Proti proudu

Proti proudu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426506/bmid_proti-proudu-6E4-426506.jpg 4 279 103

Gwen Proctorová vyhrála bitvu a vytrhla své děti ze spárů bývalého manžela, sériového vraha Melvina Royala, a party jeho psychopatických kompliců. Ale válka ještě neskončila. Ne když Melvin utekl z vězení. A Gwen dostala mrazivou zprávu… Z jejího útočiště u jezera Stillhouse se stala past. Gwen svěří svoje děti po zuby ozbrojenému sousedovi a s pomocí Sama Cadea, bratra jedné z Melvinových obětí, vyráží na lov. Ale to, proti čemu jde, je horší než cokoli, čeho se bála v nejhorších snech – důmyslná a krutá hra s jediným cílem: zničit ji. Gwen se přibližuje ke své kořisti, opřít se může jenom o svůj vztek a touhu po pomstě. A jedno je jasné. Jeden z nich zemře.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

Killman Creek , 2017

ManitraM
19.02.2020 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce a snad ještě lepší než první díl. Přečteno jedním dechem.

Mandlevest
15.02.2020 5 z 5

Mezi přečtením prvního a druhého dílu této série jsem si dala pouze minimální pauzičku , a tak jsem se trošku bála, jak se bude příběh dál odvíjet, aby nebyl hodně podobný první knize a tím pádem neměl, pro mě, již takové napětí a adrenalin. Nebylo třeba se bát. Výborné, napínavé čtení, které z kvalit prvního dílu vůbec nic neztratilo. Jak již zde bylo napsáno, určitě doporučuji začít prvním dílem, tak si ten druhý vychutnáte opravdu na maximum.

Ráčkajda
12.02.2020 5 z 5

Tak to byla paráda, jak první tak druhý díl, jsem nadšená a dávám 5 hvězdiček.

Arwen777
11.02.2020 4 z 5

Skvělé pokračování, žádná nuda ani snížení laťky, nemusíte se bát zhoršení kvality, se kterým se často setkáváme u vícedílných sérií.
Ze začátku mě rozčilovalo střídání pohledů, ale zvykla jsem si a musím říct, že tím autorka dokázala slušně gradovat napětí. Kapitoly často končí v nejnapínavější chvíli a to Vás nenechá knihu odložit. Hlavní hrdince budete fandit a užijete si tuhle napínavou jízdu až do konce.
Doporučuji, skvělá relaxace.

akšuram37
03.02.2020 5 z 5

Tak toto bylo něco! Mnohem napínavější než první díl! Začtete se opět hned! A jak už tu někdo psal, vyprávění z různých pohledů (Gwen, Sam, Connor, Lanny) tak to je tedy mazec! Autorka tím dokázala vcítit se do každého zvlášť a musím říct, že se jí to povedlo excelentně! Nemohla jsem přestat číst. A to, co tam na Gwen čeká, je mnohem, mnohem horší než to, co bylo v prvním díle! Musím pochválit perfektně propracovaný děj! Za mě opět naprostá spokojenost! A už teď se těším na další díl!

Lena081
22.01.2020 3 z 5

První knihu od autorky Na dně jsem si koupila ze zvědavosti,příběh mě bavil a otevřený konec mě navnadil na další díl.Nečekaný zážitek..kniha se čte skoro sama,stupňující děj a boj Gwen o děti je skvěle napsaný.Tleskám???? a těším se na další knihu.

martin3554
21.01.2020 4 z 5

Ještě napínavější než první díl.

alnahu
14.01.2020 4 z 5

Povedený thriller od kterého se nemůžete odtrhnout.Kniha volně navazuje na první díl Na dně,v tomto díle se rozpoutá boj kdo z koho, v níž může přežít pouze jeden.

berila
10.01.2020 5 z 5

Tak tohle byla opravdu síla. Velký nápor na mou psychiku a snad se mi ještě nikdy nestalo, že bych u thrilleru brečela jak želva. Nešlo se od příběhu odtrhnout. Opravdu moc a moc povedený thriller, všem vřele doporučuji - ale je třeba začít prvním dílem, krásně vše navazuje.

Prateri
05.01.2020 5 z 5

Paní spisovatelka umí, umí vyprávět, umí držet v napětí a jde jí to stále lépe. Kdo jste ještě nečetl, tak se do toho dejte, ale začněte dílem prvním Na dně, protože tam náhoda spustí lavinu, která změní osud jedné rodiny přímo v peklo. Milovníci thrillerů, do toho!

biki
31.12.2019 5 z 5

Málokdy se stane, aby druhý díl vynikajícího thrilleru byl ještě lepší oproti prvnímu, ale v tomto případě se to autorce podařilo skutečně na výbornou. Napínavý a nervy drásající děj nenechá chvíli odpočinout čtenáři ani žádné z postav příběhu. Pokud jsem se domnívala, že se situace kolem Gwen v prvním dílu vyjasnila, byla jsem záhy vyvedena z omylu. Jak křehkou komoditou je důvěra, a to i ve vztahu k těm nejbližším, pokud ji dokáže narušit dobře zkonstruovaný klam? Dnešní technologie a sociální sítě dokáží dokonale zdiskreditovat kohokoliv a možnost obrany je jen velmi, velmi sporná. V knize mě asi nejvíc dostaly kapitoly vyprávěné z pohledu Lanny a Connora - jejich pohled na otce z doby, kdy ještě nikdo netušil, o jakou zrůdu se jedná. Jak bojují sami se sebou, s jak naprostou bezcitností s nimi otec i na dálku dokáže manipulovat ... tohle autorka dokázala zpodobnit opravdu mistrovsky. Také závěr knihy je strhující. A i když je padouch po zásluze potrestán, všichni zúčastnění si odnesou řádné šrámy na duši. Prostě, jeden z nejlepších thrillerů, které jsem kdy četla.

Květ
29.12.2019 5 z 5

Tady oproti prvnímu dílu Na dně autorka řádně přitlačila na pilu. Nervy drásající, napínavé, místy opravdu drsné a ostré jako břitva. Adrenalin po celou dobu čtení zaručen. Super!

veveronka
27.12.2019 4 z 5

Lepsi nez prvni dil.Konec byl napinavy a podle epilogu by uz dalsi dil s temito postavami nemel byt

Martiiiik
03.12.2019 5 z 5

Tak tohle bylo zase jednou něco.. :-) Strhující děj, kde napětí navyšuje střídání postav, z jejíchž pohledů je děj vyprávěn.. takže máme dokonalý vhled do toho, co tyto postavy zrovna prožívají.. čtenář je neustále napínán, protože vždy, když to už už vypadá, že se něco dozví, kapitola skončí, postava se změní a vy prostě nemůžete přestat :-) a jediná věc, která vás pustí na jídlo, je ta, že na jaře vychází další kniha, takže Gwen nemůže umřít :-D

Šánka
22.11.2019 5 z 5

Vynikající thriller, první půlka napínavá, druhá adrenalinová, závěr infarktový :-).
První díl byl senzační, nevěřila bych, že ho pokračování překoná, ale podle mě pokračování posunulo laťku ještě výš. Je to drsná kniha, výborně napsaná a velmi těžko odložitelná.
Za mě naprostá spokojenost a doporučení !!!

Hella
19.11.2019 5 z 5

Ještě o něco lepší než první díl. Pěkně jsem si literárně "pošmákla".

Maru.Maruska
17.11.2019 5 z 5

Proti proudu je jedna velká jízda a věřte, že autorka vám nenechá ani chvilku na to, abyste si mohli vydechnout. Role se začínají měnit a vy budete jen zběsile otáčet stránky, abyste co nejdříve byli na té poslední a dozvěděli se, jak to tentokrát dopadne. Mně osobně navíc moc baví charaktery postav. Melvin jako zločinec schopný všeho, Gwen jako chudinka, která musí utíkat. Jenže Gwen není jenom chudinka, je to také velmi silná žena. Věřte, že právě ona si vás dokáže získat a budete ji po celou dobu vyprávění fandit, aby svému exmanželovi konečně dala co proto!

Ivuska.09
16.11.2019 4 z 5

Musím souhlasit s tím, že Na dně i Proti proudu stojí za přečtení. Skvěle vymyšlené a velmi dobře napsané. A konečně se dozvíte, kdo bitvu mezi manželi vyhraje.

PetraVlckova
15.11.2019 5 z 5

Jednim slovem wow. Uzasne.

Pípasek
13.11.2019 5 z 5

Byznys především. Zda je spojen se sadismem a krutostí , to je již pro sadisty nepodstatné. I když terčem je i vlastní manželka. Pro milovníky drsného a přitom napínavého žánru je jak vyšité