Projevy 1 (1922–23)

Projevy 1 (1922–23) https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412509/bmid_projevy-1-1922-23-Fzg-412509.jpg 3 20 4

Čtenáři se chtějí seznámit s obsahem jeho myšlenek ve formě, v jaké je kdysi sám veřejně presentoval. Chtějí se dozvědět, čím oslovoval miliony svých příznivců, a to nikoliv pouze prostřednictvím stále stejných, dokola omílaných několikasekundových televizních šotů z jeho veřejných vystoupení, ale kompletně a v kontextu. Nakladatelství Pavel Kamas, které je nástupnickým subjektem nakladatelství guidemedia etc, zahájilo samostatnou knižní řadu, v jejímž rámci budou postupně publikovány projevy Adolfa Hitlera ze všech období jeho kariéry. Předkládaný první svazek začíná lety 1922 a 1923, z nichž také pochází první písemně dochované texty Hitlerových projevů. V oné době byl totiž Adolf Hitler již sice bezesporu známou, stále však jednou z mnoha osobností německé „nacionální scény“. Na té si v první polovině dvacátých let konkurovala celá řada politických subjektů a paramilitárních uskupení. Hitler si musel respekt jejich členů a vůdců teprve pracně vydobít.... celý text

Komentáře (4)


Miro.slav
Miro.slav
10.08.2020 4 z 5

Túto knihu si neprečíta každý. Priemerný človek akurát tak pozná Mein Kampf, a tým to hasne. Liberálne a kultúrne-marxisticky zmýšľajúci ľudia knihu označia ako odpad, bez toho, aby skúmali dobové reálie danej doby. Kniha tak nakoniec osloví, samozrejme okrem sympatizantov A. H., ľudí venujúcich sa štúdiu histórie, politológie, vojenstva či iných humanitných vied. No ostávajú ešte ľudia s otvoreným pohľadom na svet, ktorý nemajú problém siahnuť po publikácii z okruhu tabuizovaných či ostrakizovaných tém. A potom sú tu ešte rebeli, ktorých láka všetko zakázané.

Osobne knihu nezatracujem, ba očakávam pokračovanie. Okrem samotnej optiky danej doby skrze nacionálno-socialistický pohľad je kniha dôležitá aj ako sonda do vývoja názorov A. H. Musím uznať, že niektoré myšlienky o slobode a národnej obnove majú iskru. Mňa osobne však najviac zaujíma vykreslenie slovanského elementu v kontraste ku germánskej ideológii. Zatiaľ sa tu A. H. vyjadril iba k Rusom a ruskému národu - samotným vyjadrením som bol dosť zaskočený. No stále čakám, že konečne nájdem primárny prameň, kde sa Slovania chápu a ponímajú ako "untermensch".

Bronabernat
Bronabernat
25.06.2020 5 z 5

Potvrzuji že svazek má kvalitní pevný obal a pro sběratelé skvost. Co se týče obsahu tak tady už to nemůžeme hodnotit jako literaturu protože je to soubor nějakých projevů kterými měl v propagandě co nejvíc ovlivnit voliče.


QWIFF
QWIFF
12.02.2020 odpad!

Odpad!

LN88
LN88
01.06.2019 5 z 5

Leckdo by se mohl domnívat, že na počátku své politické kariéry nebyl Adolf Hitler ještě ten schopný řečník s jasnou vizí. Nic není více vzdáleno pravdě. Naopak – právě díky svým schopnostem mluveného slova a jasné vizi jak má tehdejší Německo vypadat a jaká cesta k tomuto cíli vede – dokázal Hitler na svou stranu získat první nadšené příznivce a teprve po dlouhých letech neúnavné práce i celý národ.

Kromě projevů samotných, jsou obrovsky přidanou hodnotou předmluvy k jednotlivým projevům, díky kterým čtenář získá věrnou představu, za jakých okolností a za jakým účelem bylo řečeno to či ono. Bez těchto, informacemi nabitými předmluvami by zážitek z knihy byl sotva poloviční. Bohatý obrazový materiál je pak příjemným bonusem, posouvající dojem z knihy o další level výše.

Zpracování knihy (umělá kůže, zlatá ražba, kvalitní papír) pak potěší (nejen) sběratele, kteří budou patrně s nadšením vyhlížet další svazek této nové knižní řady.

Štítky knihy

Adolf Hitler projevy

Autorovy další knížky

Adolf Hitler
rakouská, 1889 - 1945
2000  37%Mein Kampf
2012  74%Projevy
1995  63%Monology ve Vůdcově hlavním stanu 1941-1944
2004  60%Druhá kniha
2019  69%Projevy 1 (1922–23)

Kniha Projevy 1 (1922–23) je v

Přečtených21x
Knihotéce8x
Chystám se číst3x
Chci si koupit7x