Prolhané městečko

Prolhané městečko https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462258/bmid_prolhane-mestecko-4Ev-462258.png 4 240 80

Severní Karolína, 2018: Život Morgan Christopherové je vzhůru nohama. Když na sebe vezme vinu za zločin, který nespáchala, ocitne se na tři roky v nápravném zařízení. Její sen o kariéře umělkyně se zdá být navždy pohřbený – dokud se neobjeví tajemný návštěvník s návrhem, který ji může dostat na svobodu. Její úkol zní: obnovit starou nástěnnou malbu. Taková nabídka se nedá odmítnout, a tak pod vrstvami špíny najde obraz, který vypráví příběh malého města plný šílenství, násilí a spiknutí. Severní Karolína, 1940: Anna Daleová, umělkyně z New Jersey, vyhrála národní soutěž a má tu čest vytvořit nástěnnou malbu pro poštu v Edentonu. Je na světě úplně sama a po podobné práci dlouho toužila. Překvapí ji však, když se ocitne na místě plném předsudků, kde lidé za zavřenými dveřmi skrývají tajemství a kde odlišnost může znamenat smrt. Co se Anně Daleové přihodilo? Jsou snad ve vybledlé nástěnné malbě nějaké stopy? A pokud ano, dokáže je Morgan navzdory vlastním démonům rozpoznat?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Lies in a Small Town , 2020

monulam
18.02.2022 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, i když děj byl předvídatelný, malířské prostředí a prolínání dvou příběhů bylo velmi pěkně napsané

pohoda58
16.02.2022 5 z 5

Další skvělá kniha od této spisovatelky, i když je mi malířské umění cizí, kniha se mi moc líbila. Čtivá, zajímavý děj s napětím ve dvou časových liniích. Doporučuji.

Danago
12.02.2022 5 z 5

Mám ráda knížky této autorky a vždycky mě překvapí. Opět se jí to dokonale povedlo. Skvělá kniha.

Mayaotzin
11.02.2022 5 z 5

Toto byla moje první kniha od této autorky a musím říct, že rozhodně nebyla poslední. Očekávala jsem něco úplně jiného a poklidné nudy, která se příjemně četla se nakonec vyklubal strhující příběh. Člověk si oblíbil jak Annu, tak i Morgan a krátké kapitoly nahrávaly tomu, že se člověk v obou časových liniích neztrácel. Závěr byl skvělý, ale přiznám se, že bych klidně snesla dalších 400 stran s podrobnostmi o životě A.D. a J.W. a tím co se dělo mezi 1940-2018 :-) klidně i příběh malého zrzka :-)

Ivana11
11.02.2022 5 z 5

Moc pěkné a zajímavé.

kudrdlinka
06.02.2022 5 z 5

Diana Ch. patří už mnoho let k mým oblíbeným spisovatelkám a je pro mě zárukou dobrého čtení. Ani tentokrát jsem nebyla zklamaná. Příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách (jen se přiznám, že na mě se dost rychle střídaly) začal docela poklidně, ale postupně nabíral gradaci k úžasnému závěru.

Nelička
04.02.2022 5 z 5

Absolutně geniální, parádní, skvělé. Četla jsem to celé jedním dechem a ve chvílích bez knížky jsem na obě hrdinky poměrně intenzivně myslela. Dokonale vyprávěno, popisováno, ani chvilku jsem se nenudila....Určitě si přečtu od autorky něco dalšího...

DericCaster
30.01.2022 5 z 5

Když jsem knihu vzal do ruky, tak jsem si říkal, že to bude nějaká oddechovka. Ale oto víc bylo překvapující, jak mne příběh pohltil. Tak trochu detektivka a tak trochu o vztazích, ale prostě mne to moc bavilo...

malen
19.01.2022 5 z 5

Trochu zavádějící titul, ale moc se mi líbilo. Opět mě kniha pohltila a škoda, že už je konec. Zase bych ráda věděla, jak to bylo dál. ... Tedy obrazně řečeno, knížka samozřejmě rozuzlení má, nezklamala.. Dokonce i doslov- poděkování - byl zajímavý.

romika
17.01.2022 5 z 5

Autorka nezklamala,jako vždy,super nevšední zápletka,opět jsme v jižanském státě. Krásné časové prolínání dvou rovin,skvěle popsána tehdejší doba do detailů. Prostě parádní čtení.

Renatecka
16.01.2022 4 z 5

Příběh se mi moc líbil, dobře se mi to četlo. Líbil se mi i postupný vývoj vztahu Morgan a Olivera - takový nenásilný, postupný, nepřeslazený.

EvelynRose
15.01.2022 5 z 5

Krásný a zajímavý příběh. Nebylo to bůhvíjak napínavé ale hezky se to četlo a konec byl pohlazením pro duši.

sidonka
14.01.2022 5 z 5

První knížka od autorku a absolutní wau, neskutečně mě ta kniha bavila, krásně provázané dějové linky a nádherný příběh z malířského prostředí

bezzink
09.01.2022 5 z 5

Diane je pro me absolutni spicka ve svem zanru. Kniha prectena za den a pul. Ani tehotenske nevolnosti me nezastavily! Skutecne kdo jste jeste Diane necetl, rozhodne tak udelejte s kteroukoliv jeji knihou. Skoda, ze Diane nepise rychleji. :)

čef
09.01.2022 5 z 5

Román o mezilidských vztazích s tajemstvím z minulosti. Ve dvou dějových liniích se odehrává nádherný příběh dvojice žen, plný lásky, nenávisti a rasových problémů. Nejsou to však vztahy mimo realitu, vše je psychologicky dobře vyváženo a tak mi nezbývá, než doporučit tuto knihu nejenom ženám, pro které je dílo samozřejmě především určeno.

Jana283
06.01.2022 3 z 5

Příběh dvou mladičkých malířek Morgan a Anny, jejichž životy dělí skoro 80.let, ale spojuje Annin obraz, který Morgan restauruje. Ale jak se ukáže, je toho daleko víc, co mají ty dvě společné…
Diane Chamberlain je moje oblíbená „holčičí“ spisovatelka, jejíž knihu si vždy ráda přečtu, když mám chuť na lehčí žánr. Její díla nejsou přeslazená a vždy se v nich odkrývá nějaké zajímavé historické téma.

kramlinka88
06.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Kniha se mi moc líbila. Byla velmi čtivě a zajímavě napsaná, moc mě bavilo číst obě dějové linky a nejlepší bylo, když se spojily :)
Nečekala jsem, že mě bude bavit kniha, kde se tolik mluví o umění, ale úplně jsem to s Morgan i Annou prožívala. Autorka prostě umí zaujmout. Těším se na nějakou další její knihu :)

Květi62
05.01.2022 5 z 5

Opět výborná knížka Diane Chamberlain. Začnete číst, a už vás nepustí. Současnost představuje Morgan a minulost Anna Daleová, spojuje je stará nástěnná malba, ve které je ukryto vše. A tak se nám postupně vedle sebe otevírají dva příběhy Morgan a Anny. Morgan, aniž tuší proč, je prací na malbě pohlcena, chce znát její tajemství. Závěr nás překvapí, vše do sebe zapadne. A Morgan už ví, že "člověk se musí vyrovnat s minulostí, jinak nikdy nevykročí k budoucnosti."

Vendulis
04.01.2022 4 z 5

Moje první setkání s autorkou a musím říct, že jsem spokojená. Je to skvěle vykreslený a čtivý příběh z pohledu dvou žen - Anny a Morgan, které spojuje obraz, jež skrývá mnohá temná tajemství. Obě hlavní postavy jsou zajímavé, silné ženy a obě dějové linie mě bavily. Konec byl, pro mě, v jedné věci maličko předvídatelný - týkalo se to Morgan. :)
Ale jinak opravdu zajímavý příběh a těším se na další autorčina díla.

Nuttelka
04.01.2022 4 z 5

Knihu jsem četla v rámci společného čtení a zároveň je to i mé první seznámení s autorkou. Vůbec jsem netušila, co od knihy očekávat a byla jsem sama překvapena, jak lehce se kniha čte a že mě opravdu chytla a bavila, i když je to zaměřeno na umění.
Obě dějové linky vás do sebe vtáhnou a nepustí, dokud nepřečtete poslední řádky Epilogu. Úplné rozuzlení, a co vyplulo ještě na povrch ohledně Morgan (celou dobu si stejně kladete otázku, proč právě ona :-) ), mě pohladilo na duši a zahřálo u srdce. Stejně tak osud Anny s vámi zacloumá, ale na konci knihy se budete usmívat jak "měsíček na hnoji" :-)