Otrokyně citů

Otrokyně citů https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198729/bmid_psy-menavci-otrokyne-citu-Umm-198729.jpg 4 326 48

Psyové / měňavci série

Ve světě bez emocí, v němž vládnoucí psyové jakékoliv tužby trestají, musí Sascha Duncanová skrývat své pocity, které ji usvědčují z nedokonalosti. Odhalit je by znamenalo vystavit se hrůzné „rehabilitaci“ – kompletnímu vymazání duše a ztrátě všech vzpomínek na to, kým byla… Lucas Hunter je měňavec, člověk i zvíře v jednom, hladový právě po těch zážitcích, kterými psyové opovrhují. Po staletích křehkého soužití stojí nyní psyové a měňavci na pokraji války, vyvolané brutálními vraždami několika měňaveckých žen. Lucas je odhodlán nalézt mezi psyi vraha, který chladnokrevně zabil členku jeho smečky, a Sascha je jeho vstupenkou do pečlivě střežené psyské společnosti. Brzy však zjistí, že je tato na první pohled chladná žena schopna intenzivních prožitků – což silně přitahuje zvíře v jeho nitru. Lucas a Sascha jsou lapeni mezi dvěma znesvářenými světy a musejí oba zůstat věrni tomu, kým jsou – nebo vše obětovat a okusit temné pokušení…... celý text

Romány Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Slave to Sensation , 2006

Saichania
30.07.2023 4 z 5

Romanťárna zasazená do fantasy světa. Překvapivě i docela slušný děj bez výrazného přeslazení. Oddechovka.

petgona
06.03.2023 1 z 5

S tymto som sa vratila do casu, ked som ficala na Kennyonovej a hltala som vsetky knihy od nej, ku ktorym som sa dostala. Akurat, ze teraz by som ju neocenila, tak ako som neocenila toto. Moj mozog uz nie je mozog tinedzerky a tak mi zacali vadit surovi alfa samci a schopne ale v podstate blbe zeny, ktore si bez svojho alfa samca ani mlieko nemozu ist same kupit, lebo su hnusni ziarlivi a absolutne zbytocne maju o ne strach - co je podla mna zas len prejav narcizmu a problemu s nedoverou a ziarlivostou. A v kuse sa po sebe valaju, oblapaju, vacsina pribehu sa toci len o tom.

ardeas
19.10.2022 4 z 5

Zaujímavy svet, dejová linka bola jasna, ale cesta zaujímavá. Trochu mi robilo problém slovo "psy", nakolko znie ako náš "pes" :) ale dá sa na to zvyknúť, no nepohrdla by som úpravou vyrazu na psyCH :DD Lepsie by sa mi potom vysvetľovalo druhým, co čítam... nie o psoch ale o psyoch.
Určite budem pokračovať v sérii, len dúfam, že to nebude ako cez kopirak a nebude to sladké. Tu to uz zacalo voňať práškovým cukrom po 2/3 knihy ale zatiaľ to zvládam.

maja8148
04.09.2022 4 z 5

Knihu jsem začala číst loni na dovolené, protože jsem ji měla zrovna ve čtečce, která trochu stávkovala a tohle byla jedna z mála věcí, která mi tam po jejím samovolném restartu zůstala. Dočetla jsem asi do pětiny a po návratu z dovolené zase odložila.

A letos na dovolené jsem potom opět sáhla, protože jsem se rozhodla si s sebou na ty dva dny nebrat knihu (nevím, co mě to napadlo) a v telefonu jsem našla toto a Jeho banán. No a tak jsem to dočetla.

A bylo to lepší než jsem čekala jak z popisu, tak z té trochy, co jsem přečetla loni. Knížka má nápad, svět je propracovaný, jednotlivé rasy jsou zajímavé, postavy jsou sympatické, romantická linka v podstatě uvěřitelná. Konec možná až moc růžový, ale to se dalo čekat. Mohu ale říci, že rozhodně sáhnu po dalších dílech, protože mě postavy bavili a doufám, že se s nimi všemi setkám znovu a o některých se dozvím něco nového (nejvíc doufám v bližší seznámení s alfa samcem vlků, ale jak jsem koukala, tak on svoji knihu ještě v CZ nemá).

Ewe291
10.06.2022 4 z 5

Sice som knihu citala davnejsie ale stale si ju pamätam, za mna spokojnost, kedze mam rada knihy a rada citam aj o upiroch a vlkodlakoch takze menavci mi tiez zapasovali. Takze za mna ano

anna7852
21.02.2022 5 z 5

Tak tohle jsem fakt necekala,miluju fantasy- upiry,vlkodlaky atd.
A ted jsem beznadejne zamilovana do měňavcu.
Zase budu mit velkou absenci spanku nez prectu serii:)

Knihomolka97
15.10.2021 5 z 5

Zatraceně, nikdy bych nevěřila, že budu číst tyhle typy knih. A už vůbec, že mě budou tak bavit! :D

Tohle bylo opravdu něco úplně jiného a pro mě neznámého. Ze začátku mi chviličku trvalo se zorientovat v tomto zvláštním světě, ale pak už to jelo. Bohužel jsem neměla moc času na čtení, jinak bych knihu přečetla určitě dřív.
Máme tu Psye, kteří jsou takoví lidští roboti bez emocí. Dále měňavce, což jsou napůl lidi a napůl zvířata a kteří jsou naopak plní emocí. No a samozřejmě i "obyčejné" lidi, kteří ale vlastně v příběhu vůbec nefigurují. :D

Hlavní hrdinka Sascha je Psy a hlavní hrdina Lucas zase měňavec, dokonalé protiklady a prakticky nepřátelé, kterým se skříží cesta.
Od začátku bylo jasné, že Sascha není úplně typický Psy, protože dokáže cítit... a já si ji po pár stranách moc oblíbila a strašně jsem jí fandila. Byla neuvěřitelně chytrá, sympatická, hodná a odvážná.
Lucase si také nešlo nezamilovat. Obzvláště se mi líbila jeho zvířecí, majetnická, ochranitelská podstata. :)

Bylo to velmi vzrušující čtení, chemie, sexuální napětí a scény byly TOP.
Co mě ale zasáhlo přímo do srdce, bylo to silné pouto, které si k sobě vytvořili. Oba byli ochotni zemřít pro toho druhého. Na konci jsem měla i slzy v očích, jak jsem byla dojatá.

Co se týče samotného fantasy světa, tak za mě opravdu výborně vymyšlený a originální. Těším se na další díly, které budou o postavách, se kterými jsem se tady setkala.

elis1ě
14.10.2021 3 z 5

Příběh vcelku hezky promyšlený, přestože předvídatelný. Postavy měly své kouzlo a konečně jsem našla knihu, která z hlavního hrdiny nedělá hlupáka. Nesnáším, když půl knihy čekám, až postavám konečně dojde to, co čtenář ví od druhé strany. Co mě trochu otravovalo byla romantická linka, která byla až násilně vklíněná do příběhu. Celkově se mi to ale líbilo a jdu na druhý díl

Nikidree
15.12.2020 4 z 5

Maličko mi trvalo, než jsem se začetla a vyznala ve světě, kde se příběh odehrává. Ovšem potom mé čtení nabralo rychlý spád a knihu jsem přečetla, ani nevím jak. Až jsem si říkala, jak je možné, že jsem se ke knize dostala až teď.
Bylo velmi zajímavé sledovat vývoj Saschy a její boj s emocemi, Lucase coby alfu smečky i krimi zápletku. Celkově se kniha četla velmi dobře. Jediné, co mi vadilo, bylo neustále opakování slov Psy a Meňavci. Poslední dobou jsem na to nějak háklivá a tady to opravdu bylo pořád. Nepochybuji, že autorka chtěla na maximum poukázat na propastný rozdíl mezi těmito bytostmi, ale rozhodně by si to zasloužilo ubrat na množství.
Popravdě musím říct, že bylo až fascinující číst chování Psyů. Jaké je oproštění emocí udělalo chladnými a jak se řídili pouze tím co je pro ně nebo jejich rodinu prospěšné.
Opravdu velmi zajímavý svět a rozhodně se těším na další díly.

Ivet1990
25.10.2020 2 z 5

Na začátek musím uznat, že knihy měla vece originální a zajímavý námět, ale to bylo tak vše. Kniha mě moc nezaujala, přišlo mi jako by se děj táhl a nemohla jsem se začíst. Tento tip fantasy pro nebude

marie2577
02.10.2020 4 z 5

Nejprve se mi do toho nechtělo ale chytlo mě to. Opravdu zajímavé.

nada3314
21.09.2020 5 z 5

Tohle mě fakt bavilo! Neotřelé velmi originální fantasy s eroticko kriminální zápletkou nenechá žádné ženské srdce chladné...Přečteno za dva dny- jen se zaprášilo...to napovídá, že se kniha špatně odkládá. Doporučuji si zarezervovat čas. Děj je svižný, určitě si budu chtít přečíst další díly, zajímá mě, kam se příběh stočí. Svět bezcitných psyů a měňavců mě naprosto pohltil a okouzlil. Ani ti lidé mi tam vůbec nechyběli :-)

lusitta05
21.09.2020 4 z 5

Nebolo to zlé, veľmi originálne, ale asi si dám trošku prestávku.

johana3160
02.07.2020 4 z 5

Kniha byla svizna, prijemne ctiva, ale s pruhlednym dejem. Zajimave pojeti sveta upouta, ale neoslni.

Majka1979
09.02.2020

Pre mňa veľmi zaujímavý príbeh, určite sa už teraz teším na druhú časť série. Zo začiatku som bola možno trošku zmätená, no potom to bolo čím ďalej tým viac zaujímavé :)

havrmoni
27.11.2019 3 z 5

Je to takové romantickoerotické krimi- fantasy. Nebylo to špatné, ale četla jsem lepší. Nejsem fanda Matrixu a i když mám celkem velkou představivost, v tomto jsem se občas ztrácela. Tyto mentální výlety mě ani moc nebavili. Zkusím další díly a uvidím.

Charmedka
13.10.2019 3 z 5

Nalini Singh vytvořila zcela nový a originální svět, kdy ve světě vládne rasa zcela bez emocí. Příběh se točí právě kolem psyů a měňavců, součástí světa jsou i lidé, ale ty tu vůbec prostor nemají.

Detektivní část tu byla hodně v pozadí a vlastně nejvíce prostoru bylo věnováno Lucasovi a Sashe. Se světem nás autorka seznamuje postupně a vždy přidá další informaci navíc, což chvílemi může působit lehce zmatečně, ale na druhou stranu nejste zahlceni hned na úvod. Já jsem spokojená, Otrokyně citů je spíše úvod do světa psyů a měňavců a jsem zvědavá, kam budou směřovat další díly.

luculi
30.09.2019 3 z 5

Fantasy, která působí lehce zmateně a nedotaženě. O daném světě toho víme docela málo a někdy je to až moc vztahové než dějové. Nicméně jako start dobré a budu doufat, že pokračování bude stále lepší a lepší...

Ryorka
27.04.2019 2 z 5

ne a ne. Celý ten PSYCHOMATRIXOSKYNET je divný. Nesedí mi styl psaní. A když pominu, že je to další série se stejným mainstreamovým scénářem urban fantasy, tak říkám, že jsem četla mnohem lepší. Celá kniha mi přišla nudná jako samy Psyové, žádné emoce, jen popis. I ten sex byl pro mě jen mechanický popis. Zkusila jsem i druhý díl, ale v půlce jsem to vzdala .

janelka2
14.04.2019 4 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem se začetla ale pak se mi kniha líbila. Jsem zvědavá na další díl.

touha

Nalini Singh