Řeka bohů

kniha od:

Řeka bohů obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Řeka bohů nádherně a barvitě popisuje strhující příběh ze starého Egypta. Z části je podložen skutečnými události i historicky doloženými postavami a z části geniálně vymyšlen. Koho zajímá starověký Egypt a hledá správnou knihu, Řeka bohů je ta pravá.

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199/reka-bohu-8Zh-199.jpg 4.61803
Série

Řeka bohů 1.

Žánr
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, OSNA - Ostravské nakladatelství, Alpress
Orig. název

River God, 1993

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (265)

Kniha Řeka bohů

Přidat komentář
archivářka115
22. února

První díl se mi celkem líbil. Byla tam skvěle vykreslená postava otroka Taity.
Druhý díl mě zklamal.

Gabča67
19. února

Co dodat. Opět se mi potvrdilo, že vysoké hodnocení knihy jinými čtenáři nemusí nutně uspokojit mé čtenářské nároky. A platí to i obráceně. Někdy mě knížka s nízkým hodnocením mile překvapí.


skrit3k
06. ledna

Krásný román, který ve čtenáři zanechá stopu, i když nedosahuje filozofické hloubky Sinuheta a vykreslením postav v podstatě jen na zlé a dobré trošku ubírá na důvěryhodnosti. Jedná se především příběh o celoživotní lásce, kamarádství a oddanosti. O lásce mezi mužem ženou, lásce mateřské, resp. otcovské a oddanosti, která jde za hranice lidského života. Kéž by každý z nás měl to štěstí mít po boku Taitu. Kéž by každý z nás dokázal být Taitou.

Nestorkea
09.12.2020

Nebylo to špatné, ale asi jsem čekala víc. Vadily mi hovorové moderní výrazy, Taitova genialita ve všech odvětvích, předvídatelnost děje. Milá, oddechová historická romance, ale nic víc.
Řeka bohů, aneb jak jeden otrok dokázal manipulovat dějiny celého Egypta.. Nevím, no...

Sitth
06.12.2020

Druhé setkání s Taitou, opravdu pro mě druhé, i když se jedná o první díl. Kamarád četl jedničku a měl volný druhý díl, tak mi ho dal přečíst. Až teprve potom jsme si knihy vyměnili a musím říct, že bych to tak i doporučoval číst, protože co bylo zamlženou ve dvojce, v jedničce krásně vyplouvalo na povrch a vše bylo vysvětleno.
Za mě jednoznačně doporučení. Život otroka Taity je krásný způsob, jak se dozvědět o historii Egypta. Doteď na knihu vzpomínám...
P.S.: Asi můj rekord ve čtení, knihu jsem přečetl za jeden a půl dne... :-)

Sanny888
02.12.2020

Tak tato kniha mi ležela 3roky odložená v knihovně.Náhodou se ke mě dostala ale nijak mě nezaujala.
Ovšem to se změnilo když jsem nedávno přerovnávala knihovnu. Knihu jsem ze zvědavosti otevřela a přečetla první stránku. Najednou jsem byla v Egyptě a Taito mi vyprávěl o Lostris, faraonovi, Tanusovi. O divoké Africe, o slonech, krokodýlech .. o té pravé lásce která dokáže překonat věky,o právé bojovnosti mužů a o vznešené kráse žen.Je to nejlepší kniha v mě knihovně. Tato kniha si vás přitáhne a už nepustí. Už mám objednaný všechny další pokračování tohoto příběhu. Tahle knížka se umí dostat pod kůži... A o to, přeci jde :-))

Froldik
12.10.2020

Prostě výborné :-) Co se týká celé série:
Jednička je už klasika, navazující dvojka ze současnosti mě až tak nebrala ale proč ne. Co se týká následujících dílů:
Řeka bohů III. - Čaroděj
Řeka bohů IV. - Vnitřní oko

Řeka bohů - Bůh pouště
Řeka bohů - Faraon

Tak Bůh pouště a Faraon jsou lepší než III a IV, hlavně Vnitřní oko je už dost mystická...
Taky mi vadí, že oba páry navazují na jedničku, ale nenavazují na sebe, jsou to prostě dvě různé alternativy pokračování jedničky... Každopádně to co mnohým vadí - Taita všeuměl, je v následujících dílech osvětleno...
Je to srdcovka no :-)

evvva
24.09.2020

No a co, že jsou tam nepřesnosti, no a co, že je vypravěč všeuměl, no a co, že jsou v překladu chyby...je to příběh, co se vám odvíjí před očima a vy se s hlavními hrdiny proháníte po březích Nilu, pálí vás pouštní slunce, písek v očích, cítíte vůni zahrad, oslní vás lesk zlata, slyšíte řinčení zbraní, řev lovené zvěře..a o tom to přece celé jé!

1 ...