Řeka bohů

Řeka bohů nádherně a barvitě popisuje strhující příběh ze starého Egypta. Z části je podložen skutečnými události i historicky doloženými postavami a z části geniálně vymyšlen. Koho zajímá starověký Egypt a hledá správnou knihu, Řeka bohů je ta pravá.

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/199/reka-bohu-6CM-199.jpg 4.61419

Řeka bohů (1.)

River God (1993)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, OSNA - Ostravské nakladatelství

polly23
včera

Kniha je nádherná. Dechberoucí detaily o životě Egypťanů,krásná příroda jak ji Taita popisuje a především- super zápletka. Díky této knize jsem odstartovala sérii Řeky Bohů a musím říct,že první díl je ze všech nejlepší. Kniha se čte více než výborně,k této knize nemám absolutně žádné výtky. Doporočuji.

ospalaa

Kniha se velmi dobře četla, teda až na pár nechutných pasáží, které jsou pro otrlé povahy, jinak jako celek super, neustále se něco dělo až byl najednou konec. Doporučuji přečíst.

LostrisS

Nejlepší knížka na světě. Wilbur úžasně popisuje prostředí, v němž se nachází postavy, jejich pocity, krásný styl mluvy. Skvělá. Nyní se chystám přečíst druhý díl, ale je mi líto, že už tam nebude Lostris a Tanus.

Markýz1409

Pěkná kniha, stojí za to si ji přečíst.Druhý díl docela ušel, ovšem další pokračování už byl jenom slabý nastavovaný odvar.

Grety

Oblíbené období historie sepsané čtivě a zábavně. Možná je hlavní hrdina jako brouk pytlík, jež všechno zná a všude byl, ale mně přirostl k srdci.

BernardBlack

Kniha má užasné prostředí - dobu, ale příběh je jen klasická červená knihovna (komu se to nelíbí at hodí faraonem:)

Jirka99

Z mého hlediska skvělý román a právě ten mne přivedl k vyhledávání dalších románů z dob starého Egypta a tudíž následně i k dohledávání různých faktů z té doby. Vlastně se ta doba stala mojí nejoblíbenější

orinka3

Patrně vlivem tepla jsem sáhla po knize, které jsem zatím odolávala a pohrdala jí coby pokleslou rádoby historickou četbou. Ani to vedro nepomohlo, aby se mi to líbilo. Strhující román to tedy není. Postavy mi nejsou nijak sympatické, zvláště hlavní hrdinka. Je to líbivé, čtivé. Nevím, jestli je to vina překladu, ale ve starém Egyptě by mi dost vadily některé ryze současné výrazy. Psychologie postav je taky poměrně slabá, děj nijak pestrý, něco je pořád dokolečka. Takže se k dalším dílům nedostanu a asi o nic nepřijdu. Věřím, že si víc než plodný autor na svých románech vydělal tolik, aby se měl aspoň jako vrchní eunuch:)

bekule

Asi jsem měla moc velké očekávání, nechápu to přehnaně vysoké hodnocení této knihy. Přečetla jsem mnohem víc lepších knih z období starověkého Egypta. Příliš dlouhá, rozvleklá, otrok Taito působil jako klon Leonarda da Vinciho a Ferdy mravence. Pro mě zůstává stále jako jednička nezapomenutelná trilogie z konce nadvlády hyksósů Vládcové obou zemí od P.Gedge.

Vik40

Četl jsem dávno (hned jak kniha vyšla v OSNĚ) a tak jako pro mnohé byl Harry Potter, který je "rozečetl" tak to asi byla právě tato kniha pro mne.
Určitě stojí za přečtení. Taita je sice božský , ideální ale tak to W Smith prostě podává a sadí do "faraonského" Egypta. V knize se najde vše - romantika, láska, napětí, násilí i sex.
Opravdu doporučuji.

Elea

Mám ráda historii i Egypt, ale tato kniha se mi nelíbila. Děj byl příliš zdlouhavý, předvídatelný a naivní, z hlavních postav byl Taito sebestředný všeuměl, Lostris bezcharakterní manipulátorka a Tanus byl tak přímý a čestný až to vypadalo jako parodie. Pokud je toto nejlepší díl série, tak tyto vody určitě nejsou pro mne.

iveta3867

nejkrásnější historický román.. u této knihy jsem hodně ocenila, že hrozně dlouhá, nechtěla jsem, aby někdy skončila.. fascinující..

Naroni

Autor skvěle a poutavě píše,ale Taita mi připadá,že ji víc jak bůh

jahex

Četl jsem to už kdysi a už tenkrát mě to děsně bavilo. Teď jsem zjistil, že jsou další díly, tak jsem se rozhodl si to osvěžit. A znovu mě to chytlo. Prožíval jsem s hrdiny knížky velké dobrodružství i lásku, bolest, naději. Jediný, co jsem si nezapamatoval, jak byl Taita ze začátku namyšlený a vlastně dost nesympatický. Ale postupem času jsem si ho opět oblíbil a obdivoval jsem jeho neskutečnou inteligenci.

Sváťa3

O této knížce mi řekl jeden opilej "týpek" v hospodě na chatě! Docela mě to překvapilo, protože to tam byl první člověk, se ktery jsem zapředl rozhovor na téma knížky a on i něco přečetl :) Hned jsem si knížku sehnal a rozhodně toho nelituji! Kdo má rád romány o starém Egyptě, tak si to prostě nesmí nechat ujít!!

Annkag

U mna bola podstatná chyba sposobená tým že som nemala ani tušenie že existuje táto kniha (ano,idem sa hned pred zrkadlo prefackat :) )
Videla som trojdielny film Tajemství řeky Bohů takže som bola sklamaná.Neviem však s určitostou povedat či z knihy alebo z filmu....
Boli tam nesrovnalosti a zakopnutia,ale celkovo mi aj tak Taito ostal nesmierne sympatický....

Standa24

Krásný exkurz do života ve starém Egyptě, který vypráví geniální otrok Taito.

freestyla

Krásná kniha, založená zřejmě na skutečných událostech.
Slovy autora: Zůstalo ve mně poznání, jak málo se za ta tisíciletí, které nás dělí od tohoto příběhu, změnily síly a touhy člověka, a také dřímající vzrušení, že ještě dodnes někde v etiopských horách, blízko pramenů Modrého Nilu, leží v neporušené hrobce faraóna Mamose Tanova mumie.

Pár citátů z knihy:
„Držel jste dietu, kterou jsem vám předepsal?“ „Při štědrosti prsů Isisiných,“ vykřikl a nečekaně se mu blýsklo v očích. „Jsem tak plný býčích koulí, až se divím, proč nebučím, vidím-li hnát stádo krav kolem paláce.“

„Bolest je jen další nepřítel, se kterým se musíme utkat a porazit ho."

Mergirus

Díky téhle knize jsem si oblíbila starověký Egypt. Četla jsem ji už kdysi dávno, teď jsem ji oprášila kvůli posledním dvěma dílům a své kouzlo neztratila. Jen je mi líto osudu hlavních hrdinů, ale nikdo nemůže žít věčně.

KAREL6725

Můj nejoblíbenější historický román. Za ty roky čteno několikrát , nikdy mě to nepřestane bavit. Prostě Taita je jenom jeden. Nádherná kniha, nádherný příběh, proto plný počet hvězd.

Zdeňulína

Knihu jsem cětla už před lety a dlooouho patrila mezi mé TOP. Pravda, že některé pasáže byly zbytečně natahovány, jako hned v úvodu lov říční krávy, ale jinak moc hezky psaný a napínavý román.

uhnavka

I já se přidávám, kniha mě nezaujala, vzhledem k očekávání jsem se prokousala k 312 straně. Pohádka, kdy 3 hlavní hrdinové jsou kladní až jde hlava kolem, děj se vyvíjel na můj vkus moc předvídatelně. Možná je to jen můj pocit, ale myslím, že ti, které kniha neoslovila, nemají chuť a sílu to přiznat.

hanča34

Tak asi budu za vyvrhele, ale na str.400 jsem četbu ukončila. Bitvy mně nebavily, popis zdlouhavý. Jen pasáže vztahu otroka ke své paní byly krásné. Tak nevím, jestli mám po Smithovi ještě sáhnout.

Hana86
22.11.2017

Velmi poutavý příběh ze Starého Egypta. Knížka se četla sama. Moc se mi líbila. Jen nevím, proč je hůře hodnocen díl nazvaný Bůh pouště, který jsem četla náhodou před tímto prvním dílem. Obě knížky mi připadají stejně dobré... Už se těším na další díly...

pavla6733
07.11.2017

Krásné a napínavé až do konce.

ufounek17
21.09.2017

Teda...měla být ještě dvakrát tolik tlustá...to se četlo úplně samo..doporučuji !!!!

Elgin
12.09.2017

Klenot me zbirky, uzasne naturalisticky podane kde nas pohlti nekolit staleti prachem zalehly pribeh egoistickeho otroka na ceste zivotem ve stinu mocnych vladcu Horniho Egypta.

p.pavlina
25.08.2017

Skvělá kniha s velmi nápaditým příběhem. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díly.

kjama
23.08.2017

Přečteno vždy do dvou dnů maximálně... pětkrát.

pocitac311
22.08.2017

Pekná a romantická rozprávka pre dospelých. Trochu dlhá, ale človek sa do toho začíta a zrazu je na konci...

Kniha v žebříčku

87. nejlépe hodnocená kniha