Rané křesťanství: Počátky a vývoj církve do roku 600

Reprezentativní dílo představuje základní četbu pro každého, kdo chce držet krok s moderním bádáním o počátcích a vývoji křesťanství v prvních šesti stoletích. Každý z přispěvatelů píše o své vlastní výzkumné oblasti a snaží se představit základní obraz dané problematiky, opřený o nové vědecké poznatky. Čtenář má možnost zamyslet se nad smyslem studia raněcírkevních dějin, prozkoumat historické a náboženské pozadí vzniku křesťanství, sledovat utváření věrouky, zhodnotit roli církevních otců, seznámit se s novými pohledy na hereze a rozmanitost raněcírkevní spirituality, promyslet vztah mezi ranou církví a tehdejší společností a konečně také porozumět dějinám historického zobrazování počáteční éry církve a současným historiografickým standardům....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109247/big_rane-krestanstvi-pocatky-a-vyvoj-ci-5X7-109247.jpg 3.97
Náboženství, Literatura naučná, Historie

Vydáno: , Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK)

Early Christianity: Origins and Evolution to A. D. 600, 1991

Kniha Rané křesťanství: Počátky a vývoj církve do roku 600

Skomolil
30.06.2017

Kniha sa skladá z viacerých príspevkov od rôznych autorov. Pre záujemcov o antiku je to povinná jazda, no pre iných môžu byť niektoré časti nezáživné i ťažko čitateľné.

adam0773
26.02.2015

Tato kniha je tak suchá a nudná, že se z ní až práší. Zahrnuje čtenáře informacemi, aniž by je blíže vysvětlila. Tím, že se zbavuje hodnotícího aspektu se stává zcela nesnesitelnou, protože z ní není možné vyčíst co je a co není důležité.

Zájemcům o rané křesťanství či patristiku doporučuji si tuto knihu přečíst až po Franzenových Malých dějinách církve. (Franze se hodnotícímu aspektu nebrání a často ho využívá ale díky toho pochopíte co bylo skutečně důležité i když jste v problematice nováčky)