Prolhané městečko

Prolhané městečko https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462258/bmid_prolhane-mestecko-4Ev-462258.png 4 244 81

Severní Karolína, 2018: Život Morgan Christopherové je vzhůru nohama. Když na sebe vezme vinu za zločin, který nespáchala, ocitne se na tři roky v nápravném zařízení. Její sen o kariéře umělkyně se zdá být navždy pohřbený – dokud se neobjeví tajemný návštěvník s návrhem, který ji může dostat na svobodu. Její úkol zní: obnovit starou nástěnnou malbu. Taková nabídka se nedá odmítnout, a tak pod vrstvami špíny najde obraz, který vypráví příběh malého města plný šílenství, násilí a spiknutí. Severní Karolína, 1940: Anna Daleová, umělkyně z New Jersey, vyhrála národní soutěž a má tu čest vytvořit nástěnnou malbu pro poštu v Edentonu. Je na světě úplně sama a po podobné práci dlouho toužila. Překvapí ji však, když se ocitne na místě plném předsudků, kde lidé za zavřenými dveřmi skrývají tajemství a kde odlišnost může znamenat smrt. Co se Anně Daleové přihodilo? Jsou snad ve vybledlé nástěnné malbě nějaké stopy? A pokud ano, dokáže je Morgan navzdory vlastním démonům rozpoznat?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Lies in a Small Town , 2020

Lena79
18.12.2022 4 z 5

Myslím, že tady se prolínání minulosti se současností vcelku povedlo. Víc mě asi bavila dějová linka s Annou.

Buchtičkajani
10.12.2022 5 z 5

Moc hezký příběh. Je v něm tajemství, nenávist , láska, ale je to i rasové problematice. Doporučuji.

janadibelkova
13.11.2022 5 z 5

Tuhle autorku můžu vždy jen doporučit, sice za mě už nikdy nepřekonala Krutou volbu, ale i Prolhané městečko bylo moc fajn čtení s originálním příběhem a navíc se hodně povedl obal knihy, takže jako dárek pro čtenářku prostě skvělé.

Simmminek
30.10.2022 5 z 5

Úžasné. Krásný příběh. Opět Diane Chamberlain nezklamala. Je to opravdu paní autorka. Její knížky jsou neskutečné. Zase jsem měla husí kůži při dočítání knihy. Děkuji.

Mandlevest
03.10.2022 5 z 5

Jižanské romány mám ráda a mám ráda i tuto autorku, která umí skvěle skloubit vážnější téma s originálním příběhem, který je napsán tak, že se od něj těžko odtrhnete. Je vyprávěn střídavě ve dvou časových rovinách, které se velmi pěkně v dojemném závěru sejdou. Zde jsou opravdu, jak je již v mnoha komentářích napsáno, dějové linky vyvážené a zajímavé a já žádnou nepreferovala, líbily se mi obě. Moc pěkný příběh, který doporučuji k přečtení.

andrea4468
07.09.2022 5 z 5

Dva krásné příběhy, které vás vtáhnou do děje a nebudete chtít knihu odložit...za mě fantastická kniha!

Pavlína2019
19.08.2022 5 z 5

Jé, to jsem nadšená - úplně skvělá kniha!!
Od této autorky moje první.
Hrozně moc se mi líbila, nemohla jsem přestat číst.
To prokládání s minulostí prostě zbožňuji a zde to bylo napínavé, zajímavé, dojemné - prostě krásná kniha.
Všem ji doporučuji!

martineden
19.08.2022 4 z 5

To se taaak dobře četlo. Ale ten konec mě otrávil.

Holly.W
15.08.2022 4 z 5

Opravdu povedené dílko. Obě linie vyprávění byly strhující a zajímavé, jak o Anně, tak i o Morgan. Konec byl také velice dobrý, všechno se to hezky uzavřelo a vysvětlilo. Zaujalo mě i téma malířství a hlavně restaurování, docela mě to obohatilo, protože moje znalosti v této oblasti nejsou rozsáhlé. Rozhodně si musím brzy půjčit další knihu od této autorky.

Pengi
05.08.2022 4 z 5

skvělý příběh, ac jsem od půlky cekala too rozuzleni, stejně to bylo zajimave se k němu pročíst. zatím její nej knizka, co jsem zatím četla

Kekik
21.07.2022 5 z 5

Výborný příběh psán ve dvou časových rovinách, kdy obě dějové linky jsou stejně zajímavé. Moc se mi líbilo postupné odhalování Annina příběhu. Jen konec byl na mě moc uspěchaný. Ještě bych jednu kapitolu uvítala. Mě by totiž moc zajímalo, jak proběhl ten rozhovor.
Již počtvrté mě Diane Chamberlain dostala svým příběhem. Autorka píše vážně skvěle. Moc ráda bych si jednou přečetla vše, co napsala.

Evule *
05.07.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla čtivá a rozuzlení překvapující. Určitě si přečtu i další knihy této autorky.

zuzi1162
04.07.2022 5 z 5

Přesto, že si v komentářích můžete přečíst, že kniha má zdlouhavý začátek, tak mě to tak nějak přišlo, že to k tomu patřilo. Celý příběh opravdu začíná pěkně ze široka a pak se dějová linka pořád zužuje k celkovému rozuzlení. Mě se to líbilo moc.

MiskaMa
28.06.2022 5 z 5

Zdlouhavějším začátkem jsem se prokousala a knížka mě tak začala bavit, že kdybych nemusela, tak ji neodložím vůbec. Líbilo se mi prolínání minulosti s přítomností, hlavní hrdinky mi byly obě sympatické. Knížku doporučuji. Mám novou oblíbenou autorku, od které určitě vyhledám i další knížky.

lenik284
12.06.2022 3 z 5

Pěkná knížka sice začátek byl takový zdlouhavý,myslela jsem, že knížku odložím,nakonec jsem ráda, že jsem to neudělala a počkala na závěr, který mě nepřekvapil byl předvídatelný tak nějak jsem čekala, že to tak dopadne.Někdy si ještě od autorky něco přečtu.

attila1
08.06.2022 5 z 5

Moc pěkná knížka s dvěmi časovými rovinami. Mám ráda knížky od této autorky. Kniha se četla jedním dechem.

Markéta948
03.05.2022 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Začátek byl trochu zdlouhavý, zvažovala jsem, že přestanu číst, ale naštěstí jsem tuto chybu neudělala. Kniha po dalších kapitolách dostala spád a byla velmi napínavá. Líbilo se mi prolínání dvou dějů. Nelíbí se mi název knihy. Podle mého názoru by si zasloužila lepší název.

gordon13
29.04.2022 5 z 5

Úžasná kniha prakticky dokonalé autorky...neznám od paní Chamberlain horší knihu.
Všechny do jedné jsou literární skvost a ani tato není vyjimkou. Ohromně čtivý a zajímavý příběh jednoho velkolepého obrazu. Umně propletené linky minulosti a přítomnosti ,vyvrcholí na závěr ve vynikající finále. S velikým potěšením jsem přečetla tuto krásnou knihu a budu se moc těšit na další.

soukroma
04.04.2022 3 z 5

Nijak zvlášť nezaujalo: Předlouhý úvod, velice pomalu se autorka propracovává vůbec ke svému tématu a pak jen zvolna přikládá další dílky skládačky k sobě, aby se teprve po 400 stranách dospělo ke značně neuvěřitelnému objasnění komplikované situace před 80 lety na malém městě v Severní Karolíně, s dozvuky do současnosti. Zdánlivě to dlouho vypadá na problém rasismu, o ten se ale příběh otře jen vcelku nepatrně (přitom je to konec roku 1939), jinak jsou ve věci prostě různá (ne)lidská hnutí a umělecká nátura především. Čtivé to bylo, ale plytké, nic to ve mně nezanechalo, nic mi to nepřineslo.
Navíc mi vadil titul v češtině, který neodpovídá příběhu vůbec: v tom městečku si ve skutečnosti na lži moc nepotrpěli, to spíš hrdinka-cizinka, ale dokonce i originální titul poněkud zavádí na scestí ... čtenáře.
Před dvěma lety jsem četla autorčiny Nutné lži, které byly nesrovnatelně zajímavější, napínavější i děsivější a poučnější.

4xbabča
05.03.2022 5 z 5

Příběh odehrávající ve v malém americkém městečku Edenton začíná docela poklidně, probíhá ve dvou časových rovinách, ale děj nabývá na intenzitě a je dost napínavý. Krásně autorka vystihla práci a dění kolem restaurování obrazu, který hrál v celém příběhu podstatnou roli. Krásně napsaná kniha, hezky se čte a určitě si ráda přečtu další knihy od Diane Chamberlainové.