Markízov dedič

Markízov dedič https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112192/markizov-dedic-112192.jpg 4 151 151

Reid Family série

Duncan MacTavish sa z ničoho nič dozvie, že má odísť do Anglicka k svojmu starému otcovi Nevillovi, ktorého dedičom sa má stať. Tam sa zoznámi so svojou snúbenicou Opheliou, ktorá je síce nesmierne krásna, ale príliš povýšenecká, a tak sa Duncan rozhodne, že ju za ženu nechce. Stretáva mladú Sabrinu, ktorá nie je veľmi pekná, zato má veľký zmysel pre humor. Považuje ju za svoju najlepšiu priateľku. Sabrina si však uvedomuje, že sa doňho zamilovala proti vlastnej vôli. Všetko sa skomplikuje na jednom z večierkov, ktoré usporadúva markíz Neville...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Heir , 2000

katkaq
12.02.2022 3 z 5

Opravdu odpočinková četba. První část knihy mi přišla skvělá a já už se ji chystala zařadit mezi top mezi červenou knihovnou, bohužel druhá část to pokazila, a tak se posunula zpátky na pouhý průměr. Sabrina oplývající vtipem a nadhledem a Duncan, který se do ní postupně zamilovává a začíná jí vidět jako ženu, a ne jenom jako přítelkyni. Opravdu mě mrzí, že autorka tak milý příběh nedokázala i stejně ukončit a druhou část domotala až jsem postavy ani nepoznávala.

Saraken
08.10.2020 5 z 5

Nesklama ... krasne napisana knizka plna romantiky

Lembac
09.10.2019 3 z 5

Duncan se Sabrinou mi byli celkem sympatičtí, ale proradnou Ophelii jsem vydýchávala docela dlouho. Jsem zvědavá, jak z té potvory autorka vykřeše alespoň trochu ucházející hrdinku další knížky (Zkrocená láskou).

Námět knihy není zvlášť originální (nucení nebohého jinocha do sňatku), ale příběh trochu ozvláštňuje vzájemné špičkování dědečků-dohazovačů. Závěr románu bych trochu zkrátila - hlavně historku s výkupným. Taky mi ke konci přišlo, že jinak sebevědomá a rozumná Sabrina až příliš podlehá citům a Duncan se chová trochu zmateně.
Knižka právem patří do přihrádky červená knihovna: je naivní, černobílá (ta bídná Ophelie!) a srdcebolná, ale mně se docela líbila.

petraj30
14.08.2019 5 z 5

Vtipná, krásná a velmi čtivá a pohodová kniha. Přečteno za 1 odpoledne, hlavní dvojice se mi velmi líbila

Ála1968
05.08.2019 4 z 5

Vtipné,svižné,humorné,prostě paráda.Přesně takové romány mám ráda a J.Lindsey prostě umí psát

ariel platto
23.04.2018 3 z 5

Kniha první dvě třetiny neměla chybu. Celou tuto dobu byl Duncan pro mě krásný, mužný, přímý a hlavně rozumný skot. A pak z něj spisovatelka udělala troubu. Tak místo, aby si vzal dívku, kterou zneuctí a možná přivedl do jiného stavu, zachraňuje pověst jiné dívce...(a při čtení druhého dílu si budu muset vsugerovat, že se nejedná o mrchu z prvního dílu)

helenkan
04.08.2017 5 z 5

Tahle knížka mě neskutečně baví. Ani nevim, kolikrát jsem jí už četla,ale pokaždé si jí vychutnávám. Pěkný romantický a vtipný příběh.

pegasek
05.02.2017 4 z 5

super čtení ,kniha mě dostala natolik,že jsem jí během dne musela přečíst

avalonek
01.07.2016 5 z 5

Jako vždy moc pěkné čtení,které mě nenechá knihu ani na chvilku odložit.Mam ráda dobré konce a u této autorky se jich vždy dočkám.

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Romantika, vtip a napětí nad osudy hrdinů - krása jedním slovem.

havrmoni
21.12.2014 5 z 5

Mě se kniha líbila,vtipná,svižná,hrdinka žádná pipka. Ophelie nebyla žádná velká intrikánka,jen rozmazlené děcko,které je zvyklé mít vše za každou cenu. Pomluvy byli,jsou a budou,dokud je hloupí budou poslouchat a ono toho využila. Jsem zvědavá na další díl :-)

Sidonie.j
29.07.2014

První kniha od týhle autorky a nic moc...trošku mi to připomíná "třikrát posíláme pozvání, že se vezmete, že se nevezmete...", ale u toho se člověk nasmál

gabca007
10.08.2013 2 z 5

No tak pro mne docela zklamání. Příběh mne nijak nezaujal a celé mně to přišlo takové o ničem. Zatím pro mne od této autorky nejslabší kniha.

miruska1
09.07.2013 5 z 5

Nevedela som že je to seria,tak som najprv čitala druhy diel - kde Ophelia najde svoje šťastie. V druhej časti je v podstate opisana ako chudačik ktory trochu intrikoval. Ale keď som si prečitala tuto časť, tak som zistila, že až taky chudak nieje. A keby som mohla,tak ako nemožem,byť sučasťou pribehu, tak by som tej mrche zakrutila krkom. Ale inač je to dobre čitanie a obydve knihy sa mi pačili.

PomněnkaPrvní
18.04.2013

Kniha nic moc, celé se to víceméně motá okolo nějaké protivné a intrikánské osoby, která se původně měla stát manželkou hlavního hrdiny. Ačkoliv následující díl údajně tuto intrikánku ukáže v dobrém světle - to jsem ale nečetla.

Kaety
22.12.2012 3 z 5

Kniha je plná intrik, je tam méně romantiky a Ophelie není až taková mrcha.

Evaevelína
23.10.2012 3 z 5

no já jsem se zas nezasmála,vůbec mě ta příbuzenská komedie/děděčkové,tetičky/ nebavila.A to jsem knihu nemohla sehnat,asi se ji zbavím.

jozefinka
03.04.2012

Velmi zaujimava kniha vela som sa tu nasmiala