Řeka bohů III. - Čaroděj

Ve třetím díle Řeky bohů se Wilbur Smith vrací zpět do starověkého Egypta. Z eunucha Taity, známého z prvního dílu, se mezitím stal mocný mág. Autor protentokrát popustil uzdu své fantazii a tak je příběh plný magie a kouzel. Možná bude chvilku trvat než si čtenář navyklý na tradiční dobrodružné romány zvykne na trochu neobvyklé prolínání s žánrem fantasy, ale příběh je jako vždy velmi strhující. Taita ochraňuje mladého prince Nefera, vnuka královny Lotris, kterou jistě znají čtenáři prvního dílu. Neferův otec, faraón Tamos je úkladně zavražděn lordem Najou, který usiluje o jeho trůn. Nefer se tak dostává do velkého nebezpečí a když se dozvídá pravdu o smrti svého otce, přísahá Najovi pomstu. Epický příběh plný odvahy, napětí, dobrodružství, vášnivé lásky, velkolepých bitev, zrady a intrik, graduje až do poslední stránky a v rozsáhlého románu je hluchých míst jen málo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1598/reka-bohu-iii-carodej-pvW-1598.jpg 4.1722

Řeka bohů 3.

Literatura světová, Dobrodružné, Historické romány

Vydáno: , Alpress

Warlock, 2001

Kniha Řeka bohů III. - Čaroděj

burilltomas

Úžasné pokračování linie prvního dílu:)

Danuše7

je to sice fikce, ale ano, tak to mohlo být. Nefer Setti žil, nebyl sice významným faraonem, ale příběh je to hezký.

harena

Čtivý, dobrodružný příběh z africké pouště. Faraonové bojují bezohledně o vládu nad Egyptem a čaroděj Taita přichází k princi Nefer Setimu, aby mu pomohl stát se právoplatným vládcem Egypta. Příběh je plný intrik, zrady, pletich, lásky a pomsty. Jen nemusím číst tak podrobné popisování bojů, časté líčení násilí a sexu. Když to stručně shrnu, je to jinak dobře napsaný dobrodružný příběh, dost drsnější pohádka pro dospělé.

Rihatama
08.12.2020

Pobývám v zemi čarodějů, šamanů a vím, že dokážou věci, nad kterými rozum zůstává stát. Sama jsem byla "čehosi" svědkem. Přiznávám to, ač jsem člověk racionální a logický, troufám si říct. Návrat k Taitovi, starému jak kameny pouště, mé srdce i duši potěšil. O Egyptě už se tentokrát člověk od Wilbura už moc nedozví, příběh se nicméně odvíjí ve staroegyptských kulisách, které tomuto poutavému, čarodějnému příběhu, kterému vévodí můj oblíbenec - eunuch a velký mág Taita, dodávají nádherný nádech exotiky. Boj faraóna Nefera se lvem pro mne tak byl tak plastickým zážitkem, že jsem přestávala chvílemi číst, abych se mohla nadechnut a připomenout si, že je to jen kniha :-). Ovšem ani závod po Rudé stezce nebo souboj čarodějů nejsou o nic méně poutavé. Napětí totiž nepolevuje na žádné z 550 stran. Možná bych snesla méně detailů v popisech brutálního zabíjení či kastrování nebo erotických scén, ale člověk nemůže mít všechno :).

evvva
08.10.2020

třetí díl čtený v řadě, co k němu napsat...je potřeba daleko víc opustit racionální úvahy a nechat se vést touhle " pohádkou ", neřešit, nezpochybňovat , ponořit se do příběhu a zkusit se vrátit o pár "x" let zpátky, do dětství, kdy jsme taky věřili všemu, co jsme viděli, slyšeli a četli...

Merry001
01.08.2020

Autor slibuje příběh, kde má Taita magické schopnosti. A svůj slib Smith splnil.
Je to další příběh, opět jinak pojatý po prvních dvou. Autor dokazuje, ze ničím nezaostává ani za známými pisateli fantasy literatury.
Děj má neskutečný spád. Když mi zbývalo par stránek do konce, říkal jsem si, ze přeci není možné zbytek děje a zápletek popsat na deseti stranách. Ale lze. V podstatě celá poslední třetina knihy měla ještě větší spád, než je zvykem Wilbura Smithe.
Kniha mě nadchla. Možná bych vyčetl jen pár chyb, jako když vesnici sužuje nedostatek vody, která je jen pití a na příděl. Taita však ráno přijde čerstvě umytý. Pak jsou tam jisté fráze, které nejspíše do 4 tisíce let starého příběhu z Egypta nepatří. Domnívám se však, ze je to spíše chyba překladu.
Doporučuji, dávám 4,5 hvězdy, což je zaokrouhleně 5 ????

Atlantis
16.07.2020

Třetí díl Řeky bohů mne kdysi opravdu rozhodil. Čekal jsem zase klasickou dobrodružnou četbu z prostředí starého Egypta, lehce opepřenou nějakou tou lechtivou scénou, ale místo toho jsem dostal egyptské... fantasy? Asi? Knihu pro mě určitě zachránil fakt, že pořád mluvíme o pokračování rodu, který jsem si oblíbil v první knize. Nefer je přeci jen vnuk Lotris, a tak chápete Taitovo zainteresování do celé téhle šlamastyky. Nic se ale nesmí přehánět, jak bohužel ukáže další díl.

Artim
12.06.2020

Historický román to už není ani zdaleka. Z trojky se stal román až trochu naturálnější pohádka.
Zlo a dobro jsou jasně odděleny, už od začátku víte, kdo je padouch a kdo hrdina. Jednička byla malebnější a poutavější, což autor věděl, a tak se trojku snažil "vylepšit" okultismem a mystickým uměním hlavní postavy (lepší překlad než čaroděj je dle mého "mág").
Ale hlavně ten překlad. Pokud jste si zvykli na styl jedničky a dvojky, pak vám minimálně ze začátku bude trojka v překladu znít divně. Překladatel používá pro jedničku netypická slova. Doslova mě vytáčelo označení skoro každé významné postavy "lord". Copak jsme ve středověku nebo u Harryho Pottera?
Přesto to nakonec dočtete a bude se to líbit, ale 5 hvězd zkrátka dát nelze, opravdu ne.