Řeka pod hladinou: Vědomím proti času

Řeka pod hladinou: Vědomím proti času https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516693/bmid_reka-pod-hladinou-9v3-516693.jpg 4 82 25

V červnu roku 2018 přivezli do nemocnice St. Paul ve Vancouveru neznámého muže, jehož objevili indiánští lovci na břehu divoké řeky v oblasti Yukonu. Neznámý v bezvědomí vypráví, záznamové zařízení běží. Mluví o spisovatelce Sofii Hartenové, která je již delší dobu na listině pohřešovaných. Příběh byl sepsán na základě skutečných událostí, má však svoji literární podobu. Ohromující vyprávění Pavla a Josefa jde až na samotnou dřeň existence. Na hranici života a smrti vede cesta až ke kořenům lidstva. Od současnosti přes jednotlivá historická období až do africké příkopové propadliny. Sen, realita, anebo zjevení. Kdoví Na příběhu tajemného muže je ukázáno, co v lidském životě znamená čas. Jedna etapa končí, druhá začíná, kulisy se mění – člověk je však stále pod nátlakem extrémních situací, jež musí překonávat a činit v nich rozhodnutí. Řeka pod hladinou jako naše přání, touha a naděje – právě ta dává člověku sílu putovat stinnými fázemi života s odvahou a důvěrou. „Řeka Tatshenshini existuje, stejně jako kurzy, které v zahraničí pravidelně pořádáme,“ usmívá se Pavel Kolář. A Josef? Žije mezi námi a svůj tajemný příběh si stále nosí pod hladinou vědomí.... celý text

ctenarJanX7sA
24.09.2023 5 z 5

Tohle je za poslední dobu jedna z nejlepších knih která je na trhu a to od českého autora. Celý děj knihy jsem hltal kapitolu po kapitole.

Propletení přítomnosti z minulostí mě opravdu bavilo,věřím a doufám že se tato kniha dostane pokud možno co nejvíce lidem do ruky a že budou stejně nadšeně hltat kapitoly jako já.

MichaelaB.248
19.09.2023 5 z 5

Kniha je jedinečná, vtáhne vás. Nechcete přestat číst. Dotkne se Vašeho nitra, emocí. Doporučuji!

Marke643
19.09.2023

Knihu jsem četla s velkým zaujetím. Nechápu, že někdo takový příběh může poskládat a je schopen ho sdělit takto ostatním...Rozhodně je kniha netradiční, zajímavá, pro mě jedinečná

Pavla949214
16.09.2023 5 z 5

Knihu jsem právě dočetla. Jsem bez dechu, nevím, jestli to možné, aby si člověk v bezvědomí promítal takovéto sny.
Jenže, věřila jsem tomu. Hvězdný text, dá se podle něj žít. Kdo je Josef? Nevím, možná tuším. Znám ale pana profesora Koláře. Tohle bych nečekala. Kniha mého života. Nikdy jsem nic podobného nečetla.
Zvláštní na knize je, že mne přinutila se zamyslet sama nad sebou.

Monačte
14.09.2023 3 z 5

Hodně zvláštní kniha. Je těžké o ní něco napsat, je těžké ji popsat a vlastně nevím, jestli se mi líbila nebo nelíbila. Působí trošku, jako by byl autor na tripu. Základní message by mohla být zajímavá, ale v množství příběhů v příběhu a odboček se poněkud ztrácí. Znáte takový ten pocit, když máte horečku a zdá se vám několik snů zároveň a do toho občas probleskne realita, když vám někdo nese čaj? Taková je tahle kniha.