Prudký vzlet

Prudký vzlet https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473470/bmid_prudky-vzlet-2MX-473470.jpeg 4 260 260

Hailee a Chase série

< 2. díl

UPŘÍMNÝ A CITLIVÝ PŘÍBĚH HAILEE A CHASEHO POKRAČUJE | V předešlé knize této řady Hailee, ta klidnější z dvojčat, která se doposud schovávala před světem ve svém pokoji mezi knížkami, vyrazila na dobrodružnou cestu napříč Amerikou. Postavila se mnohým výzvám, splnila si tajné sny a zamilovala se do šarmantního mladíka jménem Chase. Pokračování příběhu ale odhalí, že Hailee měla tajemství, o kterém on neměl ani tušení. Že láska ani naděje nebyly součástí jejího plánu. Už od prvního okamžiku věděla, že o něj přijde, protože na konci léta se její temný osud naplní. Přesto si Chase s každým úsměvem, dotykem a společným zážitkem získává její srdce a stojí při ní i poté, když je její tajemství odhaleno a Hailee se musí poprat se životem. Mají ale šanci? Nebo si musí přiznat, že ani láska někdy nestačí?... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Red

Flying High , 2019

Kristy.Seb
20.06.2021 4 z 5

Můžeš si přát úplně všechno. To je na přáních to krásné.

Dej příběh zajímavý, ale druhý díl mě nějak moc nebral...

LilianaFalcon
08.06.2021 2 z 5

Ehm. i podruhé nuda s velkým N. Vážným tématům jako je sebevražda, se většinou nevyhýbám, ale v tomhle případě to působilo strašně kýčovitě.
A vlastně cokoliv, co si autorka vybrala.

kamca4151
06.06.2021 3 z 5

Tema jako takove je dobre zpracovane. S hlavnimi hrdiny navazete dobre spojeni a opravdu citite jejich emoce.

Co me ale opravdu iritovalo bylo to, jak se porad opakovaly uvahy, co by kdyby, proc mi chybi, proc mi nechybi, chci se vratit, nechci sr vratit.. Knizka by klidne mohla byt o neco kratsi a porad by kladla duraz na vse, co bylo vyrceno.

Trochu jsme byla zvedava, kam se hlavni hrdinove posunou za par mesicu ci let, ale v podstate doslov nebyl nic vic, nez opakovani toho co se delo na poslednich 100 strankach..

hana1039
30.05.2021 4 z 5

No, kdyby těch stránek bylo o 50 méně, tak by se určitě nic nestalo, protože těch 50 stránek pojednávalo jen o úvahách, přemýšlení co by kdyby, atd. Chápu, že to tam patří, ale stačí když se o tom zmíní jednou možná dvakrát.. Já mám ráda, když je v knize hodně přímých vět, tady jsem je dost postrádala.. Jinak, jasně, že jsem chtěla vědět, jak to vše nakonec dopadne, tak jsem musela dočíst až do konce :-)

RoseDadas
28.05.2021 4 z 5

Zatímco u Strmého pádu jsem se do příběhu ponořila okamžitě, u jeho pokračování to chvilku trvalo, ale pak to bylo stejně čtivé jako jednička. Přiznám se, že jsem u dvojky postrádala více Fairwoodu, ale aby se postavy mohly někam posunout, bylo potřeba změnit i prostředí, což je pochopitelné. V pokračování je důraz kladen především na rodinu - na rodinné vztahy a očekávání.

Anna195
26.05.2021 4 z 5

Po prečítaní Strmého Pádu som bola veľmi zvedavá, ako dopadne príbeh o Chaseovi a Hailee. Asi viete, že mňa si príbeh Strmý Pád moc nezískal, no pokračovanie série bolo o čosi lepšie a viac ma bavilo.

Ale Prudkému Vzletu musím vytknúť množstvo zbytočných strán, ktoré vznikli v dôsledku opakovania myšlienkových pochodov hlavných postáv. Táto jediná vec mi na celom príbehu najviac prekážala.

Čo naopak musím vyzdvihnúť je to, že autorka sa v príbehu venuje viac aj rodinným problémom, ktoré má hlavná mužská postava Chase. Napriek tomu s čím všetkým sa Chase v tejto časti musí vyrovnať a prekonať určité veci, tak stále je oporou pre Hailee. Chase bol presne, taký skvelý ako aj v pravej časti, jednoducho hrdina, ktorého som si zamilovala. A Hailee?... V prvej časti som bola z Hailee zmätená, najmä z jej zmýšľania a správania, ale v Prudkom Vzlete som ju vedela viac pochopiť a vcítiť sa do nej. Určite to bude aj tým, že si Hailee prešla určitým vývojom a pracovala na sebe. Jednoznačne Hailee si ma získala až v tejto časti a musím povedať, že musela podniknúť veľmi ťažké rozhodnutia vo svojom živote.

Veľmi sa mi páčila romantická linka, síce bola pomalšia, ale v tomto príbehu mi to úplne vyhovovalo a pekne mi to do celého príbehu zapasovalo. Jednoznačne budete im obom držať palce, aby našli svoje šťastie.

Prudký Vzlet je príbeh nielen o prekonávaní smútku, ale aj o odpustení, prekonaní samého seba, priateľstve, láske, porozumení a o odhodlaní niečo zmeniť.

Mňa si Prudký Vzlet získal viac ako Strmý Pád, až na tie zbytočné strany a opakovanie myšlienok.

_Bára_
17.05.2021 5 z 5

Na druhý díl jsem se poměrně hodně těšila, protože mě zajímalo, jak se autorka popasuje s navázáním na konec prvního dílu. Měla jsem strach, že se vše vyřeší hned na stránce 23, což se vlastně i stalo, ale čím jste dál v ději, tím víc si uvědomujete závažnost hlavní myšlenky. Už to není jen to, že se chce Hailee sejít opět se svou sestrou. Je to o tom, že se bojí zemřít a bojí se, že na Katii navždy zapomene. Tohle byla neskutečně silná knížka a rozhodně předčila má očekávání. Doufám, že se v Čechách dočkáme dalších knížek od této autorky.

Lucyk01
10.05.2021 5 z 5

Na druhý díl jsem byla hodně zvědavá, jak tuto duologii Bianca ukončí. A já jsem spokojená.
Četla jsem poměrně dost negativních recenzí na tuto autorku a sérii, ale mě se to líbilo.
Rozumněla jsem všemu, co Hailee dělala a chápala jsem ji. Nebudu zde vypisovat postavy, které mi byly sympatické a které naopak, protože se tam objevovaly stejné postavy. Akorát víc se tam objevili rodiče Hailee a rodiče Chace a jeho bratr. Upřímně? Já bych dala facku rodičům Hailee. Byli opravdu na zabití. A pak i otec se strýcem Chase. To bylo taky něco. Při těchto částech jsem měla chuť po někom tu knihu hodit. Ale na druhou stranu jsem byla ráda, když Hailee a Chase se postavili svým rodičům ohledně toho, co chtějí. Přestože začátek byl smutný, tak konec dopadl výborně.
Kniha se četla snadno a rychle. Sednul mi i styl psaní a jsem zvědavá, co dalšího autorka vydala a co ještě napíše. Obálka je nádherná a ten název knihy přesně vystihuje knihu a obsah. U téhle knihy jsem několikrát měla slzy na krajíčku, opravdu smutné téma a děj. Na knihu budu ještě dlouho vzpomínat a určitě za nějakou dobu si dám rereading.
Za mě knihu vřele doporučuji. A nic jiného mi nezbývá než dát plný počet hvězd ⭐️

ivetapl
05.05.2021 3 z 5

Když jsem dočetla Strmý pád, mé hodnocení znělo nějak - příběh skvělý, ale autorka popisovala zbytečně zdlouhavě některé věci, ale kniha se četla sama
Tady jsem bojovala s první třetinou, která mě úplně nebavila. Pak jsem nemohla přestat číst.
Rodiče Hailee mě šíleně štvali. Jako nevšímát si druhé dcery, nechat ji odjet a pak se ještě tvářit, že za to může ona...silné sousto
Chase byl opět skvělý. Jsem ráda, že se postavil tátovi
Je tu spousta závažných témat - deprese, pokus o sebevraždu, vyrovnání se se smrtí.Nakonci knihy jsou tel. Kontakty, kdyby se člověk cítil sám, v depresi a pod. Určitě je škoda, že nepřidali kontakty pro ČR a SR

Anna 13
24.04.2021 5 z 5

Vymklo se to kontrole...
Tyhle knihy nejsou jen mou láskou na první pohled.
Oni jsou mým domovem.

"Kdo jednou podlehne šarmu Fairwoodu a jeho obyvatel, pořád se sem musí vracet."
Je to jako závislost. Jednou Fairwood navštívíte a víte, že ho nedokážete opustit. Už nikdy.
Mám ho v srdci a ke knihám se hodlám často vracet. Minimálně každé léto.

Jednou políbíte Chase Whittakera a je s vámi konec. Zatočí se s vámi svět a tato knižní série předběhne vaše předchozí favority a usadí se na vrcholu vašeho osobního žebříčku.

Já nevím, jak bych popsala ty barvy...
Nevím, jak bych představila obětavého Chase a nesmírně oslňující Hailee. Ti dva tvoří neuvěřitelně emotivní a něžný příběh. Jsou duší té knihy. Jsou stejně důležití jako samotné městečko...

V příběhu těchto knih spatřuji na každé stránce naději.
Kouzlo. Je to jako kouzlo je prožít. A obrovský dar. Cítím vděk - za zrod těchto románů.
Obalily mé srdce. Vynesly mou hlavu vysoko do oblak.

Vyfantazírování Hailee a Chase, samotného Fairwoodu bylo tak krásné, že se z něho nechci vzpamatovat.

S nekonečnou láskou knihu odkládám... s představou a přáním, že Bianca Iosivoni sedí právě u stolu a kouzlí další svět, ve kterém se budu moci ztratit.

Knihodrak
19.04.2021 5 z 5

Sice jsem při tomto dílu brečela snad každým deset stránek. Je to nádherné pokračování a nádherná kniha️. Navíc autorka má i skvělý hudební vkus. Ale hlavně je příběh Hailee i Chase inspirativní a jak už jsem psala - je krásný️️️️️

JanuldaN
18.04.2021 3 z 5

Přestože mne první díl moc nezaujal, byla jsem zvědavá, jak bude příběh Hailee a Chase pokračovat.
Ačkoliv se v tomto díle, na rozdíl od minulého, objevuje řada závažných témat - vyrovnání se se smrtí, deprese, sebevražda apod., ani tentokrát na mne paní spisovatelka nijak zvlášť nezapůsobila. Stále se jedná o jednoduchou romanci, jejíž děj plyne opravdu velmi pomalu. Obzvláště tento díl je protkán řadou dlouhých vnitřních monologů postav - obviňování, pochybnosti, smutek po zesnulých - bohužel se tyto myšlenky často opakují. Skoro každých pět stran nám postava sděluje stále to stejné, jako kolovrátek. To se potom začnete jednoduše nudit. Kniha trochu nabírá dech a spád kolem strany 200, za mne už je však pozdě.
Shrnuto - tentokrát se jedná o příběh bez větších dějových zvratů plný myšlenkových pochodů. Chápu, co chtěla autorka sdělit, ale nevím, zda se jí to povedlo...

Ellinek
17.04.2021 4 z 5

Na druhý díl jsem se těšila, protože první jsem si zamilovala, ale...neměla jsem z toho nakonec takovou radost. :D

Příběh to byl krásný, ale zpočátku (asi tak nějakých 150 stran) jsem tomu nemohla přijít úplně na chuť, bylo to samé uvažování, přemýšlení, shrnování faktů, dumání nad situací...a když jsem viděla nadpis o čtyři týdny později, myslela jsem, že mě trefí. :D Ale nakonec mě to právě od této části začalo zase bavit. Všichni potřebovali vyřešit spoustu vlastních problémů, nejen Hailee a Chase. Autorka uvěřitelně a skvěle popsala skrze postavu Hailee, jak těžké a bolestivé je vyrovnávání se se ztrátou blízkého člověka. Jde vidět, že je to její niterné téma, ať už má jakoukoliv zkušenost. Konec byl krásný, očekáváný, ale to mi nevadilo, protože člověk trochu té naděje potřebuje. :) Naopak jsem byla ráda, že autorka jako mávnutím kouzelného proutku nevyřešila úplně všechno, ne všechno dopadlo skvěle, ale postavy k tomu měly nakročeno, pokud se budou dál snažit a podporovat se. :) A to je skvělé a přidává to příběhu na uvěřitelnosti, protože ne všechno se vždycky vyřeší. Něco třeba nevyjde, něco je stále ještě v procesu...a tak to má být.

Chyběl mi letní Fairwood, ale jak bylo psáno v knize: vzpomínka na léto prožité ve Fairwoodu se stává součástí mé minulosti. Teď je čas zase na něco nového. :)

Bianca Iosivoni
německá, 1986