Temná pavučina

Když je mediální magnát Richard Jewell nalezen ve svém venkovském sídle mrtev, vše nasvědčuje tomu, že se jednalo o sebevraždu. V bezvládné ruce svírá brokovnici a nezdá se, že by nad jeho smrtí jeho příbuzní příliš truchlili. Mocný „Diamantový Dick“, jak se jednomu z nejmocnějších mužů v Dublinu říkalo, totiž nebyl právě oblíbený. Inspektor Hackett však o jednoznačném závěru vyšetřování pochybuje a stále více nabývá přesvědčení, že se jednalo o vraždu. Požádá proto o pomoc svého starého přítele Quirka, svérázného patologa, který má přece jen lepší přístup mezi dublinskou elitu. Vyšetřování zavede Quirka až do proslulého sirotčince St. Christopher´s, na místo, s nímž ho pojí mnohá traumata z dětství?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/168644/temna-pavucina-S7c-168644.jpg 423

Quirke (4.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

A Death in Summer (2011)

Kniha Temná pavučina

Baiba
20.04.2017

Příběh není nikterak objevný, rozuzlení už vůbec ne, ale přesto patří Black k mým oblíbeným oddechovým autorům. Daří se mu parádně naplňovat žánr noir, kde se to jen hemží osudovými kráskami, rozpolcenými muži a pochmurná atmosféra deštivé Anglie by se dala krájet.

Hana62
13.04.2017

Za mě dobrý. Sice jsem tušila, jak to bude gradovat, ale rozuzlení nebylo přímočaré a jasné. Přesto zkusím jinou knihu od autora, uvidím...

Isserley
12.10.2016

Dobře se to čte, ale detektivka to spíš není, přestože detektiv se tam vyskytuje.

Xterka
02.10.2014

Kniha pro mě byla zklamáním, rozuzlení přišlo v náznacích, na posledních stránkách a tak nějak jen mimochodem, zlo nebylo potrestáno, tak jak by si zasloužilo. četla se dobře, ale pro mě zřejmě poslední kniha od tohoto autora.

RADOST
15.11.2013

Tak tato detektivka mě nenadchla. Táhla se mi jak žvýkačka, občas nějaká dějová bublina. Pointu jsem odhadla už před polovinou a konečné vysvětlení bylo stejně náznakové, jak můj předpoklad.