Prostor pro duši

Prostor pro duši https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392432/bmid_prostor-pro-dusi-RkI-392432.jpg 4 252 76

Kdysi dávno, hodně dávno, kdy jsem ještě o životě netušila skoro nic a identifikovala jsem jenom stavy hluboké deprese a euforie, mě správným směrem nastartovala jedna útlá kniha. Otevřela mi oči, abych se mohla vydat na cestu. Autorka věřila na zázraky a já tehdy potřebovala šíleně moc věřit na zázraky! Dnes na zázraky ani náhody nevěřím. Jsem sarkastická a ironická, a v mé knize najdete i pár sprostých slov. Ale smysl mé knihy je stejný, jako té, která mi před lety zachránila život. Má pomoct těm, kteří to potřebují a hlavně chtějí. Má dát naději tam, kde už žádná není. Tato kniha je pro ženy, které opakují stejné chyby, hledají lásku a pochopení. Je pro dívky a dcery, které si připadají divné, ošklivé a nepochopené. Je pro rodiče, kteří nadevše milují své děti. Je pro muže, kteří chtějí pochopit své ženy. Je pro všechny. Protože je o životě. A život je prostor pro duši. Chvíli jsme nahoře, chvíli dole na dně. Všichni toužíme nalézt rovnováhu tam někde uprostřed. Mezi dnem a hladinou. Mezi smutkem a štěstím.... celý text

Literatura slovenská
Vydáno: , Vlastina Svátková

Prostor pro duši , 2018

jajinka013
10.10.2023 5 z 5

Kniha se ke mě dostala v ten pravý čas, ještě jsem v něm měla napsané věnování od autorky, které v tu dobu zahřálo u srdce. Kniha se mi líbila.

JancaMia
07.09.2023 3 z 5

Zpověď slovenské herečky. Čte se lehce , nicméně občas musíte číst mezi řádky (musíte mít svoje odžito). Půjčeno z knihovny.

Miriam
20.03.2023 3 z 5

Autorka popisuje svůj život, své pády, chyby, okamžiky štěstí, uvědomění a přijetí sama sebe. Zamyšlení se nad životem, svými chybami, doporučení pro čtenáře. Bylo to fajn, ale na její další knihu mě autorka nenalákala.
Ale věřím, že pokud někdo prožívá něco podobného jako autorka, tak kniha může být pro někoho inspirací a zároveň nápomocná.

Alma5
20.11.2022 2 z 5

Když už ležela v knihovně v poličce čerstvě vrácených knih, rozhodla jsem se zjistit, co může o duši sdělit mně neznámá herečka. Autorka sdílí své pocity a prožitky ze života, který díky jejímu založení jistě není snadný. (I když zároveň je zde i postupně zmíněna celá řada úspěchů - vysoké školy, maraton atd.)
Odjakživa se považuji za člověka se slabou psychikou, ale proti této paní jsem duševně naprosto vyrovnaná osoba. Věřím, že hodně žen má také tak "vášnivou" povahu, a pak zde můžou najít nějaké poučné moudro. Mne to jaksi minulo...

perpe2a
12.08.2022 5 z 5

Nádhera

Inugoya
07.06.2022 5 z 5

Kniha nejspíš osloví hlavně ty, kdo už mají něco odžito a na ledacos si přišli.
Ostatním může přijít příliš ezo nebo spíš jako soukromý deníček.

Já osobně se s ní v mnoha směrech dokážu identifikovat (ruku na srdce, kdo z nás si umí vymezit hranice zdravě, klidně nebo vůbec?), ale také je tam pár míst, s kterými se ztotožnit neumím (fakt jsme si to tady takhle vybrali? A jestli se tady máme jenom učit, tak k čemu nám to v důsledku vůbec je?) a hlubší odpovědi nebo vysvětlení jsem k nim nenašla.

V každém případě ale doporučuju každému, kdo má rád laskavou moudrost, je na cestě (sebe)poznání a občas na ní docela klopýtá. Jako my všichni. :-)

holkazaknihou
22.02.2022 5 z 5

To bylo tak krasne pravdivy a od srdce..

baji42
24.10.2021 3 z 5

Nechala jsem se přemluvit, ale tak, jak jsem předpokládala, tohle není literatura pro mě. Autorka si tu vylévá své rozhárané srdce a určitě si najde řadu sympatizantek mezi podobně smýšlejícími ženami.

mss
05.10.2021 4 z 5

Zpověď a krásný náhled na život se vším všudy. Člověk si zde najde jak to dobré, tak to těžké ze svého života. Pak je jen na něm, jak s těmito uvědoměními naloží.

IreneP
13.08.2021 3 z 5

Asi je to tím, že ačkoliv jsem podobného věku, nemám tolik odžito. Měla jsem pěkné dětství i dospívání, zatím jsem se nerozvedla a evidentně nejsem tolik citová, rozháraná a vášnivá. Proto některé věci z knížky nechápu. Prostor pro duši beru jako velice otevřenou soukromou výpověď jedné talentované, krásné ženy-matky-herečky-umělkyně. A jako takové se to čte rychle a s mnoha větami a prožitky nelze než souhlasit.

Ophelie
30.05.2021 4 z 5

Knihu lze přečíst za jeden večer, ale vzhledem k moudrostem a hlubokým pravdám doporučuji její dávkování. V knize se najde pár věcí a výroků, se kterými se tak úplně neztotožňuji, ale možná je to jenom tím, že jsem k nim ve svém životě ještě nedošla. Jinak knihu řadím mezi své oblíbené a ráda si ji znovu, po nějaké době, přečtu.

Little.deer
19.05.2021 2 z 5

Četla jsem knihu až teď po nějaké době, co vyšla a nejsem autorkou příliš nadšená...
Je trochu znát, že je mírně šmrncnutá ezoterikou a informacemi, které teď hodně lidí hltá nebo hltalo a mě to úplně nevyhovuje. Jak třeba vím, že si moje duše vybrala tenhle život nebo rodiče? Co když to byl prostě můj zadaný úkol a ne přímo konkrétní přání?

Annie162
02.05.2021 5 z 5

Úžasná kniha plná života. Historky smutné jsou dojemně podány, a naopak ty radostné vtipně. Děkuji za tuto knížku.

LenkaPet
14.02.2021 5 z 5

Úžasná kniha. Moc mi pomohla v mém životě, když jsem se když jsem se cítila ztracená.

NIKOL44
22.01.2021 5 z 5

přečetla jsem jedním dechem..

Gejitka
12.01.2021 3 z 5

Knihu jsem přečetla velmi rychle, hezky se čte. Z knihy jsem si odnesla asi to, že v životě stojí za to být sama sebou a dát v něm prostor svojí duši. Celý život si připadám jiná než ostatní a připadám si, že nikam nepatřím, že se nikam nemůžu začlenit. Celý život se o to snažím, někam se začlenit, někomu se podobat. Přitom přizpůsobuji své vlastní já tomu, co chtějí ostatní. Moje vlastní duše zaniká. Díky této knize jsem si to uvědomila, zjistila jsem, že si musím více věřit, mít se ráda, dělat to, co já chci, poslouchat svůj vnitřní hlas. Stojí to za to.

Alex.rrr
23.12.2020 1 z 5

Hodně špatné čtení. Jediné co se mi líbilo, že se kniha četla rychle. Sice to nejsou esokecy, ale kecy rozfňukané holky, která za mlada byla modelkou a moc se rýpe v nesmyslech jak jí nikdo nemá ráda. Ano, jsou různé problémy, to nechci zlehčovat, ale toto mi přijde jako výplod z nudy. Snaha nahodit pár vtipných storek "ze života", aby se autorka přiblížila čtenáři, to nevylepšilo. Asi žánr nic pro mě. Nechápu absolutně co je na knize tak drahého.

Christeene
02.12.2020 1 z 5

Za me to vystihl Pišta33-bohuzel jedno velke zklamani. Jedine pekne je venovani. Zbytek byl bohuzel tak nejak o nicem-neodnesla jsem si nic. Takova jednoducha zpoved velmi nevyrovnane zeny. Snad to alespon jako terapie autorce samotne pomohlo.

barbora5983
01.11.2020 5 z 5

Úžasná kniha...

Maky78
26.09.2020 5 z 5

Krásná kniha.
Vlastně jsem zjistila že se mám docela ráda, :-)
Žádné naivní esokecy.

Vlastina Svátková
slovenská, 1982
2018  82%Prostor pro duši
2020  66%Najdeš mě ve tmě
2014  77%Sama sebou
2010  72%Moara - O čom všetkom je láska...
2019  60%Čtení na léto aneb Fejetony k vodě

Kniha Prostor pro duši je v