Půlnoční povídky

Antologie hororových příběhů.

Hrůzostrašné příběhy o nevysvětlitelných záhadách a tajuplných úkazech.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28672/pulnocni-povidky-28672.jpg 3.838
Horory, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Albatros

Nunynka
předevčírem

Knihu jsem našla u dědy v knihovně a zaujala mě. Některé povídky byly super, některé horší a některé bych už znovu nečetla. Ale jako spestření super. Občas se ráda vracím do doby hodně minulé.

Rup
02.05.2017

Jestliže Tichou hrůzu lze považovat přinejmenším za jednu z nejlepších antologií mystérií a hororů, pak tuto sbírku lze považovat už jen za hrůzu. Vskutku nepovedené.

eraserhead
29.07.2013

Trošku mě mrzí, že to nejlepší z celé této antologie ne zcela horrorových, ale ryze strašidelných a povětšinou nadpřirozených povídek, jsem už četl někde jinde (výborná CARMILLA, neméně skvělá VENUŠE ILLSKÁ, velmi atmosférický a zpočátku ponurý PÍSKAŘ). Což ale zase může svědčit o tom, že výběr, až na pár výjimek (DESET MINUT KRÁLEM, LIŠČÍ SVATBA, ŽENICHŮV DUCH), sahá po těch nejlepších představitelích své doby svého žánru. Přesto jsem však i tak objevil několik dalších klenotů. Výbornou povídku krajana Herrmana NEBOŽTÍK RYTMISTR, atmosférický a strašidelný skvost OPIČÍ TLAPKA, klasický Sakiho humorně-strašidelný mix OTEVŘENÉ DVEŘE, zvláštní VYPRÁVĚNÍ O TOM, JAK SKŘETI UNESLI HROBNÍKA nebo humorně mystické ruské příspěvky: POHÁDKA O MRTVÉM TĚLE, PATŘÍCÍM NEZNÁMO KOMU a MAJITEL POHŘEBNÍHO ÚSTAVU. Kvalita jednotlivých povídek sice trochu kolísá, celkově však kniha, i díky zajímavým ilustracím, vyznívá velmi příjemně.