Psí poslání

od:


KoupitKoupit eknihu

Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech a aby mohl čím dál tím lépe chápat člověka. I hlavní hrdina knihy se na svět vrací znovu a znovu. Jeho první pokus dopadá tragicky. Potom hledá smysl života jako neposedný retrívr malého chlapce Ethana. Ani tenhle pokus nemá dlouhé trvání. Když se narodí znovu, nosí v srdci jediné přání – znovu spatřit Ethana, kterého nadevše miluje…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324671/psi-poslani-WRx-324671.jpg 4.7756
Série:

Psí poslání (1.)

Orig. název:

A Dog´s Purpose (2010)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (282)

Přidat komentář
Zuzka12627
včera

Úžasná kniha

Elea
09. října

Příjemné pohlazení po duši.

Aquagirl
07. října

Nádherná, miloučká a dojemná kniha. Vlastně tak trochu i filozofická. Kdo vlastně může s jistotou vědět, že se takovéhle úvahy opravdu nehoní pejskům hlavou? Někdo to tu v diskuzi nazval kýčem. Pro mě je to krásné pohlazení na duši. Filmové zpracování mě dostalo úplně stejně jako kniha, což se mi nestává často.

Andynka
30. září

Milý příběh vyprávěný z pohledu psa. Je to velmi zajímavý nápad, nejvíc jsem ocenila, že ze psa autor nedělal bůh ví co, ale jen popsal, co pes vnímá a jak vše cítí. Trochu mi to připomínalo vyprávění od Forresta Gumpa, takové milé úvahy, vždy pochopí podstatu věci a víc nepotřebuje. :)

Souky02
22. září

Během týdne jsem tuto knihu přečetla dvakrát, myslím že to mluví za vše.

Čtivá a zábavná. Vyprávění z pohledu psa? Přímo skvělé! Já jakožto milovník psů mám tuto knihu mezi mými nejoblíbenějšími.
Vřele doporučuji.

Trolice
22. září

Krásná a čtivá kniha. Po přečtení miluju své 2 moulínky ještě víc :-)

bubka
18. září

mně tedy tato kniha i další autorova díla přijdou jako parádní kýč.

rarášek
05. září

,, Tehdy se mi hlavou honily divné myšlenky. Přemítal jsem o poslání. Na to psi obvykle nemyslí, ale já si nemohl pomoct. Proč? Proč jsem zase štěně? Proč dumám nad takovými věcmi? K čemu je to dobré? "
Znova jsem se pustila do čtení Psího poslání, než se pustím do Psího domova. Opět to bylo veselé, roztomilé, dojemné, smutné, atd. Kniha je určitě pro pejskaře i nepejskaře. Miluji pana spisovatele zato, že napsal tento úžasný příběh . :)

tezka_vazka
03. září

Vůbec jsem nečekala, že mě kniha tak osloví, ale byla skvělá. Veselá i smutná, ale hlavně jedinečná. Určitě je to kniha, kterou lze doporučit nejen lidem, kteří mají doma čtyřnohého kamaráda.:-)

suterovam
03. září

Moc pekne buddhisticke pojeti pratelstvi pejsku a lidi. A ukazuje to, o cem je kazdy pejskar uz davno presvedceny – jak jsou pejsci oddani a odpoustejici :)

Kamil2
02. září

Tak tomuhle říkám pohlazení na duši. Není nad to mít nejvěrnějšího přítele člověka doma.

Kikuška999
01. září

Tahle knížka je hrozně čtivá. Velmi rychle jsem ji přečetla. Je úžasná určitě doporučuji přečíst lidem,kteří mají radí psy.

alcerka
26. srpna

Tohle je knížka, kterou by si měl přečíst každý, kdo má alespoň trošku rád psy. Měla jsem strach, že se v ději bude příliš hrát na city, ale není tomu tak. Je to ovšem čtení, které v člověku zanechá hluboký dojem po dlouhou dobu. S klidným srdcem doporučím i dětem nad 10 let. (varování, může u vás probudit touhu pořídit si pejska :-D )

bookcase
18. srpna

Nádherná knížka, dostala mě.

applause
15. srpna

Boží knížka! Udělala jsem chybu, že jsem nejprve viděla film a to hned několikrát a brečela u něj, několikrát. Během knihy a na konci samozřejmě také. Musím říct, že u tohoto díla se film od knihy lišil nejvíce. I když kniha byla smutnější, film jsem prožívala víc. Přišla mi divacky přitažlivější, ale kniha byla více logičtější. Samozřejmě doporučuji, klidně bych si ji přečeta někdy znovu.

janickaknizka
08. srpna

Úžasná knížka

domino1701
24. července

Tak silnou knihu jsem nečekala! To by si měl přečíst opravdu každý. Netřeba víc slov.

Ivetaaa
09. července

Naprosto krásný příběh... jen tak mi neukápne slza ale tato kniha to dokázala.

Falda
06. července

Nádherná kniha! Jsem pejskař a tato kniha mě opravdu dostala. Věřím, že i naši pejsci mají určitá poslání a nakonec s námi prožijí celý náš život, i když v různých tělech :)

BarkaS
03. července

Psí poslání je moc hezká kniha, to jo. Ale přišlo mi, že ty emoce ždíme až příliš - na efekt.

lucik2773
29. června

Krásná kniha. Pobrečela jsem si, zasmála se, moc mě bavila a četla se úplně snadno. Jelikož jsem jako malá měla pejska, tak jsem na něj vzpomínala. Nejvíce se mi líbilo, že byl Bailey postupem času moudřejší a moudřejší a že všechno, co se děje, má nějaký smysl a že nic není o náhodě. Když se člověk (pes) podívá za sebou, zjistí, že všechno do sebe zapadá jako by to byla náhoda, ale není. Tak to mělo být.

KLADIK
27. června

Až budu starý kmet chtěl bych být moudrý jako Bailey a v příštím životě pes.

anavi2009
18. června

To bylo hoooodně krásný.. Několikrát jsem si pobrečela, zasmála se.. Nádherná kniha, kterou jako by fakt psal pes :) Oproti filmu smutnější konec, ale vlastně to nevadilo.. A musím říct, že jsem byla ráda, že mám celou dobu toho svého pejska po ruce a můžu ho hladit a vědět, že je se mnou :)

Gabux
17. června

Tahle knížka chytí za srdce. :)
Delší vyjádření jsem vložila na blog - odkaz na článek v recenzích :)

KaZa05
17. června

Kniha byla podle mě skvělá. Viděla jsem i film, který mě dokázal rozbrečet a to je co říct.
Knihu bych doporučila každému, kdo má rád psi, nebo zvířata celkově.

tomasek5287
13. června

Neskutečná knížka. Opravdu. Nutno ale říct, že kniha je opravdu pro pejskaře, lidi co mají doma pesana, kterého milují. No a těm se bude kniha číst velmi hezky. Ostatní zaujme jednoduchý, ale silný příběh, plný zvratů, dojemných, zábavných a šokujících příhod a ten konec... Na ten budu ještě vzpomínat dlouho! Kdybych nebyl ve vlaku plném lidí, rozbrečím se jak malý kluk. Plný počet pane Cameron.

SmallLucia
01. června

Mé hodnocení je jen tří hvězdičkové asi proto, že prostě nejsem pejskař a nedokážu knihu a příběhy v ní úplně ocenit. Ano, bylo to milé a místy zábavné, na konci smutné, ale pro mě někdy i přitažené za "uši" a pouhý průměr.

Kukinka1981
29. května

Myšlenka psí reinkarnace je zajímavá. Děj i osudy psího hrdiny se mi moc líbily. Knížku jsem přečetla velmi rychle i proto, že pan spisovatel Cameron je mistr ukončení kapitoly, kdy v nejnapínavějším místě kapitola skončí a čtenář, ať chce nebo nechce, musí číst dál. Knížka krásná hlavně pro milovníky psů. Doporučuji.

DomDom
29. května

Jedna z knížek ke které se strašně ráda vracím. Knížka která je k pobavení, ale ukápla i slza. A pro lidi, kteří milují psi stejně jako já je tato kniha úžasná a určitě jí všem doporučuji.

Mishell14
21. května

Jedna z nejkrásnějších knih co jsem kdy četla. Humorné a nádherné nedá se říct smutné,protože i když mi slza několikrát ukápla k té nádheře celého příběhu to prostě patřilo. :)


TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Kniha v žebříčku

81. nejlépe hodnocená kniha

Štítky

psi převtělování člověk a pes zfilmováno psí příběhy

Autor a jeho další knihy

William Bruce Cameron

William Bruce Cameron
americká, 1960

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených19x
v Přečtených1000x
v Čtenářské výzvě303x
v Doporučených153x
v Knihotéce349x
v Chystám se číst450x
v Chci si koupit135x
v dalších seznamech4x