Řeka bohů

Řeka bohů nádherně a barvitě popisuje strhující příběh ze starého Egypta. Z části je podložen skutečnými události i historicky doloženými postavami a z části geniálně vymyšlen. Koho zajímá starověký Egypt a hledá správnou knihu, Řeka bohů je ta pravá.

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/199/reka-bohu-6CM-199.jpg 4.61305

Řeka bohů (1.)

River God (1993)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, OSNA - Ostravské nakladatelství

uhnavka

I já se přidávám, kniha mě nezaujala, vzhledem k očekávání jsem se prokousala k 312 straně. Pohádka, kdy 3 hlavní hrdinové jsou kladní až jde hlava kolem, děj se vyvíjel na můj vkus moc předvídatelně. Možná je to jen můj pocit, ale myslím, že ti, které kniha neoslovila, nemají chuť a sílu to přiznat.

hanča34

Tak asi budu za vyvrhele, ale na str.400 jsem četbu ukončila. Bitvy mně nebavily, popis zdlouhavý. Jen pasáže vztahu otroka ke své paní byly krásné. Tak nevím, jestli mám po Smithovi ještě sáhnout.

Hana86
22.11.2017

Velmi poutavý příběh ze Starého Egypta. Knížka se četla sama. Moc se mi líbila. Jen nevím, proč je hůře hodnocen díl nazvaný Bůh pouště, který jsem četla náhodou před tímto prvním dílem. Obě knížky mi připadají stejně dobré... Už se těším na další díly...

pavla6733
07.11.2017

Krásné a napínavé až do konce.

ufounek17
21.09.2017

Teda...měla být ještě dvakrát tolik tlustá...to se četlo úplně samo..doporučuji !!!!

Elgin
12.09.2017

Klenot me zbirky, uzasne naturalisticky podane kde nas pohlti nekolit staleti prachem zalehly pribeh egoistickeho otroka na ceste zivotem ve stinu mocnych vladcu Horniho Egypta.

p.pavlina
25.08.2017

Skvělá kniha s velmi nápaditým příběhem. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díly.

kjama
23.08.2017

Přečteno vždy do dvou dnů maximálně... pětkrát.

pocitac311
22.08.2017

Pekná a romantická rozprávka pre dospelých. Trochu dlhá, ale človek sa do toho začíta a zrazu je na konci...

PavlineCZka
17.08.2017

Knihu jsem četla před X lety, tedy je možné, že moje vnímání je ovlivněno věkem a dobou, kdy jsem ji četla. Každopádně mohu říct, že mě naprosto strhla, příběh mě bavil a rozvíjel mou fantazii co se týče procestovaných zemí atd. Plánuji si ji přečíst znovu a porovnat své dojmy. Každý další díl byl ovšem horší kvality nežli ten předchozí.

Jakira
16.08.2017

Tuhle knihu jsem v dětství/dospívání přečetla snad 20x, několikrát jsem dokonce po otočení poslední stránky zase nalistovala tu první a jela znovu. Je to sice už hodně let, co jsem jí četla naposledy, ale stejně si dodnes vybavuji celé odstavce textu, jak jsem jí znala skoro nazpaměť. Byla to kniha, která ve mě odstartovala obrovskou lásku ke starověkému Egyptu, takže je v mnoha ohledech pro mě tou nej. A když píšu tenhle komentář, mám pocit, že je načase se do ní ponořit po jednadvacáté. :)

akdar72
27.07.2017

Tak opět, po nějaké době, kniha přečtená od začátku do konce jedním dechem. Hluboký zážitek, nezapomenete na ni.....

Romžiry
10.07.2017

Skvělá kniha, čte se sama.

Blekí
15.06.2017

Knihu jsem nečetla ani poprvé ani podruhé a rozhodně ne naposledy. Tahle kniha pro mě představuje tu nejvyšší možnou úroveň které kniha může dosáhnout. Kniha nikdy nenudí a přestože má přes 700 stran, čte se téměř sama. Je realistická, živá a postavy jsou tak mistrně zpracované, že si k nim snad nejde vytvořit osobní vztah.

Knihu bych nedoporučila jen těm, které láká tajemno a kouzlo starověkého Egypta, ale všem, kteří chtějí společně s šibalským otrokem Taitou prožít nádherný příběh plný dobrodružství. Před autorem opravdu smekám a velmi mu děkuji - tahle kniha pro mě znamená opravdu hodně.

harena
10.06.2017

Takovýto vypravěčský talent snad získal W. Smith přímo od pradávných egyptských bohů. Dobrodružný příběh , který podle starých svitků převyprávěl do formy přístupné modernímu čtenáři, mě uchvátil a těšila jsem se, až knihu opět otevřu a ještě před spaním přemýšlela, jak to bude dál. Dobrodružství, boj s nepřítelem, intriky, přátelství, hrdinství, nevěra, veliká láska hlavních hrdinů a zároveň skvělá atmosféra a trocha historie ze starého Egypta. Po zásluze je na 73. místě s nejlepším ohodnocením. Doporučuji.

Ishir
19.05.2017

úžasný román

Atanone
14.05.2017

Nádhera! Dobrodružství,historie,fantazie i trochu tý lásky.
Knížkou jsem byla uchvácená několikrát-tedy abych byla přesnější,tak pokaždé,když jsem ji četla

misicenka
11.05.2017

Krásná knížka :-)

Manyna
15.04.2017

Ačkoliv kdekoho může knížka zastrašit svojí délkou, tak se nenechte mýlit, čtením proplujete tak rychle, jako voda v Nilu. Příběh je postaven na osudu tří hlavních postav - Lostris, Taity a Tanuse, kteří se všichni bezmezně milují a musí za svůj život čelit několika výzvám. Pro milovníky starého Egypta je tento historický román nutností.

Olous1
19.03.2017

velice pěkná kniha,přečetla jsem jedním dechem.

Basetka
07.03.2017

Přemýšlím nad tím, co mě vlastně tak nadchlo. Jestli autorův styl, provedení Egyptem či oddanost, inteligence a láska Taity. Za mě je to jedna z nejpěknějších knih, které jsem měla možnost přečíst.

paprika75
07.03.2017

Super čtení, i když místy ne pro slabší povahy. Krásný příběh ... láska, magie, politika, intriky ... opravdu povedená záležitost. 5*

Metroušek
12.02.2017

Jeden z nejlepších románů o starém Egyptě, u mne druhý nejlepší za nedostižným, geniálním Egypťanem Sinuhetem. Ostatní díly série Řeka bohů sílu první knihy bohužel nemají a téměř se nedají číst, jak jsou myšlenkově řídké a přes hodně akce a zvratů plytké.

BUBINA1971
08.02.2017

Knížka se mi moc líbila, i když Sinuhet je stejně top. Doporučuji

dreamhex
28.12.2016

Hezký příběh ze starověkého Egypta. Knížku jsem kupoval naslepo a nakonec jsem nebyl vůbec zklamaný, ba naopak. Příběh rychle utíká a hlavní postavy si člověk rychle oblíbí. Jediné minus je, že konec jsem dočítal v noci, takže jsem se moc nevyspal. Knížka je určitě vhodná pro každého, kdo má rád historické romány.

delatrix
14.12.2016

Příběh určitě dobrý, ale kniha mi dala pořádně zabrat. Doporučuju všem kdo mají rádi romány a starý Egypt.

hana4834
07.12.2016

krásná kniha lepší jak film člověk se do toho začte ani neví jak

Archie
03.12.2016

Prvni desitky stran me - svym citem pro drama, popis nadherneho Egypta a Taituv pobyt u vezira Intefa - dostaly. Prostredek knihy mi pomerne zdlouhavym cestovanim a bitvami k srdci prilis neprirostl a ke knize jsem se vracel spise ze zvedavosti jak velkolepy pribeh skonci. Smithuv Egypt byl az prilis barvity a jeho spisovatelsky um natolik mistrny, ze jsem ustal i slabsi pasaze. Z postav navic vyzaruje jakasi nezkazena aura velkeho, romantickeho pribehu a jejich vzajemne pouto je dojemne. Poslednich 100 stran bylo ale naprosto kouzelnych a exoticka, omracujicim zpusobem popsana vyprava do srdce Afriky, spolu s rezonujicim zaverem a doslovem autora, nakonec z knihy uhnetla neco memu srdci velmi blizkeho. Na krasnou Lostris, bozskeho Tana a neurvaleho Kratase preci jen hned tak nezapomenu. Na lec krutou, zaroven vsak pohadkovou atmosferu starobile Afriky stejne tak.

karamelka33
22.11.2016

Krásná kniha ....

limruska
16.11.2016

U této knihy jsem přesvědčena, že kdo má aspoň trochu zájem o historické romány, nebude určitě zklamán. Tak poutavý příběh, ... no prostě krásné čtení. Samochvála smrdí, ale Taita je prostě vyjímka.