsou tam na můj vkus jen velmi málo. Autor by mohl trochu více rozvinout jejich příběhy z "minulých životů".
Není to sice ak, že bych nemohla usnout, aniž bych to dočetla ještě ten večer do konce, ale další díl se chystám číst. Něčím je to prostě zajímavé.

boucner
05.11.2018 5 z 5

Opět moc líbilo....příběh se zvratem, který jsem fakt nečekala. Humoru se nebojí a dokáže se odvázat, protože ví, že to budeme číst...

Tesset
28.10.2018 3 z 5

Na první díl to nemá, ale bavilo mě to více než předchozí díl. A hlavně s tím koncem by další díl mohl být zase skvělý.

JFox
20.10.2018 4 z 5

Fajné čtení plné vtipných pasáží a grandiózní závěr, Lesley proč? :/

kululinka
17.09.2018

Poslední dobou mám s Peterem Grantem asi nějaký problém. Zatímco Řeky Londýna jsem hltala a upřímně se u nich bavila, s každým dalším dílem spíše víc trpím. Přečtení tohoto dílu mi trvalo měsíc, až posledních pár kapitol nabralo spád. Snad budou další pokračování lepší, jinak se budeme muset rozloučit, Petere...

petra5588
19.07.2018 5 z 5

Zatím asi můj nejoblíbenější díl série - možná i proto, že jsem ho četla v Londýně :D Jinak právě popisy míst jsou to, co mi na téhle sérii přijde naprosto geniální! Ale jak tak koukám, asi budu jediná...

Galadwen
11.07.2018 3 z 5

První polovina knihy poněkud rozvláčná (skoro bych řekla rozslizlá) s množstvím drobných a v podstatě zbytečných epizod, bez pořádné zápletky. Druhá polovina to zachraňuje a zvrat na konci jsem opravdu nečekala. Celkově jako kniha průměr, v sérii rovněž.

Eyghon
23.06.2018 3 z 5

Kdyby se autor vykašlal na všechny ty popisy neexistující architektury (zabírající asi třetinu knihy), četlo by se to mnohem líp. Série má podle mě klesající tendenci. Tento díl je v podstatě neukončený s tím, že bude pokračovat v některém z dalších dílů. Nebýt tam magie, dal bych jenom 2*.

mia.com
08.05.2018 3 z 5

Už mě pomaličku přestává bavit sáhodlouhé detailní popisování všeho, abych pravdu řekla. Tento díl mi přišel poklidnější než ostatní, ale s překvapujícím koncem. Ještě přečtu další díl, když už ho mám doma, ale obávám se, že pak se sérií končím.

Zmiu
22.04.2018 3 z 5

Už i v předchozích dílech jsem měla problém sledovat, kdo je kdo a do úplného pochopení zápletky mi taky vždycky něco chybělo. Zde jsem se ztrácela už tak, že mě série pomalu přestává bavit.

TomTomis
06.02.2018 3 z 5

Tak Prokleté domovy mi daly poněkud zabrat. Nemohu přijít na chuť nekonečným popisům tras, míst, architektury. Dílu chybí mapa. To je dle mého velké mínus. Zápletka i děj se mi docela líbily. Vrhnu se na další díl hned.
Bojím se, že by mě mohla přejít chuť se do dalšího dílu vůbec pouštět...

E.lisabeth
03.02.2018 4 z 5

No já tedy nevím, ale mně se tento díl líbil mnohem víc než Šepot podzemí. Konečně jsme se dočkali trochu více kouzlení, trochu více nadpřirozených bytostí. Ano, ze začátku žádná sláva a bála jsem se, že to bude stejná nuda jako Šepoty, ale ve chvíli přestěhování do Skygarden mě kniha víc a víc vtahovala a závěr? To jsem teda nečekala, a jsem zvědavá co z toho bude.

SBH
16.12.2017 1 z 5

Aaronovitch se začíná utápět v nešvaru, který k dokonalosti dovedl U. Eco ve Foucaultově kyvadle. Za každou cenu musí čtenáře seznámit se všemi vědomostmi, které k danému tématu načerpal. Že to neprospívá plynulosti a zábavnosti děje je evidentní. Další brzdou čtivosti příběhu jsou časté odkazy na postavy či příhody z předcházejících dílů bez stručné nápomoci chatrné paměti čtenáře. Autor nebere v potaz, že dotyčný mezi jednotlivými díly přeouskal i jiné knihy a především žil svůj vlastní život.
Obě závady, byť podstatné, bych překonala, kdyby se v knize vůbec něco dělo. Přes množství policistů zadumaně koumajících na obálce se rozhodně nejednalo o detektivní příběh. Pachatel je znám již od druhého dílu, jednotlivé nitky případu nevytvořily elegantní vzor. Překvapivý zvrat v závěru jen potvrdil mou nelásku k jedné z hlavních postav.
Autorův osvěžující smysl pro humor a vtipné a neotřelé metafory už propad nezachránily.
Jelikož v dalším díle neočekávám rozuzlení, tuto ságu pouštím definitivně k vodě.

architektura městská (urban) fantasy

Ben Aaronovitch