Ptačí zpěv

Ptačí zpěv https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156324/bmid_ptaci-zpev-156324.jpg 4 295 72

Ptačí zpěv série

Patnáct let čekala Linda Ainsleyová, až ji předvolají ke kouzlobraní. Až se konečně stane dospělou a začne se připravovat na svoje budoucí povolání. Počítala s tím, že jí po odebrání kouzelné síly bude přidělena nějaká menší úloha v zaběhnutém, pevně daném řádu města, které od okolní krajiny odděluje energetická zeď. Myslela si, že bude pomáhat zajistit a udržet útočiště lidí, kteří jako jediní přežili hrozivou válku, že se stane kolečkem v dobře promazaném stroji. Ani ve snu ji nenapadlo, že by její úloha měla spočívat v tom, že bude napájet celé město svou energií. Patnáct let Linda Ainsleyová věřila lži. A najednou zjišťuje, že jí nezbývá nic jiného než utéct do nebezpečného a neznámého světa za zdí, nebo přijmout osud, který je snad ještě horší než smrt.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Skylark , 2012

little-dream
08.05.2015 4 z 5

Moc hezká knížka :)
Trochu mě překvapilo zakomponování fantazy i dystopie, ale to bylo asi tím, že jsem si pořádně nepřečetla anotaci :D
Pokud máte za sebou hodně dystopií, tak i přesto tuhle knížku můžu doporučit, protože nabízí zase něco nového.
Dokáže vážně překvapit, nikdy nevíte, co od ní čekat. :)
A ta obálka....WOW!!! ♥
Hned jsem si knížku zamilovala :) Ale šetřím si pátou hvězdička na další díly, protože věřím, že tahle série dokáže být ještě lepší. ;)

Mishak
26.04.2015 5 z 5

Tak dlouho jsem knihu odkládala, až jsem po ní nakonec sáhla. A nedokážu pochopit, proč jsem to neudělala dřív! Naprosto mě pohltila! A to nejenom svou nádhernou obálkou.

No, začátek byl pro mě jaksi méně zajímavý – vždyť kdo by byl nadšenej z lezení kanálama se zatuchlým vzduchem, kdy se hlavní hrdinka těší na jedinečnou událost v životě – Kouzlobraní. Z počátku vůbec nevíte, jak město funguje, o co v knize vlastně jde a možná se i budete ztrácet, jako já, ale po několika stránkách už budete začtení do krásného příběhu, který opravdu není obyčejný.

Kniha je i přes dlouhé popisy, které spíše nevyhledávám, ale zde knize propůjčují neuvěřitelnou krásu, velmi čtivá. Zápletky jsou opravdu úžasné a musím říct, že veškerá pravda, kterou Vám odhalí autorka na začátku knihy, se v průběhu příběhu úplně změní – a věřte mi, že v momentech, kdy to vůbec nečekáte! Neměla jsem sílu zamáčknout slzy, nevykřikovat „NE, CO MI TO SAKRA, MEAGAN, DĚLÁTE?“ na celou vesnici, či se vůbec odtrhnout od čtení. Kniha Vám ukazuje neobyčejný příběh, který opravdu stojí za přečtení.

U mě zabodovala na 100%! Mrzí mě, že jsem ji tak dlouho odkládala! Opravdu se těším, až vezmu do ruky její druhý díl!

ElisR1
04.04.2015 2 z 5

Kniha mě moc nezaujala, převážně jsem se u ní nudila. Druhý díl nejspíš číst nebudu.

littlekeitt
03.04.2015 5 z 5

Nad touhle knížkou jsem se rozhodovala pěkně douho. 3/4 recenzí na ni byly negativní, ale nakonec jsem si řekla že si ji koupím a vůbec nelitovala. Jedna z nejlepších knih co jsem četla, děj mě sice vtáhnul až po nějakých 60 stránkách, ale pak jsem nebyla schopná knížku odložit :)

Kerdix
12.01.2015 4 z 5

Docela mi dalo zabrat rozhodnout se jaké dát knížce hodnocení, a nakonec to jsou 4*. I když mi knížka něčím lehce nesedla a některé části (hlavně začátek) mi přišel takový... divný nakonec mě kniha bavila a určitě si přečtu další díl. Zda stojí za přečtení či ne tak jsem stoprocentně pro přečtení!

estelina2300
13.12.2014 2 z 5

Kniha se mi moc nelíbíla. Když to tak vezmu tak půl knížky jde Linda džunglí, sem tam se něco stane a mluví jenom s bzučilkou a popřípadě s Orinem. No nic moc...

Fortuna
28.11.2014 5 z 5

Je to už nějaký čas, co jsem Skylark četla, ale komentář napsat musím.

Tahle kniha mne naprosto odrovnala! Nevím proč jsem se v Lindě tak hodně viděla, když s jejím charakterem nemám vlastně ani nic moc společného, ale budiž. Začátek by poměrně zmatený. A pak mě to strhlo. Málo dialogů, dlouhé odstavce a hlavně ze začátku pomalu se vyvíjející se příběh mi nevadil. Právě naopak. Orena jsem si oblíbila od první chvíle, kdy se objevil. Vůbec jsem neměla tušení, jak by mohl konec probíhat, a stejně se mi to líbilo. Obzvlášť mne překvapilo Orenovo tajemství.

Možná mne Skylark okouzlil proto, že je mou první knihou s dystopickým námětem, možná je v tom něco jiného, ale ať tak nebo tak, Ptačí zpěv je mou nejoblíbenější. :)

Markett
12.11.2014 1 z 5

Ačkoliv jsem se na knížku těšila, zklamala mě. Po přečtení námětu jsem se těšila na něco napínavého, ale po přečtení první kapitoly jsem usoudila, že to není nic pro mě. Už začátek byl moc zdlouhavý a nudný a nechápala jsem, o co tam jde. Nemám ráda nedočtené knihy, ale tuhle knížku jsem musela zavřít a odložit. Dávám aspoň 1 hvězdičku za obálku.

Hesiona
27.09.2014

Chtěla bych reagovat na slova Ben Nevis: "Taky bych čekala, že zvolí pro schopnosti originálnější název než "kouzelná síla".
Myslím, že tohle nemůžeme vytýkat autorce, ale překladatelům. V originále je tato síla označena pojmem "Resource" a například "kouzlobraní" je v originále "Harvest".

Jinak mě kniha celkem zaujala, ale jako HP nadšenec jsem za každým slovem viděla něco jiného - bzučivka vypadala jako zlatonka a Koordinátorka rozhodně jako Umbridgeová. Motiv Orena je myslím jasný :D

muchomurka
05.09.2014 4 z 5

Obsahuje spoilery.
Když jsem začala knížku číst, děj mi připomínal Inkarceron a strašně jsem doufala, ať to tak není, protože mě Inkarceron - byť přes zajímavý nápad, zase nějak extra nebavil. Mé přání se splnilo a knížku jsme zhltla čistého času za půl dne.
Ze začátku to bylo takové zmatené, moc jsem se nechytala. S každou další stránkou to bylo lepší a lepší. Bavila mě ta část, když Linda putovala, jen mě zarazilo, že se nepokusila třeba oblečení získat v nějakém tom domě za hranicemi města. Ale chápu, že byla "mimo" všemi těmi změnami a zjištěními.
Konec byl teda něco, to jsem tak úplně nečekala. Hlavně mě pořád překvapovalo, že chce utéct, že nechtěla pomoct a bojovat, když pořád tvrdila, že Železný les je její první domov a jak ji všichni přijali.
Ale celkově super :-) Doufám, že se v pokračování (teda jestli nějaké je, ale podle konce to tak vypadá) se pořeší situace s Orenem.

Ben Nevis
13.08.2014 4 z 5

Trilogie Hunger Games se mi z tohoto žánru prozatím líbila nejvíc. Dystopie čtu ráda, i když mi trošku vadí, že se tento žánr zaměřuje na náctileté čtenářky. Na druhou stranu pozorovat nový svět nezkušenýma očima má něco do sebe.

Ptačí zpět trošku drhne slohově, ale pokud je to prvotina, snad se autorka ještě vypíše. Tudíž knížka nevyvolává takové emoce jako Hunger games, i když hrdinka zažívá podobné trampoty. Částečně to je tím, že se nemusí o nikoho bát, jenom o sebe. Autorka si zjednodušila situaci a rodinné vztahy omezila na dva bratry. Spíš je to emocionálně ploché. Z některých situací by se dalo vyždímat víc, ale jsou odbyté pár výpravnými odstavci. Taky bych čekala, že zvolí pro schopnosti originálnější název než "kouzelná síla". Používání bioenergie je pro ten svět přirozené, takže je to to samé jako kdybychom měli kouzelné prdy nebo používali čarovný internet.

Knížka je však napínavá a plná zvratů (některé jsem čekala, ale některé zase ne). Autorka umí odhalovat informace postupně, takže pořád je co objevovat. Navíc vymyslela zajímavý svět, kde je pořád co objevovat. I když jednotlivé nápady už byly použité mnohokrát, jejich kompilace do knížky dopadla dobře.

Kyta
28.07.2014 5 z 5

Ani nevím, co přesně jsem měla očekávat, ale tohle to rozhodně nebylo! Je to úžasný příběh plný nečekaných zvratů, dokonalých popisů prostředí a pocitů, které byly, jako bych je snad sama prožívala. Chvílemi mi Ptačí zpěv připomínal Hunger Games nebo Divergenci - opravdu tam bylo hodně shodných znaků z obou trilogií.

Až na několik málo prvků, které mi připomínaly fantasy, by kniha mohla být hodně reálná. Kniha o budoucnosti, kde je město chráněno zdí poháněné energií z "obnovitelných" před "stínovými lidmi". Možná nic nového a zajímavého, ale jakmile jsem knihu začala číst, dlouho mě nepustila a já tam objevovala hodně originálních prvků, které teda v žádné jiné knize nejsou. Všechno tam bylo úžasně popsané a já jsem si díky tomu vše dokázala živě představit. Ani mi nevadilo, že v ní v jednu chvíli nebylo tolik dialogů; mě to bavilo i tak! Na konci mě teda všechno překvapovalo a já si uvědomila, že je to dost dobře promyšlená kniha.

Ptačí zpěv by se měl zamlouvat milovníkům dystopické literatury. Já jsem z ní teda hodně nadšená a rozhodně nelituji, že jsem si ji přečetla!!

Misa25
21.07.2014 5 z 5

Vůbec jsem nečekala, že kniha bude tak dobrá. Celý svět je vykreslen velmi zajímavě....a už se nemůžu dočkat dalšího dílu :)

KatnissLavender
20.06.2014 4 z 5

Skvělý příběh, perfektní nápad. Na úplném začátku mi trošku připomínal Město Ember, které se mi také moc líbilo. Nestává se mi moc často, že by ve mně kniha dokázala vyvolat tolik silných emocí. Je až neskutečně jednoduché ztotožnit se s hlavní hrdinkou, což mi ve spoustě jiných knih a příběhů dělalo problém. Tady jsou postavy dobře vykreslené a mají ducha! Celkově se mi knížka moc líbila a rychle se vrhám na další díl! :-)

Scharks
10.06.2014 5 z 5

Od knihy jsem moc neočekávala, ale nakonec mě rychle strhla do svého děje. Nový svět se mi líbí a jsem zvědavá jak se vše bude vyvíjet dále.

Gwendolyn
04.05.2014 3 z 5

Naprosto nádherný obal, ale jinak nic moc.

Teressa
29.03.2014

Nepovedená slátanina! Autorka si nejspíš myslela, že napsala další skvělou knihu typu Divergence a Hunger games, to se však spletla. Kniha je nudná, nezajímavá a ....zvláštní, ale rozhodně ne v dobrém slova smyslu. Mám zní divný pocit.

Lucy101
25.02.2014 5 z 5

Nemám slov, tak úžasnou knížku jsem dlouho nečetla. Dokonale popsané prostředí. Všechno jsem si dokázala jasně a barvitě představit. Ten konec byl tak příšerně smutný a tak unáhlený až jsem byla vážně naštvaná a určitě bych byla radši kdyby byla kniha o 100 stránek delší .. Četla jsem a četla a najednou nebylo co číst! Tahle kniha patří zatím mezi TOP mých oblíbených a těším se až Spoonerová vydá novou :) !

Anne Leyyd
31.12.2013 3 z 5

Tuto knihu jsem začala číst spíš jen ze zvědavosti a na doplnění kubulínských dystopií. Musím přiznat, že jsem se do ní musela dost nutit a nakonec mě od jejího úplného odložení před dočtením zachránily jen povzbudivé komentáře od holek tady pode mnou.

Co se týče příběhu tak nebyl špatný. Zase jsem se dostala do stavu, kdy jsem si říkala, že pokud by toto byla 1. kniha s dystopickým námětem, tak by se mi líbila mnohem více.

Začátek mě celkem nudil, nedělo se nic převratného – vlastně ano, dělo, ale popsané tak zvláštním způsobem, že jsem necítila skoro žádné napětí nebo něco, co by na mě ze stránek přeskočilo. Spousta POPISŮ, a to jak toho, kde se Linda nacházela, tak toho, na co myslela. Málo dialogů. Docela mě to štvalo, samé delší odstavce!

Jak se objevil Oren, tak už to bylo lepší, ale… Po dočtení musím říct, že jeho postava a její pojetí bylo zajímavé, nicméně jako mužského hrdinu si jej do sbírky originálních a nezapomenutelných charakterů rozhodně NEZAŘADÍM. Spíše slabší průměr.

Postava Lindy se mi líbila více. Byla zajímavá, houževnatá, žádná chudinka sedící na zadku… ALE někdy jsem narážela na její… hloupost? Na druhou stranu těžko ji takto soudit, pokud nežila nikde jinde než ve městě a nikdy neviděla přírodu, oblohu atd…

Jako nejoriginálnější výtvor autorky hodnotím bzučilky a Zinku. Její postava byla VELMI zajímavá, nepředvídatelná, procházela vývojem...

Celkový příběh byl poněkud PLYTKÝ. Docela dobře jsem odhadla, co se bude dít dál. Jedno překvapení mě tam sice vyvedlo z míry, ale jinak… Všechno se tak nějak vleklo, akce poskrovnu, romantiky ještě méně, vtipu naprosté minimum, a samotný konec? – jen slabé vlnky oproti bouřím, které se třeba děly v Legendě, kde jsem si málem okousala nehty.

2. díl si asi přečtu, ale jen pokud si to nerozmyslím a budu na něj mít čas. Pokud bych se nedozvěděla, jak to celé skončí, přežiju to bez úhony na rozdíl třeba od nevědomí, jak to dopadne v Roztříštěné :-)

Takže za mě 3 slabší hvězdy. Ovšem pokud s tímto žánrem dystopií začínáte, asi bych to na začátek doporučila. Sami potom však nejspíš dospějete k názoru, že jsou lepší knihy.

Liška Emily
11.12.2013 3 z 5

Pěkná knížka s okouzlujícím prostředím, které bylo popsáno tak, že jsem si na chvíli skutečně připadala součástí Lindina světa. Celkově průměr, nic mě vyloženě neuchvátilo, ale ani nevadilo. To, kdo byl Oren doopravdy, jsem vážně nečekala a nejvíce jsem si oblíbila překvapivě Zinku. Bzučilku, která se naučila sarkasmus, prostě nelze nemilovat :D

fantasy

2018  79%Na lovu