Profesor Sympaťák

Profesor Sympaťák https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493951/bmid_profesor-sympatak-njd-493951.png 4 483 483

Mistři lásky série

Ambiciózní knižní redaktorka Asha Tateová je beznadějná romantička. Navzdory svým vlažným zkušenostem s muži pevně věří na mdloby, vzdychání a nekonečnou lásku spřízněných duší. Jistě, sex je fajn, ale ona se nikdy nenechala vést svými zvířecími pudy. Až do této chvíle. Když Asha narazí na spalující instagramový feed člověka, který si říká Profesor Sympaťák, poprvé v životě propadne touze. Nejenže musí rozdýchávat pohled na žhavé umělecké fotky Profesorova vyrýsovaného těla, i jeho rozervaná poezie o ztrátě pravé lásky promlouvá přímo k její duši. Asha zoufale potřebuje najít bestseller pro své skomírající nakladatelství a ví, že Profesorovy literární schopnosti a miliony věrných fanoušků by mohly být záchranným kruhem, který její nadřízení potřebují, aby se celá společnost neutopila v dluzích. Ale ještě než zaschne inkoust na nakladatelské smlouvě, uvědomí si, že udělala příšernou chybu... Nenechte si ujít tento strhující nový román od autorky mezinárodního bestselleru Bad Romeo.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

Professor Feelgood , 2018

Laf
20.03.2022 4 z 5

Kniha není špatná. Čte se dobře a děj je poutavý, ale něco tomu chybělo. Předchozí kniha byla lepší. Tím nechci říct, že by kniha byla nějaký propadák, to né. Líbila se mi a věřím, že každý si tam přijde na své :)

Hajna417
20.03.2022 2 z 5

Tuhle knihu jsem si koupila už v předobjednávce proto, že předchozí kniha od autorky mě doslova ohromila. Jaké však bylo mé zklamání, když jsem se pustila do čtení profesora... Kniha sice dějem nenavazuje na autorčin titul "Pan Romantik", ale jedná se o dějovou linku osoby, která v Panu Romantikovi byla jako vedlejší postava. Asha Tateová, sestra Eden Tateové (hrdinka z knihy Pan Romantik) po letech narazí na svého kamaráda z dětství Jakea a ukáže se, že s ním bude pracovat na knize. Problémem však je, že když se viděli naposledy, pěkně to mezi nimi vřelo a jejich spolupráce tak nevypadá dobře. Jak vše nakonec dopadne, se dočtete v knize, ale pokud čekáte stejnou jízdu jako u knihy Pan Romantik, nedočkáte se. Mě osobně přišel příběh méně originální, děj celkem předvídatelný a ani u postelových scén se autorka příliš nepředvedla. Přečteno za dva večery, hodnotím jako průměrné a při koupi další knihy od autorky si nejdříve počkám na recenze, než se pustím do koupě.

tatafa
20.03.2022 4 z 5

Profesor sympaťák je příjemná "hate to love" romantika, která naprosto splňuje vše, co čtenář od tohoto žánru očekává. V knížce najdete spalující přitažlivost i ostré slovní přestřelky mezi hlavními postavami, erotiku, a také situace, které vás rozesmějí i přivedou k zamyšlení.

Celou knihou se mezi řádky prolíná poselství a připomínka toho, že to, co v životě nejvíce hledáme a potřebujeme, se často již dlouho nachází v naší těsné blízkosti, jen to nechceme vidět.

Knížka je napsána velice čtivým jazykem, který čtenáře snadno vtáhne do děje a jen tak nepustí. Stejně jako u předešlé knihy (Pan romantik) autorka zbytečně nepopisuje okolí ani nerozvíjí příliš postav, takže se v příběhu nelze ztratit a o to více si užijete příběh hlavních hrdinů.

Román přináší příběh o osudové lásce, která na člověka čeká v každém věku, a také o tom, jak velkou paseku může způsobit to, když si lidé otevřeně nepromluví o svých pocitech či vnímání navenek zcela banální situace či rozhovoru.

Kniha zavede čtenáře do zákulisí malého vydavatelství a představí proces, jak se rodí příběhy, a to nejen z pohledu nakladatelů, ale také spisovatelů.

Příběhu lze vytknout velké množství klišé, stereotypů i značnou předvídatelnost děje, což je ovšem typické pro žánr romantických knížek pro ženy.

Sama za sebe musím říct, že jsem od této knížky čekala asi trochu více a přijde mi slabší než předchozí díl. Zároveň bych ocenila, kdyby se autorka v ději více věnovala práci hlavních hrdinů, podobně jako to bylo v knížce Pan romantik.

Román Profesor sympaťák bych chtěla vřele doporučit všem romantickým duším, které věří v osudovou lásku a mají rády hate-love příběhy.

Nika151
15.03.2022 4 z 5

Musím strhnout jednu hvězdičku a to za zvláštní úvod, napadlo mě, ze bych to i nedočetla. Básně mi přišly jako od pubertaka, celkově mi chování hlavních hrdinů přišlo dost dětinské. Nicméně jsem knihu neodložila a druhá půlka už byla výrazně lepší, i když dost předvídatelná. Ale to se u romantických knih téměř předpokládá. Souhlas s tím, že příběh je čtivý a autorka umí vtipně vykreslovat situace..

nici1726
10.03.2022 4 z 5

Jako dobrý, ale na první díl to v žádném případě nemá.

uzivatel1061
04.03.2022 3 z 5

Po přečtení úžasného Pana romantika jsem se na druhou knížku neskutečně těšila. Z mého pohledu však nebyla tak dobře zpracovaná jako Pan romantik. Zdlouhavé nezajímavé pasáže, ne úplně uvěřitelný příběh. Jedno se však autorce musí nechat, používat slova vážně umí. Fajn oddechová knížka.

Leisa Rayven
americká, 1980