Původ

Původ https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184407/puvod-184407.jpg 4 173 53

Tajemství původu člověka zůstávalo po tisíciletí skryto. Teď hrozí, že jeho prozrazení povede k záhubě celého lidstva… Vědkyně NASA Lynn Edwardsová a její tým objeví v Antarktidě zmrzlé tělo – je staré patrně čtyřicet tisíc let, avšak oděné v moderním oblečení, a podle všeho je lidské. Nebo ne? Než o něm stihnou zjistit víc, někdo spáchá na výpravu atentát, jen Lynn vyvázne jako zázrakem živá. A odhodlaná zjistit pravdu – o obrazcích v Nazce, o Oblasti 51, o Atlantidě. A o tom, kdo žil na Zemi před námi a nepřestal po ní toužit… Poutavý, originální a napínavý konspirační thriller.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Origin , 2012

Radous
10.08.2016 4 z 5

Musím říct, že se mi kniha nad očekávání líbila - dost odsejpala, zároveň byla napínavá .. no, zhltnul jsem ji během tří dnů. Ač si myslím, že tam je pár otazníků (a snad nedomyšleností), tak pointa mi to nakonec vynahradila a já zaokrouhluju z původně připraveného hodnocení tří a půl hvězdiček na čtyři.
Ještě bych poznamenal: konec je tam takový, jak má být .. koukám, že tady pár lidí nepochopilo, kam svým závěrem knihy autor mířil .. respektive - druhý díl není vůbec potřeba :)

Ingenír
16.06.2016 4 z 5

Byl jsem velmi překvapen touto knihou. Skoro bez reklamy se dostala na Český trh a jak se rychle objevila, tak se rychle dostala do výprodejů. Já si ji koupil a strašně se mi příběh líbil. Plné zajímavých mimozemšťanů, krve, dobrodružství a je to v některých částech i šíleně akční. Já se prostě bavil. Takovéto příběhy mám rád.

lazarus
17.04.2016 1 z 5

Panebože, ty to vidíš a ty to dopustíš? Nic blbějšího, myšlenkově totálně vykolejeného a co se logiky týče tak nehorázně pitomého jsem dlouho nečetl. Paskvil danikenovských žblebtů a extrakt mokrých snů všech konspirátorů tohoto světa se nakumuloval na jednu nehezkou hromadu textu s titulem Origin. Brannan, pardon ale spisovatel ani náhodou, očividně milovník scifi filmů a počítačových her, vyplodil neskutečnou hovadinu a divím se, že mu to vůbec někdo vydal. Nedávno jsem dočetl trilogii Atlantský svět, Mor a podobné lapálie a i když šlo o podobnou mizérii, vcelku jsem se bavil, protože pan autor uměl příběh docela slušně odvyprávět. Ovšem Původ je dle mého neskromného názoru záležitost 13ti letého děcka. Jinak si nedovedu vysvětlit tu neskutečnou záplavu logických kiksů a nereálných momentů v životě hlavních protagonistů avízované blbiny.
Zdržím se dalších plků k této věci, protože se obávám, že bych se neudržel a byl bych nucen začít "verbalovatět". Mimochodem proti verbalovi nic nemám. Naopak, mám jeho komentáře na csfd vážně rád, jen mám dojem, že jeho styl projevu na tento server nepatří. Vyjma tady této hrůzy...

Terva
13.04.2016 4 z 5

CITÁT – Mozek a Duch se za mnoho let opět spojily v jedno.

Po skoro příšerné Hlubině od Cuttera, kterou jsem dočetl s velkou námahou a ještě k tomu v půlce dne a neměl jsem tudíž další knihu na čtení, jsem si narychlo koupil v Levných knihách toto.
A jsem velmi překvapen, že je tato kniha tak odsuzovaná a skoro neznámá.
Zpočátku jsem si říkal, že ji mám jen na překlenutí dne, ale večer jsem záhy zjistil, že mám již půlku přečtenou a baví mě to.
Kniha je rozdělena na pět částí.
První dvě části jsou silně akční, plné honiček, útěků a krve.
Třetí část je konspirace a seznámení s podstatou příběhu.
Musím dodat, že teorie o mimozemšťanech, zde použitá je vlastně skoro geniální. Sem tam to už někoho napadlo, ale i mistr Däniken si to moc netroufal vytrubovat a že je to velký kacíř.
Tak jsem zatleskal a vrhnul se do čtvrté části. Je opět rychlá, akční, zase teče krev a umírají lidé a přidávají se další skutečnosti.
Je to povedený příběh a já byl rád, že jsem na něj narazil.
Pátá část je už jen malé a krátké dokončení z perfektní pointou.

Genesis Kapitola 6 /1:4
Je to tam všechno jasně napsané černé na bílém,
máme to všichni před očima, ale nikdo to doopravdy nepochopil.
Nefilové jsou občas v překladech označováni jako Anunnaki.

Malá ochutnávka:
Starověké národy mohly postihnout i další pohromy – srážka s meteorem, sopečné výbuchy, a tak dále. Sečteno a podtrženo: je rozhodně možné, že naši planetu kdysi obývala vyspělá civilizace, snad dokonce vyspělejší než ta naše, která byla posléze téměř vyhlazena.

Nutno dodat, že hlavním aktérům Adamsovi a Lynn by v mnohém záviděli tací jako je Mila Jovovich, Arnold Schwarzenegger nebo Sylvester Stallone. Jejich akční tvorba je někdy až šílená a na rozdíl od mimozemských teorií, použitých v knize, jsou některé akční části těžko uvěřitelné.
Ale mě to bavilo, já se bavil a možná to bude bavit i vás.
V Levných knihách za 69 KČ – nekupte to.

PS: Koukal jsem, že se tu již vyrojilo více kladných komentářů a to je dobře.

Teryy
27.03.2016 4 z 5

Nakonec to až tak špatné nebylo. Začátek je dost dlouhý, i když to má čtenáře navnadit číst dál.
Rozuzlení je dokonalé.

mpb1913
23.02.2016 4 z 5

Velmi dobrý nápad, s ještě lepším vyústěním, základní koncept je vážně výbornej. Škoda toho balastu okolo ( zuby, skákání ve větvích, dýchání přes pistole, pobíhání po rychlíku atd.), trochu komornější atmosféra by v tomto případě na čtenáře určitě zapůsobila více.

cantona
17.11.2015 4 z 5

Ano toto byl akční sci-fi thriller. Je pravda, že některé pasáže děje byly dost přitažené za vlasy (hlavní hrdina je schopnější než Jason Bourne s Jamesem Bondem dohromady), ale jinak si nemyslím, že si zaslouží tak špatné hodnocení. Nápad autora co se týče děje byl fajn a rozhodně mi to nevadilo a četlo se to dobře. Konec knihy nechápu. Jestli autor napíše pokračování tak fajn, protože jinak se mi zdá, že to chtěl rychle ukončit a moc se mu to nepovedlo.

Beovulfak
22.10.2015 2 z 5

Musim říci, že me bavil námět. Ale tak naivní knizku jsem dlouho nečetla. Nebudu prozrazovat.

pobijecmuch
24.09.2015 3 z 5

Oddychová kniha ? No, autor se asi inspiroval panem Čapkem a pohádkou O pejskovi a kočičce jak pekli dort. V této knize je takový mišmaš všeho možného, až to vyvolává bujaré veselí čtenáře.
Hlavní hrdina indián z kmene Siouxů se svým životním idolem - exmanželkou se vesele prohání na mustangu po ulicích města Santiago de Chile, hned na to z pohledu letadla žasnou nad geoglyfy v Peru, zavítají na tajemnou Oblast 51 v americké Nevadě a zakončí svoji jízdu ve Švýcarsku, v centru organizace pro jaderný výzkum. Celou knihu autor prošpikoval teoriemi o návštěvnicích z vesmíru a tajemství původu homo sapiens. Vše doprovází v šíleném tempu různé rvačky a přestřelky.
Uf, uf, Šedý medvěd" přežil a jeho životní těhotná láska se polámaným strojem času dostala až do doby neandrtálců.
Celou knihu jsem tedy přežil, aniž bych utrpěl újmu na zdraví a měl noční můry jako hlavní hrdina.
Dávám přesto tři hvězdičky, protože se tady dává plný počet za dalekou větší literární hlouposti.

Gracian1964
16.09.2015 2 z 5

Tema nebola zla. Precital som to rychlo a pobavil som sa. Hlavne na superschopnostiach hlavnych hrdinov. Boli poriadne pritiahnute za vlasy. Mohol to mily Brannan vymysliet uveritelnejsie a uskutocnitelnejsie. Chcel by som ho vidiet, ako by dychal zahrabany v piesku pomocou pistole, ktorej pazbu ma v ustach a hlaven trci nad zem. Aj ostatne zazracne uniky su pomerne komicke. Inak fajn, bral som to so znacnou rezervou. O pokracovanie asi nebudem mat valny zajem.

Temný snílek
29.08.2015 3 z 5

Původ je sci-fi konspirační thriller, který zajme převážně nadšence všech možných i nemožných teorií, pro ostatní je to spíše pouze nenáročná oddychovka.

Autor chtěl vytvořit něco velkolepého, co čtenáře šokuje a donutí k pochybnostem všeho, co zná. Bohužel zůstal jen na půli cesty a šílený závěr (při kterém zbývá jen se nevěřícně pousmát a kroutit hlavou nad touto fantasmagorií) celé snažení zazdil.

Škoda! Jinak je ovšem kniha zajímavé počtení, které dokáže i pobavit a užijete si napínavé cestovaní zběsilou rychlostí nejen přes hranice státu v Americe, ale také po Evropě. Nepřátelé jsou stále v pohybu, chystají svůj velký plán a pronásledují Lynn s Mattem, ale ti jim stále proklouzávají mezi prsty...

Petr101
28.02.2015 4 z 5

Oddechové čtení, které má spád. Trošku mi vadili ty supermanské vlastnosti jednoho z hrdinů, ale i tak to byla zábava. Souhlasím s předchozím názorem, že konec byl nejzajímavější a určitě by si příběh zasloužil pokračování.

horvis
10.01.2015 4 z 5

reakce na fraste:
Mýlíš se !
Jak píšeš o tom nádherném výkonu, kdy se vykrade dopoledne za bílého dne pod rouškou tmy avleze si pod vůz - tak takhle to v knize vůbec není.

Odehrává se to totiž opravdu uprostřed noci. Jediné světlo kterému se tam hrdina vyhýbá je od světlometů aut apod.
Já si myslím, že je to dobré čtění, není to nuda.

ina77
21.12.2014 3 z 5

Nevím,ale když to začalo o něčem být,tak byl konec.
Doufám,že bude pokračování!

fraste
23.08.2014 2 z 5

tak jsem se vrátil do dětství ke čtení Rodokapsů,kdy plavovlasá Maud svým koltem skolila sama 20 desperátů, James Bond by mohl odejít do starobního důchodu, když se Matt Adams animálně nadechne,zařve a řemen praskne,načež jednou rukou zneškodní několik přiblblých profesionálů nebo další nádherný výkon,kdy se vykrade dopoledne za bílého dne pod rouškou tmy a vleze si pod vůz, o tom jak auto nádherně opustil a překvapil své přátele stopaře radši nemluvit,slátáno všechno možné dohromady,mám,co jsem chtěl,pokračování číst nehodlám

kotel
12.08.2014 3 z 5

Kdyby tam nebyli akční scény typu batman,superman,mission imposible tak je to pěkný příběh ale tohle ne

Jaru
16.07.2014 3 z 5

Po pravdě jsem čekala od knihy trochu víc, i když konec překvapil.

Budulman
29.06.2014 4 z 5

Celkově super počtení, knížka má spád, o překvapení není nouze, jak už bylo uvedeno hodněkrát, spousta situací, které jsou ne že by neuvěřitelné, ale občas nesmyslné, nebo možná lépe řečeno "účelné".
Každopádně jsem si "Původ" užil.
No a konec... čekal jsem milion jiných konců, ale tohle opravdu ne :o)

calibre44
09.06.2014 3 z 5

Podle mého názoru by se tento příběh vyjímal spíš v edici RODOKAPS. Příběh je těžko uvěřitelný a tím nemyslím mimozemšťany, spíš schopnosti hlavních hrdinů, protože to, jak se dostávají z prekérních situací je mírně řečeno přitažené za vlasy. Nepostrádá napětí, oddychovka.

miasa01
06.06.2014 3 z 5

Pozor, obsahuje spoilery.

Pro mě je knížka slabším průměrem. Myšlenka dobrá, ale nějak se mi těžce nesly naprosto absurdní situace. Podle anotace ( a nevím proč jsem byla tak strašně naivní ), jsem první půlku tajně čekala na to, až se ten chlapík z ledu probudí a všem to tam ukáže. A ono ne. Týmu elitních a nejlíp vycvičených vojáků na světě dá na frak vědkyně s bývalým manželem stopařem. Prostě krása.
Tři hvězdy za to, že to bylo čtivé a za úžasný konec. Ten moje mínění na danou knížku trochu napravil.

Autorovy knížky

2014  70%Původ