Radleyovi – Upíři odvedle

Radleyovi – Upíři odvedle https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80391/bmid_radleyovi-upiri-odvedle-jhv-80391.jpg 3 219 58

Zdá se, že manželé Radleyovi, lékař Peter a jeho žena Helen, žijí naprosto normálně – bydlí na poklidném anglickém předměstí v krásném domě, klábosí se sousedy, navštěvují pravidelný čtenářský kroužek a zažívají obvyklé krize manželského páru středního věku. Jejich dospívající děti, Klára a Rowan, prožívají své teenagerské bolístky, stud a zlobu stejně jako většina jejich vrstevníků. Ale přece je na Radleyových něco zvláštního. Proč kolem jejich domu utichá zpěv ptáků a bzukot hmyzu? Proč se všichni členové rodiny pečlivě mažou opalovacím krémem 60+? Radleyovi jsou upíři. Manželé se snaží žít naprosto obyčejně, aby ani jejich děti neodhalily tohle strašné tajemství. Bez krve se totiž klidně obejdou - je to pro ně jen silná a lákavá droga umocňující jejich nadpřirozené schopnosti, jíž se snaží vyhýbat stejně jako lidé alkoholu nebo kávě. Jsou přísnými abstinenty i na poli milování, protože to je bez sání krve jen „objímání v pohybu“. Podle pokynů Příručky abstinenta dělají prostě všechno pro to, aby i nadále zůstali co nejvíc „normální“. Život v utajení probíhá celkem hladce a ordinérně, dokud jejich dceru Kláru nenapadne opilý spolužák a ona jej neroztrhá na cucky. Zavedené rodinné pořádky se obracejí vzhůru nohama a příjezd strýčka Willa, tradičního a krvelačného upíra, pohromu ještě znásobí. Následuje série zábavných a šílených událostí, které testují rodinné vztahy a s černým humorem odpovídají na otázku: Stojí za to popírat svou vlastní přirozenost?... celý text

Ruxandra
27.11.2013 3 z 5

Na tuhle knihu jsem si neudělala jednoznačný názor. Chvíli mě bavila, chvíli mi připadala vyloženě mimo. Ano, v příběhu bylo něco lehce nového, ale jinak stará známá upířina (i s "jedovatým" česnekem). V průběhu čtení se dá docela dobře dopředu říci jak bude příběh pokračovat a zhruba v polovině víte i jak to skončí. Označila bych to za oddechovku. Vyloženě špatná kniha to není, čte se dobře, jen je to už dokola pořád to samé.... Nebo jsem prostě jen moc náročný čtenář:)
Dokonce to má být zfilmováno (přes přebal knihy, je takový ten dlouhý uzoučký lísteček - mimochodem, jsem jediná komu tak strašně vadí? - a na něm je napsáno, že právo na zfilmování zakoupil Alfonso Cuarón), musím upřímě říct, že jsem zvědavá jak tohle pojmou...

MiaVanAcid
03.11.2013 2 z 5

Očekávala jsem více, námět příběhu a zápletka dobrá, ovšem celkový happyend na závěr mě úplně znechutil.

vlkove
30.08.2013 1 z 5

Kniha by se měla jmenovat jedna velká deprese. Každá postava se lituje neví co se životem. Kniha mě prostě nenadchla.

paloma
15.08.2013 3 z 5

Nic jsem si od této knihy neslibovala, o to více mě překvapila. Celkem se dobře četla a bavila mě.

Lenny33
08.08.2013 1 z 5

Ehm.. Tuhle knihu zřejmě nechápu. Všechno na knize jasně naznačuje, že to má být VTIPNÉ oddechové čtení. Popravdě - nudnější knihu jsem snad nečetla.
Velké zklamání!

kleria
17.07.2013 4 z 5

Mě se kniha celkem líbila, byla to taková jiná upířina, než kterou čtu. Knihu beru jako takovou oddychovku na léto. Pro mě to bylo přijemné čtení a kniha byla čtivá od začátku do konce a kupodivu jsem ji četla docela dost rychle. Kdo nečetl tak ať si tuto knihu přečte, stojí za přečtení ;).

Domika
17.07.2013 odpad!

Naprostá hloupost a nudná kniha.
Ztráta času.
Nikdy více.

Venezia
22.06.2013 1 z 5

Kto dnes nepíše o upíroch, už snáď nie je ani spisovateľ.
Nepochopila som tú inkubačnú dobu - Radleyovic deti sa stali upírmi až ako tínedžeri, čudné, že každý v inom veku, ale v rovnakom čase /žeby niečo ako kiahne?/. Alebo boli dvojčatá? Fakt už neviem. Hlavne, že zo dňa na deň skrásneli a stali sa populárnymi medzi spolužiakmi, lebo nič nie je v živote stredoškoláka dôležitejšie.
Aj tento literárny žáner mal mať pravidlá a logiku, nie?

Bookslover
09.05.2013 5 z 5

Skvělá oddechová knížka pro lidi, kteří mají po krk Stmívání, Vampírské akademie atd. Upíři z trochu jiného pohledu. Líbí se mi, že je kniha členěna pouze do pár dní, takže zde mají postavy dostatek prostoru a jejich povahy jsou pěkně vykresleny. Přečetla jsem ji za dva dny a ani na chvíli mě nenudila. Ideální na prázdninové víkendy a odpoledne s ošklivým počasím :)

Brambu
15.04.2013 4 z 5

Upíři zase trošku z jiného pohledu. V tomto případě se jedná o manželé se dvěma dětmi, kteří svádí neustálý boj se svou přirozeností. Ovšem jednoho dne se jejich "klid" zvrtne a krev teče proudem. Ano, ano, ano, tak tento typ upířiny mne baví. Jedná se o velice příjemný příběh, kterému nechybí humor, napětí, láska ani překvapení. Velice příjemné počteníčko!

Madi
05.03.2013 3 z 5

Celkem příjemná oddechovka, která nenadchne, ani neurazí.

tibby
21.02.2013 4 z 5

Bavilo mě to dost, rozhodně když jsem se navečer nudila a nevěděla jsem coby, tak jsem nečekala, že když sáhnu po týhle knížce, půjdu spát v půl druhý ráno poté, co dočtu 350tou stránku. Akorát o tom člověk nesmí moc přemýšlet, no, protože zhruba někde ve třech čtvrtinách tý knížky se to začne trochu zvrtávat, jako kdyby autor chvílema nevěděl coby a jak to ukončit.... Ale celkově je to čtivý, zábavný a napínavý... Takže super :)

Kate.S
27.12.2012 1 z 5

Čekala jsem od toho hodně, a jsem zklamaná. Přestalo mě to v půli bavit, a tak jsem knihu musela odložit. Děj mi nepřišel zajímavý a vtipný už vůbec ne. Bohužel, postavy mi jdou proti srsti.

Buranka
30.07.2012

MmM, myslela jsem že to bude opět nějaká ta trapná ,,upířina" s náznakem romantiky. Ne ! Mýlila jsem se :)) Kniha je opravdu super ...Ještě jsem ji sice nedočetla protože teď němám moc čas. Ale určitě si zaslouží velkou pochvalu ;)!

Kikušák
12.06.2012 5 z 5

Ta knížka je úžasná a nehorázně zábavná. U ní jsem se hodně nasmála.

panta rhei
30.04.2012

Rika se - nesud knihu podle obalu.
Ja tu chybu udelala a soudila, nejen podle obalu, ale i podle nazvu.
"Fiha, upirina, to bude zas nejake teenagerovske trapeni",-zvedala jsem sarkasticky oboci a ono NE.
Ne, a ne a ne.
Tedy, teenageri tam jsou, ale zapomente na Stmivani a spol - tohle je jine kafe, zadny cukricek, nybrz poradny turek, co pekne nakopne a vyvola spokojeny skleb.
Za sebe - doporucuju.

bookcase
03.10.2011 5 z 5

Tahle upířina se mi líbila hodně moc. Stokrát popisované téma je zpracováno vtipně a zároveň napínavě.

Frakira
31.08.2011

Víte, že Lord Byron je taky upír? Pro mě šokující zpráva :O) Tahle knížka mě baví...

upíři

Matt Haig