První konec

První konec https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308463/bmid_prvni-konec-1VI-308463.jpg 4 492 141

První konec série

Kolikrát můžete ztratit člověka, kterého milujete? Osudem Katherine a Matthewa je rodit se stále znovu a znovu, století za stoletím. Jejich přítomnost pokaždé změní historii o fous k lepšímu a pokaždé se do sebe beznadějně zamilují, ale osud je vždy tragicky rozdělí. Od dob krymské války, obléhání Carlisle až po brzkou budoucnost v letech 2019 a 2039 obětují své životy, aby zachránili svět. Ale proč se pořád vrací zpátky? Čeho musí dosáhnout, než jim bude umožněno žít v lásce a míru? Možná ten další konec bude jiný...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Next Together , 2015

kamzíček
15.07.2017 5 z 5

Pocity z této knihy nedokážu ani popsat. Jsem však neskutečně ráda, že mám tuhle knihu v knihovně.

Někdošťastný
14.07.2017 4 z 5

Ze začátku jsem byla zmatena z prolínání různých časových období a kniha vyžadovala větší pozornost. Jinak se mi kniha líbila a doporučuju přečíst i 2. díl, lépe příběh pochopíte.

niki_mutlova
13.07.2017 5 z 5

Dokonalá knížka!! Zpočátku jsem byla trochu zmatená z více příběhů najednou, ale postupem času do sebe začalo vše zapadat. Vtipné vzkazy, mapky a další přidávají příběhu na zajímavosti. Doporučuji!!

Peace
12.07.2017 3 z 5

"Kdybych si přestala dělat legraci, tak bych si prostě jen lehla do postele a už nikdy nevstala."

Zajímavý a rozhodně originální příběh. Ze všech popisovaných životů mě nejvíce bavil ten psaný v dopisech, z roku 2019. Ostatní mě zase tak neoslovily a přišly mi až moc .. neuvěřitelné.

DracoMalfoy
25.06.2017 3 z 5

Kniha byla zajímavá, ale vadily mi ohraná jména - Katherine a Mathew (Katew) - a neuvěřitelná zmatenost druhé poloviny knihy. Uvidíme, asi dám šanci i tomu druhému dílu.

Dikyld
14.06.2017 5 z 5

Úžasná kniha o nekonečné lásce, ke které nemám co dodat. Snad jen to, ze kdo jí alespon nezkusí, dělá chybu.

Liduka
04.06.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Moc se mi líbil styl psaní autorky. Díky krátkým kapitolám byl čtenář stále v obraze, co se děje v každé časové linii. No a ty mapky a články byly skvělým zpestřením knihy. Ke konci to bylo tedy trochu zamotané, ale to se zřejmě všechno vysvětlí v druhém díle, už se na něj moc těším.

Brambu
28.05.2017 2 z 5

Těžce jsem se tím prokousávala a styl psaní a rozkouskování příběhů mi moc nesedl, přesto jsem se postupně začetla a fandila hlavním hrdinům. Doteď nevím, kdo je řídil či kdo rozhodoval o jejich životech, ale třeba se dočkáme rozuzlení ve druhém díle. Jsem z této knihy doteď na vážkách a uvidím zda bude pokračování pro mne jasnější. Neztrácím naději...

Leniii
08.05.2017 4 z 5

Velmi zajímavý příběh, rychle jsem se zorientovala v dějových liniích a s každou stránkou jsem očekávala, co se bude dít dál. Originální nápad autorky, kniha se čte velmi rychle. Moc se mi líbila, i když konec jsem asi očekávala trošku jiný, nicméně žádné zklamání, naopak jsem si oba hlavní hrdiny zamilovala. Jako třešničkou na dortu je krásný obal knihy.

Lucik87
02.05.2017 3 z 5

Originální zápletka, v dějových liniích jsem se občas ztrácela. Nějak nadprůměrně mě to ale neoslovilo...

Any27
16.04.2017 5 z 5

OMG!!...to byla neuvěřitelná jízda! Takhle originální a skvělou knížku jsem dlouho nečetla (ale ne teď kecám :D) Knížka se četla příšerně rychle! A strašně se mi líbila! Dobře..na začátku a ke konci jsem vlastně nevěděla, co si myslet, ale přikláním se k tomu, že je vážně skvělá. Obdiv této mladé skvělé autorce!..Děkuji za tuto knihu :D A VŠICHNI JSI JI JDĚTE PŘEČÍST!!!! :D

Miriam-věštkyně
31.03.2017 3 z 5

Kniha jako taková má hodně zajímavý námět a v poslední době i hodně oblíbené téma jako je cestování v čase. Mrzelo mne, že rozuzlení příběhu jsem nikde nenašla a konec byl najednou tak zvláštně utnut, že jsem si chvílemi říkala, že to není možné .... Pravdou je, že mne zaujala jak její obálka tak i námět, přesto však to pro mne nebylo úplně to pravé ořechové :-)

bookcase
28.03.2017 5 z 5

Tak to bylo super :). Sice jsem se v těch přenosech trochu ztrácela, ale jinak se mi to líbilo hodně. Těším se na druhý díl.

Veve721
24.03.2017 4 z 5

Rozuzlení se víceméně nedočkáte. Je to ten typ příběhu, kdy na konci hlavní hrdinové utíkaji, utíkají, bojují, utíkají a potom najednou BUCH! konec. Žádné velké vysvětlení. Čtenář pak cítí nespokojený pocit z nedokončenosti a když hned nemá po ruce druhý díl, tak si příběh neužije na sto procent. Chválím však autorku za skvělý smysl pro humor, který vložila do komunikace manželů Galloweyových. Vážně jsem se dobře nasmála, dokonce jsem některé části běžela přečíst mamce, ať se taky pobaví. :D Mě se knížka vážně moc líbila, proto jí dávám čtyři hvězdy, ale nemůžu dát plný počet, chci si totiž nechat rezervu na druhý díl. Jestli se v něm vysvětlí všechno nevysvětlené a bude stejně vtipný a dobrodružný jako tento díl, určitě dostane víc procent.

faoleha
24.03.2017 5 z 5

Pááááááááni! Nemohla jsem se odtrhnout (nepočítám ty asi čtyři a půl hodiny spánku, když už se mi asi sto stran před koncem fakt zavíraly oči).
A pokračování vyjde až v květnu, kruci!

pink_ivy
19.03.2017 4 z 5

Asi víc než cokoliv jiného mě zaujala obálka, knížka se má sice soudit podle jiných kvalit, ale tohle byl ten hlavní, proč jsem o ní vůbec začala uvažovat a proč jsem si ji nakonec pořídila. Z anotace jsem se toho moc nedozvěděla, tak jsem nechala příběhu, ať mě překvapí. A ano, to teda rozhodně udělal.

Kniha byla vedena neuvěřitelně originálním stylem. Vlastně se jednalo o 4 stejné příběhy, které byly i tak velice různé a z toho jeden byl vyprávěný převážně jen ze vzkazů na lednici (vlastně mě celkem ironicky zrovna ten bavil nejvíc). Je to velice čtivé, ani se nenadějete a vlastně jste u konce. Postavy byly sympatické, i když Katherine na mě někdy byla až moc ztřeštěná.

Nemůžu se ale zbavit pár věcí, které mi na jinak příjemném příběhu hrozně iritovali. Jednak to byly ty poznámky osudu (nebo kdoví čeho/koho) a jednak si myslím, že by ty čtyři příběhy mohly stát naprosto samostatně a nemusely by se vůbec prolínat (s výjimkou toho z roku 2019 a toho z 2039, to mi zas tak nevadilo). Ale poslední třetina příběhu z Carlislu mi přišla úplně uhozená a postrádající veškerý smysl a logiku.

A konec jsem taky nepochopila, třeba nám to autorka vysvětlí v další knize. 4*

LucyJec
04.03.2017 3 z 5

Knížka byla velmi čtivá a měla jsem ji přečtenou do dvou dnů, což je určitě plus. Jak jsem se ale dostávala ke konci, musím říct, že mě děj trochu zklamal. Čekala jsem nějakou mnohem zajímavější zápletku. Pořád jsem nějak nepochopila, proč tam byly ty počítačové znaky, které se prolévaly na konci jednotlivých časových linek. Možná, že druhý díl se bude více točit okolo Clove a tím se dočkám odpovědi...

Nicméně, knížka je úžasná oddechovka s originálním nápadem na zpracování. Určitě jsem od toho čekala více, ale nemůžu zase říct, že mě kniha zklamala natolik, abych ji nedoporučila.

LuCyMcLy
15.02.2017 5 z 5

Už jen to, že je knížka o cestování v čase musí být jasné, že to bude super čtení. To, že byly hlavní postavy Kat a Mat tak neskutečně švihlí, sympatičtí a zkrátka dokonalý, je jen třešnička na dortu. Četlo se to rychle, bylo to strašně moc super a příběh originální, že to tak úplně slovy nejde popsat.

Když pak na konci zjistíte, proč se Katy s Mattem stále vraceli k sobě, je to v celku vtipné. Rozhodně bych takový důvod nečekala. Já si ty dva tak neskutečně zamilovala, že to snad ani není možný. Myslím, že autorka je génius. Vážně.

Možná bych měla jednu (ale asi jedinou) výtku, a to konec, upřímně řečeno jsem ho vůbec nepochopila a byla jsem z toho akorát tak zmatená. Nemůžu se rozhodnout, jestli si myslím, že to dopadlo dobře, nebo špatně...

Tohle nebyla kniha, kterou bych hltala tak moc, že bych nemohla dělat nic jiného než ji číst. Ale po dočtení jsem byla z toho úplně mimo. Tak se pozná skvělá knížka. Dostane vás tak, že pak nejste schopni normálně uvažovat ani myslet.

MischelleSs
13.02.2017 5 z 5

Chcete historii? Tady ji máte. Budoucnost? Prosím. Roztomilost? Není problém! Tahle kniha měla nejen tohle, ale mnohem víc. A bylo to skvělé. A navíc cestování časem. Co víc si přát. Asi už jen to pokračování.

LenkaWal
09.02.2017 5 z 5

Musím říct, že knížka mě osobně chytla už na začátku a nepustila až do konce. Zajímavý příběh. Zvláštní konec. Jsem zvědavá co bude dál. A rozhovory na lednici a přes emaily mezi Katherine a Matthewem jsou dokonalé. Knížka je vtipná, romantická i dramatická a smutná a dokonce plná naděje. Od každého něco. Snad si jí ještě někdy přečtu znova.

láska cestování časem budoucnost

Lauren James