Prsatý muž a zloděj příběhů

Prsatý muž a zloděj příběhů
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528290/bmid_prsaty-muz-a-zlodej-pribehu-657c3a178fab2.jpg 4 720 720

Prsatý muž série

Šamani, rituální obřady, láska, smrt a ďábel v napínavém příběhu reportéra, který se vydává k primitivnímu kmeni do džungle. Po návratu domů zjišťuje, že se nevrátil sám... Kniha o tom, že zázrak můžeme potkat kdekoliv. V celonárodní anketě BBC a ČT Kniha mého srdce byl tento román českými čtenáři nominován mezi jejich 100 Nejoblíbenějších knih světa. Nejúspěšnější debut českého romanopisce za posledních 20 let. Prodáno již 92 tisíc výtisků. 14. vydání.... celý text

Pigface
08.04.2017 3 z 5

Vzal jsi Formánka za špatnej konec, sdělil mi kamarád, když jsem si mu postěžoval, že se v tom ztrácím. A takový je můj dojem i po dočtení. Takový patchwork se jen tak nevidí, ehm nečte. S tím rozdílem, že patchwork je prvoplánově umění ze zbytků a u Prsatého muže si tím nejsem úplně jistý. U mně to bylo čtení ve znamení odchodů a vracení se. Pokaždé jsem se vrátil, protože mi nedalo, abych nevěděl, jak vlastně nakonec postavy dopadnou. A pořád se nemohu zbavit dojmu, že dílo je plné vláken, ale dohromady ani ten patchwork nedají. Ale abych jen nehaněl, kniha není úplně zlá, své jsem si tam našel a myslím si, že asijské vlákno by vydalo na samostatnou knihu. Jenže to už by asi nebyl Formánek. Tak jen doufám, že z příštího setkání s autorem budu mít pocit lepší

StihOMam
14.03.2017 3 z 5

Cestování mám nejraději na vlastní kůži, ale hodnocení této knihy mě svedlo ke čtení. Několik myšlenek se mi velice líbilo. Některé postavy byly zajímavě vykreslené, prostředí občas i okouzlující. Závěr byl pro mne nejpříjemnější zážitek. Nicméně pořád ve mně zůstává jisté ALE, které mě zejména v první půli knihy rušilo. Určitě i ve mně vzbudila kniha dobrý dojem, bohužel ne tak silný, aby si zasloužila být mezi top knihami, ke kterým je potřeba se ještě někdy vrátit.

HanWali
22.01.2017 4 z 5

dostala jsem jí od syna, zajímavá kniha jak pro oko tak pro ducha, sem tam vtipná a k zamyšlení. Líbila se mi.

Alaglesia
07.12.2016 5 z 5

Na tuhle knihu jsem náhodou narazila, když jsem tápala knihovnou a hledala něco na vypůjčení. Zaujala mě obálka a ilustrace knihy a nelituji, že jsem si ji vybrala. Formánek má osobitý vypravěčský styl, který v Čechách nemá obdoby. jeho vyprávění není nudné a náměty nutí k zamyšlení. Určitě si přečtu i další knihy od tohoto autora.

New-radus
12.11.2016 2 z 5

Několikrát jsem to vzdala, že to prostě nemá cenu číst. Nakonec jsem ale závěr knihy dobyla. Musím říct, že až po samotném dočtení opravdu zůstala ta pachuť a "vůně vonné tyčinky".
Kdybych hodnocení psala o nedočtené knize, bylo by v tom smyslu, že nestojí za moc. Příběh je příliš spletitý, přeskakuje se z kanceláře magazínu do pralesa, od reality k příběhům rozepsané knihy Davida Zajíce...
Ale celkový dojem po dočtení poslední stránky vlastně není tak tragický. Soudím, že k tomuto druhu literatury prostě budu muset ještě dospět.
Uf. Jdu na něco méně duchaplného, aby si můj duch odpočinul po všech těch strastech Davida Zajíce.

Sparkling
29.10.2016 2 z 5

Některé pasáže byly lepší, ale jako celek na mě kniha působí jako namyšlený pokus amatérského spisovatele, který si o sobě moc myslí. Asi nejpřesnější popis knihy by podle mě byl "nevyzrálá". Taky jsem cítila - jak už tu někdo zmínil - autorovu snahu do knihy vměstnat co nejvíc témat, postav, míst a tak dále, stejně jako snahu šokovat a pokusy o uměle a prvoplánově vytvořené napětí a očekávání dalšího děje (vždycky mi přišlo laciné, když spisovatelé text knihy prokládali větami typu "To ještě nevěděl, co ho čeká." nebo "V tu chvíli se mu ani nesnilo o tom, jakému nebezpečí bude brzy vystaven." Uh.) Často se v knize také objevuje na mě přehnaný patos v popisech pocitu štěstí hlavní postavy.

mauglie
23.10.2016 3 z 5

Jako ne že by se mi to nelíbilo...četlo se to docela dobře, rychle, některý pasáže byly naprosto dokonalý (třeba tu, jak píše úvodník v kapitole Karel Štěstí- tu dvojstránku sem si musela přečíst hned dvakrát a celej den jsem myslela na malinký šťastný okamžiky a smyslný detaily mýho všedního života). Jenom toho bylo na mě trochu moc na jednu knížku- problémy v rodině, dluhy, cestopis, Bůh, Ďábel, dobro, zlo, štěstí, aids, historie rodiny, dějiny země, šamani, sex, láska, smrt...ufff! Ale styl psaní mi vyhovuje, určitě zkusím jinou knihu.

laepus
14.10.2016 4 z 5

Málokterá knížka mě tak vtáhla do sebe a naprosto uchvátila jako tahle. Sám nevím, jestli se mi víc líbily pralesní nebo české scény. Je poznat, že je to autorova prvotina, ten těžkopádný styl a snaha o rozmanitost někdy působí trochu křečovitě a násilně, ale to je jen jediná chybička.

antuka
03.10.2016 2 z 5

Pro mě promarněný potenciál. Zase. Bylo tam toho prostě moc, aby se autor dostal dál, než na povrch - a to se snažil, ostatně zapojil i Ďábla a Boha. Nevzniklo ale nic transcendentálního, ani mystického, nebo objevného. Nevzniklo bohužel ani nic napínavého a to je tam děje na několik knih.

XenaTaurus
19.09.2016 5 z 5

Velmi zvláštní kniha...ale v dobrém slova smyslu. I když mně první třetina přišla slabá a nicneříkající, tak druhá to bohatě vynahradila a zbývající třetí byla plná různých emocí. Ještě jsem snad u žádné knihy neprožila střídání tolika emocí. Čekala jsem cestopis, který bude plný zvláštních, kuriózních a napínavých zážitků, ale tato kniha je více než jen cestopis. Vřele doporučuji.
Mimochodem vydání časopisu Koktejl mám i s CD Oči duchů doma, ale nikdy jsem si CD z pověrčivosti neposlechla, protože po jeho poslechu už bude vše navždy jinak...kdo ví? :)

Fafyna
23.07.2016 3 z 5

Vyposlechnuto s úžasným hlasem FIlipa Švarce po cestě na dovolenou a z ní. Formánek je skutečně mistr vypravěč, avšak horší už je to s návazností a malými detaily, které nejsou v knize dovysvětleny. Skoro by to chtělo knihu znovu otevřít a tak nějak "domyslet" ten konec. Po prvním setkání (musím přiznat, že jsem několikrát v autě během poslechu usnula, takže si nechávám prostor pro druhé čtení) dávám 3* a věřím, že se na tu čtvrtou Prsatý muž časem dostane.

Suzynka29
04.06.2016 5 z 5

Skvělá tajemná kniha, kterou jsem četla jedním dechem a opravdu mě nadchla. Často na ni myslím, asi si ji zase budu muset přečíst. Můžu doporučit všem.

DitaS
26.04.2016 4 z 5

Prsatý muž je kniha, ve které zapomenete, kde je nahoře, kde dole. Zda to, co nás vede je dobro, nebo si s naším životem pohrává vítr osudu, který se šklebí, jak stará baba. Kniha na hraně .. šílenství, magie, strhujícího vyprávění.

creassy
16.04.2016 3 z 5

Knížka má pěknou myšlenku, nádhernou obálku i ilustrace, nicméně já jsem se s touto knížkou docela prala. Vůbec jsem se nemohla pořádně začíst. Jednu stránku jsem četla i 3x protože mi pořád ubíhaly myšlenky jinam. Neměla jsem problém knížku odložit a několik dní se k ní nevrátit. To už se mi dávno nestalo. Až poslední třetinu knížky jsem přečetla rychleji. Prostě mi tento styl psaní nesedl, pro mě to bylo napsané nudně. Škoda.

alef
18.02.2016 5 z 5

K příběhům pana Formánka jsem se dostala náhodou, na doporučení mé kamarádky a v době, kdy tahle jeho prvotina čerstvě vyšla a pan Formánek ještě nebyl příliš známý. Hned od prvních řádků jsem věděla, ... že tohle mi sedí :-).

David Zajíc je pro autora příležitost, jak se vypsat ze svých vlastních zkušeností, trápení, pocitů, přání (popisuje běžný život s jeho trablemi - s podnikáním, rodinou, ... popisuje příběh rozpadu jednoho života) ... tak David Zajíc prostě prožívá obyčejný život českého muže se všemi jeho plusy i mínusy. A pak se ocitneme na Siberutu ... v exotickém prostředí .. kde si autor spolu s hlavním hrdinou prožije svůj "existenciální boj" sám se sebou.

Pan Formánek se od té doby stal mým oblíbeným autorem, přečetla jsem už několik jeho knih a můžu jen doporučit :-).

Ajáčtu
03.01.2016

Nikdy jsem nebyla více zklamaná než z této knihy.

Zdeňula
31.12.2015 3 z 5

Kniha mě moc nezaujala, nemohla jsem se do ni začíst....jen konec byl překvapivě hezký.
Jinak styl autorova psaní se mi líbí....zkusím jinou knihu.

bejan
27.09.2015 5 z 5

Nemohl jsem uvěřit, že lze napsat takový literární debut. Kniha pohltila, autorův styl zaujal, některé pasáže z knihy dodnes uchovány v hlavě. Co víc od chtít, že?

petra5320
29.06.2015

knihu jsem četla 3x a ne naposled.

LenysekC
26.05.2015 3 z 5