Řeka bohů III. - Čaroděj

Ve třetím díle Řeky bohů se Wilbur Smith vrací zpět do starověkého Egypta. Z eunucha Taity, známého z prvního dílu, se mezitím stal mocný mág. Autor protentokrát popustil uzdu své fantazii a tak je příběh plný magie a kouzel. Možná bude chvilku trvat než si čtenář navyklý na tradiční dobrodružné romány zvykne na trochu neobvyklé prolínání s žánrem fantasy, ale příběh je jako vždy velmi strhující. Taita ochraňuje mladého prince Nefera, vnuka královny Lotris, kterou jistě znají čtenáři prvního dílu. Neferův otec, faraón Tamos je úkladně zavražděn lordem Najou, který usiluje o jeho trůn. Nefer se tak dostává do velkého nebezpečí a když se dozvídá pravdu o smrti svého otce, přísahá Najovi pomstu. Epický příběh plný odvahy, napětí, dobrodružství, vášnivé lásky, velkolepých bitev, zrady a intrik, graduje až do poslední stránky a v rozsáhlého románu je hluchých míst jen málo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/1598/reka-bohu-iii-carodej-pvW-1598.jpg 4.1602

Řeka bohů (3.)

Warlock (2001)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Alpress

ospalaa

I tento díl hodnotím hodně vysoko, na jedničku a dvojku to sice nemá, ale zklamaná jsem nebyla. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

polly23

Kniha mě uchvátila. Ano,uchvátila.
Nechápu proč některým lidem zde vadí Taitovy magické záležitosti,protože já jsem to hltala jedním dechem. Chytrý,mazaný,ješitný,velmi inteligentní Taita.
Velmi se mi líbila část,kdy Taita doháněl Ishtara,moc poutavé.
Musím pochválit i akční stránku knihy,neustále se odehrávaly nějaké boje,apod.(např. kdy Taita objevil vodu v hoře).
Trošku mě mrzel konec Merykary,ale dalo se něco podobného čekat.
Za mě plný počet bodů,kniha mě chytla za srdce.

Blekí

Řeka bohů I. je jednou z mých nejoblíbenějších knih vůbec a o to větším zklamáním pro mě tato kniha je. Z Taity se stává spíše vypravěč, jehož postava nemá téměř žádný charakter a funguje jenom jako kouzelný dědeček, který hlavní hrdiny zachrání z každého problému. Hlavní problém knihy tkví již v jejím názvu. Taita má najednou téměř neomezené magické síly, které v prvním díle nebyly téměř ani zmíněny, což vyvolává dojem, že nic takového původně vůbec nebylo v plánu. Děj knihy se odehrává neustále na jednom místě, kde čtenář naprosto ztrácí pojem o čase. Děj je bohužel nerealistický a vždy je buď přehnaně romantizovaný, nebo je plný zbytečného násilí. (S násilím jako takovým nemám v knihách a filmech vůbec problém, ale mělo by mít v ději svůj účel, ne že si autor řekne "zabiju pár dětí a žen, ať všichni vědí jaký jsem drsňák!")
Ať jenom nekritizuju, kniha se dala bez problémů dočíst a většinou mě i bavila. I tak je pro mě bohužel důkazem, že autor začal preferovat kvantitu nad kvalitou.

jahex

Nevím, co přesně si mám o této knížce myslet. Už jsem ji četl kdysi a osvěžuju si to, abych se dostal k posledním dílům, které neznám. Řekl bych to asi takhle, začátek super, pak dlouho nuda a konec masakr. Na první díl zatím nic nemá.

Endy17

Taita se z pozice hlavní postavy přesunul spíše do pozice průvodce současných hrdinů. Tohoto úkolu se zhostil se ctí a místo v pozadí obsadil s bravurou sobě vlastní.

jajaza

Lepší než druhý díl, ale nějak mi tam nesedí nadpřirozené schopnosti Taitovy a některé scény, zvláště v konci knihy, jsou zbytečně drastické.

ufounek17

Napínavé a čtivé jako ty předchozí. Super spokojenost. Doporučuji.

Mergirus

Na jedničku asi nic nemá. Taita mi tam byl sympatický, i když se rád vytahoval a byl ješitný. Ve třetím díle ale už je neomylný a vzdálený obyčejným lidským vlastnostem. Jako pohádka je to hezké čtivo, byť si tu autor opět neodpustil sex a násilí.

čef
15.12.2017

S radostí mohu konstatovat, že mne kniha nezklamala. Neočekával jsem totiž žádnou superpřesnou historickou inspekci starověkého Egypta ze známého období 17. dynastie v době opětovného sjednocení Horní a Dolní země a tak jsem plně spokojen. Napínavé vyprávění na motivy tohoto období je opět napsáno s velkým mistrovstvím především tak, že to musí každého čtenáře dobrodružné historické literatury plně zaujmout. Určitě zdařilé pokračování prvních dvou dílů.

pestas
06.11.2017

Kniha se mi libila, ale ne tolik, jako prvni dva dily, ktere byly uplne skvele. Misty mi kniha prisla utahana, zadny poradny spad, a to i pres mnoho intrik, zvratu atd.

p.pavlina
13.10.2017

Paráda jako vždy. Velmi zajímavý příběh. Už mám připravený další díl a jdu na něj.

alfinha2321
02.10.2017

Knihu jsem začala číst díky čtenářské výzvě. Ač jsou pro mne první dva díly svou dokonalostí na piedestalu nejlepších přečtených knih, třetí díl mne bohužel moc nezaujal. Na odložení to sice nebylo, ale víc jak dvě hvězdy dát nemůžu. Děj byl téměř celou dobu jasně daný, směřující k naprosto nepřekvapujícímu závěru. Intriky a pletichy předem předvídatelné a všechny postavy buď černé, nebo bílé. Navíc mě v mém překladu rušily až bizarní pravopisné chyby (stopi v písku apod.). Teď už vím, že k tomuto dílu se podruhé nevrátím.

Ishir
24.09.2017

opět skvělá kniha

Nuny
18.09.2017

Kniha je nesmírně napínavá. Není to můj žánr, četla jsem jí na doporučení, takže pokud nejsou některá historická fakta podle pravdy, tak mě to neruší.
Každopádně mi asi stačí jen tento díl. Je hodně obsáhlý a číst dalších šest podobných knih, to pro mě není.

Metroušek
29.08.2017

Smith je výborný vypravěč, ale bohužel dává přednost kvantitě před kvalitou. Čaroděj má všechny předpoklady k tomu, aby se stal důstojným nástupcem Řeky bohů, a přesto zklamává. Kniha přes všechna ta dobrodružství a zvraty nemá sílu, nemá tah, a není to českým překladem, stejné je to i v anglickém originálu. Škoda, přeškoda.

niknikita
18.08.2017

Neuvěřitelný a silný příběh, jako všechny, které tak skvěle vypráví Wilbur Smith.

Romžiry
10.07.2017

Naprostá spokojenost. Čte se velmi dobře.

jana5843
07.06.2017

Tak tenhle díl mě s celé serie bavil naprosto nejvíc je to úžasný napínavý záhadný a super co vic dodat 5 hvězdiček

paprika75
07.03.2017

Nečekala jsem nic menšího než další skvělou knihu ... A dostala jsem ji. 5*

papajapa
28.12.2016

Dalsi perfektni roman z Egypta. Do knihy jsem sla s tim, ze se dozvim, kde prisel Taita ke svym schopnostem, ale nevadi. Oproti prvnimu dilu se carodej uz tak nevytahuje. Jen konec mi prisel trochu uspechany.

martin9072
28.07.2016

Taita nám dospěl, zbavil se svého trochu protivného chlubení a rozhodně mu to prospělo. Děj vyprávěný ve třetí osobě se mně osobně četl líp než ich forma. Přidání fantasy prvků příběhu neublížilo. Za mě lepší než jednička.

buchta
20.07.2016

Wilbur Smith je uzasny vypravec s krasnym darem vtahnout do minulosti a nepustit

Evišťátko
20.06.2016

S prvním dílem sice nesrovnatelná, více magie a čar, ale i tak poutavé počtení.

Jido
23.05.2016

Autor opět nezklamal, kniha se četla dobře, jen to čarování mi chvílemi vadilo...

lábuska1
19.05.2016

Třetí díl už nebyl tak čtivý, ale dočetla jsem to...

Janapek
02.04.2016

Pro mě to byl super příběh :-).

Chuan Montaňak
05.01.2016

Vynikající.

k.chilli
02.10.2015

Tady bych to ohodnotila jako lepší průměr....technicky vše v pořádku,ale už to prostě nebylo ono....

ma71
26.09.2015

Tak třetí díl už jsem ani nedočetl. Bohužel.

Zuziiik
23.06.2015

úžasná kniha, jedna z nejoblíbenějších

Egypt

Wilbur Smith