Prvních 100

Prvních 100 https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199285/bmid_prvnich-100-5U2-199285.jpg 4 502 122

Prvních 100 série

Od ničivé nukleární války žije lidstvo ve vesmírných lodích vysoko nad radioaktivním povrchem Země. Nyní je však sto mladých delikventů, které společnost považuje za postradatelné, vysláno na nebezpečnou výpravu s cílem znovu kolonizovat planetu. Může to být jejich druhá šance na život… nebo sebevražedná mise. Stovka odsouzenců, pronásledovaných nástrahami divoké přírody a tajemstvími své minulosti, musí bojovat, aby přežila. Nikdy se z nich neměli stát hrdinové, ale nakonec mohou být poslední nadějí pro CELÉ lidstvo.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , CooBoo

The 100 , 2013

Šárík001
12.02.2017 4 z 5

Tuto knihu jsem začala číst díky seriálu, který řadím mezi mé oblíbené. Abych řekla pravdu, čekala jsem něco trochu jiného, koneckonců, seriál se řadí mezi dobrodružné žánry.
Dle mého názoru nebyla kniha ani tak o Zemi, přežití, ani nic podobného, celý děj je zaměřen spíše na vztahy mezi stovkou, což mne možná trochu zklamalo. Na druhou stranu jsem zde našla spoustu 'věcí' a 'momentů', o které jsem v seriálu velmi stála, nicméně se nikdy neuskutečnily. To jest hlavní důvod, proč jsem hodnotila čtyřmi hvězdičkami - je to dokonalé obohacení seriálového děje, nicméně, pokud jste fanoušky dobrodružství a boje o přežití, kniha asi nebude Váš šálek kávy.

ivca3710
14.11.2016 5 z 5

Super kniha :) Seriálu se to nevyrovná, ale tahle kniha má něco, co seriál nemá, a to tady nebudu říkat , protože bych to totálně vyspoilerovala.

paja0903
05.11.2016 5 z 5

Je jasné, že seriál se vážně povedl...ale zahazovat knihu jen proto, že je lepší seriál? To nejde...i kniha si zaslouží mít své místo v knihovničce ať už jako doplňková verze pro seriál nebo jen tak. Každopádně mě knihy bavily - škoda, že to v česku opět končí druhým dílem - osobně by se mi líbilo mít všechny 4 pohromadě :-)

Evus
31.10.2016 2 z 5

V knize se v podstatě nic moc nestalo, navíc je bohužel až moc patrné, že je od ženské autorky - ať to zní, jak chce, zatím jsem nenarazila na kvalitní sci-fi napsané ženou. Minimum akce, hlavně, že se většinu knihy řeší, kdo s kým chodí nebo nechodí nebo se rozešel, protože nevim proč. Postava Clarke je celkem sympatická, Glass a Bellamy jsou asi taky v pohodě, ale Wells mi připadá jako kolosální pitomec a arogantní vůl.
*SPOILER*
Sice s dobrými úmysly, ale způsobí nejprve smrt Clarkiných rodičů a její uvěznění a skoro popravu, nakonec i smrt její nejlepší přítelkyně a diví se, že s ním nechce mít nic společného? A že se líbá s klukem, který (parchant zasranej) naprosto neúmyslně způsobil postřelení jeho otce. Myslim, že druhý díl si prozatím necham ujít.

AjinQa
11.08.2016 3 z 5

Seriál patří mezi mé nejoblíbenější, ale tak to bohužel u knihy není.
Dějově se to rozcházelo, ale zároveň jsem za to ráda.
Zdá se mi, že v knize vice řešili vztahy mezi sebou, místo toho aby se více soustředili na přežití, jak v seriálu.
Seriál vřele doporučuji, ale knihu zas tak ne. Bohužel 3*.

Simouš
01.08.2016 3 z 5

Nemá cenu dohadovat se, zda je lepší knížka nebo seriál, protože bychom se snažili porovnat neporovnatelné (trošku jako kdybychom hledali spojitosti mezi Draculou a Stmíváním). Zatímco seriál z předlohy vybral napínavou akční linku, kterou oprostil od mnoha vztahových dramat, kniha se zaměřuje právě na ně. Spíše než do žánru sci-fi by obsahu odpovídalo zařazení do moderní škatulky "young adult". Tři hvězdičky dávám hlavně za čtivost a dokonalý "prázdninový výplach".

drabkovice
28.07.2016 5 z 5

Když jsem si u této knihy četla komentáře, docela jsem se lekla těch špatných komentářů a hodnocení. Ale nenechala jsem se odradit a udělala jsem dobře :) Kniha se mi velmi líbila. Příběh napínavý, spoustu zvratů, akce, lásky...Určitě se kouknu na seriál :)

IvankaM
26.07.2016 2 z 5

Kniha mě moc nebavila. Byla krátká a nic moc se v ní nestalo. Asi jsem takto zaujatá, vzhledem k tomu, že jsem seriál viděla první... Nevím... Ani nevím, zda vůbec v sérii budu pokračovat.

DenčaKrnáčová
24.07.2016 3 z 5

Četlo se mi to dobře. Námět by byl super, kdyby se tam pořád neřešily milostné zápletky. Kdyby tam bylo víc toho scifi. Seriál se mi teda nelíbil už od první minuty dívání se, protože už začátek byl úplně jiný, než jak je to v knize. Chápu, že nenatoší 100% seriálu podle knihy, ale tohle byl děs.
Každopádně kniha dobrá. Rychle čtivá, jednoduchý, srozumitelný jazyk, nic náročného na přemýšlení a vstřebávání děje.

papajapa
13.07.2016 4 z 5

Pohodové, rychlé čtení.

Maysonnie
30.06.2016 3 z 5

Kniha by sama o sobě nebyla tak špatná, kdybych ještě před ní neviděla seriál, který i přesto, že byl údajně natočen podle knihy, byl úplně jiný.
Knížka je vyloženě o vztazích, chybí tam spoustu postav, které jsou v seriálu, chybí tam důležité údalosti, které v seriálu byly, nebo jsou tam naopak důležité události, které v seriálu nebyly. To je hlavním důvodem, proč se mi knížka až zas tak nelíbila.
Ale kdybych měla hodnotit bez braní v potaz seriál, knížka byla fajn. Hezky se četla, rychle to s ní utíkalo a taky jsem se dozvěděla spoustu informací a zajímavostí, které v seriálu nebyly.
Hodnotím jako průměrnou knížku třemi hvězdičkami.

Stephanief
23.06.2016

Asi budu proti proudu, ale kniha se mi velmi líbila. Seriál je taky úžasný, ale na knížky pořád nedám dopustit.

Anoell
06.06.2016 1 z 5

Ve většině případů je kniha lepší než film.
Jenže se mi zatím snad pokaždé stalo, že co se seriálů týče, je to naopak. A v tomhle případě to platí obzvlášť.
Líbil se mi seriál, a tak jsem se rozhodla přečíst i knihu. Ze začátku to bylo fajn, docela dobrej rozjezd... Jenže pak všechno šlo tak nějak do kytek. Nejméně se mi líbila dějová linka Glass (respektive nejvíc nelíbila), jak v přítomnosti, tak i v minulosti (tam obzvlášť). Námět je to opravdu dobrý, ale pro akci, ne pro tuhle rádoby romantiku, která na mě rozhodně nezabrala. Ačkoliv se mi tato verze nelíbila, zajímalo by mě, jak se spisovatelka popasovala s druhým dílem. Takže pokud vás tohle téma zaujalo, doporučuji raději seriálovou verzi.
Jednu hvězdu dávám za rychlou čtivost.

pobijecmuch
25.04.2016 1 z 5

Tak konečně jsem viděl filmové zpracování této nepovedené knihy. Někteří moji komentující předchůdci měli pravdu - filmový seriál dobrý, ale knižní předloha velice slabá.
Filmová produkce seriálu, ale k této předloze přizvala dalších 8 scénáristů, kteří seriál přepsali do podoby, která oslovila už širší skupinu diváků.
Takže pokud bude psát Morgan nějakou další knihu, doporučuji, aby si pozvala dalšího spisovatele. Ve dvou se to prý lépe táhne a nebude jen pro patnáctileté slečny.

Natynababina
21.04.2016 3 z 5

Hlavní postava by měla být nejspíš Clarke, ale já hltala jen kapitoly s Glass :D Doopravdy nemůžu víc říct, příběh, téma i styl psaní jsou dobré, ale Glass je prostě moje srdíčko :)

Terezkaa69
20.04.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Přečetla jsem ji během pár dní a od začátku do konce jsem se nenudila. Sleduju i seriál, a ikdyž se to odehrává trochu jinak, tak se mi líbí. Pořád se ale nemůžu rozhodnout, jestli je lepší kniha nebo serial.

Davina
17.02.2016 3 z 5

Dobře, tohle se trochu (trochu víc) nepovedlo... Zatím co seriál je zařazený do mojí TOP10, tak tahle kniha bude ráda, jestli si na ní vůbec někdy vzpomenu jinak než jako na zklamání. Zatím vždy jsem se přiklonila na stranu knihy, dnes je tomu však jinak. Opravdu je seriál mnohem lepší než-li kniha, i když by bez knihy seriál nejspíš nevznikl (To vidím jako jediné plus). Chyběla mi tam akce, v knize se opravdu řeší jen a pouze vztahy (To já nemám ráda). Knihu jsem přečetla, ale během čtení jsem nepociťovala žádné emoce, ani po přečtení ve mně kniha žádné nezanechala.

terezvknize
10.02.2016 5 z 5

Super kniha :D

todilka
09.02.2016 2 z 5

Něco na tom je, ale mnohem více není. Čekala jsem asi něco jiného, námět byl nadějný, ale nějak mě to nechytlo..ani jsem neměla potřebu číst každý den...dám šanci seriálu, protože podle mnohých komentářů je lepší a pak možná zkusím další díl...
*čtenářská výzva 2016: Kniha s číslem v názvu

Valys7901
08.02.2016 3 z 5

Knižka se mi líbila, ale mohlo tu být víc napětí a akce. Hlavní postavy se mi líbily a útržky minulosti pěkně dokreslovaly příběh. Přesto jsem od seriálu čekala víc. Určitě se někdy v blízké době pustím do seriálu :)