Rabínova dcera

Rabínova dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23224/bmid_rabinova-dcera-g5M-23224.jpg 4 198 198

Pravdivý příběh ortodoxního židovství, sexu a drog Reva Mannová, vnučka vrchního rabína státu Izrael a dcera vysoce váženého londýnského rabína, byla divoké dítě. Vzepřela se výchově a vydala se na zoufalou cestu za sebepoznáním. Reva opustila rodinu, vrhla se do víru sexu a drog a objevila svou cestu. Uplynulo několik let a Reva zatoužila po návratu k židovské víře. Opouští Londýn, aby vstoupila do ženské ješivy v Jeruzalémě. Hnána silnou touhou nalézt vyšší stupeň duchovního poznání je odhodlána vdát se za přísně věřícího svatého muže a mít s ním děti. Reva začíná nový život, snaží se popřít své dřívější touhy a potřeby a nalézt cestu k Bohu. Reva ve své krutě upřímné a často šokující biografii předkládá obraz skrytého světa ortodoxního židovství. Fascinovaně a s ohromujícím smyslem pro detail popisuje dnešní dohazování sňatků, rituální koupele i sexuální pravidla chování a při tom všem se vyrovnává s tímto komplikovaným světem. Rabínova dcera je skvěle napsaný strhující příběh ženy hledající lásku, která se snaží usmířit s Bohem, rodiči a hlavně sama se sebou. Reva Mannová je dcerou vysoce váženého londýnského rabína a vnučkou vrchního rabína Izraele. Reva vyrostla v centru Londýna a v roce 1979 se přestěhovala do Izraele. Dnes žije se svými třemi dětmi v Jeruzalémě. Nechci si představovat, jak si kolem prstu omotávám střapce na lemu jeho košile, jak pod ní potom tím samým prstem zajíždím a hladím ho po jeho bílé kůži. Jenže přesně takové představy se mi uhnízdily v hlavě a já se jich neumím zbavit. Neklidně se zavrtím na židli, necítím se ve své kůži a stydím se, jak lehce v myšlenkách zabloudím k zakázanému… Kniha se jen těžko odkládá – tak je osobní a syrová. Není to vždy příjemné čtení, ale nenajdete v ní ani ždibec sebelítosti. – Kathy Brevis, The Sunday Times Někdy šokující, někdy drásavá, někdy velmi vtipná zpověď Revy Mannové umožňuje čtenářům proniknout do jinak nepřístupného světa. – Elle... celý text

Literatura světová Literatura faktu Romány
Vydáno: , Jota

The Rabbi's Daughter , 2006

dark.ma93
20.01.2016 4 z 5

Wau, zajímavý život plný paradoxů. Dívka ze židovské rodiny prchá před svým životem do světa sexu a drog a pak se znovu vrací k židovství se svým manželem. Nejzajímavější je, jak to všechno dopadne.

Rup
08.10.2015 4 z 5

Není to špatné, leč... Přestože se snažím hodnotit nezaujatě, hlavní hrdinka, a autorka v jednom je mi svým "nezakotveným" jednáním, svým pochybným přístupem k rodině i životu, svým "přelétavým" postojem k víře, od absurdní religiozity až po téměř sekularizmus, a dokonce i touto svou zpovědí, až tak nesympatická, že musím jednu hvězdu strhnout. Za přečtení to ovšem stojí.

zuzulique
09.09.2015 4 z 5

Vcelku kvalitná oddychovka o žene, ktorá hľadá rovnováhu v živote. Nahliadnutie do sveta, ktorá ma vždy zaujímal a fascinoval, sveta ortodoxného židovstva, ktorý je nám neznámy a jeho detaily si len môžeme predstavovať alebo si o nich môžeme prečítať.
Príbeh o tom, že žiadne extrémy v živote nám neprinesú šťastie a nájsť si tú svoju cestu, ktorou sa chcem vydať je nesmierne náročné...

Hesiona
18.07.2015 5 z 5

Kniha, která nejlépe demonstruje české přísloví "Poturčenec horší turka". Což se ovšem netýká hlavní hrdinky, hledající své místo ve světě, kterou její povaha vrhá z extrému do extrému. Židovská kultura mě zajímá, přečetla jsem příběh s chutí a dozvěděla se mnoho zajímavého ze života ortodoxních Židů i gójů "poturčenců" a utvrdila jsem se v přesvědčení, že všeho moc škodí :)

Rizek75
23.06.2015 4 z 5

Je to čtivé, je to drsné, je to život. Ale když člověk vyzraje (nejen po duchovní stránce), nemusí být jenom "nejhůř"...

Blanice
07.02.2015 5 z 5

Přísný otec, psychopatická matka a mezi nimi dcera - jedináček, která má velkou potřebu něhy a mazlení, čehož se jí v rodině moc nedostane. Nejdřív zkusí nevázaný život s promiskuitou a drogami, pak upadne do druhého extrému s ortodoxním judaismem. Nic z toho není to pravé, chuděra Reva se zklidňuje až s věkem, prodělanou chorobou a trojnásobným mateřstvím.

only.me4
04.01.2015

Tuto knihu jsem četla před 4-5 lety a stále se k ní v myšlenkách vracím a doporučuji ji dále. Jak už tu někdo uvedl jedná se opravdu o ultraortodoxní judaismus, což byl někde celkem tvrdý oříšek, ale přečetla jsem a dojem asi přetrvá navždy.

Mucko
10.12.2014 3 z 5

Moja zvedavosť zvíťazila nad náboženskými úryvkami a vďaka tomu som mala možnosť nahliadnuť do iného sveta.. sveta ktorý je fascinujúci a pre nás niekedy ťažko pochopiteľný..

petshop
01.03.2014 5 z 5

Tuhle knížku jsem koupila už dávno zcela náhodně bez doporučení před zpáteční cestou z Brna. Hned v autobuse jsem ji začala číst a byla naprosto ohromená. Všem jsem pak v průběhu čtení sdělovala dojmy a strhla tak lavinu, všichni si ji půjčovali a u všech zanechala stejně hluboký dojem jako u mě. Je to opravdu silný a nadmíru zajímavý příběh, který nezapomenete.

wally
27.01.2014 5 z 5

Skvělá knížka.....na kterou hned tak nezapomenu a přestože je opravdu výborná (a myslím to upřímně), tak vím, že si ji už nikdy nebudu chtít znovu přečíst...během četby byly chvíle, kdy jsem měl úplně husí kůži a musel přestat číst....kam se hrabou S. King a mu podobní se svými horory :-)

mihapiha
26.01.2014

Nedočetla jsem ji, možná se k ní ještě vrátím.

Nofar
08.01.2014

Vskutku vyborna kniha, tesi me, ze vysla i v Cechach. Cetla jsem ji zhruba rok predtim v originale a nemohla jsem se odtrhnout. Jen bych opravila anotaci - nejedna se o pribeh ortodoxniho judaismu, nybrz ultraortodoxniho judaismu, coz muze byt pro neznaleho cloveka zavadejici. Mezi ultraortodoxnim svetem a svetem moderne ortodoxniho judaismu je rozdil.

Clairka
19.11.2013 5 z 5

Silný příběh...

s.macuska
05.04.2013 4 z 5

Skvělý exkurz nejen do židovské kultury. Na jedné straně poutavé kouzlo tradic a rituálů, na druhé absurdní, nepředstavitelný svět, nad kterým jsem se občas musela až pousmát. Čte se hezky, byť mi hlavní postava (tedy autorka sama) úplně nesedla.

Freedyn
25.12.2012 5 z 5

Pochopila jsem význam slova ortodoxní..Tato knížka pro mě byl opravdový zážitek.

pavlavod
30.11.-0001 5 z 5

Kniha Rabínova dcera je výborná kniha. Vřele vřele doporučuji. Tato kniha vzbudila v kruzích ortodoxních židů pozdvižení. Ale autorka a zároveň hrdinka celé knihy ukazuje bolestně a pravdivě obtížný proces hledání Boha. A nacházení. Byla jsem v Izraeli a přijela jsem nadšená. Budu se tam vracet. Přečtěte a neodsuzujte. Nikoho. Jen si do svého života vezměte pár důležitých poznatků. Jakých? Ty at´ si každý najde sám. Worth reading.!!!

bovinka
30.11.-0001 5 z 5

Velmi zajímavé, šokující. Ještě stále vstřebávám atmosféru knihy a přemýšlím nad protiklady různých stylů života.