První telefonát z nebe

První telefonát z nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227252/bmid_prvni-telefonat-227252.jpg 4 140 31

Co když to koncem nekončí? Jeden z největších bestsellerů poslední doby – bestseller číslo 1 po dobu několika měsíců Jednoho dne v michiganském městečku Coldwater zazvoní telefon. Hlas říká, že volá z nebe. Je to největší zázrak v historii? Nebo nějaký krutý vtip? Jakmile se zvěsti o podivných telefonátech rozšíří, do Coldwateru se začnou sjíždět cizinci, aby byli také u toho. Ve stejnou dobu se do Coldwateru vrací z vězení pilot s pošramocenou pověstí Sully Harding a zjišťuje, že rodné město zachvátila „zázračná horečka“. Dokonce i jeho malý syn s sebou nosí telefon na hraní a doufá, že se mu z nebe ozve maminka. Zatímco telefonátů přibývá a na povrch začínají vyplouvat důkazy o životě po životě, město – a celý svět s ním – se mění. Jedině Sully, který zůstává přesvědčen, že po tomhle smutném životě už nic nenásleduje, zkoumá fenomén do hloubky, rozhodnutý jeho existenci vyvrátit – kvůli synovi i kvůli vlastnímu zlomenému srdci.... celý text

Leskodka
02.06.2016 2 z 5

Čekala jsem něco zajímavějšího. Pro mě zklamání.

anno9743
26.02.2016 3 z 5

Asi jsem čekala trochu víc...

Karcoolka2210
23.01.2016 4 z 5

Ďalšia pekná kniha z pera Mitcha Alboma. V malom mestečku Coldwater, niekoľko ľudí dostane prekvapivý telefonát. Prečo prekvapivý? Nuž, na druhej strane linky je ich zosnulý príbuzný. Prichádzajú otázky typu- je to naozaj on, ona?, je toto možné?, mám o tom niekomu povedať alebo si to nechať pre seba?, budú si o mne ľudia ,myslieť, že som sa zbláznil/a?. Nuž, nenechajú si to pre seba a čo bude nasledovať potom, to sa dočítate v tejto knihe. Autor opisuje reálnych ľudí, ktorí prežívajú rôzne radosti a starosti a s ktorými sa možno stotožniť. Odporúčam :) Plus časť knihy je aj o histórii vzniku telefónu, čo je veľmi zaujímavé. AJ

Rade
25.08.2015 4 z 5

Hodně zajímavé, zpočátku jsem byla nadšená a zdálo se mi na pět hvězd, ale pak mi příběh přišel přeci jen trošku "přitažený za vlasy". Nicméně působivé, člověka donutí přemýšlet o spoustě věcí…
Líbilo se mi, že knížka obsahuje takové drobné životní pravdy, které si vlastně člověk běžně neuvědomuje… Třeba to, že většinu špatných zpráv zahajuje drnčení telefonu.
A zajímavá je – příběhem prolínající - stručná historie vynálezu telefonu a příběh A.G.Bella.

Efča59
24.06.2015 4 z 5

Čtivá kniha s překvapivým závěrem. Nejde jen o detektivku, spousta situací donutí čtenáře k zamyšlení.

janulka1310
23.02.2015 5 z 5

Přečteno za 6 hodin..od knihy Láska je jen slovo od Simmela mě žádná kniha tak emočně nedostala jako tato...od půlky jsem četla se slzami v očích, po přečtení jsem stavidla už neudržela:) myslím, že tahle kniha splňuje to, co by kniha splňovat měla: zajímavé téma, ještě zajímavější příběhy obyčejných lidí, zápletka, neočekávaný konec, smíšené pocity, kdy nevíte, jestli věřit nebo nevěřit a spousta dalších dojmů...asi to nejdůležitější u knihy je dle mého to, jak dlouho ve vás po dočtení zůstanou emoce, které příběh vyvolal..myslím, že tahle knížka bude ve mně vyvolávat husí kůži ještě hodně dlouho..

Boboking
09.01.2015 4 z 5

Četl jsem od Alboma vše, co česky vyšlo, a tak jsem si nenechal ujít ani toto. A je to klasický Albom, o smyslu života, a o víře, o posmrtném životě... Líbilo, nepropaguje ani ateismus, ani víru, prostě jsou věci, které jsou "mezi nebem a zemí". Tady to vyznívá především v závěru.

kikies
24.11.2014 4 z 5

Hmmm.... :-) Zajímavé téma, svěže napsané, čte se jedním dechem, zakuklená detektivka - na první pohled snad příliš prostá (možná to dělá to duchovno), ale má svou hloubku a rozhodně překvapí :-)

kneslova
13.11.2014 3 z 5

Nevím proč, ale kniha mě nijak nezaujala i když téma mohlo být velice zajímavé

MartinaF
01.11.2014 4 z 5

Kniha, kterou jsem četla bez dechu od začátku do konce. Téma, které autor skvěle rozehrál a nechal na čtenáři, zda Bůh a nebe existuje.

Sahalea
28.10.2014 3 z 5

Kniha je čtivá. Čekala jsem od ní více. Znovu bych ji nečetla, není to moje srdcovka. Avšak nápad stál za to.