Prudký vzlet

Prudký vzlet https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473470/bmid_prudky-vzlet-2MX-473470.jpeg 4 260 260

Hailee a Chase série

< 2. díl

UPŘÍMNÝ A CITLIVÝ PŘÍBĚH HAILEE A CHASEHO POKRAČUJE | V předešlé knize této řady Hailee, ta klidnější z dvojčat, která se doposud schovávala před světem ve svém pokoji mezi knížkami, vyrazila na dobrodružnou cestu napříč Amerikou. Postavila se mnohým výzvám, splnila si tajné sny a zamilovala se do šarmantního mladíka jménem Chase. Pokračování příběhu ale odhalí, že Hailee měla tajemství, o kterém on neměl ani tušení. Že láska ani naděje nebyly součástí jejího plánu. Už od prvního okamžiku věděla, že o něj přijde, protože na konci léta se její temný osud naplní. Přesto si Chase s každým úsměvem, dotykem a společným zážitkem získává její srdce a stojí při ní i poté, když je její tajemství odhaleno a Hailee se musí poprat se životem. Mají ale šanci? Nebo si musí přiznat, že ani láska někdy nestačí?... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Red

Flying High , 2019

Olikola
01.11.2021 4 z 5

Ani pokračování příběhu nezklamalo. Sice už nebylo tak napínavé jako první díl, ale moc se mi líbilo rozvedení příběhů a životů všech postav. K tomuhle příběhu se určitě ještě jednou vrátím. :)

katallinka
29.10.2021 4 z 5

Druhý díl mě bavil o něco více než první. Příběh byl uvěřitelnější a postavy sympatičtější. Nicméně celkově byl druhý díl dost zbytečný. To co se tady stalo, mohlo byt v pár kapitolách už tak zbytečně dlouhého prvního dílu. Kniha byla po celou dobu poměrně smutná a ne úplně ideální k podzimní depresi. Celkově tedy hodnotím 3,5 *.

rampapa
28.10.2021 5 z 5

Na druhý díl jsem byla hodně zvědavá a jsem jím nadšená. Mnohem lepší než první díl. Knížka se mi moc líbila a velmi jí doporučuji.

pogmanka
17.10.2021 5 z 5

Musím říct, že jsem se na druhý díl hrozně těšila a byla zvědavá. Zároveň jsem si však nebyla jistá, jestli to vážně bude stačit na celou knihu, aby mě to udrželo. Ale po přečtení můžu s klidným svědomím říct, že druhý díl byl snad ještě lepší než první. Líbilo se mi, že nešlo primárně o jejich vztah, i když byl samozřejmě důležitý, ale že se tam ukazovalo, jak se s tím vším Hailee srovnává a snaží se přijít na to, co v životě dělat. I jaký vztah má s rodiči a jak to všechno dát zase dohromady. Za mě velice povedené a tahle série ve mě bude ještě dlouho doznívat. Krásný ale zároveň smutný příběh, který je však napsán opravdu skvěle. Určitě se k ní časem zase vrátím.

FejKýý
13.10.2021 4 z 5

Kde začít.. Rozhodně za mě tahle kniha byla velice smutná a tímpádem měla úplně jiný vibes než ta první. Každopádně i když méně, se mi ale i tak velice líbila. Bianca to prostě se mnou umí a předá na mě ty emoce z té knihy. Navíc téma z knihy je mě velice blízké a při scéně s bouřkou jsem se našla. Určitě obě knihy mohu doporučit. Biancu jako spisovatelku miluji a určitě chci číst další její knihy. Jen s Hailee a Chasem a s lidmi z Fairwoodu se mě loučí velice těžko. Ještě chci pochválit playlisty. Mám z nich pár písní, které poslouchám teď často. 3,5*.

Lovana
08.10.2021 3 z 5

Ze druhého dílu jsem měla po všech názorech, které jsem na něj slyšela trošku obavy a bohužel se ukázalo, že oprávněné.
První díl končil velmi dramaticky a začátek druhého dílu jel na stejné notě, bohužel jen pár stránek a pak se v podstatě děj zastavil a přes 200 stránek se víceméně řešily jen pocity a myšlenky a nic jiného... Až teprve poslední cca 110 - 120 stránek už bylo i více děje a závěr knihy se mi líbil, ale bohužel cca třetiny knihy celé hodnocení nedělá...
Kniha mě párkrát rozesmála a hodněkrát i dojala až rozplakala, ale cca dvě třetiny knihy byly opravdu velká depka...
Líbilo se mi Trigger warning, ale úplně si nejsem jistá tím umístěním na poslední stránce...

Hodnocení 3,25*/5*

terryaknihy
04.10.2021 2 z 5

Už Strmý pád za mě byl příběhově jako lepší průměr, ale mrzí mě, že Prudký vzlet mě zklamal. První dvě třetiny knihy se točily kolem Hailee a jejích dokola se opakujících myšlenek. Ty dvě třetiny byly hodně opakující se a dlouho se vlekly. Ovšem poslední třetina mi přišla jak kdyby se autorka lépe vyspala a řekla si, tak pojďme z toho udělat tu romantickou knihu a dáme tam nějaké prvky. Jen díky té poslední třetině (kterou bych samostatně hodnotila hodně vysoko) jsem nakonec dala 2,5 hvězdy.
I když kniha zpracovává velmi těžké téma, vadilo mi, že to nemělo určitou šťávu :(.. Přesto se tomu nedala upřít velká a rychlá čtivost a milé vedlejší postavy.

Sarah11
25.09.2021 3 z 5

Druhý díl je hodně o pocitech, opravdového děje je tu pomálu, a i když dle mého názoru dobře a uvěřitelně popisuje depresi a vyrovnávání se se ztrátou blízkého člověka, tak nějak se to točilo pořád v kruzích a myšlenky se stále opakovaly, až jsem měla někdy pocit, jestli už jsem to samé jednou nečetla.
Nevím, jestli jsem si to jen špatně nepřečetla, ale také mám pocit, že autorka několikrát změnila věk Hailee. V první knize na začátku zmiňovala, že je jí 24, potom 22 a v druhém dílu najednou 21?
Trošku mě štval klasický postoj hlavní hrdinky "nejsem pro tebe dost dobrá", protože, SAKRA, však ti několikrát vysvětlil, že chce TEBE (!!!), ale jinak opět chválím popis vztahu, který byl vyspělý a hlavní hrdinové na sebe nežárlili kvůli nesmyslům. Chase je zlatíčko.
Je to zkrátka taková oddechovka, která brnká na vážnější notu, ale asi vám dlouho v hlavě nezůstane.
K čemu mám opět výtky, stejně jako u přechozího dílu, je překlad. Z Charlotte se najednou stala Charlotta, některé věty mi přišly kostrbaté a některá slova dost zvláštní. Chválím za trigger warnings, ale nejsem si jistá, jestli mají na poslední stránce smysl.

happy19
18.09.2021 4 z 5

Chase...jo!
Chci polibek v dešti...
Hailee drž se... (ho,-)

„Najít krásu ve smutku, naději ve ztrátě a důstojnost v prohře – v tom je skutečné umění života.“

NikolaSkop
15.09.2021 3 z 5

První díl mě velmi upoutal, bohuzel pokracovani me zklamalo.

anndrra
13.09.2021 4 z 5

Takhle, jednička se mi líbila o maličko víc, protože tady se Hailee možná až příliš často a slouho pitvala pořád dokola v tom samém. Její matka mě pak vytáčela doslova k nepříčetnosti, ovšem Chase...ach Chase, ten byl jako vždycky skvělej.

Karola050716
12.09.2021 2 z 5

panebože, to bylo tak strašně ukecané...první díl končí dramaticky a druhý na něj bezprostředně navazuje a jasně, řeší vážná témata, ale to nekonečné seberozebírání, tak typické pro hlavní postavu, člověku prostě začne lézt na nervy...a zvláště postrádá smysl, když se vlastně nakonec všechno jako mávnutím proutku vyřeší...už nikdy víc.

Laf
07.08.2021 5 z 5

Pokud hledáte nenáročné oddychové čtivo, tak tuto knihu vynechte a hledejte dál. Tato kniha je tak nabitá emocemi od začátku do konce, že si nestačíte ani odfrknout. Čte se to velmi dobře a děj plynule ubíhá. Pokračování je pěkně zpracované a vede člověka i k zamyšlení. Celá série stojí za to. Doporučuji :)

TheMelorry
05.08.2021 3 z 5

Upřímně jsem čekala více. První díl se mi i přes určité mouchy líbil a svým otevřeným koncem přímo vybízel k pokračování. Bohužel od začátku tohohle dílu jsem měla problém se začíst a hlavním postávam jsem jejich trápení a problémy tak nějak nevěřila. Až poslední třetina mě vtáhla, zaujala (a přesvědčila k přidání třetí hvězdičky).
Nevím, jestli jsem knihu četla v nesprávnou dobu, nebo jsem do ní šla s příliš vysokými očekáváním... každopádně mi nedala to, co jsem čekala.

krevetka79
23.07.2021 5 z 5

Druhý díl se mi četl hůře, ale ne proto, že by byl příběh nudný, ale protože bylo téma smutné až depresivní ....

Gabi_M
20.07.2021 3 z 5

První díl se mi velice líbil, toto pokračování zas tak dobré nebylo. Docetla jsem ho, protože jsem chtěla vědět, jak cesty Chase a Hailee dopadnou. Vadilo mi omílání stále stejných myšlenek v každé kapitole a prostředek knihy byl nezáživný.

MilackovaN
15.07.2021 5 z 5

Za mě hezké zakončení příběhu o Hailee a Chaseovi. Je pravdou, že se tam nic moc neděje, ale myslím, že lidem, kteří se vyrovnávají s něčím podobným, co prožila Hailee, by tento díl mohl svým způsobem pomoci.

lihate
10.07.2021 5 z 5

"Jak je možné být tak šťastná i tak nekonečně smutná zároveň?"

Tak tohle byla tedy síla. Chvílemi mě až psychicky bolelo číst dál a prožívat Haileena rozhodnutí. Rozhodně je to silný příběh plný pocitů, emocí a celkově nahlédnutí do nejedné pochroumané duše. Příběh se mi vážně líbil, i když jsem z něho byla pár dní nesvá a několikrát u knihy brečela. Neuvěřitelně silná mi přijde postava Chase, kolik on toho dokáže a pro kolik lidí je tím pevným bodem v životě...
Nesnášela jsem Haileeny rodiče i přesto, že jsem je chápala a rozuměla jim. Stejně tak Chasovo. Jakto, že jsou si rodiče vždy tolik jistí, co je pro jejich děti tolik důležitý a jak se mají chovat a vypadat?
Očividně víte, že někam patříte, když tam vždy dostanete svůj jako obvykle nápoj. A že k někomu patříte, když víte, jakou marmeládu má nejradši.
Někdy nám může pohled na život změnit i maličkost. Může se stát, že se úhel pohledu trochu změní, a přesně to mi udělala tahle kniha. "Vděk za to, že smím zažít podzim..."

"Je tak snadné zlobit se na druhé, obviňovat je, hádat se s nimi. Jenže člověk nikdy nepomyslí na to, že by to mohlo být naposledy. Poslední slova. Poslední pohled. Poslední objetí."

"Lidé prostě dělají chyby a možná ani nejde o to, všechno prominout a zapomenout, ale naučit se mít je rád i s těmi chybami."

"Můžeš si přát úplně všechno. To je na přáních to krásné. A na padajících hvězdách."

ElikaS
02.07.2021 5 z 5

Tahle knížka, resp. celá série (těžko oddělit jednu od druhé, když jsou vzájemné provázané a jedná se o jeden příběh, i když první díl byl o maličko lepší), mi neskutečně sedla a zamilovala jsem si jí. Nebo se mi prostě zrovna trefila do nálady. Ona to není úplně čistokrevná romantika, ta spíš stojí v pozadí a dokresluje příběh, který řeší velmi závažná témata a moc hezky je podává.
Hailee a Chase mě moc bavili, jediné co mi trošku chybělo byl propracovanější epilog, který by nám ukázal vzdálenější budoucnost páru.

Verunka926
23.06.2021 4 z 5

Vím, že moc lidí nemá na tuto duologii pozitivní názor, nicméně mně sedla do nálady a opravdu se mi líbila. První díl byl tedy o něco lepší, to přiznávám, ale i zde jsem našla nějaké hezké myšlenky.

Bianca Iosivoni
německá, 1986