Projekt Kronos

Být hrdinou není ve skutečnosti ani zdaleka takové, jak se o tom píše v komiksech… Píše se rok 2052 a to málo, co po válce ze světa zbylo, halí šero nukleární zimy. Attiona City, jednu z posledních výsep lidské civilizace, zevnitř požírá záhadná epidemie a společenské rozkoly. Zatímco prominentní občané v horní části města se vzpamatovávají z válečných hrůz, méně šťastní obyvatelé spodního Downtownu je stále prožívají. Drogový byznys jen kvete, ulicím vládnou konkurenční gangy a zoufalí Downtowneři se ocitají v čím dál větší izolaci. To vše jsou ale jen první výstřely do tmy předznamenávající občanskou válku. Mladý Downtowner Jason Blake vždycky toužil být hrdinou. A teď se mu — k jeho smůle — tohle přání beze zbytku vyplní. Naproti tomu Luco Scarpa nikdy nechtěl nic jiného než prožít svůj život v klidu a míru. Přesto má pod taktovkou nejmocnější organizace světa lovit právě takové lidi, jako je Jason. A ačkoli o tom ani jeden z nich nemá nejmenší tušení, brzy se z nich mají stát pouhé figurky šachové partie, ve které se hraje o osud celého města....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335582/projekt-kronos-hxb-335582.jpg 4.3362

Projekt Kronos 1.

Dobrodružné, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Host

Kniha Projekt Kronos

s1ombrehimawari

Dialogy ve vážných situacích zněly dětinsky a trapně. Záporáci jsou skici. Děj neměl vyvrcholení, ale to nemusí nutně být mínus. Všechno, co tady píšu, nemusí být nutně mínus. Žádné popisy. Fakt, žádné.... Jen málokdy se člověk dozví, jak někdo doopravdy vypadá. Jason... Ach, Jason. Tak to byla fakt tragikomická postava s komplexem hrdiny, což bylo fakt otravný. Začátek knížky byl marnej, konec knížky byl marnej. Ta střední část se mi líbila asi nejvíc, ačkoliv Luco taky má svoje mouchy, tak rozhodně mě to tolik neiritovalo. Zvraty byly fajn, ne bombový, ale šlo to. Svět zajímavý.

Arsi007
25.11.2020

Kdybych měla knihu popsat jednou větou tak jde o Příběh odehrávající se po celosvětové jaderné válce s temnou atmosférou Gotham city, komiksovými prvky připomínajícími Agents of SHIELD a zápletkou hodnou knize Šest vran a sérii Silo. Divoký, co? Jo, to bylo. A bylo to dokonalý! ????

IG: @hanybooks

Sási
09.11.2020

V den vydání jsem knihu koupil, abych podpořil českého začínajícího autora. Téhož dne jsem přečetl 25 stránek a knihu odložil. Attiona tomu chtěla, aby čas uzrál teprve nyní...

Prohnilost a zlo ze samotných základů města proniká až do nejvyšších pater Eclipse Tower. Napříč tomu všemu utrpení a beznaději se někteří jedinci (k nimž duše města jménem Attiona promlouvá) pokouší o nemožné. Pokouší se totiž najít "kousky lidství v nás"...

Nejsem mladší ročník (což je věru subjektivní, ale pod 30 mi není) a ani mi nepřišlo psaní chaotické, ba naopak. Všechno mi dávalo perfektní smysl. Postavy mě bavily, zajímaly a taky vysloveně sraly (že, pane C?), což je známka dobré práce autora.

Smekám před autorem a okamžitě objednávám druhý díl! Díky, Pavle!

pavel.2
03.11.2020

Rozhodl jsem se nedočíst a nehodnotit, jelikož cílová skupina je asi jiného věku... Zpočátku je děj divný, posléze se svět poněkud vysvětluje, ale nic ve mě nevzbuzuje zvědavost a touhu otáčet stránky. Pro mladé a milovníky komiksových superhrdinů řekl bych, ale já ani neměl chuť zkouknout všechny X-Meny :-)

Tintinnabulum
10.10.2020

Až na jednu část to byla parádní kniha.Nějak nechápu lidi, kteří se prý ztrácejí v charakterech a jsou zmatení.Na naší scénu super práce.Pravda je to pro mladší generace, ale to mi opravdu nevadilo.Spíš skákání mezi datumem čtvrtého a sedmého snad na sto stranách mi trhalo žíly.

nikatus
18.09.2020

Po 50ti stranách odloženo forever.

Lenísek
10.09.2020

Od Pavla Bareše jsem četla nejdřív Metu a poté až Projekt Kronos. A myslím si, že jsem udělala hodně dobře. Proč?

Barešův styl psaní je trošku chaotický, ale zas je jiný a to oceňuji. Protože je ale Meta mnohem kratší kniha, je hodně malá šance, že byste se v ní ztratili. Kdybych nevěděla, co mě v Projektu Kronos čeká, trvalo by mi mnohem déle se v příběhu zorientovat a pochopit, co se to sakra děje. Takže jsem hezky v Metě objevila kouzlo Pavlova psaní a myslela si, že v další jeho knize mě už nic tak nepřekvapí. Jak hloupá jsem to byla.

Vlastně jsem ani na chvíli netušila, co se bude dít na další straně. A jak jsem se dostávala dál a dál, už jsem ani nedoufala, že bych někdy mohla děj předvídat.

Do sci-fi žánru zabrousím jen výjimečně a opravdu to musí stát za to. Jsem moc ráda, že mě Projekt Kronos bavil a nezklamal, protože mám takhle dalšího českého autora, kterého můžu jen a jen doporučovat.

FlexiMZ
29.08.2020

DRUHÉ ČTENÍ
Konečně jsem se dokopala ke koupi té druhé cihly (čti: druhého dílu), ale abych si ji mohla užít, tak jsem se rozhodla přečíst si znova první díl. Když jsem Projekt Kronos četla poprvé, měla jsem na čtení druhé poloviny knihy tolik času a vlastně jsem si toho ze čtení moc nepamatovala. Teď čas byl, čtení jsme si užila naplno. Pavlův styl psaní se mi moc líbí, ale pořád si tak nějak stojím za tím, že Meta se mi četla lépe, tohle je místy takové kostrbatější a občas se člověk zarazí nad dialogy, ale čert to vem. Jde o debut mladého českého autora a je to parádní! Jsem zvědavá na pokračování. Druhý díl tu mám nachystaný, ale asi si po těch 550 stranách dám teď něco kratšího nebo něco trochu jiného, abych se nějak připravila na těch dalších (tentokrát 700 nebo kolik vlastně?) xyz stran v Attioně. Za mě každopádně doporučení i po druhém čtení!