Poslední začátek ekniha

Před šestnácti lety zmizeli teenageři Katherine a Matthew beze stopy po skandálu, který otřásl světem. Clove Sutcliffová je ale nyní odhodlaná své dlouho ztracené příbuzné zase najít. Jenže kde začít hledat pár, který se podle všeho v každém klíčovém historickém okamžiku reinkarnuje? Kdo vlastně byli Kate a Matt? Proč se rodili zas a znova? A kdo je tajemná Ella, která se Clove během pátrání znovu a znovu připlétá do cesty? Na Clove čeká záhada, kterou musí vyřešit v minulosti, a láska, již musí najít v budoucnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365560/posledni-zacatek-H6Y-365560.jpg 4188

Kniha Poslední začátek

knihomolkaMist
17.08.2020

No... Tato kniha mě poměrně kladně překvapila. Měla jsem ji půjčenou z knihovny, protože mi zrovna padla do oka a abych pravdu řekla... Líbilo se mi to. Děj byl zajímavý, teda až na některé pasáže. Kniha je ale napsána tak čtivě, že i ty nudnější stránky ubíhají opravdu rychle.
Velkým plus pro mě také bylo doplnění díla o různé fotky, zprávy, plánky, dopisy,...
Navíc to pro mě bylo víceméně první setkání s sci-fi literaturou a tématikou stroje času.
Takže v závěru... tuto knihu hodnotím poměrně kladně a doporučila bych ji všem, které alespoň trošku zajímá cestování časem :)

emilieselden
08.06.2020

Čtivá, dobře propracovaná kniha, i když jsem až po dočtení zjistila, že existuje první díl. Ale nevadí, kdyby na to přišlo, tak bych si ho klidně přečetla. Akorát by mě zajímalo, jak vysvětlili, že Matt a Kate vypadají v roce 2056 stejně mladě jako v roce 2040.

Bebe2004
11.05.2020

Tento díl mě stejně jako první velmi bavil. I když se někomu styl psaní může zdát nepřehledný, mě se líbil.

Terva
19.03.2020odpad!

Co si vůbec
do minulosti
musím
s sebou
zabalit?

Kampus univerzity St. Andrews, Skotsko, 2051

Problém u takových to knih je v obálce a anotaci. Po prohlédnutí obalu a přečtení anotace, si usmyslíte, že půjde o žánr, který je ve vašem stylu, a i v sexuální orientaci. Hlavně po přečtení první knihy „Poslední konec“, jsem si naivně myslel, že tohle bude plnohodnotné pokračování, již tak průměrné první knihy. A vono hov...nic. Půl knihy, půl příběhu se tu řeší, jak šestnáctiletá lesba políbí svou kámošku a pak je jí to strašně líto, protože nelesbická kámoška se na ní, celkem logicky, nasere. A přestane s ní mluvit. Teprve až po dalším století posílání sms a e-mailů (♀+♀=♥) se konečně dostáváme k příběhu samotnému. Tedy k příběhu rodičů té dívky, kteří nás tak oslnili v Prvním konci. Až někde na straně 110 se hlavní hrdinka konečně rozhodne je hledat.

Malá ochutnávka:
(Nechce se mi)

St. Andrews, Skotsko 2056

Jenže další průser. Hlavní hrdinka se sice dostane ke stroji času, přesune se (nezapomene si do minulosti vzít vložky) a když skočí do roku 1745, aby našla své údajné rodiče....bla,bla,bla....světe div se, najde v té době další lesbu...fajn. Je to plnohodnotný příběh. Někdy si však říkám, že by možná bylo dobré některé knihy spálit. Že jo, pane Coen? (Po přečtení spalte) Tak že druhá kniha má společného s první jen ta dvě jména rodičů hlavní lesbické postavy, ale obsahově je to příšerný. A vlastně teď v době korona viru mám sexuální vztah se svou ponožkou, protože jsem si z ní udělal roušku – možná o tom někdy napíšu román. Mohl by se třeba jmenovat „Nová pomůcka pro BDSM“ Ony jsou teď ty sexuální úchylky strašně cool. (Jsem zvědav, kolik lidí, co mě mají v oblíbených, si mě vyškrtne – po přečtení)

Citát: Musíme s tvým tátou zachránit svět.

Leeds, Anglie 2040

Další průser této knihy a tohoto příběhu je vysvětlení, proč se vlastně vybudoval stroj času. Prý proto, aby mohli lidé cestovat zpět a zachraňovat třeba lidi, kteří již zemřeli při Černém moru a nebo při působení Adolfa Hitlera. Víte, jaký bordel by na světě zavládnul? Myslím si, že díky tomuto nesmyslnému zachraňování, již mrtvejch lidí, by naše planeta byla přeplněná mnohem dříve. Ony tyhle preventivní současná opatření proti vymírání stačí a zahubí nás to dřív než si to uvědomíme. Naštěstí hlavní hrdinka použila stroj času jen k tomu, aby našla svojí životní ženskou lásku.....hmmmm. ♥ buch buch..... Ještě, že neletěla zachraňovat dinosaury. To by se posral i Spielberg!

Citát: Občas počítače nesnášela....byly tak logické.

Nany_cz
12.11.2019

Ačkoli se mi líbil první díl více, tak i tenhle díl byl super, hlavně v tom, že se vyjasnilo spoustu věcí, které mi byly nejasné. Kniha je dost čtivá a líbí se mi, jak si autorka umí pohrát se všemi detaily jako například mapy, nákresy, konverzace, články na internetu atd. Vše je krásně znázorněno a hezky to doplňuje děj. I když nejsem zrovna fanda tohoto žánru, tak jsem ráda, že jsem na chvíli sáhla po něčem jiném

Veruu95
31.08.2019

Druhý díl zodpověděl otázky z prvního dílu a nedal se přečíst jinak, než jedním dechem. Opět krásný, propracovaný příběh a sympatické postavy.

kusma
19.07.2019

Myslím, že jsem měla zůstat u nevysvětleného prvního dílu, po něm jsem měla v hlavě alespoň pocit tajemna. Druhý díl mi prostě neseděl. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická a těžko jsem se s ní ztotožňovala. A samotná podstata a vysvětlení mě ani nebavilo. Kdo si chce nechat lepší pocit ze zajímavého námětu a záhady (k tomu si užít i trochu své fantazie) ať zůstane jen u prvního dílu... A nebo snad raději, ať sérii ani nečte.
Kniha je ale hlavně zaměřena na mladší čtenáře.

Sany87
22.06.2019

Opět úžasné. Stejně jako první díl.