Projevy 1 (1922–23)

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čtenáři se chtějí seznámit s obsahem jeho myšlenek ve formě, v jaké je kdysi sám veřejně presentoval. Chtějí se dozvědět, čím oslovoval miliony svých příznivců, a to nikoliv pouze prostřednictvím stále stejných, dokola omílaných několikasekundových televizních šotů z jeho veřejných vystoupení, ale kompletně a v kontextu. Nakladatelství Pavel Kamas, které je nástupnickým subjektem nakladatelství guidemedia etc, zahájilo samostatnou knižní řadu, v jejímž rámci budou postupně publikovány projevy Adolfa Hitlera ze všech období jeho kariéry. Předkládaný první svazek začíná lety 1922 a 1923, z nichž také pochází první písemně dochované texty Hitlerových projevů. V oné době byl totiž Adolf Hitler již sice bezesporu známou, stále však jednou z mnoha osobností německé „nacionální scény“. Na té si v první polovině dvacátých let konkurovala celá řada politických subjektů a paramilitárních uskupení. Hitler si musel respekt jejich členů a vůdců teprve pracně vydobít....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/412509/projevy-1-1922-23-Fzg-412509.jpg 54
Žánr
Literatura naučná, Historie, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno · Nakladatelství Pavel Kamas
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Projevy 1 (1922–23)

Přidat komentář
werewolf88
17. července

Bleskem v Hitlerově životě se stalo slovo.
Veškerý svůj umělecký talent se projevil v jeho mistrovství komunikace a výřečnosti. Hitler by nikdy nedosáhl toho čeho dosáhl bez síly slova. Okouzloval s ním a byl jím okouzlen. Byl naprosto uspokojený, když kouzlo jeho slov inspirovalo srdce a mysl mas, ke kterým mluvil.

Vždy se cítil znovuzrozený, když s mystickou krásou sděloval znalosti, které získával celý život.

Hitlerova výřečnost zůstane po dlouhou dobu velkým polem pro studování psychoanalytiky. Síla Hitlerových slov je klíčem. Bez ní by nikdy nenastala Hitlerova epocha.

Zpracování knihy je opět dokonalé. Předmluva a obrazový doprovod k jednotlivým projevům je geniální.

LN88
01. června

Leckdo by se mohl domnívat, že na počátku své politické kariéry nebyl Adolf Hitler ještě ten schopný řečník s jasnou vizí. Nic není více vzdáleno pravdě. Naopak – právě díky svým schopnostem mluveného slova a jasné vizi jak má tehdejší Německo vypadat a jaká cesta k tomuto cíli vede – dokázal Hitler na svou stranu získat první nadšené příznivce a teprve po dlouhých letech neúnavné práce i celý národ.

Kromě projevů samotných, jsou obrovsky přidanou hodnotou předmluvy k jednotlivým projevům, díky kterým čtenář získá věrnou představu, za jakých okolností a za jakým účelem bylo řečeno to či ono. Bez těchto, informacemi nabitými předmluvami by zážitek z knihy byl sotva poloviční. Bohatý obrazový materiál je pak příjemným bonusem, posouvající dojem z knihy o další level výše.

Zpracování knihy (umělá kůže, zlatá ražba, kvalitní papír) pak potěší (nejen) sběratele, kteří budou patrně s nadšením vyhlížet další svazek této nové knižní řady.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

Adolf Hitler projevy nacionální socialismus

Autor a jeho další knihy

Adolf Hitler
německá, 1889 - 1945

všech 7 knih autora

Podobné knihy

Kniha Projevy 1 (1922–23) je v

Přečtených3x
Knihotéce5x