Prokurátor

Prokurátor https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406607/bmid_prokurator-V5x-406607.jpg 4 869 229

Prokurátor série

Třicetiletá a mimořádně atraktivní Kinga Błońská je šťastná žena. Tedy vlastně byla. Dlouhá léta žila po boku jednoho muže a jako brilantní advokátka dosahovala řady úspěchů v soudní síni. Teď jí však štěstí přestalo být nakloněno. Nestačilo, že přistihla svého muže při nevěře, ale navíc se musela zhostit případu nebezpečného zločince zvaného Šedivák. A co hůř, tento zločinec je její nevlastní bratr, s nímž už hodně dlouho neměla – a nechtěla mít – vůbec nic společného.... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , Kontrast

Prokurator , 2017

ElikaS
23.11.2020 4 z 5

Jednu dobu mi přišlo, že na tuhle knížku narážím úplně všude. Ale celkem dlouho mi trvalo, než jsem se k ní dostala. Když jsem ji začala číst, říkala jsem si, jak je možný, že má tak vysoké hodnocení. Styl psaní mi příšel hrozný a uvažovala jsem, jestli je to chyba autora nebo překladatele. Později jsem došla k tomu, že chyba je asi u mě. Nevěřila bych tomu, ale hrozně mě ovlivlina polština – polská jména, místa a hlavně oslovování jako „Bartek“, „Tomek“. Při angličtině ani nemrknu, ale na polštinu zvyklá nejsem a chvíli mi trvalo než jsem si zvykla a přestalo mi to kazit dojem z knížky.
Když si odmyslím mé problémy s polštinou, tak se mi knížka vlastně líbila. Děj byl zajímavý, líbilo se mi propojení s prostředím trestního práva a mafie. Většina romantických příběhů je vyprávěna z druhé strany, kdy se hlavní hrdinka zamiluje do mafiana a čtenář zjistí, že právě ten mafián je hrozně fajn kluk a přeje jim, ať to dobře dopadne a nikdo je nechytí. Tady to bylo obráceně a konečně na správné straně zákona. Takže vlastně poměrně originální prostředí.
Kinga je hodně svá, ale sympatická hlavní hrdinka. Líbí se mi její jízlivost a jistá arogance, která je ale v mezích a nedělá ji otravnou. Lukasz je fajn, ale občas měl dřív přemýšlet než začal jednat. Některé jeho závěry byly hodně ukvapené. Oceňuji i to, že spolu tentokrát hlavní hrdinové komunikovali a nemuseli neustále hádat, co si ten druhý myslí.
Ná závěr už snad jen všíimla jsem si, že knížka je často řazena do erotiky, což mi teda po jejím přečtení nepřišlo. Neříkám byly tam asi 3 erotické scény, ale v porovnání s jinými knížkami myslím, že ta podstata byla někde jinde.

gabca5316
22.11.2020 3 z 5

Nooo, myslela jsem, že vím do čeho jdu, ale příběh byl celkem napínavý, překvapilo mě to..Bylo to čtivé..

Čtecímaniak
13.11.2020 4 z 5

Nechápu, jak se tohle může řadit do erotiky. Ano, je tam pár scén, ale i v tom afteru je víc scén, než tady. :D Nepochopím.
Každopádně k obsahu knihy. Autorka píše čtivě a tak, že vás to pohltí až do poslední stránky. Přesto tomu něco chybí... O překlepech v knize se bavit nebudeme. Není to chyba autorky, ale korekce.
Pokud hledáte něco, od čeho si odpočinete a trošku něco pochytíte z práv, tak tohle je pro vás! Velice doporučuji!

juliesze
03.11.2020 1 z 5

Předpokládám, že nejsem ani cílovka, ani necílovka, ale tohle byt teda žvást. Absolutně nepředstavitelný příběh Padesáti odstínů šedi a kriminálníka. Ke knize jsem se dostala náhodou a s radostí ji pošlu dál.

Kristulda
27.10.2020 2 z 5

Knihu jsem si pořídila, jelikož jsem na ní četla chválu, ale pro mě byla zklamáním. Měla jsem problém ji dočíst. Příběh o ničem, a ty výrazy, ona naivní blbka, on velký Drsňak, kriminální příběh v pozadí slabý, další díly číst určitě nebudu. A to jsem se na ni tak těšila, škoda no.

Pája699
27.10.2020 4 z 5

Za mě povedený kousek tato kniha, která pro mě byla milým překvapením. Propracovaný krimi příběh s nádechem erotiky. Děj trošičku předvídatelný, ale četlo se to samo. Děj byl vyprávěn z obou pohledů a to já mám ráda :-)

sona1766
26.10.2020 5 z 5

Kniha se četla sama, jen nevím proč je zařazena jako erotická ????

veruptackova
25.10.2020 5 z 5

Četlo se to skvěle a osobně mě překvapilo, že to mělo i poměrně propracovaný příběh. Navíc mi seděl střídající se pohled obou hlavních postav.
4,,5*

vermiceli
16.10.2020 5 z 5

Romantická, sexy oddychovka. Četla se dobře.

Siegrid
16.10.2020 1 z 5

První kniha od této autorky. Anotace mě zaujala, kniha byla však zklamáním. Ani jedna z postav mi nebyla sympatická, ani vyjadřování nebyl můj šálek kávy. Polská autorka si mě nezískala.

LennaK
03.10.2020 5 z 5

Za me povedene. Pribeh byl super a byla jsem rada, ze erotika neprebila samotnou zapletku.
Kniha se cte sama. Nechybi napeti. Urcite doporucuji.

Ksyu
29.09.2020 5 z 5

Skvěla kniha, pro mě byla překvapením.

lucakuca
26.09.2020 3 z 5

Erotická pohádka Jak buran k princezně přišel. Taková matematická rovnice. :-) Nejdřív jsou na sebe zlí, pak muchli muchli a klídek. Někdo cizí něco řekl, jsou na sebe zlí, muchli muchli a klídek. Práce, jsou na sebe zlí, muchli muchli a klídek....

Evaho73
20.09.2020 4 z 5

Nedávno išiel u nás v telke poľský seriál Správna Agáta z prostredia právnickej firmy, a táto kniha spolu s hlavnou hrdinkou mi ho svojím obsahom veľmi pripomenula.

Za mňa príbeh hodnotím za celkom príjemné odpočinkové čítanie, kde som uvítala hlavne trochu inú mentalitu postáv, na akú som bežne pri čítaní zvyknutá.

Inak je zápletka v celku jednoduchá a predvídateľná, ako sa to pri žánrovo podobných príbehoch často stáva.

Ivca05
14.09.2020 4 z 5

Velmi čtivá oddechová kniha. Určitě si přečtu další díly.

Janík61
24.08.2020 3 z 5

Za mě dobrý, lehce erotický krimi příběh. Na dovolenou super.

mistrikova
16.08.2020 4 z 5

Nechci se příliš opakovat v komentářích pode mnou. Nicméně bych knihu hodnotila jako čtivou erotickou krimi pro ženy. Oddychovka, od které nelze očekávat nějaké bourání stereotypů či hluboké myšlenky. Prostě žánr, kdy hlavní hrdinka je sice chytrá a úspěšná ve svém oboru, ale zároveň naivní a hraje si na emancipovanou. A jak to tak většinou bývá, zamiluje se do typického macha alias klátiče žen, který je unášen v osobním životě pudem a v práci nesnáší buzeraci. Nevím, jestli bych si knihu někdy znovu přečetla, ale jako letní čtení doporučuji všem, které nechtějí nad dějem knihy nijak přemýšlet.

ciaram
04.08.2020 3 z 5

Nevyvážené, i když čtivé, logika věcí se sem tam ztrácela v nerozhodnosti autorky, jestli to má být víc erotika nebo thriller. Pak ale mé zamýšlené hodnocení rozsekal jeden předimenzovaný cholerický agresivní záchvat 192 cm vysokého hovada se zálibou v kickboxu. Tohle prostě ne - ne k ženě.

lenka7348
03.08.2020 4 z 5

Knihu bych označila jako "polských 50 odstínů šedi", avšak se zajímavější zápletkou (tedy alespoň pro mě). Začátek byl trochu kostrbatý, konec zbytečně natažený, ale ve výsledku se mi to líbilo. Bylo to čtivé, mělo to spád...
Při čtení mě však napadla jedna věc: proč jsou hlavní hrdinové "erotických románů" totální cholerici, a hlavní hrdinky se po jedné větě začnou chovat iracionálně? Vypadá to, jako by někdo pro tento žánr vymyslel mustr, kterým se musí všichni řídit. Škoda...

michaella03
01.08.2020 5 z 5

Nikdy jsem tuhle knížku číst nechtěla. Když jsem ji ale viděla v obchodě ve slevě, řekla jsem si, že když je tolik vychvalovaná (a v akci :D) tak že jí teda zkusím taky. A když se mi bude líbit, dokoupím i zbývající díly.
A dobře jsem udělala.
Ze začátku jsem si musela zvykat na autorčin styl psaní, ale po 50 stránkách mi to nějak sedlo a čtení jsem si užívala. Byla to změna a super zápletka, líbilo se mi to.
Jde se dál!