Původ

Původ https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184407/puvod-184407.jpg 4 173 53

Tajemství původu člověka zůstávalo po tisíciletí skryto. Teď hrozí, že jeho prozrazení povede k záhubě celého lidstva… Vědkyně NASA Lynn Edwardsová a její tým objeví v Antarktidě zmrzlé tělo – je staré patrně čtyřicet tisíc let, avšak oděné v moderním oblečení, a podle všeho je lidské. Nebo ne? Než o něm stihnou zjistit víc, někdo spáchá na výpravu atentát, jen Lynn vyvázne jako zázrakem živá. A odhodlaná zjistit pravdu – o obrazcích v Nazce, o Oblasti 51, o Atlantidě. A o tom, kdo žil na Zemi před námi a nepřestal po ní toužit… Poutavý, originální a napínavý konspirační thriller.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Origin , 2012

Jack Bauer
29.05.2014 5 z 5

Když pomineme, že akce je hodně přitažená za vlasy (zuby,řemeny,šipky...), tak se jedná o výbornou konspirační sci-fi přesně jak mám rád. Velmi přehnané, plno akce a napětí, kniha na pobavení s perfektním podtextem. Dva nesmrtelní superhrdinové s armádou za zády, taková pohádka pro dospělé, nenudí, skvěle se čte. Vypnout mozek, nehledat chyby a bavit se.

lenkaknel
19.05.2014 5 z 5

Jak už tu zaznělo: čtivá, akční, napínavá. Doufám jen, že ta druhá kniha co autor píše bude pokračování. Protože ten konec si o ně přímo říká! (a že u nás vyjde) =)

Jakeneg: mně to přijde daleko uvěřitelnější než ten kousek, co se povedl prof. Langdonovi v Andělech a Démonech (taky vrtulník)

petka-2007
14.05.2014 4 z 5

Kniha je akční, čtivá, má spád, konec se mi opravdu líbil - překvapil mě - hodně zajímavý, výborný nápad! Jen jedna věc - při čtení jsem měla pocit, že James Bond je proti Adamsovi naprostý břídil... (vážně místy přitažené za vlasy, Adams je až přespříliš - na moje gusto - dokonalý a "nejlepší".....)

Jakeneg
03.05.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila až na pár scén přitažených za vlasy (vrtulník a vytržené zuby). Myšlenka je super a poutaví příběh také. Ještě zajímavější je ovšem konec, ten totiž dává možnost k napsání dalších velmi zajíkavých dílů ve stylu TIME RIDERS od Alexe Scarrowa. Tak doufám, že konec nebude ponechán tak, jak je bez dalšího pokračování. Určitě by si to tento příběh zasloužil.
Dávám jen 4 hvězdy za ty zuby ve vrtulníku..:D :D, jinak by to bylo za 5.

Herodes
21.04.2014 5 z 5

Svižně, poutavě napsané a zaujal mě originální konec.

RADOST
07.04.2014 4 z 5

Bylo-nebylo? Povznesla jsem se nad reálno, brala jsem knihu jako pohádku pro dospělé. Dobrodružný příběh o lidech nadlidských schopností, bojujících za dobrou věc s lidmi mocnými, leč zlými. Nehledali poklad, ale rozuzlení záhady. A ta záhada mě velmi zaujala, fandila jsem těm pohádkovým hrdinům a přemýšlela s nimi. Pobavila jsem se, pohádku jsem slupla jak malinu a v hlavě mi zůstalo i jimi odhalené tajemství. Možná něco z toho bylo. Nebo nebylo?

Clarins
27.03.2014 3 z 5

To trhání zubů mě taky dostalo, stejně tak jako plivání šipek námočených v chilli. :) Tomu říkám fantazie .

JoH
16.03.2014 4 z 5

Pěkně se to čte, má to spád a těžko se od knihy odchází- některé scénky jsou hodně přitažené za vlasy a závěr mě úplně zklamal

DAVRE
08.03.2014 4 z 5

Knihu jsem četl v podobě Ebook - mobil /tablet a musím říct, že jsem se nemohl odtrhnout a využil jsem každé volné chvilky. Když u něčeho přimhouřím očí, tak se mi líbilo. Vše, co mám rád -napětí, konspirace tajemno - tak to má být. Ve čtení nejsem žádný rychlík, ale týden čtení považuji za dobrý. Mohu doporučit.

Morsie
25.02.2014 4 z 5

Podle anotace jsem čekala, že to bude vlastně blbost. No díky Anunnaki nad námi jsem se spletla. Z Původu se nakonec vyklubal docela dost povedený sci-fi román, v němž autor dokázal propracovat nejznámější konspirační teorie a dotáhnout je do jednoho, v sci-fi světě, smysluplného konce.
Knížka je našlapaná, má spád, fakt dobře se čte, oblíbíte si hlavní postavy - najednou začnete být paranoidní a říkáte si, co když je to pravda. Tedy pokud jste tak šáhlí, jako já :D Nemůžu si stěžovat, mě to na jedno odpoledne pořádně přikovalo do křesla - a o to přece jde, ne?

Nejlíp by se to dalo popsat představou, že si Indiana Jones a James Bond dají rande... Nebo pro homofoby, jako když se zkříží Akta X a da Vinciho šifra.

drbohlav
25.02.2014 4 z 5

tak jsem taková rozpačitá. ne, že by se mi kniha vyloženě nelíbila. četla se celkem dobře. trochu mě rozladila nápadná podobnost se seriálem Stargate Atlantis. ale konec to všechno smazal. i když bych se představila šťastnější zakončení, přesto to bylo neočekávané a zvrátilo to můj náhled na příběh. asi by bodlo pokračovaní, protože...takhle ji tam přece nemůže nechat?

LuckaH2
20.02.2014 4 z 5

Ano, také jsem několikrát přemýšlela jestli hrdinové jsou james bond a nesmrtelní...nicméně je pravdou, že indiáni ( a nejen oni) se tak dokážou vycvičit, vytříbit smysly, souznění s přírodou, tmou, že některé věci se zdají nereálné nám, co jsou zamčení doma. Některé pasáže by si podle zasloužili více vysvětlení, toho jak to je vše propojené. I přes nedokonalosti jsem byla napjatá a zvědavá, co přijde dalšího. O to víc jsem byla zaskočena z konce...čekala jsem jiný happy end;-)

Tyrael
14.02.2014

Po 125 stranách mám chuť knihu odložit a už se k ní nevracet. Nemám rád příběhy, kde jde v podstatě celá armáda se všemi technickými vymoženostmi po dvou lidech, kteří ve stylu Batmana a Robina na poslední chvíli uniknou před nejlepším komandem světa a zachrání se. A začínalo to tak zajímavě...

SPOILER: Když hlavní hrdinové unikali ve vrtulníku, ke kterému letěly čtyři mířené rakety a oni si těsně před tím než byl vrtulník sestřelen, stihli během několika vteřin vytrhnout pár zubů (kvůli identifikaci DNA) a následně z něj vyskočili, to už bylo na mě vážně moc.

Autorovy knížky

2014  70%Původ