Psáno s lítostí

Psáno s lítostí https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459203/bmid_psano-s-litosti-dQr-459203.jpg 5 214 60

Regret Duet série

Hadley odmalička snila o pohádkovém životě. Přála si potkat toho pravého a žít šťastně až na věky. Málokdy se ale věci vyvíjí podle našich představ, a tak Hadley nečekaně otěhotní po sexu na jednu noc. Caven by si nikdy nepomyslel, že se jeho život ve vteřině obrátí naruby, dokud nenajde na prahu ležet miminko, zachumlané v tenounké dece, a dopis, v němž se píše, že má dceru. Netrvá dlouho a Caven si život bez malé Rosie nedovede představit. To jediné, čeho se bojí, je, že se matka jeho dcerky vrátí a bude ji chtít zpátky. Protože to, co provedla, se nedá omluvit... nebo ano... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Written With Regret , 2019

boeink
25.12.2021 4 z 5

Dala jsem si repete a můžu se pustit do druhého dílu. Na podruhé se mi snad příběh líbil ještě víc.

niknikita
10.12.2021 4 z 5

Přiznám se, že mám z této knihy rozporuplné pocity a to se mi nestává příliš často. Líbil se mi samotný námět a čtivost, ale postava Hadley mi nebyla sympatická ani trochu a nakonec jsem pochopila proč asi...
Kdybych se občas nemusela prolistovat spoustou zbytečného textu, dala bych 5/5, ale stejně jsem zvědavá na pokračování.

Šánka
15.11.2021 5 z 5

Málokdy si v tak krátké době čtu stejnou knížku znovu. Tady jsem to udělala, abych si oživila děj před následným pokračováním, na které jsem se půl roku těšila.
Je to dojemné, je to romantické, má to vtip, dramatické okamžiky i tajemství. A za ten závěrečný zvrat by se nemusela stydět ani autorka thrillerů. Já si příběh užila během jednoho dne i napodruhé.

.....,,Život nežijeme v celku. Nedostaneme všech sto let najednou. Čas je rozdělený na jednu zvladatelnou vteřinu po druhé. Když se budeš soustředit jenom na celek a starat o zítřek, příjdeš o štěstí, které lze najít v přítomnosti.".....

Takže s nadějí otevírám pokračování tohoto nádherného příběhu.....

Evka271
13.11.2021 5 z 5

Kniha mě vtáhla do děje od záčatku do konce .Velmi krásně se četla a nechyběly ani překvapivé momenty. Skoro sem jí zhtla najednou a to známená jediné -Nádherné čtení už se těsím na pokračování a další knihy autorky ,které na mě čekají v mojí knihovně.

AlcaLou
01.11.2021 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu úžasné čtení! Prolog mne vtáhl do knihy neskutečným způsobem a už mne nepustila. Knihu jsem prožívala, jak už dlouho žádnou. Musím ale říct, že je to asi také hodně dáno tím, že jsem rodič a shodou náhod téměř staré holčičky, jako je Rosalee. Dokázala jsem se tak vžít na plno do všech emocí, které knihu protínají. Kdybych nebyla maminkou, asi bych se do knihy až takhle naplno neponořila. Jsem z knihy opravdu unešená. Postavy jsou skvěle propracované, děj plyne, je nepředvídatelný a ke konci plný zvratů. Nenudila jsem se ani na chvíli a knihu velmi doporučuji!
A jsem ráda, že jsem ji četla až ve chvíli, kdy už vyšel druhý díl.

nina3905
29.10.2021 5 z 5

Perfektná kniha. Autorka nesklamala, pretože opäť dokázala vyskladať srdcervúci príbeh, v ktorom nechýba láska, bolesť, nádej, rodinné problémy. Nemôžem sa dočkať pokračovania. Podľa môjho názoru zatiaľ najlepšia kniha, ktorú som v roku 2021 čítala. Ak by sa dalo určite by som jej pridelila viac ako 5 hviezdičiek.

intelektuálka
07.10.2021 4 z 5

To je zajímavě sestavený příběh o odložené malé holčičce .... a o dvou zraněných dětech, jejich trauma se promítá do jejich životů ....

Děj se překvapivě vyvíjí - a já budu jen zvědavá, jaké bude pokračování ....

Zde lítost pomalu ustupuje - podaří se jí změnit v naději ?

Na to si počkám - a doporučím ....

boeink
11.09.2021 4 z 5

Celý den přemýšlím, co napsat.
Moc jsem se na knihu těšila, ale mírně mě zklamala. Nechápu zvrat v Cavenově postojích, názorech a hlavně citech. Na tyhle hormonální kotrmelce v knihách moc nejsem.
Co se mi naopak líbilo, to byly dialogy, opravdové, živé, uvolněné.
Kniha se četla dobře, na konci nastal šokézní zvrat, takže půjdu do druhého dílu a doufám, že tím to Aly ukončí.

eva3992
19.08.2021 3 z 5

Děj knihy sledujeme ve dvou časových rovinách – když bylo Hadley osm let, zachránil ji Caven život. V tu chvíli se do něj zamilovala a čekala na něj celý život.
V současnosti sledujeme Cavena, který jednoho dne najde za svými dveřmi novorozené dítě a u něj dopis, že se stal tátou. Po prvotním šoku si ho malá Rosie získá a on udělá všechno, aby se jeho dcerka měla jako v bavlnce. Ovšem jednoho dne se objeví její matka.

V hodnocení této knihy půjdu (jak už to u mě bývá) proti proudu. Co musím vyzdvihnout, tak rozhodně čtivost. Tajemství z minulosti bylo fajn a celkově jeho postupné rozplétání.

Co já v knihách nemám ráda, tak je to milostná linka „hate to love“, mně to všechno přijde stejné a nebaví mě to. V knize je spousta emočně silných momentů, ale se mnou to nic neudělalo. Nedokázala jsem se vžít do hlavních hrdinů, nechalo mě to chladnou.

Konec byl nečekaný a hodně zvláštní. Až po dočtení jsem zjistila, že brzy vyjde pokračování, ale upřímně si myslím, že se do něj nepustím. Ale věřím, že své fanoušky si tato kniha najde.

Tesset
02.08.2021 5 z 5

Knížka se strašně dobře četla. Kdo zná tuhle autorku, ví, že může čekat nějaký šokující zvrat, ke kterému v tomto případě došlo v samém závěru knihy, takže si na rozuzlení musíme počkat do druhého dílu. Sama jsem zvědavá, jestli nebude ještě nějaké jiné překvapení.

Damaj
18.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Krásná knížka, čtená s lítostí, jelikož příběh je opravdu smutný. Těžký životní osud Hadley i Cavena, kterým bylo ublíženo, pak si ublížili sami a po mnoha letech se snaží si odpustit, smířit se s pocity viny, sami se sebou, ale i a tím druhým.
Hadley je ochotná udělat cokoliv, aby poznala svoji dcerku, přistoupit na jakoukoliv podmínku, ale zároveň se bojí, že udělá chybu, která ji znovu o Rossie připraví. A Caven se Rossii snaží chránit jako skvělý otec.
Tak jsem si přála happy end, aby se Caven naučili s Hadley žít spolu a žili s svou dcerou šťastně až do smrti. Odpustili si a zapomněli na minulost. Rossie se dozvěděla pravdu o Hadley, ale přijel Trent a vše co nějak vypadalo, je jinak. Já to nevydržím, než vyjde druhý díl.

Sabča92
09.07.2021 5 z 5

Psáno s lítostí je první díl duologie, která na sebe navazuje. Jedná se o jeden příběh rozdělený na dvě knihy, takže rozhodně dodržujte pořadí. Aly si mě získala již svou předchozí sérií, její styl psaní je neskutečně návykový a já se do jejích postav opět naprosto sžila. Již samotný prolog mě dočista zlomil, obrovská tragédie, kterou popisoval mi vyhnala slzy do očí. Musím se přiznat, že jsem si daleko víc zamilovala Cavena než Hadley. Caven je mužný hrdina, kterého si zamilujete a najdete v něm svého prince.
Alyiny knihy jsou plné bolesti, naděje, rodiných citů, lásky a lehké erotiky. Jedná se o literaturu pro ženy s hloubkou, která ve vás nenechá jen sladké pocity. A závěr vás naprosto zamrazí, neboť si autorka ponechala obrovský zvrat na konec a na nás je několik měsíců čekat, než vyjde další díl. Autorka píše výborně a její knihy naprosto zbožňuji, a dodnes ve mně rezonují. Aly se stává mou oblíbenou hrdinkou a vy se máte rozhodně na co těšit!
Tohle je velmi emotivní kniha, která mě několikrát rozložila. Už se nemůžu dočkat pokračování, které je po skončení prvního dílu víc než nutné.

lusitta05
27.06.2021 5 z 5

Som riadne nasr.tá na ten koniec,lebo som nemala páru,že je ešte druhý diel. Inak veľmi pekný príbeh.

LilianaFalcon
22.06.2021 5 z 5

Knížka je naprostá pecka. Jako ostatně vše, co jsem od autorky četla. Zase jsem se od příběhu nemohla odtrhnout a doufala v happy end (bez mučení přiznávám, že jsem si hned v Aj koupila druhý díl, protože, kdo na to má jako čekat? :D) .
Ale stále trvám na tom, že by byla lepší jedna delší kniha, než to takhle po zvratu sekat na dva díly.

JitulHa
18.06.2021 5 z 5

Kniha mě upoutala svou anotací, ale rozhodně jsem si nemyslela, že ten příběh bude vážně tak skvělý! Opravdu výborně napsaný a promyšlený děj nad kterým se můžete rozplývat i zoufat zároveň. Postavy si vás okamžitě získají, až se přistihnete, že s napětím sledujete jejich cestu za znovu objevením vzájemného pouta, jež se nejprve zdálo více než ztraceno. A ve chvíli, kdy máte dojem, že už můžete konečně přestat držet hrdinům palce, jelikož do sebe vše začíná krásně zapadat - přijde takový twist a s ním i poslední řádky knihy... Po dlouhé době neotřelá kniha, která mě skutečně vtáhla a teď lituji, že se nemohu ihned pustit do druhého pokračování.

Ellinek
06.06.2021 5 z 5

Takže za prvé: je to poutavý příběh o tom, jak z něčeho strašného může vzniknout naopak něco krásného. A že to, kým byli naši rodiče, neurčuje, kým budeme my. Je to taky nádherný příběh o rodičovské lásce, o tom, jak se bezpodmínečně zamilujeme i do dítěte, o němž jsme zprvu ani nevěděli. Ve všech směrech je ten příběh nádherný. Protože chcete, aby se všichni uzdravili, aby se všichni sešli, aby byli všichni konečně rodina. Chcete, aby to vyšlo.
Ale...
..za druhé, ten konec vás přiměje mlátit hlavou o nejbližší desku, protože jako prostě proč?! Až když jsem byla v půlce, zjistila jsem, že to je duologie, a momentálně mám chuť z toho umřít, protože za prvé nevydržím čekat tak dlouho a za druhé nedokážu rozklíčovat ten rozhovor na konci. A já vždycky dokážu vyřešit každý wtf moment dřív, než se tam vůbec objeví! A tady mi to nejde a já nevím proč a mám z toho depresi a chci druhý díl, aby mi to všechno vyjasnil. Panebože! Za poslední dobu vždycky sáhnu po knížce, která vypadá tak nenápadně, ale nakonec mě totálně odrovná. A já to miluju a nesnáším zároveň. A právě jsem asi našla novou oblíbenou autorku!

Šánka
25.05.2021 5 z 5

Tedy s lítostí musím napsat, že mě autorka i tentokrát pěkně naštvala, když příběh v nejlepším ukončila a musíme čekat několik měsíců na pokračování.
Krásný romantický příběh, který začíná tragickou událostí, jako předešlá autorčina kniha ( knihy). Má v sobě vše, co by taková žánrovka měla mít. Dva hlavní hrdiny, mezi kterými to pořádně jiskří, lásku, vtipné momenty a v závěru velké překvapení, u jehož odhalení to končí.
Tedy mám chuť tu poslední hvězdu nedat, ale ne, bylo to moc pěkné čtení.....
Ale stejně se mi to rozdělení do dvou krátkých dílů hodně nelíbí!!!

zdehan
23.05.2021

Kniha se mi moc líbila přečteno za jediny den už by mohl být druhý díl.

Ditules
17.05.2021 4 z 5

Též jsem přečetla za den. Opět mě kniha strhla a nepustila do poslední chvíle.

Milena49
04.05.2021 5 z 5

Přečteno za jeden den. Pro mě krásná romantika, byť děj vychází, jako předchozí knihy, z tragické události. Takže napětí, tajemství, láska, nenávist a opět poslední stránky obrátí vše naruby, asi bude všechno jinak než to vypadá. A opět, kdy vyjde druhý díl????? Nikde nejde dohledat!!!!!!!! Dohledáno, vyjde 2.srpna, moc se těším.

pro ženy partnerské vztahy romantika nemanželské děti

Aly Martinez
americká