Prokletá nevěsta

Prokletá nevěsta https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3081/bmid_prokleta-nevesta-Y4N-3081.jpg 4 177 177

Doba rytířů. Poutavý milostný příběh z drsného prostředí středověké Anglie se odehrává v době, kdy Jindřich Plantagenet bojuje o nadvládu v zemi. Autorka dalších devíti romantických knih nás seznamuje s osudy nevinné hrdinky, která se musí obětovat ve prospěch rodiny a provdat se místo své starší sestry-dvojčete za dobyvatele jejich domova, hradu Maidenstone. Tady se odehrává milostné drama Lindy a Axtona, kteří přestavují znepřátelené rody, spojené vynuceným manželstvím. Na krátkém časovém úseku Rexanne Becnelová rozehrává hru o lásce i nenávisti na život a na smrt, se zápasy i vzplanutími horoucích srdcí. Linda s Axtonem překonávají všechny překážky i zášť a stanou se právoplatnými vlastníky rodinného sídla, o které zpočátku bojovali jako dva nepřátelé. Milostný příběh ze středověké Anglie; milostné drama Lindy a Axtona, kteří představují znepřátelené rody, spojené vynuceným manželstvím.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Alpress

The maiden bride , 1996

hrubik
10.07.2014 5 z 5

Mně se knížka velmi líbila. Měla jsem chuť si přečíst nějaký historický román a po téhle stránce jsem byla velmi spokojená. Klidně bych se obešla i bez erotiky, která v knížce byla víc než dost, prostě mi to tady nějak úplně nesedělo, ale když pominu tento fakt, bylo to pěkné a zajímavé čtení.

klarka61
28.12.2013 5 z 5

Knihy od R. Becnel jsem objevila úplně náhodou a hned 1. mně upoutala. Vím, že jsou zcela nereálné, také je nemůžu číst vždy, ale od reality všedního života, kolikrát i velice bolestného, dokážou dokonale odpoutat a to mně osobně někdy stačí. Když chci číst moudra a filosofické úvahy o životě, tak prostě Becnel odpočívá v knihovně.

DendaRA
11.07.2013 4 z 5

Krásná knížka. Od téhle autorky jsem četla pouze tuhle knížku a líbila se mi, takže si asi přečtu ještě další tituly.

Nibiru
11.06.2013 3 z 5

Tohle je trochu slabší odvar, R. Becnel píše i lepší knihy.

Kristys
18.11.2012 odpad!

Upřímně mě překvapily zdejší pozitivní ohlasy, neboť pro mě osobně patří tato kniha bez nadsázky k nejhorším, které jsem kdy četla. Důvodem rozhodně není to, že bych na odpočinkové romantické knihy kladla přehnané nároky ohledně kvality, přeci jen jsem realista, ale co je moc, to je příliš. V podstatě oba hlavní hrdinové mi naprosto neskutečným způsobem pili krev. Axton proto, že spíš než jako drsný milovník mi přišel jako despotický idiot, Linda proto, že její "nevinnost a naivita" dalece překročily hranici k nadlidské blbosti.

Kdybych to měla celé shrnout, Axton se k Lindě chová naprosto šíleně, ale to, že jí občas někde odchytne, aby si dali rychlovku, jí (do té doby neznalé sexu) bohatě stačí, aby se do něj zbláznila. Když k tomu pak její milý ještě přidá "erotickou pomůcku" v podobě jakéhosi řetízku, je z něj už pryč úplně, takže pokud se náhodou někdy tak nalije, že to spíš než na sex vypadá na bytelný výprask, tak mu prostě uteče, nechá ho, aby vzteky roztřískal ložnici a vrátí se, až vystřízliví a zase si bude chtít užít, vždyť o co jde. Poté, co je "osud" na nějakou dobu rozdělí, aby se tedy objevila i nějaká zápletka a nebylo to celé jen o sexuálních praktikách hlavního páru, a Axton má místo Lindy dostat její sestru, je z toho hrdinka samozřejmě zcela zničená. Aby toho nebylo málo, je jí pak ještě odebrán intimní řetízek, což už je poslední kapka. Naštěstí však nakonec přeci jen vše dobře dopadne, protože si Axton uvědomí, že Lindina sestra je sice stejně krásná jako Linda, ale je zdrženlivá, a dostane strach, že se to odrazí i v jejich sexuálním životě. A tak poté, co se Linda pokusí utéct, dojede si pro ní, aby jí řekl, že jí strašně miluje a že jeho život by bez ní neměl smysl.

Knihu bych označila jako takové (občas drsnější) porno bez obrázků, které o romantiku ani nezavadilo (s výjimkou posledních cca tří stran, kdy se Axton absolutně nechová jako Axton) a musím přiznat, že ačkoli jsem dost přeskakovala, nemám nejmenší výčitky svědomí, když hodnotím odpadem.

Paithe
25.06.2012 5 z 5

Úžasný příběh od začátku až do konce. Poutavá zápletka a ještě suprovější hrdinové - krásná Linda a drsný dobyvatel Axton. Oba hrdinové mi byli sympatičtí, a proto jsem si tuto knihu ráda přečetla. Četla jsem si ji už dvakrát a v dohledné době se k ní hodlám vrátit. Zaručně doporučuji přečíst. :)

tina.38
12.04.2012 5 z 5

Kniha je prostě skvělá-musím se přiznat četla jsem jí už několikrát a nejspíš ještě budu má čestné místo v mé knihovně.

jluky
05.10.2011 5 z 5

Čítala som od tejto autorky viacej kníh - a absolútne všetky boli super!
JANA