První

První https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264513/bmid_prvni-BC3-264513.png 4 4129 743

Selekce série

Když byla America vybrána do Selekce, ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah srdci prince Maxona, natož královské koruny. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The One , 2014

Alencka
07.01.2016 5 z 5

Co k tomu říct ⭐⭐⭐⭐⭐
Škoda že nemá o pár desítek stránek víc, neměla bych tak rychle přečteno.

Eloorka
06.01.2016 5 z 5

Knížku jsem přečetla za jeden den. Příběh se vyvíjel naprosto neočekávaně :) Nemůžu se dočkat dalšího dílu :)

šipulka
06.01.2016 5 z 5

Boží!!!!!

Pavluška33
06.01.2016

Těch pár dní, co jsem tuhle sérii četla, jsem, skutečně poprvé v životě, zatoužila stát se princeznou. Už představa těch nádherných šatů... U posledního dílu už jsem neodolala a díky nádherné obálce ho i koupila - ve Florencii, takže jsem se jím prokousávala trochu déle, ale o to větší zážitek jsem z toho měla.

lenochod037
04.01.2016 5 z 5

Tento díl byl opravdu překrásný. U této knihy jsem i brečela, což se mi moc často nestává. Konec byl opravdu krásný a určitě si tuto sérii někdy přečtu ještě jednou. A taky doufám že se přeloží zbylé díly, protože kdyby ne, byla by to hrozná škoda:-)

bibi.r
04.01.2016 3 z 5

Díl měl spád a byl velmi chytlavý.

Konec překvapivý až tak nebyl, což je vážně škoda.

Lus2
04.01.2016 5 z 5

Tento díl byl opravdu nepopsatelný. Ještě teď nenacházím správná slova, jak bych příběh popsala.
Od začátku byly zvraty tak nenadálé, že otáčely příběh o 180 stupňů na opačnou stranu. Až do konce nebylo jasné, zdali se America stane Maxonovo ženou. Veselé i smutné situace mi zde připadaly podstatně silnější než v prvních dvou dílech. A konec mi opravdu vhnal slzy do očí - jak poslední kapitola, tak i epilog.
Myslím si, že příběh ve mne bude ještě dlouho doznívat. Jsem z této trilogie plná emocí a jsem moc ráda, že jsem si díly mohla přečíst ihned jeden po druhém, čekání na vydání dalšího dílu bych opravdu těžce nesla.

jitakonik
03.01.2016 4 z 5

Příjemné zakončení série, kniha mi tedy přijde trochu nevyrovnaná. Ze začátku pozvolná, pak se toho děje moc a konec mi tedy přijde uspěchaný. Myslím že pár stránek navíc by neuškodilo. Zajímalo by mě co bylo po svatbě a třeba krátký popis osudů účastnic soutěže. Rozhodně kniha byla čtivá a plna zvratů. Konec dobrý, takový pohádkový, což v podstatě celá série je.

Minocelotte
03.01.2016

Krásné vyvrcholení série Selekce, bylo tu napětí i velmi neočekávané převraty. Snad brzy přeloží i ,,dodatečné" díly...

Véča
03.01.2016 4 z 5

Těšila jsem se na První opravdu hodně, ale na konec jsem byla trochu zklamaná. Některé chvíle jsem měla chuť Americou zatřást, protože mě ta její nerozhodnost nehorázně štvala. Pak ale zase přišly momenty, kdy jsem si říkala, že už to bude všechno v pohodě a příběh se posune někam dál..
Rozhodně to bylo ale čtivé a pokud přeloží i další díl, přečtu si ho. :)

Barbra06
02.01.2016 5 z 5

První je moje první přečtená kniha v roce 2016 a myslím, že na to jen tak nezapomenu! Naprosto skvělá! Až je mi líto, že nám tuhle sérii dočtenou. Rozhodně nezklamala. Možná je nejlepší z celé série, ale to dokážu říct až s odstupem času. Samozřejmě, že to mělo své mouchy, ale i tak byla jedinečná a až do poslední strany strhující. Jsem ráda, jak to nakonec celé dopadlo. Docela by mě i zajímalo, jak to celé potom bylo dál a dál. Všechny postavy byly skvělé. A nebyla to jen obyčejná pohádka, byla to super kouzelná a napínavá pohádka, která si u mě našla místo. A to nemluvě o tom, že celá série měla nejhezčí obálky, jaké jsem viděla.

Xena011
02.01.2016 5 z 5

Krásná obálka, která se rozhodně kvalitami rovná i nádhernému ději uvnitř knihy. Jak už se zde někdo zmiňoval, už od začátku víme podle názvů dílů, kam se děj bude ubírat a jak dopadne, ale stejně je potom krásné, když čtete, JAK se všechno odehrává. Měla jsem ráda jak Aspena, tak i Maxona, ale ten konec mě stejně dostal. Škoda, že byly i ztráty na životech, ale jak to s Aspenem dopadlo, se mi líbilo. O tom, jak skončila Amerika, s kterou jsem dost vlastností sdílela, ani nemluvím. :) Jen mě mrzí, že to končilo tak rychle, chtěla bych nahlédnout také do jejich života po svatbě. Krásná kniha plná lásky a dalších skvělých okamžiků mezi Amerikou a Maxonem, což mám na knížkách moc ráda. .... škoda, že vztah těch dvou dál neuvidíme :( Krásnější obálky knih, jako jsou tady, jsem ještě nikdy neviděla.
Ještě jsem chtěla dodat, že všechny díly v sobě skrývaly i plno vtipných chvilek, což mě mnohokrát hodně rozesmálo :)
Kdo by se chtěl dostat do pohádky? :)

Někdy se mi stává, že kniha, kterou zrovna čtu, mě ovlivňuje a stává se
mou součástí, proniká hluboko do mého nitra. A pak když kniha končí, mám
pocit, že jsem něco ztratila, že část mě zmizela společně s koncem
knihy. ...Ale díky tomu vím, že jsem ji milovala ....a vyrovnat se s koncem a krásným dějem knihy mi vždycky nějakou dobu trvá

nellynelca
02.01.2016 5 z 5

Krásné zakončení Selekce , i když jsem věděla jak to dopadne.

aneta1905
02.01.2016 5 z 5

Jsem úplně nadšena z knihy! Nemůžu se dočkat března 2016 jelikož vyjde Dědic a to v češtině!

Lindulinek
31.12.2015 3 z 5

Dočteno, dobojováno. Závěr promyšlenější, než jsem čekala. Pro věkovou kategorii, na kterou kniha míří, je tato trilogie trhák a doporučuji rodičum jako dárek pro jejich dcerky :-)

pink_ivy
31.12.2015 3 z 5

Přišlo mi, že s touhle knížkou autorka popřela úplně všechno, o čem byly první dvě. V té předchozí se America nemohla rozhodnout mezi Maxonem a Aspenem, neustále omílala to stejný dokola. A tady najednou od první stránky neměla pochyby o tom, že chce být s Maxonem a Aspen kdo? Jako ano, všichni jsme věděli, že to tam směřuje, ale chyběla mi v tom jakákoliv logika. Celkově America je jedna z nejotravnějších hlavních hrdinek, chová se nelogicky, je naivní a trošku hloupoučká a autorka se v ní téhle knížce snažila udělat rebelku a druhou Katniss. Jenže to nefunguje, protože za a) Katniss je jen jedna a za b) America na to fakt nemá povahu, spíš mi přišlo, že všechno dělala ze stupidity, ne proto, že by byla rebelka. Ani ostatní hlavní postavy mi nijak nepřirostli k srdci. Maxon ještě ušel, ale nijak jsem si ho nezamilovala, jen z té hlavní trojice ještě vychází nejlíp (což asi ani není kompliment) a Aspen je kapitola sama pro sebe.

Autorka se nakonec pokusila věci zdramatizovat a udělat zvrat. Jenže v tom taky viděla šanci, jak vyřešit všechny (jinak nevyřešitelné) problémy, aby se knížka mohla ubrat ke svému happyendu. A dopadlo to poměrně křečovitě, ale tak to se jí dá ještě odpustit.
Tahle knížka má hodně zajímavý nápad, jen je proveden dost špatně. Celý příběh by mohl být úžasný a strhující, ale autorka měla dobrý nápad a nedotáhla ho. Bylo to sice napsané hodně čtivě, ale zároveň strašně jednoduše, chyběla tomu jakákoliv hloubka a bližší popisování lidí, či situací. Všechno se odehrávalo strašně rychle, což bylo fajn, když se konala nějaká nezajímavá párty, ale když o něco fakt šlo, tak to působilo navíc dost zmatečně.

Pokud tuhle knížku (a spolu s ní celou sérii) vezmete jako naivní pohádku, nad kterou nebudete muset vůbec přemýšlet, tak je to dobrá romantická slaďárna. Ale autorka se z toho pokusila udělat převratovou a rebelskou knížku a na to to prostě nemá.
Takže já to beru jako pohádku a jsem spokojená.

2368
30.12.2015 4 z 5

Poslední díl,byla jsem napnutá jestli už se konečně začne něco dít.Začátek byl pozvolný, ale pak vzal příběh spád.Konec mě ale trochu zklamal, čekala jsem,že krále odhalí a pak třeba popis jak jim to šlo po svatbě,ale nic tam už není...možná bude pokračování.
Všechno dobře dopadlo,ikdyž tam jsou i ztráty na životech, ale tak to prostě chodí.

JanaPol
30.12.2015 5 z 5

Tak už mám všechny 3 díly přečtené a moc se mi líbily. Jsem ráda za takový konec, ale je pravda, že s králem si to autorka dost usnadnila. A to by mohl být zase další dlouhý a napínavý příběh.Taky všechno kolem politiky se vlastně vůbec nevyřešilo a na konci knihy mě to tak začalo bavit. Ale i tyto chyby dokážu odpustit, protože příběh M a A byl prostě táááák pěkný a romantický a mě to prostě a jednoduše bavilo a nemohla jsem se odtrhnout.

Natyyy4444
30.12.2015 5 z 5

Docela hodně mi to připomínalo Hunger games..dívka,která se vzdorovitě postavila králi a chce zrušit kasty..Nevím,ale tohle je moje mínus na knížce.Jinak líp už to dopadnout nemohlo.

misulef
29.12.2015 4 z 5

Dnes odpoledne jsem začala číst První. Dnes večer jsem ji dočetla.
Prvních přibližně padesát stránek pro mě bylo naprostým utrpením a potom, co jsem byla zklamaná z Elity, jsem si říkala, jestli má vůbec cenu knížku dál číst. Američino váhání mě neskutečně frustrovalo a měla jsem vážnou chuť s tím seknout.
VĚTŠÍ CHYBU BYCH NEMOHLA UDĚLAT!
Nad těmi zvraty, jež nám autorka přichystala, jste nemohli udělat nic jiného než kulit oči a nechat spadnout čelist.
Některé věci byly trochu předvídatelné, ale to, co se strhlo přibližně v polovině knížky a skončilo epilogem, byl jeden z nejpůsobivějších závěrů trilogie, který jsem kdy měla čest číst.
U něčeho mi trochu vadila ta nápadná podobnost s Hunger Games, ale kdybych hodnotila nezávisle na tom, kterou sérii jsem četla dřív, tak Selekce se mi nejspíš líbila víc.