Pučálkovic Amina

Pučálkovic Amina https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12226/pucalkovic-amina-12226.jpg 4 261 57

Humoristické vyprávění o trampotách s nalezeným štěnětem, z něhož nakonec vyroste žirafa. Děti pana poštovního tajemníka Pučálky našly na místě bývalého cirkusu štěně a teprve po mnoha ztřeštěných příhodách a dobrodružstvích zjistí rodina, že doma přechovává žirafu. Kromě směšných a zábavných historek ukazuje autor i na lidské nectnosti a slabosti a snaží se zdůraznit myšlenku, že člověk má za každých okolností zůstat vůči druhému člověkem.... celý text

radus
13.11.2021 4 z 5

Knížku jsem četla nyní poprvé, jako dítěti se mi do ruky nedostala. Začátek byl výborný, ale jak nastoupili novináři a ministři, tak mě to přestalo bavit. Závěr byl napsán dobře. Dávám čtyři hvězdičky, ale nevím, jestli by knížka ještě něco říkala dnešním dětem.

Belanna
01.11.2021 5 z 5

Jako mála jsem knížku milovala a moc jsem chtěla takovou Aminu mít doma.
Po letech jsem se velmi dobře bavila i přesto, že pohled na věc je úplně jiný.

Sandik
14.09.2021 4 z 5

Upřímně řečeno vlastně zklamání... Pučálkovic Aminu znám z lehce obstarožního filmu z roku 1967, tam malou žirafu hrála plyšová hračka, a dále ze skvělého večerníčku z roku 2001. Oproti téhle večerníčkové, dětsky pochopitelné, velmi vtipné a s obrovskou nadsázkou pracující verzi Aleny Munkové působí Plachtův originál velmi zatěžkaně a strnule. Je totiž plný nejen šroubovaných vět, ale taky dobové politiky, dnes už zcela nesrozumitelné. Mimo to bych u humoristické knihy očekával méně vážných nemocí a jiných podobných odboček. Jo, asi si to užijete jako dospělý, děti to ale moc chápat nebudou... Celkový dojem: 70%

gabra03
25.08.2021 5 z 5

Tak jsem se zase vrátila do dětství - s kouzelnou knížkou Jindřicha Plachty Pučálkovic Amina... Bylo to milé pohlazení po dušičce, milá vzpomínka, kdy člověk neměl tolik starostí a měl více volného času, kdy se mohl s knížkou zakutat do nějaké skrýše a číst a číst a číst... stejně jako tenkrát jsem trnula strachem s panem Pučálkou i s ním zažívala radost - prostě knížka mě přenesla tam, kde jsem chtěla být - do období, kdy bylo fajn. A nejen mně...

Laurinka1000
14.06.2021 2 z 5

Moc se mi to nelíbilo.

Frida12
19.03.2021 5 z 5

Amina je super! Sice bylo jasný, že to není štěně, ale to je naschvál.
Rozhodně doporučuju!

Knihomolka506
23.08.2020 5 z 5

Jako audiokniha super ! Poslouchali jsme ji se ségrou jako menší děti a moc jsme se u toho nasmáli. Pohodový a vtipný příběh o jednom netradičním.domacim mazličkovi.

Barunkaz
20.11.2019 5 z 5

Úžasná kniha, která mě vrátila do dětství. Knihu jsem četla své dceři a velmi se jí libila. Proto dávám nejlepší hodnocení.

JulianaH.
09.08.2019 5 z 5

Poštovní úředník pan Pučálka objeví domnělé štěně, které po sobě zanechal kočující cirkus, a ze soucitu se ho ujme.
Líbezný příběh, který mi jako holčičce předčítal před spaním táta. (Z nějakého důvodu mi nejvíc utkvělo vyprávění o severním pólu.) S radostí jsem si knížku přečetla i podruhé, tentokrát na SŠ.

ArwenAragorn
29.07.2019 5 z 5

Moc se mi líbila, pamatuji se, že mi ji maminka předčítala.

Jirinamac
01.01.2019 5 z 5

Krásný humor mě dostal do vzpomínek na dětství, když jsem tuto knížku četla prvně. Podle komentářů tady, myslím, že tyto knížky už bohužel děti nebaví. Máme vydání z r. 1956

Damato
23.11.2018 5 z 5

Já u téhle knihy, jako malá proseděla pár nocí, když jsem ji ale četla mým klukům, nejásali- jak jsem čekala. Teď jsem ji vzala do parády znovu a začali ji číst vnučkám - a nejen že se líbí jim, smějeme se u toho i my s dědou, nesmírně laskavá a milá knížečka, která určitě pobaví nejen malé čtenáře.

SSTknihy
19.06.2018 4 z 5

Roztomile absurdní příběh o jedné malé žirafě, ze které se stala velká a čím více rostla, tím více se projevovaly charaktery všech kolem ní. Pan Plachta byl skvělý herec a očividně i výborný spisovatel. Škoda, že toho nenapsal pro děti víc.

Tereza.K91
23.11.2017 5 z 5

Pučálkovic Aminu mám moc ráda a konečně jsem jí mohla přečíst synovi

micha-ella
11.11.2017 4 z 5

Dobrá knížka pro děti.

ditul
06.11.2017 5 z 5

jako malá jsem tuto knížku měla moc ráda ;)

Gordonlord
18.08.2017 odpad!

Vím, že knihy se nemají pálit, ale u takovýchto rádoby-laskavých, sentimentálních zvratků by se měly činit výjímky.

Litocha
06.07.2017 3 z 5

Po výborném začátku knížka začala ztrácet dech, líbil se mi pak až úplný konec.

Kopretina
10.04.2017 3 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila, s nadšením se s dětmi do ní pustila. Brzy nás ale začala nudit. Prostřední část knihy je jen nafouknutá, šťávu má jen na začátku a na konci.

MinaHawke
12.03.2017 5 z 5

Kniha super, velmi vtipná.