Řeka bohů III. - Čaroděj

Ve třetím díle Řeky bohů se Wilbur Smith vrací zpět do starověkého Egypta. Z eunucha Taity, známého z prvního dílu, se mezitím stal mocný mág. Autor protentokrát popustil uzdu své fantazii a tak je příběh plný magie a kouzel. Možná bude chvilku trvat než si čtenář navyklý na tradiční dobrodružné romány zvykne na trochu neobvyklé prolínání s žánrem fantasy, ale příběh je jako vždy velmi strhující. Taita ochraňuje mladého prince Nefera, vnuka královny Lotris, kterou jistě znají čtenáři prvního dílu. Neferův otec, faraón Tamos je úkladně zavražděn lordem Najou, který usiluje o jeho trůn. Nefer se tak dostává do velkého nebezpečí a když se dozvídá pravdu o smrti svého otce, přísahá Najovi pomstu. Epický příběh plný odvahy, napětí, dobrodružství, vášnivé lásky, velkolepých bitev, zrady a intrik, graduje až do poslední stránky a v rozsáhlého románu je hluchých míst jen málo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1598/reka-bohu-iii-carodej-pvW-1598.jpg 4.1680

Řeka bohů 3.

Literatura světová, Dobrodružné, Historické romány
Vydáno, Alpress

Warlock, 2001

Kniha Řeka bohů III. - Čaroděj

Artim

Historický román to už není ani zdaleka. Z trojky se stal román až trochu naturálnější pohádka.
Zlo a dobro jsou jasně odděleny, už od začátku víte, kdo je padouch a kdo hrdina. Jednička byla malebnější a poutavější, což autor věděl, a tak se trojku snažil "vylepšit" okultismem a mystickým uměním hlavní postavy (lepší překlad než čaroděj je dle mého "mág").
Ale hlavně ten překlad. Pokud jste si zvykli na styl jedničky a dvojky, pak vám minimálně ze začátku bude trojka v překladu znít divně. Překladatel používá pro jedničku netypická slova. Doslova mě vytáčelo označení skoro každé významné postavy "lord". Copak jsme ve středověku nebo u Harryho Pottera?
Přesto to nakonec dočtete a bude se to líbit, ale 5 hvězd zkrátka dát nelze, opravdu ne.

666Jitka

Třetí díl řeky Bohů navazující na díl první je poněkud jiného ražení - kniha není vůbec špatná, ale první dva díly se mi líbily více.

ondrahasic

První díl Řeky bohů je famózní, druhý díl je úplně jiný z jiné doby ale je stejně skvělý. Čaroděj nebo chceteli třetí díl je, ale úplně jiná kniha. Navazuje sice na první díl, ale často jsem si dokázal už dopředu říct jak to nejspíš dopadne. Nicméně nemůžu říct, že by ta kniha nebyla dobrá, spíše skvělá ????

lenyleny
23.10.2019

I když jsem nečetla předchozí díly, byl to pro mne čtenářský zážitek. Není tomu co vytknout. A určitě si přečtu další knihy od tohoto autora. Kniha má všechna nej -- čtivost, spád, nádherný jazyk a vypravěčský styl.

stdriverlc
17.10.2019

Po parádní jízdě prvních dvou částí příběhu eunucha Taity nezklamala ani kniha třetí. Nehodnotím již plným počtem hvězdiček, jako tomu bylo u dílů předchozích, ovšem stále řadím knihu mezi jednu z nejlepších, které jsem kdy četl. Maximálně mě mrzí, že je v příběhu Taita již starým "šamanem". Lehce mi vadí, že jeho většina života od mládí a přes střední věk se odehrála v knize první. V druhém díle jsme dostali historii z jiného pohledu a ve třetím už vystupuje rovnou jako kmet. No, co se dá dělat. Kouzla a barvité popisování divokých magických a sexuálních, či obscéních scén...pché, kam se hrabe Martin s Hrami o trůny. Myslím, že třetí díl paráda i z pohledu čtenáře fantasy žánru.

Pavelpi
24.09.2019

Je to trochu něco jiného než předchozí díly,ale i tak mě Taita fascinuje.Sice je tam trochu víc kouzel,ale autor to umí zapojit do příběhu tak,že to není ani trochu násilné.

Grety
19.05.2019

Taita mám prostě ráda, i když je až moc chytrý, schopný a má minimálně 130 let..

Kubajzz
08.04.2019

Pěkná knížka, dobře se četla :-)

Tři mušketýři 2. díl
Tři mušketýři 2. díl
Tři mušketýři 1. díl
Tři mušketýři 1. díl
Tajemný Etrusk
Tajemný Etrusk

Egypt starověký Egypt historické romány magie

Wilbur Smith
britská, 1933