Rabínova dcera

Rabínova dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23224/bmid_rabinova-dcera-g5M-23224.jpg 4 198 198

Pravdivý příběh ortodoxního židovství, sexu a drog Reva Mannová, vnučka vrchního rabína státu Izrael a dcera vysoce váženého londýnského rabína, byla divoké dítě. Vzepřela se výchově a vydala se na zoufalou cestu za sebepoznáním. Reva opustila rodinu, vrhla se do víru sexu a drog a objevila svou cestu. Uplynulo několik let a Reva zatoužila po návratu k židovské víře. Opouští Londýn, aby vstoupila do ženské ješivy v Jeruzalémě. Hnána silnou touhou nalézt vyšší stupeň duchovního poznání je odhodlána vdát se za přísně věřícího svatého muže a mít s ním děti. Reva začíná nový život, snaží se popřít své dřívější touhy a potřeby a nalézt cestu k Bohu. Reva ve své krutě upřímné a často šokující biografii předkládá obraz skrytého světa ortodoxního židovství. Fascinovaně a s ohromujícím smyslem pro detail popisuje dnešní dohazování sňatků, rituální koupele i sexuální pravidla chování a při tom všem se vyrovnává s tímto komplikovaným světem. Rabínova dcera je skvěle napsaný strhující příběh ženy hledající lásku, která se snaží usmířit s Bohem, rodiči a hlavně sama se sebou. Reva Mannová je dcerou vysoce váženého londýnského rabína a vnučkou vrchního rabína Izraele. Reva vyrostla v centru Londýna a v roce 1979 se přestěhovala do Izraele. Dnes žije se svými třemi dětmi v Jeruzalémě. Nechci si představovat, jak si kolem prstu omotávám střapce na lemu jeho košile, jak pod ní potom tím samým prstem zajíždím a hladím ho po jeho bílé kůži. Jenže přesně takové představy se mi uhnízdily v hlavě a já se jich neumím zbavit. Neklidně se zavrtím na židli, necítím se ve své kůži a stydím se, jak lehce v myšlenkách zabloudím k zakázanému… Kniha se jen těžko odkládá – tak je osobní a syrová. Není to vždy příjemné čtení, ale nenajdete v ní ani ždibec sebelítosti. – Kathy Brevis, The Sunday Times Někdy šokující, někdy drásavá, někdy velmi vtipná zpověď Revy Mannové umožňuje čtenářům proniknout do jinak nepřístupného světa. – Elle... celý text

Literatura světová Literatura faktu Romány
Vydáno: , Jota

The Rabbi's Daughter , 2006

Atanone
24.10.2018 5 z 5

Příběh neklidné duše. V mnoha směrech ji chápu,přestože na rozdíl od ní,já pocházím z křesťanského prostředí. Ale vím,jaké to je,být vychovaná v rámci jistých pravidel. A také to,že život v rámci těch pravidel ( a to teď nemluvím o konfrontaci s okolním světem) je bezpečný. Děláte to,co máte dělat a neděláte ,co nemáte dělat. A ejhle,jste spravedliví. Ale jste i šťastní? A dokážete dávat štěstí?
Tahle kniha mi nejen přiblížila svět ortodoxních Židů,ale nastavila mi v mnoha věcech zrcadlo.Asi se nebude líbit každému,ale pro mě byla přínosná.

veronika5179
22.10.2018

Tolik zajímavé téma a podáno tak rozpačitě a místy až nezáživně. Spousta židovských rituálů, svátků, zvyklostí a vůbec způsob života by měl být nezasvěcenému čtenáři vysvětleno ( a že takových je většina). Výsledek je bohužel rozporuplný.

DalJa
08.07.2018 2 z 5

Proč si furt půjčuju knížky, o kterých tuším, že nejsou můj šálek čaje. Hrdinka "nevím, co chci, a nedám pokoj, dokud to nedostanu," v kombinaci s atraktivním tématem židovských tradic. Mám za to, že obojí lze pojednat lépe, v ideálním případě odděleně.

JIVaJaH
01.07.2018 3 z 5

Ano, život ortodoxních Židů a jejich život je tu zachycen. Myslím ale, že je to doprovodný proud k tématu č.1, a to je sexuální touha hlavní hrdinky.

martina.riz
22.01.2018 4 z 5

Autorka je se svojí zpovědí velmi odvážná.

Analady
24.09.2017 3 z 5

Zajímavá kniha o životě ortodoxních Židů.

Alushka07
21.09.2017

zklamala a hodně

PetraBery
18.08.2017 4 z 5

Zajímavá sonda do světa ortodoxního židovství, pro mne spousta informací ohledně jejich víry - tradice, zvyky... Autorka vypráví svůj příběh nepřikrášleným, syrovým způsobem, který asi nemusí každému sedět. Pro mě je to spíše kniha o hledání, kdy Reva jde z extrému do extrému a snaží se najít, co je pro ní to nejlepší. A o to se snažíme asi všichni ne?

Aimee1
15.05.2017 5 z 5

Zajímavý exkurz do života ortodoxních Židů, který mě usvědčil v tom, že absolutně nechápu, jak si někdo může tento život dobrovolně vybrat. Zpočátku mi přišlo vše hrozně nadnesené (asi proto, že jsem nevěřila, že dcera rabína může být tak zdivočelá, jako ona, a manželka rabína může být psychotický závislák, ale proč ne). Znovu bych si knihu asi nepřečetla, ale jako seznámí s ortodoxní vírou, to bylo zajímavé.

Pechule
03.04.2017 3 z 5

Bylo zajímavé podívat se do světa ortodoxních židů, na jejich tradice a dodržování všech zvyklostí. Některé části mě bavily více, jiné zase méně, doslova jsem se jimi prokousávala. Přečíst se kniha dá.

sipkulka
06.03.2017 3 z 5

Nakouknout do života ortodoxních židů je velmi zajímavé, jejich tradice a zvyky jsou pro normálního člověka šílené. Knížka je takový průměr, dobře se čte, ale občas jsem narazila na části, které mě nebavili nebo jsem naopak díky přeskakování roků ztrácela nit. Takže za mě lepší průměr.

Lunicko
20.02.2017 4 z 5

Je zajímavé, jak někteří lidé dokáží žít celý život bez víry a jiní ji svůj život zcela podřídí. Autorčin život je jedno velké hledání.

genie
14.12.2016 4 z 5

Život hlavní hrdinky jde z extrému do extrému ... Velmi čtivě sepsáno, poučné v popisu ortodoxních židovských zvyků, o kterých jsem dosud jen tušila.

LucieAlexandra
16.11.2016 4 z 5

Cokoli, co je ortodoxní je šílené. Kniha je zajímavá a čtivá, i když jsem během čtení pociťovala k hlavní hrdince spíš lehké nesympatie

oskarka
28.09.2016 3 z 5

Do půlky se mi knížka líbila. Autorka zde velmi čtivě popisuje židovské zvyky a tradice. Od půlky bych jí nejradši uškrtila. Žít takovým způsobem a ještě to prezentovat na veřejnosti, chce velkou dávku exhibicionismu.

Dabelka
11.08.2016 4 z 5

Čtivé, šokující, překvapující, strhující..a extrémní pro čtenáře jako jsem já, tedy člověka bez podrobnějších znalostí tohoto náboženství. Doporučuji.

Aroucaria
05.07.2016 5 z 5

Velmi šokující příběh bez skrupulí. Hodně dobře čtecí :-) Kniha rozvířila tolik otázek, že jsem se musela vrhnou do encyklopedie náboženství. Příběh ode zdi ke zdi bez nudy! Vřele doporučuji!

Skip
06.02.2016 4 z 5

Zajímavá autobiografická kniha, v níž autorka líčí své nelehké hledání zlaté střední cesty životem. Reva Mannová je dcerou londýnského rabína a vnučkou vrchního izraelského rabína. Ve svém životě šla z extrému do extrému. Nevázaný sex, drogy, rock ´n ´roll na jedné straně a život ultra ortodoxní ženy a manželky na straně druhé. Zajímavý příběh je podaný čtivě a čtenářsky přívětivě, dalo by se říct. Možná to nebude četba pro každého, ale za sebe musím hodnotit rozhodně kladně.

Mishuna
01.02.2016 4 z 5

Knihu jsem zhtla, přestože jsem pochody hrdinky moc nechápala...možná právě pro to :-)

misan69
22.01.2016 3 z 5

Vše ortodoxní je přehnané. Křesťanství, židovství i muslimové.